Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2008. aug. 28. 22:25
Sziasztok kérdésem lenne 4 hónapos a francia buldogom és 8 kg szóval dagi hogyan fogyasszam le? Vagy mikor kezdjem? Még 3-szor eszik naponta. Előre is köszönöm.
114. zita100
2008. aug. 25. 14:53

Sziasztok ! Két napja kaptam egy nagyon édes izgő - mozgó francia bulldogot az egyik füle tökéletes a másik semmi. Nem is ez aggaszt hanem az , hogy véres kicsit a kakija. Vittem állatorvoshoz természetesen

de azt mondta nagy baj nincs kapott szurit pár nap múlva kell vissza vinnem . Ha valakinek volt ilyen gondja a kutyájával írjon.

113. Misikee
2008. júl. 12. 18:04

Sziasztok!!


Sajnos elkell adnom a francia bulldogom , családi okok miatt ! 6 hónapos szuka kutya beoltva mindennel nagyon nagyon játékos és nagyon szelíd nem tenéysztőtől vettük mi se ha nem egy francia bolldog párnak esett be :) nem annyira hörög mert hosszab a pofija , az ára fix 60.ezer sürgös lenne ! AKit érdekel az érdeklödjön a 06305307942 képek találhatok az adatlapomon !


Sziasztok

2008. júl. 2. 18:12
belepottyan-i akart lenni,meg kiröhögnek
111. felicia6 (válaszként erre: 110. - Hitmanus)
2008. júl. 2. 18:11

szió!

hát nem vmi megnyugtató.:Dma is voltunk bányatavon.fél méterig ment neki,aztán ő is merülni kezdett.én azért nem vártam meg míg víz alá kerül.:)nézni a bubikat..:)nyomi kutyik.namind1.nem ezért szeretjük őket.majd kap bébi mentőmellényt.:Dígy majd be tudjuk vinni balcsiba is,mert elég sokat vagyunk vízközelbe.nehogy beleponnyanjon ,azt megfulladjon nekem.majd kiröhögenk.de nem baj.mira fontosabb annál.:)

110. Hitmanus (válaszként erre: 109. - Felicia6)
2008. jún. 29. 22:00

Szia!

Megnyugtatlak igen.A Bulldogok nem tudnak úszni.Hordó alak,rövid lábak..ez genetikailag képtelenség:)

Az egyik haverom akinek szintén franciája van kipróbálta.Bele engedte egy medencébe a blökit.Ahogy elengedte az úgy merült le.Semmi pánik csak nézett a víz alatt és jöttek ki az oxigén buborékok a száján és várta hogy jön e valaki aki kiveszi.Hát jött a gazdi és "kimentette"a kicsit sem pánikoló blökit.

Gyakorlatilag minden ellenállás és pánikolás nélkül bele tudjuk fullasztani a kutyánkat,bármilyen vízbe...komoly mi?:)

2008. jún. 29. 11:23

sziasztok!

most ,hogy itt a meleg már jóideje,elmentünk egy tóra fürdeni,és vittük a mirát is,és sajnos azt tapasztaltam,hogy nagyon nyomin úszik,mondhatni sehogy.még jó ,hog ycsak úgy vittem beljebb(nekem kb térdig ért,hogy mentem mellette miközben próbált úszni,mert egyzser csak elkezdett süllyedni.

aztán bezséltem eg yfrancia bulldogos sráccal ,akinek már 8 éves a kutyája,és azt mondta,hogy nem is erőltessem,mert ő 2 évig próbálkozott vele,de nem sikerült úsznija.

az lenne a kérdésem,hogy az összes francia bulldog ilyen kis nyomi ,vagy csak a mieink?

108. felicia6 (válaszként erre: 104. - Mpeti2)
2008. jún. 20. 14:48

szia!

szerintem 8 hetesen még ne várj tőle túl sokat,gondolom még csak nemrég hoztad el az alomból..az én kutyusommal is először alomra próbáltam szoktatni,de a macskaamos doboz idővel kicsivé i svált,meg jobban szeret az udvaron pisilni,kakilni.bár ilyen picin még gyakran végzi a dolgát.én amúgy azt csináltam,hogy az alomba hagytam egy icipici kakit,v a pisijét,hogy tudja ,hogy ott a helye,de még így is sokszor ment mellé a dolga,pedig igyekezett.ma már teljesen szobaiszta,mindig jelzi ,ha le kell mennie wc-re.mutatja a kis szemével,és odaáll a lépcsőhöz/ajtóhoz.legyél vele türelmes.még nagyon pici.idővel rájön,hogy mit hova kell.de mindig jó alaposan törölj fel minden piszkot a padlóról,mert ha picit is érzi a szagát,megint oda fogja végezni a dolgát.nekem a szőnyeget is előszeretettel megtisztelte,de most már csak fűbe végzi a dolgát,sehova máshova.

kitartást!:)

2008. jún. 18. 19:53
A kolléga nőmnek van és Betmen a neve. Nagyon aranyos.
106. R75
2008. jún. 18. 19:43
pl. nekem...
105. isztu
2008. jún. 18. 19:42
Valaki akinek francia bulldog kutyusa van?
104. mpeti2
2008. jún. 18. 14:34

Sziasztok!

Nekem egy gyönyörű kis bullim van 8 hetes,de nem nagyon akarja az alomba rakni az ajándékokat.

Segítsetek már légyszi,hogy hogyan tudnám rászoktatni!

Köszi

103. 4c35511f0b (válaszként erre: 100. - Hitmanus)
2008. jún. 1. 20:24

Szia(sztok)!



Nekem más fajta kutyám van, lassan közel 100kg, ebből jön, hogy nagytestű -tehát nagyon fontos volt a táplálkozása (minden kutyának az, de ekkoa termetnél az izomzat(fejlődése) stb nagyon fontos).

A lényeg: szintén ezt ette kölyökként, nem jöttünk rá miért van gond a lábával(neki nem viszketett, más baja lett), egy doki sem tudta, majd a tenyésztő jött rá, hogy a táp.

Nekünk azt ajánlotta keverjük olyannal, amiben nincs ennyi fehérje. Tehát ne csak lecseréld szerintem a 26%-ra (enyémnél nem vált be) hanem keverd olyannal, amiben alig van!

Én kutyimnál ez lett a jó megoldás.

Azóta eszi a Royal-t, semmi baja, de hónapokig keverni kellett.

Sok sikert!

102. R75
2008. máj. 16. 21:14
mi is vegyesen sétáltatjuk Brook-ot... általában visszajön.... mondjuk nálunk 10ből 6szor.-)))))) persze ha lány kutyát lát akkor egyszer sem:-)) de most hogy már 2éves elég kulturáltan sétál:-)) most éppen itt ül a lábamnál és párizsit kuncsorog:-)))))))
2008. máj. 16. 18:51

Sziasztok!


Mi is francia bulldoggal dicsekedhetünk,a neve:Lucifer!(ez ragadt rá)! Most június 12.-én lesz 1 éves,és éppen tüzel e lelkem.Hát nem könnyű vele.

2008. máj. 16. 18:34

Sziasztok!


Én is alapból pórázon viszem a kis ördögfiókát,de ha tiszta a terep akkor elengedem.Nekem vissza szokott jönni.Mondjuk 10-ből 4-szer:))Nekünk most az a gondunk,hogy elkezdett vakarózni.Az első lábánál(hónalj)megjelentek piros pöttyök meg az oldalát is vakarássza.A doki és atenyésztő azt mondta hogy nézzek olyan tápot amiben kevesebb a fehérje.Eddig Royal Canin-t evett amiben 33%volt a nyers fehérje.Most találtam olyat amiben csak 26%.Háát kipróbáljuk.Mondjuk azt még tudni kell,hogy a Royal mellett falta a sajtot.Lehet hogy ez a kettő elég erőteljes fehérje mennyiséget tartalmazott.Remélem helyre jön.Nekem amúgy amumusom a szőr és bőrbetegség.Ahogy vakarózni kezd én már a legrosszabbra gondolok:)

2008. máj. 16. 15:33

Na igen, a gyerekeket nagyon szeretik, de a nagy örömben 1 pillanat alatt fellökik. Én se nézném jó szemmel az anyukák helyében.

Egyik bulldogtalálkozón az én fiamat is fellökte egy kutya, még a karját is bekapta, kis szarosom jól megijedt, persze én is! (igaz, az nem bulldi volt)


De nem tudok mit csinálni vele, még pórázzal is alig tudom megtartani, ha beindul! :-S Nem akarok balhét, se balesetet az ittlakókkal!

2008. máj. 16. 13:11
én pórázon sétáltatom,mert ő sem akarja meghallani a "gyere ide"-t.csak olyan helyen merem elengedni,ahol messze van az út,és van velünk másik kutya,aki hívásra visszajön,mert így ő is visszajön,másikkal együtt.a mira ráadásul a gyerekekért van oda,és volt már,h ráugrott a kisgyerekre,és anyukán láttam ,hogy ki volt nagyon akadva.de akkor is próbáltam hívni,de nemigazán érdekeltem.szóval ezt még nekünk is gyakorolni kell.meg ha talál valamit(szemetet,döglött madarat,és elakarom venni tőle,akkor direkt elfut előlem,és ez nem olyan jó,ha a közelben autók/utak vannak.
2008. máj. 16. 10:28

Ez nálunk is így van! Stitch szinte lerohanja az "áldozatait", és mivel most költöztünk, még nem tudom, a környéken melyik kutyákhoz lehet odaengedni. Ki van már éhezve egy jó kis bunyóra, de mindig meg kell fognom, mert az itteni kutyák (ha kicsi, ha nagy), nem igazán haverkodnak vele. :-(

Szegényt, már sajnálom.


Amúgy Ti pórázon, vagy anélkül sétáltatjátok a kutyáitokat? Én nem tudom elengedni, mert olyan kis hülye, mindenkire ráugrik, ha meglát egy kutyát, szinte kitépi a karomat, úgy húz, és az emberekre is ráugrik! :-( Pusztán szeretetből csinálja, de a kétlábúak félnek tőle!

És abszolút nem tudom visszahívni, meg se hallja, amit mondok! :-S Hiába üvöltöm le a fejét, vagy rángatom meg a nyakörvét, hogy végre rám figyeljen...

2008. máj. 14. 19:56

köszönöm ,hogy ilyen hamar válaszoltatok.

sokat foglalkozom vele,rengeteget vagyok vele,és az udvaron is ott vagyok vele ,mikor ás.bár lehet ki kéne neki találnom valami újat.én azt sajnálom a legjobban,hogy kevés játszótársa van.(majd keresek valami oldalt,ahol ilyen viselkedés problémákról írnak.)(pont amaiatt,h csak a kis görcsökkel találkozunk az utcán,a környékünkön a nagyobb kutyákat nem nagyon sétáltatják(sajnos)csak házőrzőnek vannak,vagy nem tudom.

amúgy a mira egyáltalán nem röfög,meg semmi.csöndesen lélegzik.:)inkább azt nem szeretik,hogy nagyon lendületesen szeretne játszani,és szerintem félnek tőle.pedig mindig csak barátságosan közelít hozzájuk.

95. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 91. - Felicia6)
2008. máj. 14. 15:54
Nem vagyok egy szaki a temaban, de olvasgatok roluk mostanaban, lehetseges azert as, mert unatkozik. Erdemes tanitgatni, foglalkozni vele, es akkor amikor eppen egyedul kellene elfoglalnia magat, akkor sem asni fog, hanem kreativabban jatszani.
94. R75 (válaszként erre: 92. - Felicia6)
2008. máj. 14. 14:49
ne izgulj a mienkkel is ilyenek a kis kutyák... csak azt nem tudom, hogy félnek tőle a röfögés miatt, vagy miért lehet ez?
93. R75 (válaszként erre: 91. - Felicia6)
2008. máj. 14. 14:49

hát nekem kan kutyám van, és ő ilyet sosem csinált, úgyhogy ebben sajna nem tudok segíteni...

ő sehova nem visz semmilyen játékot.. bármilyen játék 2percig foglalkoztatja, aztán tojik rá... nyüszögni meg sosem szokott.. de hátha van vki, akinek lánykutyája van és tud segíteni..

2008. máj. 14. 12:37
amúgy az én kutyám mindenkivel szívesen játszana,csak vele nem mindenki.a kisméretű kutyák általában mindig agresszívek vele.(a kis görcsök:S)
2008. máj. 14. 12:35

sziasztok!

Mostanában nagyon furán viselkedik a kutyusom,és kezdek megijedni,hogy nincs e valami baja!?eddig sohasem ásott,és mostanában a kertben is,és az ágyakon ,meg apadlószőnyegen is elkezdte.(meg a párnákon előszeretettel.)viszi mindenhová a kis csipogós játékait ,össze-vissza megy,és közbe halkan nyüszög.ez normális?most lesz egy éves,talán az anyai ösztön kialakulásával lehet kapcsolatban?aki tud valamit hozzászólni,segíteni,az tegye meg légyszi.

köszi

2008. máj. 6. 19:42

Úgy tűnik, ez a fajta jól tűri a költözést is! :)

Most költöztünk, és nem izgatta magát a felforduláson, és az új helyen se "kattant be"!

Bár sétálásnál még rohangászik össze-vissza, furák az új szagok és új kutyák...

De majd megszokja! :-)

89. R75 (válaszként erre: 88. - Misikee)
2008. máj. 5. 08:48

megnéztem a kutyád, nagyon kis helyes...


a mi kutyánk sem játszik minden kutyával, főleg nem a vele egy súlycsoportúakkal, észre sem veszi őket.. ő inkább a nagyobbakkal van jóban...

2008. máj. 4. 22:01

Sziasztok !!


A mi kutyánk 5 hónapos töltöttem fel róla pár képet , és a séta már megy nekünk meg minden csak nem játszik a kutyákkal ... Persze itthon a Yorkshieval játszik de más kutyával nem , mikor találkozott a szüleivel nha akkor bedobta magát :))de 1x egy francia bulldoggal találkoztunk a Pecsánál nha azzal se játszott csak jol megverte :S Nem tudom mikor fog játszani más kutyákkal is ??!!

2008. ápr. 21. 08:55

Helló!


Sajnos az egyik kiskutya szájpadlásos, az orvos nem vette észre, itthon derült ki. De annyira életrevaló, meg ettetjük folyton, fejük neki a tejet, és cumisüvegből kap tejpótlót is.

Ha netalántán fel tudjuk így nevelni, meg lehet műtetni? Hiszen az embereket is megműtik ilyen betegséggel.


Aki tud erről légyszi írjon!


Köszi


senga

86. Hitmanus (válaszként erre: 85. - Jaccck)
2008. ápr. 10. 20:54

Hello!


8 hetesen az enyémnek csak az egyik füle állt.Most mindkettő szépen áll,de most az egyik füles vége visszapöndörödik:)mint egy ördögszarv.Ez is azt mutatja,hogy folyamatosan alakul.Ha jó fajta tápot kap akkor hamar föl fog állni,mert benne van annyi kálcium,hogy attól megerősödik a fülében a porc.Ha házi kosztot kap akkor adjál mellé néha kálcium-foszforikum port amit a gyógyszertárban kapsz recept nélkül.Egy kis mokkáskanállal,ha rászórsz a kajájára akkor az jó.DE MÓDJÁVAL!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook