Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
824. 902929e538 (válaszként erre: 819. - Ametiszt19)
2012. aug. 23. 15:00
Én is köszönöm a privát választ :)
823. Ametiszt19 (válaszként erre: 821. - P.erzsi)
2012. aug. 23. 10:51
Én sem ismertem, rákerestem, tényleg jó :)
2012. aug. 19. 16:58
Köszönöm szépen! Én is találtam egyet, de megnézem, amit ajánlasz, azt is. Jó az a helybenjárás is, jól megszuszogtat! :D
821. p.erzsi (válaszként erre: 820. - Guruljka)
2012. aug. 19. 16:46

bocsánat,hogy belekotyogok: én is szoktam rendszeresen helybensétákat tenni :)a szobában.

A neten találsz "segédanyagot",keress rá : Leslie Sansone tart ilyen helybenjáró "edzéseket" és jóóóól csinálja :)az órái nagyon hasznosak!

820. Guruljka (válaszként erre: 817. - Ametiszt19)
2012. aug. 19. 10:44

Köszönöm a bátorítást!

Valami azért lehet a csípőmben, mert ha hosszabb ülés után felállok, "be kell járatni"...Majd elmegyek szűrésre megint.

Dietetikust elősőre nem sikerült találnom, majd a hosszú hétváge után újra próbálom.

A helybenjárás időtartamát is próbálom növelni. Szeretnék újra olyan állapotba kerülni, hogy csak a lustaságom legyen a rendszeres futás akadálya...

819. Ametiszt19 (válaszként erre: 816. - Hybridtheory)
2012. aug. 19. 09:33
Nincs mit, nagyon szívesen, hajrá :)
818. Ametiszt19 (válaszként erre: 815. - P.erzsi)
2012. aug. 19. 09:33
:) A mák olajat személy szerint nem ismerem, csak szokták ajánlani azoknak, akik természetesen szeretnék bevinni a calciumot a szervezetükbe, de nem szeretnének kilóra mákot enni. Ennyi tudok róla én is csupán. Netezz utána, biztos van róla anyag.
817. Ametiszt19 (válaszként erre: 814. - Guruljka)
2012. aug. 19. 09:32
Valószínű, hogy akkor nincsen nagyobb baj. Folytasd a tornát és erősödni fogsz :)
816. hybridtheory (válaszként erre: 813. - Ametiszt19)
2012. aug. 17. 18:07

Nagyon szépen köszönöm a választ, odafigyelek mostmár, hogy ne terheljem, a porcerősitő kúrát pedig mindenképpen megcsinálom.

További sok sikert kívánok!

815. p.erzsi (válaszként erre: 812. - Ametiszt19)
2012. aug. 17. 12:48

Kedves Ametiszt!

Köszönöm válaszod,szót fogadok :)

Talán a jövő héten kis protekcióval lesz orvos (ortopéd),aki megnézi és akkor tényleg okosabb leszek.Addig is követem tanácsodat.

Tetszik az alább említett mákolaj ötleted.Mesélsz picit róla?

814. Guruljka (válaszként erre: 811. - Ametiszt19)
2012. aug. 17. 12:17

Hűűű, miket kérdezel...szűrés-akción voltam, lefektettek egy röntgen-szerű gépbe. Nem is tudom, hová lett az a lelet. Labor akkor nem volt.

Volt a bal csípőben kis eltérés, de nyugtattak, hogy nem komoly, csak egyek kálciumot.

Három hete csináltatott a háziorvos egy nagyrutint, vérszegény sem vagyok, csak egy tizedessel alacsonyabb a vörösvértest-érték a határérték alsó szintjénél, erre sem kaptam semmit, pedig általában vérszegény szoktam lenni. Az orvos azt mondta, rosszabb leletre számított. Kérdeztem, miért nem bírok járni, erre konkrétan a vállát vonogatta. Nagy nehezen adott beutalót nyaki UH-ra, mert a gége-tájon nyomást érzek (kívülről nyomja "valaki"..)...azaz jóformán csak éreztem, mert sikerült pár kilót leadnom azóta. Kevesebb zsírt eszem, és elkezdtem itthon mozogni, amit sikerül, mert helyben járni sem tudok 3 percnél tovább.

Leülnék dietetikussal boldogan, köszönöm a tippet! Meg is kérdezem, van-e a közeli rendelőintézetben vagy a kórházban.

A tornának köszönhetően a tartásom javul, odafigyelek, hogy a hátamat is nyújtsam-lazítsam, és örömmel konstatáltam, hogy nőttem egy centit! :D

813. Ametiszt19 (válaszként erre: 810. - Hybridtheory)
2012. aug. 17. 11:59

Szia! Azt tanácsolnám, hogy inkább olyan kardio edzéseket válassz, mi nem terheli a térdet. Kerüld a kocogást, ugrálást, lábcsavarást. A biciklizés, ellipszis tréner, a gyors gyaloglás, gyorsúszás lehetnek az alternatívák.Figyel azokra, amiket P.erzsinek is írtam. A másik tanácsom, hogy ha öröklötten nem túl egészségesek a porcaid, akkor évente egyszer egy 3 hónapos porcerősítő kúrát kéne tartanod. Ez azt jelenti, hogy valamilyen porcerősítőt szedsz, és rengeteg vizet fogyasztasz.

Gratulálok az eddigi eredményekhez, tudom, hogy kemény munka van mögötte, sok sikert kívánok a továbbiakban is :)

812. Ametiszt19 (válaszként erre: 809. - P.erzsi)
2012. aug. 17. 11:55

Kedves P.erzsi! Köszönöm a dicséreteket :)

Ha nagy fájdalmad nincs, nyugodtan folytasd a jógát,de kerüld az olyan pozíciókat, amikor a térdedet több, mint 90 fokban kell behajlítani, térdelni kell vagy guggolni. Figyelj arra, hogy ne csavard a lábad, azaz arra nézzen a térdkalácsod, amerre a lábujjaid mutatnak. Lehet, hogy csak egy szimpla mederöltetésről van szó, és pár hét alatt nyoma se lesz, hisz ahogyan írod, más problémát nem okoz.

811. Ametiszt19 (válaszként erre: 807. - Guruljka)
2012. aug. 17. 11:51

Kedves Guruljka! Mennyi pontosan a T-score-od? Dexa vizsgálaton voltál, vagy csak alkaros mérésen? Labor volt? A csontritkulás mértéke sok minden meghatároz. Írhatsz privátban is, ha nem akarod közzé tenni az eredményeidet. Ha az orvos külön gyógyszert nem írt fel, akkor valószínű még nem olyan vészes az értéked.Több dolgog okozhat fáradtságot, lehet, hogy valamilyen vitamin hiányod van, lehet vérszegénység is vagy valamilyen kardiológiai ok, vagy csupán az állóképességed romlása, ami azt okozza, hogy fáradékonyabb vagy. Rá kéne jönni az okra. Addig is próbálj rengeteg vizet fogyasztani, sokfélét enni. A calcium csak akkor épül be jól, ha mellé D vitamin is eszel, illetve alapjáraton jó a táplálkozásod. Tejtermékek helyett nagyon jó a mákolaj (kanalanként kell fogyasztani) például. De lehet nem lenne rossz leülnöd egy dietetikussal. A mi városunkban van ingyenes tanácsadás, nem tudom nálatok van-e lehetőség rá, kérdezz utána.

Ami a tornát illeti, lehet vásárolni neten külön csontritkulásos állapotokra összeállított gyógytorna kazettát és DVD-t is, ami javíthatna a kondíciódon, illetve lehet reumatológián kiíratni gyógytornát is. (Nálunk van külön Osteoporosis rendelés is, de a legtöbb helyen a reumatológián foglalkoznak a csontritkulással.)

2012. aug. 14. 01:46

Szia! Nekem a térdemmel van problémám, réggebben sokat fájdogált, (gondolom a nagy súly miatt) de mióta fogytam 30 kilót nem volt vele gond. Mostanáig. Rendszeresen mozgok, (tánc, kardió, néha kocogás) és az utóbbi 1-2 hétben megint elkezdett fájni, előbb csak edzés közben, most már úgy is ha nem csinálok semmit. Valószínű, hogy családi "örökség" lehet, mert apámnak is sok gond volt a térdével, amiatt lett rokkant is.

A kérdésem az lenne, hogy tudok-e ezzel kezdeni valamit? Van-e olyan torna ami segíthet, vagy amit kifejezetten kerülnöm kellene? A mozgást nem akarom abbahagyni, mert még szeretnék leadni pár kilót. Amúgy 24 éves vagyok.

Előre is köszönöm a választ! :)

809. p.erzsi (válaszként erre: 806. - Ametiszt19)
2012. aug. 13. 21:05

Kedves Ametiszt!

Elkeztem olvasni elölről a topikot,jó pár oldalt le is zavartam.Hát,amit Te itt önzetlenül művelsz,hát az nem akármi!!!!!

Tudom,hogy ez em oszt és nem szoroz,-de fogadd őszinte elismerésem emberségedért!!

Rólam:először is,köszönöm a válaszod.A nonszensz az egészben az,hogy csak akkor fáj a térdem,ha térdelve rá akarok ülni a sarkamra.Emele,hajolok,térdelk (!) gond nélkül.Ez a pici-enyhe,tompa fájdalom,amit snyiban érzek,szinte észrevehetetlen.

Kenem-kenem,de nem az igazi.Igazad van,jobban kellett volna kímélnem,de észre sem vettem,hogy mi történt,annyira belefeledkeztem a mozdulatokba.Meg különben is,akkor már 2 hónapja csináltam minden gond nélkül.

Kenem-kímélem és ma már be is jelentkeztem ortopédiára,de csak szept. 5-re kaptam időpontot.

Szerinted okozok nagyobb bajt,ha óvatosan jógázom addig?

Köszönöm megtisztelő figyelmed.

Erzsi

808. mothertiger (válaszként erre: 799. - Ametiszt19)
2012. aug. 13. 19:29
Köszönöm!
2012. aug. 13. 17:11

Kedves Ametiszt,

Csontritkulást állapítottak meg pár éve nálam (54 éves nő vagyok). Csak annyit javasoltak, hogy igyekezzem minél több kálciumot bevinni táplálkozással. Hát...sajtot próbáltam, de egyetlen tejtermékből sem tudok sokat enni minden áldott nap, de igyekeztem. Láttam, hogy a mák is jó forrása, de azt sem eszünk minden nap...

De nem is volt panaszom, viszont utóbbi időben egyre nehezebb a mozgás, és még helyben járni sem tudok pár percnél többet. Azt veszem észre, hogy nem esik jól a kissé emelt sarkú papucs viselése itthon, és a hasonló szandál az utcán. Ugyanígy az utca szintjének apró emelkedése sem. Képtelen vagyok gyakori megállások nélkül sétálni, még teher nélkül sem, azaz egy átlagos bevásárlás még huzigás kocsival is lehetetlen a számomra. Fájdalmat nem érzek, csak gyengeséget.

Ezt okozhatja csontritkulás? Mert a háziorvosom csak a vállát vonogatja, de én nem értek egyet vele...

806. Ametiszt19 (válaszként erre: 802. - P.erzsi)
2012. aug. 13. 17:01
Kedves P.Erzsi! Guruljkának igaza van, fontos egy új mozgásformánál, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá a szervezetünket, és addig végezzük a gyakorlatokat amíg az jól esik, vagy esetleg enyhe húzódást érzünk, de semmiképp nem addig, hogy az kellemetlen legyen, vagy fájjon. a fájdalom az idegrendszer legjobb találmánya, hiszen jelzi Neked, ha valamit rosszul csinálsz. A tünetekből arra gondolok, hogy az elülső combizom térdkalácsnál lévő tapadását meghúztad, megerőltetted. Lehet, hogy enyhe gyulladásban is van. Gyulladáscsökkentős, fájdalomcsökkentő krémeket használhatsz rá helyileg, egy ideig kíméld, de óvatosan próbáld elérni, hogy háton fekve talpra tudd húzni teljesen, be tudd hajlítani és ki tudd nyújtani teljesen. Ha mégsem múlik el, akkor mindenképp menj el ortopédiára. Jobbulást kívánok!
805. Ametiszt19 (válaszként erre: 801. - AlBundy)
2012. aug. 13. 16:56
Kedves AlBundy! Ha gyulladásban van a váll, akkor mindenképpen a gyulladás csökkentése, fájdalom csillapítása, és ezalatt a váll mozgásainak megtartása a cél. Ha gyulladás már nem áll fenn, akkor előbb passzívan majd aktívan érdemes növelni a mozgástartományt, és erősítéssel megtartani az állapotot. Ehhez előzetes állapotfelmérés szükséges, sajnos látatlanban nem tudom neked megmondani, hogy milyen gyakorlatokra van szükséged. Nincs lehetőséged gyógytornára járni? Nem írtak ki?
804. p.erzsi (válaszként erre: 803. - Guruljka)
2012. aug. 12. 18:33
Egyáltalán nem haragszom és igazad van.Annyira akar(tam),hogy az egyik óra végén bizony éreztem is (bármennyire is odafigyeltem magamra) hogy túlszaladtam a tűréshatáromon.Ezért is írtam azt,amit...........ma már nem követném el ezt a hibát!
803. Guruljka (válaszként erre: 802. - P.erzsi)
2012. aug. 12. 17:17

P.erzsi, ne haragudj, hogy belekotyogok!

Ismerem a jógát, bár éppen nem űzöm. Valamit nem jól csinálsz, ha sérülést okozott! Nem szabad egyik ászanát sem túlerőltetni, a lassú mozgás, majd a póz kitartása éppen azért van, hogy figyeld a testedet.

A többire természetesen Ametiszt fog tudni válaszolni.

802. p.erzsi
2012. aug. 12. 16:52

Kedves Ametiszt!

Nekem is lenne kérdésem egy valószínűleg sérüléssel kapcsolatban.Úgy 4 hónapja elkezdtem jógázni.Teljesen beleszerelmesedtem és emiatt mondanom sem kell: teljes erőbedobással dolgozom az órákon.Kb 2 hónapja fáj a bal térdem külső-felső része.Állandóan ,tompán fáj,viszont leguggolni,illetve a lábamra ülni nem tudok mert nagyon húzódik és fáj.Azt gondolom,megerőltettem..........talán.Mit kéne tennem,hogy mihamarabb elmúljon a térdfájdalmam és 100%-osan vehessek ismét részt az órákon?Olvastam itt tanácsaidat,most bekentem fekete nadálytő krémmel :) idáig rheumakrémmel kenegettem.Előre is köszönöm önzetlen segítséged.Üdv,Erzsi

801. AlBundy
2012. aug. 7. 08:54

Kialakulni látszó rotátorköpeny probléma (SIS) gyanúja esetén milyen nyújtó esetleg erősítő gyakorlatok javallottak? Lehet-e egyáltalán javítani vagy csak a gyulladáscsökkentő is pihentetés segít?

Köszi előre is!

800. Guruljka (válaszként erre: 798. - Ametiszt19)
2012. aug. 6. 17:35

Köszönöm a tanácsokat!

A rendszeres mozgásból egyelőre csak a helyben járás elérhető, mert elmenni még el bírok itthonról, de hazajönni már nagyon nehezen...

Szobabiciklim sincs, futópadra nem telik...

Megpróbálom megoldani a gerincnyújtást, a tanácsaidat ötvözni a jóga-emlékekkel, ugyanis nagyon jól esik, és kívánja a hátam ösztönösen is.

Napont atöbbször végzek óvatos, lassú fejkörzéseket, az is jólesően lazítja a váll környékét.

A jobb vállam most kezd rendbejönni,még nem nagyon szeret tekeredni. (Rossz volt az ágyam, és a tél folyamán a hideg huzat is erre a vállamra jött. Ágyat és helyet cseréltem, azóta gyógyulgatunk...)Még csak óvatosan mozgatom.

Mint írtam is, az orvosom a jó vérképet látva a vállát vonogatja. Próbálok elmenni csontritkulás-szűrésre...több ötletem nekem sincs, ja és persze fogyni kell.

Farra, hátra most is dolgozom, mert rémesen nézek ki, és ha összegörnyeddek, még inkább gömbinek látszom...:D

Köszönöm szépen!!!

799. Ametiszt19 (válaszként erre: 797. - Mothertiger)
2012. aug. 6. 17:25

Kedves Anyatigris :)

Amit leírsz nem egyedi este, sajnos a rossz padokban és a kevés mozgás miatt elég nehéz helyesen ülni. Fontos erre emlékeztetni, hogy húzza ki magát (én a gyerekeknek játékosan szoktam mondani, pl.láttad Batmant görnyedten ülni? Láttál már púpos herceget a lovon? stb.), illetve alternatív ülésformákat választani ( hasalni filmnézéskor, nagy labdán hasalva olvasni, lovagló ülésben ülni a mellkas megtámasztásával stb. korábban elég részletesen leírtam ezt valakinek. ) Fontos lenne, hogy mozogjon sokat, másszon, ússzon,erősítse a hátizmait. Segít az is, ha otthon sokat mozogtok, elég az iskolapadban ülni egész nap.


Ha végtaghossz különbséged van, akkor kell sarokéket venni és a rövidebb láb alá a cipőbe behelyezni, mert különben egy idő után súlyos problémákat fog okozni.

798. Ametiszt19 (válaszként erre: 796. - Guruljka)
2012. aug. 6. 17:20

Kedves Guruljka!

A testmagasságot nagyban befolyásolja a tartás és a porckorongok állapota. Ha helyes a tartás, a porckorongok egészségesek, sok víz van bennük, akkor az centiket számíthat. Nagyon fontos lenne kivizsgálni az állóképesség romlásának az okát. Ha más szervi probléma nincs a háttérben, akkor úszást, gyaloglást, szobakerékpárt javasolnék, először napi 10-15 percet és ezt fokozatosan növelve, amíg a napi vagy másnaponkénti 30-40 percet el nem éred. Nagyon fontos lenne a sok nyújtózás (háton fekvésben karokkal és sarkakkal, vagy állva a plafon felé), a mellizmok nyújtása (két kar törzs mögött összekulcsolva , így mellkas kiemelése vagy: Álljunk az ajtófélfa mellé (lámpaoszlop, fal stb.), jobb kéz vállmagasságban az ajtófélfára helyez, majd szinte hátat fordítva a félfának, hátra feszítjük kart. Ugyanezt ismételjük meg úgy is, hogy a kezet a fej magasságában támasztjuk a fához. Másik oldalt se hagyjuk ki!) a farizmok-hátizmok erősítése.

2012. aug. 4. 18:44

Kedves Ametiszt!

Kisfiam 7 éves lesz decemberben, most ősszel suliba megy. Nemrég észrevettem rajta, hogy nem tud egyenesen ülni, csak görnyedt háttal. Ha ül egy ideig pl. az asztalnál (rajzol, írni tanulunk), fáj a háta, dereka. Nem szeretném, hogy megszokja a helytelen tartást, hogyan tudnék neki segíteni? Mi okozhatja ezt nála?


Nekem is gond van a hátammal, és nekem még rá is tesz, hogy az egyik lábam 2 centivel rövidebb. Én már "megszoktam" az állandó fájdalmakat, tudom milyen... De a gyereknél jó lenne ezt kiküszöbölni, amennyiben lehetséges! Köszönöm a választ!

2012. aug. 4. 18:30

Kedves Ametiszt19,


Most teljesen meg vagyok döbbenve. Eredetileg 155 cm-s "magasságom" néha több, néha kevesebb volt, de elkönyveltem a 155-öt középértéknek.

Most az előbb viszont megmértem magam, egy valódi vinklivel, azaz derékszöget a fejemre téve. És két mérés is azt mondja, hogy már csak 150 vagyok!

Csontritkulás-szűrésen pár éve voltam, akkor nagyon kezdeti stádiumban a bal csípőnél találtak is. Pici vashiányom is van.

Vállam, hátam kevésbé mozgékony az utóbbi években (és 54 éves vagyok). Valami miatt (az orvosnak nincs ötlete) nem tudok pár száz méternél hosszabb távot pihenés nélkül megtenni, főleg emelkedőn mem, és az az emelkedő akár alig észrevehető is lehet!

Mivel leszoktam a cigiról egy éve, és felszaladt 10-15 kiló, próbálok itthon gimnasztikázgatni, csak úgy óvatosan, kis sorozatokat. (gumiszalaggal is, lassan és kicsit kitartva.)

Most viszont nyújtó gyakorlatoket is szeretnék beleiktatni, de a régi jóga-gyakorlatok alaphelyzete sem megy! Van ötleted?

795. villam
2012. aug. 1. 08:43
Köszönöm a jókívánságokat és a jó tanácsokat. Szép napot kívánok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook