Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt fórum

Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
76. youlcsi (válaszként erre: 75. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 17. 10:45

Szerencsére nálunk nem megy ez a kinevetés-dolog. Csúfolódás néha van, de a fiam tudja, hogy én azt nem tűröm, így ő nem vesz részt benne.


5 fős ovis csoport?

a játszótéren ennél nagyobb bandába verődnek a gyerekek.

75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 69. - Csikil4ny)
2017. aug. 17. 10:21

Én sem, mert eddig az 5 fős ovis csoportban minden szavukra figyeltek, és nem hagyták ezt..


De valahol csak tudja, hogy azért nem mindenbe olyan, mint a többiek. Éppen elég, ha néha a játszón kicsúfolják, vagy ilyesmi.

74. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - A.Vackor)
2017. aug. 17. 10:11

Én azt gondolom, hogy rossz sajnos ehhez a témához a hozzáállás.


Tudom, hogy azonnali megoldást nem hoz, de nem azzal kéne foglalkozni, hogy hogyan távolítsuk el ezeket a gyerekeket, (kivéve ha nagyon muszáj, mert olyan szintű és állandó a fizikai attrocitás), hanem hogy hogyan juttassuk a tanárokat olyan tudáshoz és segítséghez, hogy meg tudják oldani a problémát, vagy legalábbis kezelhetővé tenni.


Minden eset más, de az a helyzet, hogy nincs hova vinni ezeket a gyerekeket. Magatartásproblémával, pszichés problémákkal az egymi-k nem foglalkoznak, oda súlyos fogyatékosnak kell lenni.. Tehát max másik suliba lehet áttenni, ott kezdődik ugyanez..


Nagy hiba volt az un. korrekciós osztályok megszüntetése, ami szinte minden suliba volt, kis létszámú osztály volt, jó tanítónénivel, és talán 1-2 évfolyamon. Utána még mindig lehetett döntést hozni. Nekem két olyan osztálytársam volt, akik ilyenből jöttek át, ma az egyik informatikus mérnök, a másik 3 szakos magyaros, könyvtárszakos bölcsész...


Meg összességében senkinek sem jók a 30-as létszámok, ott esélytelen ezt megoldani.


De tudomásul kell venni, hogy akár nevelési, akár biológiai okokból egyre több ilyen gyerek lesz, a régi módszerek már nem mennek az oktatásban. Azoknak sem jó, akik látszólag bírják.


Igen, ma már némi gyógypedagógiai ismeret nélkül nem lehet alsós tanítóként megélni. Ez van, ez ellen lehet berzenkedni, de ez nem fog változni, ennek tudatában kellene a megoldást keresni.


Olyan helyeken, ahol ez fokozott, igenis kellene egy fő ped.asszisztens az osztályban, aki a problémás gyereket kiviszi, kezeli, stb.. Ez egy működő rendszer, és nagyon hatásos, mert mindenkinek jó. Persze, pénzbe kerül, de előbb-utóbb még többe fog ez kerülni, ha nem lépnek valamit odafent.


Azon meg ne csodálkozzon senki, hogy nem mindenki olyan, mint én, hogy az extrém okos gyerekét inkább az EGYMI-ben hagyja, hogy jaj, csak ne legyen konfliktusa. Meg nem is mindenki olyan szerencsés, hogy egy ilyen intézmény mellett lakik.


Egyébként igen, nagyon zavaró ez, a nagylányom normál suliban van, ő kiváló tanuló, látom a bajt, de reálisan nincs rá más megoldás, mint beleállni a témába, és a "normál" gyerekek szülei is inkább azt erősítsék, hogy ok, vigyék el az adott gyereket, de LEGYEN HOVA. Legyen reális alternatíva, mert az nyilvánvaló, hogy a "rossz" gyerek szülője se akarja a pöcegödörbe dobni a gyerekét.

73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Zebracsikó)
2017. aug. 17. 09:57

Dr. Török Béla EGYMI, a nagyothallók intézménye. Nem féltem, mert az oviból 3 gyerek megy tovább, akiket ismerek, és hasonlóan gondolkoznak, és szintén 130 feletti IQ-jú mind a 3. Jön még 3 gyerek kívülről, itt szoktak figyelni, hogy nagyjából egy szinten legyen az osztály.


Pszichésen nincs jó állapotban a gyerekem, sokkal sebezhetőbb, itthon dühkitörései, félelmei vannak, többek között attól, hogy őt valaki mindig kicsúfolja.


A lassabb olvasni-írni tanulás meg mindenkinek jót tenne hosszú távon, ezt már régen tudja mindenki, mégis erőltetik a "normál" suli normál módszereit. Ez még annak sem jó, aki látszólag bírja.


De majd meglátjuk, neki már most mondták, hogy lehet, hogy már második után érdemes lesz megpróbálni az integrációt. De én csak akkor akarom, he lesz hova.

72. zebracsikó (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 16. 22:32

Melyik EGYMI-vel vagy ennyire megelégedve, hogy a bizottság javaslata ellenére rajta akartad tartani a beszédfogyatékos kódot ? Mi még vele a probléma?


A kis létszámot megértem, tényleg jobb lenne (amúgy minden gyereknek), ha nem 30-as osztályokban kínlódna.

De ha jó intellektusú, nem félted, hogy ott majd esetleg "túl jó" lesz a többihez képest?

71. A.Vackor (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2017. aug. 16. 18:50

Pontosan.

És megkeserítik egész osztályok életét.

A lányom nem egy nyafogós gyerek, de majd'a szívem szakad meg, amikor panaszkodik, hogy XY-tól nem tudtak figyelni...

A tanító nénije is egy talpraesett nő, de eszköztelen, hogy több viselkedészavaros van.

70. csikil4ny (válaszként erre: 68. - A.Vackor)
2017. aug. 16. 18:39
Nőnek a liberálisan (nem) nevelt gyermekek...
69. csikil4ny (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 16. 18:38
Én nem tudom honnan jön ez a kinevetés dolog, az én kicsim is mondja időnként. Pedig neki aztán van önbizalma, nyilt és akaratos.
68. A.Vackor (válaszként erre: 35. - Zsanci79)
2017. aug. 16. 18:07

Egyre jellemzőbb, hogy nemcsak egy renitens van...

A lányoméknál legalább 4 volt kezdéskor, egyet elvittek azóta. Még mindig zavaró a légkör az osztályában,pedig a világ egyik legjobb tanító nénijéhez jár.

67. 8cc24eb355 (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 16. 17:26

Szegénykém!

Ez a félelem attól hogy ki fogják nevetni a lányomnak is van. :(


Azért remélem minden kis elsősnek megtetszik majd. :)

2017. aug. 16. 17:04

Sziasztok!


Az én kisfiam is most fog kezdeni, ő nyújtott tantervű, logopédiai osztályban.


Az ovi vége felé, második félévben nagyon várta már a suit, most meg nagyon fél, hogy ő ott nem fog megfelelni, kinevetik, és már nem akar annyira menni.


Egyébként ő mehetett volna normál iskolába, sőt, a bizottság azt is javasolta, az én kérésemre maradt az EGYMI-ben, ők le akarták róla venni a beszédfogyatékos kódot. Én azt látom, hogy a jó EGYMI-kben jobb, személyre szabottabb ellátás van, kis létszám, és a gyerek objektíve is jobban fejlődik.


A félelmek miatt meg pont ma kerestem fel egy pszichoterapeutát, jövő héten viszem a gyereket is, nehogy már itt az elején padlót fogjunk, valahogy oldani kell a feszültséget nála.


Meg azért nehogy már valami simán menjen nálunk, unatkoznánk :-))

65. youlcsi (válaszként erre: 64. - Zsanci79)
2017. aug. 16. 15:05

az egyébként annyira gáz, ha a szülőt ennyire nem érdekli.


Sokan majd megveszünk azért, hogy a gyereknek jobb legyen, a gyereknek könnyű legyen, és aztán bekerül a közösségbe egy olyan gyerek, akit konkrétan lesz*rnak a szülei, aztán had rombolja a közösséget!

64. zsanci79 (válaszként erre: 53. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 14:59

Igen, az mindjart mas.

Mar az ovodaban hibaztak hogy nem fejlesztettek, es egyaltalan engedtek iskolaba. Meg hát hol a szulo...

63. 8cc24eb355 (válaszként erre: 62. - Zebracsikó)
2017. aug. 16. 14:28
Az előferdülhet!
62. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 14:12
azt hiszem, csak egyszerűen mást értünk "ksiegítő iskola" és "fogyatékos" alatt
61. youlcsi (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2017. aug. 16. 14:12
szóval akkor jól gondolom, hogy csak a neve nem az, de amúgy igen... mint ahogy sokmindennek van szebb megnevezése, mint ahogy a köznyelv használja.
60. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 14:11

Csak és kizárólag fogyatékos gyermeket lehet speciális tantervű intézményben elhelyezni.


Legyen akár hallás-, látás, beszédfogyatékos, értelmi sérült vagy mozgássérült, autista .

59. youlcsi (válaszként erre: 53. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 14:10
kisfiam 2 ilyen pajtása is megy iskolába. konkrétan koncentrálnom kell, hogy megértsem legalább a nagyját annak, amit mondani akarnak. mindkét gyerek kifejezetten "lassú", vagy nem is tudom, hogy mondjam ezt szebben.
58. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2017. aug. 16. 14:10

Nem kisegítő iskola a neve. Természetesen vannak eltérő tantervű intézmények, ahogy írtam is, de ott javarészt a középsúlyos fokban értelmi sérültek vannak. Enyhéket igyekeznek integrálni.


De nyomós indokkal és szakértői vizsgálattal kerülhet csak oda gyerek.


A magatartászavaros meg sajnos tényleg tönkre tud tenni egy közösséget. :( De mindenhol ott vannak.

57. 8cc24eb355 (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2017. aug. 16. 14:09
Egy szóval nem mondtam,hogy fogyatékos lenne.
56. youlcsi (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2017. aug. 16. 14:08

azt hogy lehet elhanyagolni? ha előbb nem, 5 és 6éves státuszon kötelező hallásvizsgálat van!


nekem is van ilyen ismerősöm, egyszerűen nem tud beszélni a gyereke. van elhanyagolt gyerek is közöttük, aki csak szimplán későn kezdte (mert egyszerűbb volt tévé elé lökni, mint mesélni neki), de bizony van olyan is, akin látszik, hogy bizony gond van. nézésén, mozgásán... csak a szülők homokba dugták a fejüket.

55. youlcsi (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2017. aug. 16. 14:06

hogyhogy nincs kisegítő iskola? jó, lehet, hogy nem ez a neve, de attól még gondolom az.

itt is van a speciális iskola, ami tulajdonképpen az.

viszont nálunk a körzeti suli fogad sni-s és btmn-es tanulókat is, ők a többiekkel együtt járnak. illetve van autista tagozat.


ez szép meg jó, de ha egy btmn-es gyerek miatt fél majd az enyém iskolába menni, és miatta nem fognak tudni majd haladni, akkor az azért elég bosszantó lesz.

54. zebracsikó (válaszként erre: 53. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 14:06

Egyáltalán nem biztos, hogy értelmi fogyatékos.

Lehet, hogy simán hallássérült és eléhanyagolták az eddigi ellátását, vizsgálatait.

Ha szerencséje van, akkor logopédiai osztályba kerül.

53. 8cc24eb355 (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2017. aug. 16. 14:04
Egy kislányról biztosan tudom,hogy augusztusban el kell vinni Pestre hallásvizsgálatra,mert 8 évesen úgy beszél mint egy 3 éves.Nem egy szimpla r betű a gond,és bizony az eredmények függvénye hogy maradhat-e,vagy kisegítő.
52. túrógombócka (válaszként erre: 25. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 16. 14:02
akkor bíztatásként: a családunkban az egyik kisfiúval volt para a suli miatt, még iskolaalkalmassági vizsgálatra is elküldték, félő volt, h magatartásbeli problémák lesznek vele. na, a gyerek az első perctől kezdve imádja az iskolát, kitűnő tanuló évek óta.
2017. aug. 16. 14:01

Nincs már kisegítő iskola az országban. Az enyhe fokban sérült értelmi fogyatékosok a sima általános iskolákban vannak integrálva, a középsúlyosoknak van eltérő tantervű intézményük.


Sima beszédhiba miatt senki sem kerül ki a sima általános iskolából.

Póni, hol laksz? Szakmailag érdekelne nagyon, tényleg!

50. zsanci79 (válaszként erre: 40. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 13:52

Még masodik osztalyban is van logopedia. Gondolom egy rosszul hangzo "r" betu miatt nem tesznek senkit kisegitobe. Szep is lenne. Akkor a fiam is mehetett volna, egy 8 osztalyos gimnazimbol kisegitobe 😂 nonszensz.

Tolerancia ide vagy oda, minden (allami) intezmenyre ugyanazok a szabalyok vonatkoznak.

Hallottal mar olyanrol, hogy még a szulok is peticiot irnak egy gyerek kiemelesere, es sehogy nem tudjak elerni ezt?

49. zsanci79 (válaszként erre: 45. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 13:45

Ez erdekes, hogy csak ugy szanaljak a gyereket akar felevkor is egy masik iskolaba.

Nalunk egy gyereket tudtak eltanacsolni, de azt is csak ev vegen. Es nem a tanulmanyi eredmeny miatt vagy viselkedes miatt, azt nem tehettek meg csak ugy. Hanem az igazolatlan hianyzasai miatt, csaladi hatter miatt. De eleg burokratikus utja volt ennek is, nem csak ugy at tettek.

A masik fiut sem tudjak eltanacsolni, max megbukik, es boldogit egy masik osztalyt sajnos. Sok osszetveos ez, plane, hogy ma mar mindenkinek szinte csak jogai vannak.

48. 8cc24eb355 (válaszként erre: 47. - Youlcsi)
2017. aug. 16. 13:23
:D ilyet se sűrűn hallok! :D
47. youlcsi (válaszként erre: 45. - 8cc24eb355)
2017. aug. 16. 13:21
OFF de öröm ránézni a nickedre :) komolyan :D imádom!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook