Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt fórum

Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt (beszélgetős fórum)


136. youlcsi (válaszként erre: 123. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 10:20
igen, tudom :/ nem tudom pozitívan megerősíteni, mert nagyon nincs mit :( igazán minden firkájára csodálattal nézek, milyen szép, adja nekem, elteszem, stb... de közben ő meg dühöng, hogy ronda, és nem így akarta és nem úgy sikerült, mint ahogy a fejében van...
2017. aug. 18. 09:42
A lényeg a lényeg egyszerűen nincs homogén osztály. Ahhoz nagyon durván kéne válogatni a gyerekeket. De az a gyerekeknek se lenne jo.
134. plavalaguna (válaszként erre: 133. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 09:41
Akkor pontosítottam. (Nyugi az én fogalmazásommal is lehet baj akár :)) )
133. zsanci79 (válaszként erre: 132. - Plavalaguna)
2017. aug. 18. 09:38

Igen figyeltem, mivel arra valaszoltam.

Nem volt egyertelmu, de lehet az en erto olvasasommal is baj van 😉

132. plavalaguna (válaszként erre: 131. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 09:27
Figyelted Mit irtam? Nem azt mondtam hogy nincs nagy kulonbseg. Hanem azt hogy hiaba egyidosek akar honapra a gyerekek akkor is oriasi kulonbsegek lesznek koztuk. Megengedo vagy, nem kizáro ;)
131. zsanci79 (válaszként erre: 129. - Plavalaguna)
2017. aug. 18. 09:10
Szerintem igen is nagy kulonbseg van akozott, hogy valaki mar majusban betolti a 7.evet mert visszatartottak, a masik meg csak 6.evet. nem par honaprol beszelek.
130. plavalaguna (válaszként erre: 119. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 09:08
Szerintem meg nem kene elfogadni hogy letorik a gyerekek szarnyait .... engem mindig megdobbent mennyien asszisztalnak ehhez a hulye rendszerhez (ne vedd magadra. Altalanossagban irom )
129. plavalaguna (válaszként erre: 121. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 09:00

Szerintem nem a naptari ev szamit....es amugy is ha honap szerint csupa egyevben es ugyanabban a honapban szuletett gyerek lehetne csak 1 osztalyban akkor latszana csak igazan mekkora baromsag ezt a homogen csoportot elvarni.


El kene vegre fogadni a tanitoknak hogy nagyon nagy a szoras. Az altaluk vart atlaggyerek gyakorlatilag nem is letezik.

128. plavalaguna (válaszként erre: 104. - Zebracsikó)
2017. aug. 18. 08:52
Én se vagyok híve. De ha van nagyobb tesó, unikatesó, vagy csak figyel a gyerek és bestédből ez ragad rá pont akkor valahogy meg kell oldani ;) annyit akartam vele szemléltetni hogy nem akkora gond az sem ha a betűk neveit tanulta meg először.
127. 4c1a787e8f (válaszként erre: 125. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 08:49

Nem normális ez..


Persze ennek mi szülők is vagyunk az okai, akik belemennek ebbe a játékba.


Mert ha mindenki hagyná, akkor az lenne, hogy a gyerek boldogul valahogy, előbb-utóbb rájönnének a nyitjára. Bár lehet, hogy sok kettesük lenne.. Mi meg ugye nyomulunk, hogy de hát azért az enyém legyen négyes-ötös..


Nehéz ezt jól csinálni, nem normális, hogy szülőverseny van valódi ismeret helyett.


No ezért lehetetlen a mai magyar iskolarendszerben egyszerűbb szülők gyermekeként kiemelkedni. Ez sem normális. Az amúgy is problémás gyerekek azt látják, hogy erre nekik semmi de semmi esélyük nincs... És tényleg nincs.

126. 4c1a787e8f (válaszként erre: 120. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:46

Hát, nálunk amit nagyon sokat kellett a gyerekeknek az oviban, az a rajzolás volt, akár irányítottan, akár csak úgy. Ők nem akartak ceruzát sem fogni a kezükbe, 2 év alatt jutottunk el oda, hogy szó szerint vonalról vonalra, hogy már a koruknak megfelelőt rajzolnak. Ez volt az egyik alap ahhoz, hogy iskolába mehessenek..


No pl. pont ezért hagytam a GYP-ben a fiaimat, mert ott leültek mellé, és ha kellett ott ültek 2 órát, amíg meg nem csinálták a feladatot, kész nem volt a rajz.. És a végére csak ment. Ez az, amit a normál oviban nem tettek volna meg, ők meg maguktól nem rajzoltak volna..

125. zsanci79 (válaszként erre: 122. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 18. 08:44

Igen, ez lesz a kovetkezo lepcsofok, a felso tagozat.

Errol, viszont kivetel nelkul csak olyanokat hallok, mint amiket most te mondtal. Sajnos.

124. 4c1a787e8f (válaszként erre: 113. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:43

Nem tudom. Annak idején volt egy osztálytársam, akinek az öccse nem volt túl jó tanuló, voltak egyéb problémái is. Pedagógus gyerek volt, de normálisak voltak a szülők.


Az anyuka már akkor azt csinálta, hogy egyszer általánosban is járt osztályt kétszer, egyszer meg középiskolában is iskolaváltás ürügyén. Nem bukott meg egyáltalán, csak időt hagytak neki.


Mára a harmadik diplomáját csinálja Németországban, egyedül él, eltartja magát. Szépen, lassan komótosan....


Van aki bírja gyorsabban is, de sokak számára életmentő az idő..

123. zsanci79 (válaszként erre: 120. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:40

Ha utal rajzolni, nem lesz olyan egyszeru menet, sokat kell neki segiteni, pozitivan megerositeni, mivel olvasas iras szamolashoz is rengeteget rajzoknak, szineznek.

Tapasztalatbol mondom, nalunk is ez volt a problema, mai napig utalja a rajzolast. Alig vartam hogy masodikos legyen, hogy kevesebb legyen a rajzolgatas a tanulasban.

122. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 18. 08:40

Én még csak azt hallottam pedagógustól, hogy meg ne próbáljuk - az egy más kérdés, hogy ha magától ezt-azt megtanul - mert ők a szakemberek, ők csinálják, szép is lenne, ha mindenki más módszerrel, jól-rosszul tanulna meg bármit is.


De ez szerintem evidens..


A gond ott van, - nekem már a 3. gyerek megy most suliba, van 7.-be menő gyerekem is - hogy aztán felsőben meg jön az a duma, hogy a hatalmas anyagot meg a szülőnek kell segítenie megtanulni, meg a vázlatírást is, meg mindent, ami használható. Tehát muszáj este 11-kor ülni a törikönyv felett, és bőgve tanulni... És sajna tényleg muszáj volt, így tudott a lányom jótanuló maradni. Az ötödik erről szólt, hatodikra úgy-ahogy ráállt, hogy már magától is csinálta ezeket.. Arról ugyanis, hogy a hirtelen 5-6 oldalasra nőtt leckéket hogyan is kellene magáévá tenni, szó sem esett..


Hát ez nem volt a mi időnkben, az biztos, bár szerintem a tananyag nemigen változott, mi is ugyanezeket tanultuk, még a mondatokra is ráismerek, csak a könyvek lettek színesebbek, szebbek..

121. zsanci79 (válaszként erre: 119. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 08:36

Ez akkor lenne jo, ha valoban 6 evesen mindenki oda kerulne es nagyjabol egy korosztaly kezdene az elso osztalyt.

Mert a masik problema hogy nagyon sokan visszatartjak a gyereket meg egy evet az oviban, akkor is, ha nem evvesztes vagy nem indokolt. Mindent meg lehet oldani, hiaba van a szabalyozas, aki akarj, meg tudja oldani.

Azt sem tudom minek kellett az aug.31-i korhatart visszahozni majus helyett.

Aztan a suliban van olyan, nem is egy, hogy konkretan majd egy ev korkulombseg van a gyerekek kozott, ami nagyon nem mindegy tanulas, kepessegek szempontjabol.

120. youlcsi (válaszként erre: 117. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 08:27
ó, az 5 percet nem úgy gondoltam... kb 1 éve van már otthon, de csak néha használja, csak ha én is ott ülök mellette, amikor rajzol (amit utál, tehát eleve ritkán van, leginkább csak labirintusozni szoktunk, mert azt szereti... bár talán ez pont az egyik legelőnyösebb verzió, amit ki lehet belőle csikarni)
119. csikil4ny (válaszként erre: 113. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:27
Természetesen egyetértek, ezért találták ki. Viszont minden gyermek ugyanakkor kerül be a rendszerbe, ugyanakkor végez. Munkahelyteremtéssel kellene megoldani a problémát, nem azzal, hogy a szülőkre hárítják még egy évig a felnőtt gyermek eltartását. A kicsi gyermekeknek meg szerintem jobb, ha később törik le a szárnyait.
118. Panna.33 (válaszként erre: 112. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 08:26
Én is így vagyok/voltam vele, hogy tanulja csak meg az iskolában.
117. zsanci79 (válaszként erre: 115. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:25

Persze hogy engedig. Nekunk javasoltak is.

Termestetesen tobb ido kell, mire berogzul.

116. youlcsi (válaszként erre: 111. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 08:24
egyébként cuki, mert lemásolja a számokat, betűket, de kb csak mintha rajzolna. szóval mondjuk leül a klaviatúra mellé, és lemásolja azt.
115. youlcsi (válaszként erre: 111. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 08:23
én is vettem neki ceruzafogót, azzal kb 5 perc alatt megtanulta fogni a ceruzát. de ha nem használja, akkor már nem fogja olyan stabilan. azt nem is kérdeztem, hogy engedik-e órán használni, mert ha igen, ráteszem legalább a grafitokra.
114. Panna.33 (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 18. 08:23
Ne már! Nálunk szó nincs erről. Egyáltalán nem követelmény.
113. youlcsi (válaszként erre: 109. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 08:21

szerintem meg nem jó ötlet. mintha csak arra hajtanának, hogy minél később kerüljön be az ember a munka világába, így majd lehet villogni, hogy nééé, nincs annyi munkanélküli. régen 17 évesen szakmája volt sok embernek, most meg ha majd csak 8 évesen kezdni az első osztályt, és esetleg még van egy kis tanulási nehézsége is, ennyi lesz, mire meg lesz a 8 általánosa.

miért jó ez?

112. csikil4ny (válaszként erre: 111. - Zsanci79)
2017. aug. 18. 08:19
Én kifejezetten nem akarom megtanítani itthon írni, a technikát nem ismerem s nehezebb kijavítani egy rögzült rossz szokást, mint egy teljesen újat megtanítani. Igaz valamelyik gyermektől sikerült két-három betűt ellesnie s öt évesen kitartóan írogatja.
111. zsanci79 (válaszként erre: 92. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:13

Matekbol is megtanuljak irni a szamokat eloszor is. Azon biztos nem fog unatkozni a fiad, ha irni nem tud. Egyebkent egy jo tanito mindenkit le tud foglalni.

Plane ha csoport munkaba dolgoznak, mindenhova jut olyan aki mar elorebb tart es olyan is aki gyengebb.

Egyebkent ezek az iras olvasas szamolas kulonbsegeknek, hogy ki milyen tudassal megy suliba, masodik osztalyban mar kiegyenlitodik.

Valahogy ugy erzem, hogy ez a "ki mit tud" versenges elso osztalyba rem fontos egyes szuloknek, es ezzel olyan stresszt tudnak tenni masik szulokbe, akinek a gyereke "nem tud semmit", hogy nem tudjak rendesen kezelni a helyzetet, ez altal a gyereknek sem lesz orom a tanulas.


Egyebkent mi hasznaltunk ceruzafogot, a helyes ceruzafogas miatt, nagyjabol bevalt.

110. túrógombócka (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 18. 08:08
ismét csak azt tudom írni, hogy ne aggódj már ennyit. a gyerekek nagy része nem tud olvasni, mikor iskolába megy.
109. csikil4ny (válaszként erre: 108. - Youlcsi)
2017. aug. 18. 08:05

Amennyiben beosztják a tananyagot és előkészítőben még a játék kap teret nem rossz ötlet. Persze, ha két évig ugyanazt csinálják, akkor egy életre megutálják az iskolát.


Nekem is fenntartásaim voltak a vegyes csoporttal kapcsolatban, de most látom az előnyeit is. Mondjuk szerencsére a lányom egy 18 fős csoportot fogott ki, így egy gyermekre több figyelem jut.


Érdekes a gyerek évi kiértékelőjét olvasni, nem gondoltam, hogy az óvodában is osztályozás van.

108. youlcsi (válaszként erre: 107. - Csikil4ny)
2017. aug. 18. 07:59

nincs, de akarják. én úgy vélem, felesleges. elvben a nagycsoport az iskolaelőkészítő, csak amióta elterjedt a vegyescsoport, azóta nem tudja betölteni azt a funkcióját.

Muki korosztályos csoportba járt, nincs is gond azzal, hogy foglalkozás van és figyelni kell.

107. csikil4ny (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2017. aug. 18. 07:33
Magyarországon van előkészítő osztály vagy nullás csoport? A nagycsoport után nálunk bevezették az előkészítőt, így 6 évesen oda mennek, 7 évesen kezdik az iskolát. Tehát nem nekem kell megtanítsam, hogy órán figyelni kell. Én step by step-be szeretném beiratni, persze vannak hátrányai, de szerintem mégis csak előnyösebb a hagyományos tanítással szemben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook