Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
794. Ametiszt19 (válaszként erre: 793. - Villam)
2012. aug. 1. 06:43
Szia Villám! Hogy vagy? Remélem jól már. Én is küldök feléd egy kis pozitív energiát :) Nagyon fontos a légzőtorna, megy úgy általánosságban is az, hogy nem tartsd vissza a levegőt,mindig folyamatos legyen a légvételed. Az ágyban, vagy ágy mellé kiülve vállkörzésekkel, vállhátrahúzásokkal, könyök és óvatos karkörzésekkel óvatosan mozgasd át a vállaidat, vegyél közben végig folyamatosan mély levegőket. A ritmuszavar elég rizikós területe a kardiológiának, ezért más mozgásformát nem javasolnék neked most, tényleg beszéld meg ezt legközelebb az orvossal, addig pedig próbálj sétálgatni otthon amennyit jól esik. Szánd ezt a kis időt most pihenésre. Töltődj fel :)
793. villam
2012. júl. 27. 16:29
Bocsánat a késői jelentkezésért de ma jöttem haza. A műtét jól sikerült de tornászról nem beszéltünk igaz én nem kérdeztem (bár egy igazán kitűnő és segítőkész orvosom van). A pontos diagnózis DCM (dilat.cardiomiopathya) és ritmuszavar. Most ablációt csináltak 5 hét múlva kapok pacemaker+icd-t. terhelhetőségem 20-30 perc séta lépcső kizárt. Hát ezért kérem a segítséged. Tudom, hogy segítene, nagyon pozitív vagyok, reiki kezeléseken voltam de természetesen attól csak plussz energiát várok. Mégegyszer köszönöm. További szép napot.
792. Ametiszt19 (válaszként erre: 791. - Villam)
2012. júl. 22. 09:36
Kedves Villám! Azt tanácsolom, hogy a műtét után beszélj a kezelőorvosoddal, mert a pontos diagnózis és az, hogy mit csinálnak Veled meghatározza majd a terhelhetőséget is. Szoktak is csinálni szívműtétek után terheléses vizsgálatot és az alapján szokta az orvos megtenni a javaslatát. Mindent beszélj meg vele, illetve az ottani gyógytornásszal, ők majd tudnak neked tanácsot adni. Ha mégsem, akkor írj utána megint nekem. Addig is kitartást és jobbulást kívánok neked! :)
791. villam
2012. júl. 16. 11:47
Kedves Ametiszt. Remélem tudsz segíteni, most akartam kérdezni van e közöttünk gyógytornász. 1 éve diagnosztizáltak egy nagyon súlyos szívizom betegséget (1hét múlva megint műtét). Elötte heti 5-6 napot dolgoztam 1x spiningre és 1x fitt boolra jártam. így most nagyon fura ,hogy mindentől eltiltottak, az igazat megvallva semmi erőm sincs. Nagy szükségem lenne valami álltalam végezhető itthoni mozgásra. Köszönöm
790. Ametiszt19 (válaszként erre: 788. - Evecee)
2012. jún. 19. 21:12
Kedves Evenceem ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Hogy van azóta a lábad? Az, hogy "összecsuklik" a térded tipikus tünete az elülső combizom gyengeségének. Nagyon sokat kell tornáztatni, a nyújtott lábemelések és a szobabicaj a legjobb erre a kezdeti szakaszban. Hogy vagy? ( Amúgy a mozaikplasztika a procfelszín hiányosságát pótolja majd, de erősebb attól nem lesz a térded, azt csak tornával érheted el, ne hagyd abba!)
789. Ametiszt19 (válaszként erre: 787. - 6087d9753d)
2012. jún. 19. 21:09
Szia Gigi, ne haragudjatok, mostanában nem jártam erre, elfogytak a kérdések is egy ideje. Gondolom azóta helyrejött a lábad, hogy vagy? Amit leírtál egyébként meniscus problémára utal.
788. Evecee
2012. máj. 29. 06:43

Szia.

Másfél hónapja műtötték a térdem mert rosszul léptem kiment.Nem lehetett tudni műtét előtt,hogy porcleválás vagy szalagszakadás.Sajnos kiderült hogy elszakadt a teljes keresztszalagom és a combcsont porcnál fekélyt talált ami miatt 1,5centi porcot eltávolított.Mondta a doki lehet szükség lesz egy mozaik plasztikára még..Elkezdtem a gyógytornát.Sajnos nem szuperál a térdem úgy ahogy kéne.Nem fáj csak a járásnál nem tudom kinyújtva terhelni mert csuklik nincs benne erő h tartsam a súlyom.Fásli nélkül nem is érzem biztonságosnak a járástAz lenne a kérdésem hogy tekintsem ezeket annak hogy újabb műtétre lesz szükségem mert hiába a gyógytorna jobb nem lesz?

Köszi a választ

2012. máj. 29. 01:53

Szia Ametiszt!

Újra lenne hozzád kérdésem! Régen fordultam hozzád, de most megint bepánikoltam kicsit! Tegnap egy számomra nagy bicajozásba mentem a barátommal, elég zötykölődős útakon, terepen kb 15 km-et, kis erdei sétákkal. Éreztem a végefelé, hogy a térdemnek kezd sok lenni, este kicsit fájdogált is, de mostanra úgy fáj, hogy megmozdulni se merek :( Nem az a baj, ha ráállok, hanem bizonyos mozdulatokra, hajlításkor, ha el akarom fordítani, hirtelen beleszúr meg főleg hátul a hajlatnál érzem. Mi lehet szerinted? Begyulladt a térdizület, vagy megerőltettem a szalagokat? Azt se tudom mit merjek csinálni, hideg vagy meleg jó rá, teljesen tanácstalan vagyok :( Tudod nekem síbalesetem volt és a térdizületem sérült, vagyis levállt egy nagy darab amit pótolni kellett, a combizmom nem is fejlődött vissza, így a terhelés lehet jobban a térdemre megy... A tünetek alapján te mire gondolsz és szerinted mit merjek sportolni? A biciklizést ajánlották ezek szerint azt se merjek? Futásról csak álmodok, pedig azt mondták 1 év mulva lehet, 2 év telt el de csak a fantáziámba él a futás..

Várom válaszod, előre is köszönöm!

786. Ametiszt19 (válaszként erre: 785. - Libalány)
2012. márc. 2. 14:32
Szia! Valóban az a cél, hogy egy bizonyos tartományban tartsuk a pulzusunkat relatív hosszú ideig, ha fogyni szeretnénk, így több energiát használunk fel, mint amennyit eszünk. Ehhez bármilyen kardió edzés jó: bicaj, szobabicaj, ellipszis tréner, gyors gyaloglás, úszás, vízi aerobic. Ezek mind olyanok, amik a térdet kímélik. Ha a térded egy bizonyos terhelés után fáj, akkor az ugrálást, futást, térdelést, guggolást,rugózást és a sok keresztlépéses aerobicot kerüld. Helyette próbálhatsz TRX órákat, köredzéseket, vagy akár otthon is tudsz dolgozni, csak ne guggolj túl mélyre. Dolgozz többet a karoddal- a nagy és lendületes karmunka is hamar felviszi a pulzust.
2012. febr. 29. 10:30

szia,nekem az a problémám,hogy gyorsan mefájdul a térdem.Aerobic kazettákra tornázom,de mind rugózós,térdhajlítós,ugrálós.

Viszont ez tolja fel a pulzust,hogy beinduljon a zsírégetés (fogyni szeretnék).

Tudnál esetleg valamilyen tornát javasolni,ami fogyasztó hatású,de kíméli a térdet?

784. f5848578d5 (válaszként erre: 783. - Ametiszt19)
2012. febr. 15. 20:56
Köszönöm.
783. Ametiszt19 (válaszként erre: 782. - F5848578d5)
2012. febr. 15. 14:15
Akkor igazából a lényeg az lenne, hogy teljes felülést ne csinálj, helyette haspréseket, alulról indított hasizomgyakorlatokat végezz. Oldalt fekvésben minden további nélkül csinálhatsz pl. lábemeléseket is popsira, illetve nagy lasztin hasalva tudod csinálni azokat a gyakorlatokat, amiket amúgy térdelve kéne, és problémát okoz. Ha otthon nincsen ilyened, akkor csináld állva. Anno Cindy Crawfordnak és Bíró Icának is nagyon jó álló gyakorlatosai voltak, a mai napig meg lehet őket találni neten.
782. f5848578d5 (válaszként erre: 781. - Ametiszt19)
2012. febr. 14. 14:10
Amikor történt 13 voltam, most 32.
781. Ametiszt19 (válaszként erre: 780. - F5848578d5)
2012. febr. 14. 13:57
Hány éves vagy?
780. f5848578d5 (válaszként erre: 778. - Ametiszt19)
2012. febr. 11. 09:57
Nem csontritkulás, kézen állás közben kirúgták alólam a kezemet. Nem tudom a pontos csigolya számot, de a derekamtól, kb. 10-12cm-rel felfelé.
779. Ametiszt19 (válaszként erre: 777. - Havasigyopár)
2012. febr. 11. 09:48

Akkor próbáld meg azt, hogy hason fekvésben hajlítod az egyik térded, és a sarkadat próbálod a fenekedhez húzni, ha nem megy kérdj meg valakit, hogy segítsen. Ha megy valamennyire a hátonfekvés, akkor próbálj meg az ágy szélére feküdni, az ágy széléhez közelebb lévő lábadat leengedni az ágyról úgy, hogy közben a másikat hashoz húzod.

Ha nem megy egyáltalán a háton fekvés, akkor megpróbálhatod álló helyzetben támadóállásban nyújtani a lábad. Írd be a netes keresőbe, hogy "psoas stretch" és nézd meg a képeket, amiket kidob rá.

778. Ametiszt19 (válaszként erre: 776. - F5848578d5)
2012. febr. 11. 09:44
Azért akkor is fontos lenne, hogy mi és hol "repedt", mert ez nem túl pontos diagnózis. És a repedésnek is volt oka. Voltál is csontsűrűség vizsgálaton, amivel igazolod, hogy nincs, vagy csak gondolod, hogy nincsen? Nagylabdán hasalva, oldalt fekve, vagy állva a lábbal dolgozva (láb lendítésekkel, guggolásokkal) nagyon jól lehet erősíteni a combot és a fart. A hasizom már trükkösebb, főleg az alulról indított hasizomgyakorlatokat ajánlanám, nem sokkal előtt kérdezte is valaki, akinek megírtam.
2012. febr. 10. 16:21

Sajnos egy éve nem járok tornászni,de márciustól megyek,eléggé kimélem magam,van szoba biciklim is ,de néha fájnak a térdeim és ezért nem biciklizem,kellene?nem árt?

,

776. f5848578d5 (válaszként erre: 774. - Ametiszt19)
2012. febr. 10. 09:21

A diagnózis évekkel a repedés utáni. Nem túl helyes módon lábon hordtam ki a gerinc repedésemet és évekkel később egy két oldalú gerincröntgennél kérdezték, hogy mikor volt megrepedve.

Kondi terembe nem járok, ezzel nem terhelem a családi kasszát. Kerékpározni jobb időben szoktam, de ilyenkor is jó lenne valami.

Csontritkulásom még nincs, csak hajlamom, a család össze idősebb nőtagjának van.

A gumiszalagon pont most gondolkodtam, hogy kellene venni egyet.

775. Ametiszt19 (válaszként erre: 773. - Havasigyopár)
2012. febr. 10. 09:15
Szia havasigyopár. Ez valószínű azért van, mert meg van rövidülve az elülső horpaszizmod. Nyújtani kéne, és akkor lehet oldódnának a panaszok. Nem jársz gyógytornászhoz, aki segítene? Van segítséged?
774. Ametiszt19 (válaszként erre: 772. - F5848578d5)
2012. febr. 10. 09:12

Szia Caterina!

Mi és hol repedt, van csontritkulásod, vagy traumás törést volt? Műtéted volt, rögzítés történt? Van benne fém? ezeket a hasizom gyakorlatok miatt kérdezem. Fenékre combra nagyon jó a bicikli, neked a döntött hátas konditermi verziót javasolnám. Illetve lehet gumiszalaggal, vagy nagy labdán rengeteg gyakorlatot csinálni úgy, hogy közben sem a térdedet, sem a gerincedet nem erőlteted meg. Ha írsz pontos diagnózisokat, akár privátban, megírom neked miket csinálhatsz. Üdv.

2012. febr. 9. 05:22

szervusztok.

Egy éve mütöttek a 4-5 csigolyámat ,minden rendben,ritkán fáj,az a baj,hogy hanyat fekve nem tudok lenni,csak ha egy nagyobb párna van a térdeim alatt.

kérdésem,másnak is van hasonló gondja ?

2012. febr. 7. 09:55

Sziasztok!

Tudtok e nekem segíteni? Hasra, fenékre és combra kellene dolgoznom, ez persze nem egyedi probléma. De pár éve volt egy gerincrepedésem és a térdemet is kímélnem kell.

van valakinek ötlete? Minden segítségért hálás lennék.

2012. febr. 2. 15:50
Vigyázzatok magatokra ebben a hidegben :)
770. ancsa84 (válaszként erre: 769. - Ametiszt19)
2012. jan. 26. 09:11
Köszi szépen!:)
769. Ametiszt19 (válaszként erre: 768. - Kr73)
2012. jan. 25. 21:39
Szia! Igen, többek között ez is jó gyakorlat. Könnyített változata az, amikor a két láb derékszögben van a levegőben, és innen leéintjük egyiket, majd másikat a talajra úgy, hogy a derék lenn marad, a térd pedig marad 90-fokos hajlításban. Ha beírjátok a nagy videós oldalra (reklámozni nem lehet ugye más oldalakat), hogy Pilates on Fifth Video: EP 12 - Toe Taps, akkor meg is nézhetitek. Ennek a két lánynak különben nagyon szuper videói vannak fenn, szemezgessetek :) Jó tornázást kívánok! (Előtte bemelegítés, után nyújtás, közben pedig tessék sokat inni vizet ;-)
768. kr73 (válaszként erre: 766. - Ancsa84)
2012. jan. 24. 19:50
Ezt én is kérdezném. Talán az, amikor mindkét lábad a hasadhoz húzod, de aztán felváltva kinyújtod a talaj fölött pár centivel. Nekem legalábbis akkor dolgozott a hasizmom (vagy mim). :-D Jól gondolom, kedves Ametiszt, hogy pl. ez az a gyakorlat, amire utaltál?
767. ancsa84 (válaszként erre: 766. - Ancsa84)
2012. jan. 24. 19:16
...de lehet,hogy azért nem vágom,mert a pilatest nem ismerem....
766. ancsa84 (válaszként erre: 765. - Ametiszt19)
2012. jan. 24. 19:15

Értem!Köszönöm szépen a válaszodat!:)


Még egy valami nem tiszta... a hasizomgyakszikra visszatérve: "lábbal dolgozósat" én csak olyat ismerek,amiben mindkét lábat egyszerre emelem (illetve behúzom a hashoz),de azt meg tudom,hogy a kettőt nem szabad egyszerre emelni!

Biztos nekem nem jó a fantáziám,de nem tudom itt pontosan milyen gyakszikra gondolsz....:)

2012. jan. 24. 18:58

Szia Ancsa!


Négykézláb helyzetben lehet farizmot erősíteni, ha behúzod a hasad, de ha panaszt okoz, vagy nem tudod tartani, akkor támaszkodj le alkartámaszba.


Alulról indított minden olyan hasizomgyakszi, amikor nem a törzsed emeled, hanem pont fordítva. Illetve ilyen gyakorlat minden olyan, amikor lábban dolgozol (egyszerre mindig csak eggyel, párosan sose!) és közben a derekadat le kell szorítanod. Ha ilyen otthoni tornát keresel, akkor javaslom a Pilates alapgyakorlatait, nagyon jók és gerinckímélőek.


Belső combra jó az oldalt fekvésben az alul lévő láb emelése nyújtott térddel pl.

Két lábat sose emelj egyszerre a talajról, maximum hajlítva és akkor is csak akkor, ha a derekadat lenn tudod tartani a talajon!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook