Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
764. ancsa84
2012. jan. 23. 13:10

Szia!Még mindig én....:)

Esetleg hatásos belsőcomb gyakorltatot tudnál e írni,ami nem terheli a derekat?

Mert itt a tornán olyan van csak,hogy háton fekvésben 2 láb emel,és úgy tárogatni,de érzem,hogy az nem jó a derekamnak....

763. ancsa84
2012. jan. 21. 20:33

Szia Ametiszt!

Voltam ma tornán,és néhány dolog kivételével meg tudtam csinálni,és jól is esett!:)

Kérdésem lenne,hogy van olyan gyakorlat,hogy négykézláb állva hajlítva,majd nyújtva emeljük az egyik,majd a másik lábunk (farizomerősítés),azt szabad e csinálni,mert azt úgy éreztem,hogy nem biztos,hogy túl jó a deréknak...

Persze teljes felülést nem csináltam,de a haspréseket igen!

A zumbánál tudod vannak kisebb-agyobb csípőrázós részek..ha nem rázom teljes beleadással,akkor ugye nem lehet baj?:) Ettől parázok egy kicsit,de amúgy tetszik a zumba nagyon!:)

762. ancsa84 (válaszként erre: 761. - Ametiszt19)
2012. jan. 21. 09:43

Szia!Köszönöm a válaszod!


Úszni sajnos nem tudok!

És nincs lehetőségem edzőterembe se eljárni,mert egy pici faluban lakunk,ahol nincs ilyesmi...!

Tehát csak valami itthoni torna jöhet szóba!

Az alulról indított hasizom gyakorlatból írnál le egyet,pl mire gondolsz?

761. Ametiszt19 (válaszként erre: 759. - Ancsa84)
2012. jan. 20. 22:13

Szia Ancsa! Hogy vagy? :)

Futást és ugrálást én nem szoktam javasolni ( bár volt már nem egy betegem, aki ragaszkodik hozzá), van ezer más, amivel lehet állóképességet növelni és súlyból leadni, ha az a cél. Úszás, döntött hátú bicikli, elipszis tréner, gyors gyaloglás, nordic walking például. Ha nincsen panaszod, akkor a zumba is jó lehet, bár a zumba órák elég eltérőek lehetnek (oktató függő).

Ha hasizom-erősítés a cél, akkor az alulról indított hasizom gyakorlatok és a súly nélküli hasprések a jók (teljes felülés nem).

760. ancsa84 (válaszként erre: 759. - Ancsa84)
2012. jan. 18. 20:25
...ja és futni szabad e...???
759. ancsa84
2012. jan. 18. 12:24

Szia Ametsizt!

Nem tudom emlékszel e még rám?!

Augusztusban volt 1éve,hogy gerinc sérvvel műtöttek!

Nem mondom,hogy néha nem fáj itt-ott,de ige jól helyre jöttem!Komoly panaszaim nincsenek!(kopp-kopp :) )

Nagyon szeretnék csinálni valamilyen tornát,amitől lehetne egy kicsit fogyni!De eddig nem nagyon mertem csinálni semmit,nehogy ártsak magamnak!

Hétvégén voltam tornán,ami részben zumba,részben pedig kar,láb,hasizom gyakorlatok!De én inkáb csak "néző" voltam!Megkkérdeztem az oktatót én csinálhatom e,de ő ezzel a szakmai részével nincs tisztában azt mondta....

Szóval érdeklődnék,hogy te milyen tornát ajánlasz,amivel jól át tudnám mozgatni az izmaimat

(a gyógytornán kívül)? És főleg milyen hasizom gyakorlatk szabad csinálnom,amivel ne terhelem meg a gerincet (főleg az ágyéki szakaszt)?

758. Ametiszt19 (válaszként erre: 757. - MaryJane)
2012. jan. 18. 09:59

Kedves MaryJane!


Attól függ, hogy mi okozza pontosan a panaszokat. Sokszor csak ráhúznak egy diagnózist az emberre. Nem mindegy ugyanis, hogy gyulladás, vagy kezdődő gerincsérv okozza a kisugárzó fájdalmat. Ki kell deríteni. A gerinctorna a legjobb. Ha nem írt ki a szakorvos, akkor próbáld megkérni legközelebb. Általában a gerincet mobilizáló gyakorlatok illetve a has és a hát izmait erősítő tornák a jók. Fontos a nap közben végzett munka, testtartás tudatos ellenőrzése is, a jó ülőalkalmatosság, a jó cipő, kemény fekhely. Helyes testúly megtartása, sok víz fogyasztása.

2012. jan. 15. 19:11

Szia!


Isiászos betegnek milyen mozgásformát ajánlanál?

Illetve milyen gerinctorna gyakorlatot, amivel megelőzhető a kiújulást?


Köszönöm előre is.

756. Ametiszt19 (válaszként erre: 755. - Balinth)
2012. jan. 15. 10:02

Kedves Balinth!

Nagyon jó, hogy figyelsz a papucsra, zoknira, de nem feltétlen a lábbelivel van baj ilyenkor bármennyire is érzi úgy anyukád. Sajnos az izomerő hiánya az, ami valójában azt az érzést kelti benne, hogy nem tudja megtartani a súlyát, és "kicsúsznak" a lábai. Fontos az ágyban végzett torna, az ágy szélére kiülés ( a lába ne lógjon, legyen alatta sámli, és legyen befáslizva az érintett lába comközépig), járókerettel a felállás, ha csak egy pillanatra is, de azt naponta többször. Ettől fog erősödni, és ettől fog elmúlni ez az érzete.


Kórházban van még, vagy már otthon?


Fontos lenne kezelni gyógyszeresen a csontritkulását is, és az étrendben is figyelni a megfelelő Ca és víz bevitelére, hogy hamar felépüljön. A mákban például nagyon sok a kalcium, őshonos növényünk :).


Mielőbbi felépülést kívánok édesanyádnak!

Ha tudok még valamiben segíteni, kérdezz bátran.

Üdv.

Ametiszt

755. balinth
2012. jan. 13. 13:40

Kedves Gyógytornász!


Szeretnék tanácsot kérni tőled. 85 éves édesanyámnak a csontritkulástól roppannak/törnek el a csigolyái, ehhez még egy comb-nyaktörés is társult.

Próbálják tornáztatni, járókérettel talpra állítani, de arra panaszkodik a fájdalom mellett, csúszik a lába. Hirschbio papucsa van ill. vettem neki ABS-es zoknit. Milyen cipőt, papucsot vegyek aminek csúszásmentes talpa van?

Válaszod, előre is köszönöm, üdv.

754. Ametiszt19 (válaszként erre: 753. - Boka1983)
2012. jan. 9. 22:04
KÖSZI :))))
753. Boka1983 (válaszként erre: 752. - Ametiszt19)
2012. jan. 4. 08:59
Szia! Igen, valóban jól jönne a pihi így ünnepek után. Itt is sütött a Nap, jó idő volt tegnap. Ma kicsit borultabb az idő. Rendben van, majd megírom, hogy mi volt, addig is vigyázz magadra, szép napot és kitartást!
752. Ametiszt19 (válaszként erre: 751. - Boka1983)
2012. jan. 3. 17:18
Szia! Nekem egy egész hét jól jönne :) Úgy érzem, mintha év vége lenne- igazából az is van. De legalább sütött ma a nap, száraz az idő, üres a traumatológia. Az osztályos kolléganő még meg is jegyezte, hogy ma maximum napszúrással hoznak be beteget XD Én is remélem, hogy semmi komoly, majd írj! (Nem tudom a Te dokidnál hogy megy ez, majd meglátod :) Üdv, :)
751. Boka1983 (válaszként erre: 750. - Ametiszt19)
2012. jan. 2. 08:08
Szia! Köszi szépen én is! Nem tudom, Te hogy vagy vele, de én még el bírtam volna viselni egy nap pihit. Most pénteken megyek a dokihoz, megnézetni a térdemet, remélem, nincsen komoly baj, mert ha csak baker ciszta, azt meg tudják oldani helyben is, ugye? Szép napot, jó munkát!Puszi!
750. Ametiszt19 (válaszként erre: 749. - Boka1983)
2012. jan. 1. 10:32
Szia! Nagyon szépen köszönöm az újévi jókívánságokat! Ma még van egy nap pihink :) Használd ki jól Te is. Neked is sikerekben, egészségben gazdag, boldog új évet kívánok! :)
749. Boka1983 (válaszként erre: 748. - Ametiszt19)
2011. dec. 31. 11:57
Szia! Hát igen, valóban jól jön az ünnepek után a pár nap pihi, hogy az ember fel is tudjon kicsit töltődni. Megértem, hogy nem várod a hajtást, bár, ez nálunk is így lesz és én sem várom. A dokihoz nem jutottam be tegnap, mert ügyeletbe osztották előző éjjelbe és nem tartotta meg a tegnapi rendelést. Na, majd jövő hét pénteken, csak egy nap szabim bánja megint :( Az alábbi kis versikével kívánok minden jót Neked a jövő évre: "Csillagszórók csillogása, petárdák robbanása űzze el 2011 minden rosszát, s a pezsgős poharak víg koccanása hozzon neked szeretetben, örömökben és sikerekben gazdag Boldog Új Évet!" Jó ünneplést a ma éjszakára! Puszi!
748. Ametiszt19 (válaszként erre: 746. - Boka1983)
2011. dec. 28. 19:07
Szia! elteltek az ünnepek, szép volt, jó is volt, de nagyon elfáradtam, és már újra dolgozom. Jó lenne, ha ilyenkor karácsony után alanyi jogon járna mindenkinek 2-3 nap állami pihenőnap :D, hogy az ember fel is tudjon töltődni. Aztán jövő héttől megint beindul a rohanás, hajtás... nem várom!
747. Ametiszt19 (válaszként erre: 745. - D0b7178f40)
2011. dec. 28. 19:06

Kedves Tobzocska!

Mennyi idő telt el az utolsó szülésed óta? Más betegséged van-e? Nyugodtan megírhatod priviben is.

A tornát mindenképpen javasolnám. Keress fel egy gyógytornászt, vagy írass ki az ortopédiai szakrendelésen magadnak TB-s tornát, esetleg masszázst és egyéb fizikoterápiás kezelést. Sokat segít ennek oldásában a kismamatorna is a várandósság alatt, de ha ilyenre nem jártál, akkor utólag is van rengeteg gyakorlat, amivel ezt lehet orvosolni (főleg, hogy azt írod, hogy más komolyabb strukturális probléma nincsen).

A csontkovács akkor jó, ha van olyan ízületed, ami blokkolódva van, vagy kisebb dislocatio (elmozdulás) jött létre. Ezeket szépen helyre tudja "rakni". Ha a lágyrészekkel, szalagokkal, izmokkal van a gond, akkor a torna, masszázs stb. fog használni. Ezen felül pedig jó lenne eleve kerülni a helytelen testtartásokat is (pl. görnyedt ülés).

746. Boka1983 (válaszként erre: 744. - Ametiszt19)
2011. dec. 28. 11:16
Szia! Remélem, jól telnek az ünnepek. Hát igen, a pasik nem értik valóban, hogy mennyi meló van az ünnepek előtt (előkészületek, sütés, takarítás stb)Mi anyuval megosztva csináltuk a dolgokat (még otthon lakok), a család férfi tagjai a bevásárlást és a karácsonyfa beszerzését intézték. További kellemes ünnepeket kívánok! Puszi!
2011. dec. 26. 21:01

helló én még csak most találltam meg ezt a fórumot. az lenne a gondom, hogy szültem 2 gyerkőcöt császárral. És az érzéstelenített rész, kb tüdőtől lefelé, egészen a medencecsontig annyira merev, hogy borzasztóan tud fájni, ha kicsit többet ülök görnyedten, a hosszas állást el is felejthtem, mert nem megy. néha olyan érzésem van a hátizomzatban, mintha finoman húzódna az izom.


ortopédiai elváltozás nincsen ott voltam. a sérv kizárva. javasolták a gyógytornát, én még a csontkovácson gondolkodtam. mi lenne a jobb????


vagy milyen gerinctorna van, ami ezen segíthet???


köszi

744. Ametiszt19 (válaszként erre: 743. - Boka1983)
2011. dec. 22. 20:24
Köszönöm a jókívánságokat. :) Épp sül a pogi, van egy szösszenetnyi időm netezni. A pasik meg nem értik miben fáradunk el :D De persze legyen édes meg sós süti, ilyen meg olyan kaja, stb. stb. :))) Kitartást Neked is, használd ki a szabit, fogd be a fiúkat (ha vannak :D)! Puszi
2011. dec. 22. 10:27

Szia! Köszi a választ. Kaptam időpontot dec.30-ára 8:15-re. Pont szabin is leszek, úgyhogy a melóból sem kell kimaradnom.

Hát igen, ahogy mondod, röpülnek a napok és a hetek és már mindjárt Szenteste és az évnek is lassan a végére érünk. Én szabin vagyok tegnap óta, de meg sem álltam azóta, mindig van mit tenni-venni (sütés, bevásárlás, takarítás). Igazad van, úgyhogy próbálok most már ezerrel csak az ünnepekre hangolódni. Köszi a biztatást és én is kellemes készülődést és Boldog, Békés Karácsonyt kívánok Neked!

742. Ametiszt19 (válaszként erre: 741. - Boka1983)
2011. dec. 22. 08:34

Szió! Köszönöm jól telt :) Nem tudom, hogy vagy vele, de mostanában csak úgy száguldanak a napok. Már mindjárt karácsony van, én meg sehogy sem állok :S.

Lehet, hogy van egy Baker cystád, nézesd meg dokival mindenképpen. De semmi esetre se keseredj el. Attól nem lesz jobb :) Próbálj, most az ünnepekre meg a pihenésre hangolódni, a lábadat meg picit pihentesd. Jó süti sütést, főzést, készülődést kívánok Neked! Kellemes ünnepeket!

741. Boka1983 (válaszként erre: 740. - Ametiszt19)
2011. dec. 19. 08:18
Szia! Köszi a választ. Remélem, jól telt a hétvégéd! Hát, nekem nagyon elegem van az az igazság. A térdkalács rész fáj, meg a térdhajlat is, hátul a bal oldalsó térdhajlati részen. Hasra nem tudok fordulni éjjel, mert akkor iszonyatosan fáj. Általában pulzáló, lüktető fájdalom és terhelésre fokozódik, olyankor élesebb a fájdalom hajlításból nyújtásba pl. kondigépezni már nem is tudok vele, mert fáj és be is dagad, de a térdkalács résznél dagad be és nyújtott helyzetben meg hátul fáj. El vagyok keseredve :( Majd kérek akkor időpontot a dokimhoz és megnézetem, de már félek! Majd írok még, addig is szép napot Neked, vigyázz magadra (ne úgy, ahogy én :)!
740. Ametiszt19 (válaszként erre: 739. - Boka1983)
2011. dec. 18. 13:26

Szia! Igen mostanában én is kevesebbet járok erre, de a kérdés is kevesebb :)

Sajnálom, hogy nem igazán akar helyrejönni a térded. Hátul a térdhajlatban nem duzzadtabb, mint a másik oldal? Milyen jellegű a fájdalom? Tompa, szúrós? Ha nem múlik, akkor szerintem is menj el orvoshoz.

Szép aranyvasárnapot Neked :)

739. Ametiszt19 (válaszként erre: 738. - Streamy)
2011. dec. 18. 13:23

Kedves Dani!


Az általad említett gyógyszer főleg gyulladáscsökkentő. Valószínű, hogy a duzzanat, fájdalom elkerülése végett kaptad. Az, hogy miért ezt kaptad,azt az orvostól kellett volna megkérdezned, a gyógyszerfelírás és adagolás nem az én asztalom :)

Én személy szerint jegelést, fekete nadálytő krémet v. árnika gélt szoktam javasolni az ilyen sérülésekre. Utána pedig meg kell erősíteni a boka körüli izmokat, stabilizálni kell azokat, helyre kell hozni a funkcióját.

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked, vigyázz a csúszós utakon, vegyél gumi talpú cipőt!

Üdv.

738. streamy
2011. dec. 3. 20:19

Kedves Ametiszt!


Azt szeretném megtudni, hogy vajon az orvos miért írt fel nekem Xilox granulátumot. Még október közepén volt részleges bokaszalag-szakadásom, ami gyógyulgat szépen, csak még persze semmit nem tudok vele futni, most fogok majd elmenni gyógytornászhoz.


Valami olyasmit magyarázott, hogy ezt felírja, mert, hogy gyorsabban gyógyulok tőle, de hát a receptben az van, hogy ez fájdalomcsillapításra való és csak akkor szedjem, ha nagyon szükséges. Fájdalmaim márpedig nincsenek, úgyhogy nem tudom miért kéne mérgezni magam vele. Valami okot tudsz rá mondani esetleg? Talán a gyógytorna miatt újra fájhat, és arra használjam?


Remélem tudsz segíteni, köszi, üdv, Dani

737. Boka1983 (válaszként erre: 736. - Ametiszt19)
2011. nov. 27. 19:41
Köszi!!!
736. Ametiszt19 (válaszként erre: 735. - Boka1983)
2011. nov. 25. 10:25
Köszönöm a jókívánságokat, neked is jó pihenést, gyógyulgatást hétvégére!
735. Boka1983 (válaszként erre: 734. - Ametiszt19)
2011. nov. 24. 10:01
Hát igen, én is úgy látom, hogy "látványpékség" szinten működnek a mai cipőboltok. Én mindig először a sportboltokba megyek. Csini bakancsom persze nekem is van, de csúszik a talpa és beázik :-). Szóval ha tél van és csúszik, meg esik a hó/eső, akkor előveszem a másik (nem túl elegáns, ámde a célnak tökéletesen megfelelő lábbelimet). Köszi a tanácsot, ha nem javul, akkor elmegyek mindenképpen a dokimhoz. Térdrögzítő nélkül elég bizonytalan, meg fáj. Hétvégén, ha pihentetem, remélem helyrejön. Ha nem beszélnénk, akkor kellemes hétvégét és vigyázz magadra (jobban mint ahogy én :-)!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook