Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2008. dec. 16. 11:09

Csatlakozhatom a beszélgetésekhez?

Nincs még buldogom, de imádom őket.

Sajnos sokba kerül, anyagilag nem állok úgy, hogy 60 ezret kutyura költsek.

Hátha a Jézuska.....!!!!Nem igaz?

2008. dec. 16. 11:08

Jujjjjjjjj, de jó. Van francia buldogos topic?

nem is láttam eddig, szuper.

233. R75 (válaszként erre: 232. - Colos_)
2008. dec. 16. 10:59
a paprikával mi is próbálkoztunk, nem jött be:-)))
232. colos_
2008. dec. 16. 10:46

Megint beteg Cetli. Az új francia táp se jött be. Ma megyünk egy új dokihoz, remélem ő már rendbeteszi a kis malackámat. Dr Héthársi Zoltánnak hívják a dokit, tudom h kb nulla esély van rá, de ha valaki ismeri, írhatna róla véleményt. :)


mpeti3: Nem próbáltátok a kutyariasztó/távoltartó sprayt? Nem minden kutyát riaszt el, de nálunk ez bejött. Vagy ha ez sem, a mandarin vagy narancs héjának az olaját spricceld arra, amit nem akarsz, hogy megrágjon. Mi próbálkoztunk erős paprikával meg hagymával is, aztán felvilágosítottak, hogy azt kifejezetten imádják :)

231. 920e4d5f7e (válaszként erre: 180. - Norbi.)
2008. dec. 16. 10:10
Töléletesen megértelek nekem egy 7 honapos francia bulldogom van. Nálunk is sok kárt okozott a lakásban .Megrágta a székeim ,leszaggatta a függönyt.Nem tudsz vele nagyon mit tenni tul kell ezen esni éllitolag 1 éves kora után megnyugszik.Vagy vidd el kutya suliba még az lehet megoldás.
230. 920e4d5f7e (válaszként erre: 228. - R75)
2008. dec. 15. 21:53
A páromnak volt már amerikai bulldogja az nem csinált ilyet .Az a baj h a lui tul nagyképü.Pedig nagyon szép szerintem .
229. 920e4d5f7e (válaszként erre: 227. - R75)
2008. dec. 15. 21:51
Deákváron én is.Hogyne szoktuk nevelni van mikor kis cuki szofogado.De mikor rájön az agybaj akkor nem lehet vele birni.Morog és visszaugat.Ne gondold h lelketlenek vagyunk de ez a végsöelkeseredésünkben történt h gazdit keresnénk.
228. R75 (válaszként erre: 226. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 21:48
na, ez nem jó.. akkor azt gondolja, hogy ő a főnök.. vhogy el kéne nála érned, hogy téged tekintsen annak...
227. R75 (válaszként erre: 225. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 21:47

hát ez tényleg rossz lehet... átérzem azért.. én volt, hogy a lakásba nem tudtam bemenni a tapétától este munka után.. én is akkor vettem a lakást.. gondolhatod, majd szétrobbantam..


fegyelmezni szoktad??


Deákváron, új épitésűben, te?

2008. dec. 15. 21:46
Ja és ha rászolok ha nem az történik mait ö akar morog a kis "dög"
225. 920e4d5f7e (válaszként erre: 224. - R75)
2008. dec. 15. 21:45
Tudom csak tudod uj a lakás most lett felujitva és nem tesz jot neki ez a rongálás .Vettünk uj függönyt letépte és megrágta .kiborultam ja és betörte a nappaliba az ablakot sorolharnám....Mit csináljak nem tudsz tanácsolni valamit?Merre laksz?
224. R75 (válaszként erre: 223. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 21:42

hát ez nehéz kérdés.. idővel ez a rágcsálás elmúlik, de csak kb. 1éves kor után, addigra nagyjából lenyugszanak.. Brooklyn is csak addig rágott.. itt az új lakásunkban már semmit nem tett tönkre..

nehéz ez az időszak sajna...


sok mindent nem tudsz tenni, mert a lecseszés sem segit.. a legtöbb kiskutya ilyen rágcsálós..

223. 920e4d5f7e (válaszként erre: 221. - R75)
2008. dec. 15. 21:38
IGEN IMÁDJUK DE NEHÉZ AKARATOS ÉS MAKACS .6TOL 2 IG VAN EGYEDÜL .TÖBB EMELETES TÉGLAHÁZBAN LAKUNK.MÉG KICSI TUDOM DE KÉSZ VAGYOK TŐLE.MEGRÁGTA AZ UJ SZÉKEM ,LIPAKOLTA A SZEKRÉNYT ÉS MEGRÁGTA A FEHÉRNEMÜIMET STB..SZERETJÜK NAGYON NEM VÁLOK MEG TÖLE SZIVESEN DE MIT TEGYEK?
222. 920e4d5f7e (válaszként erre: 206. - Colos_)
2008. dec. 15. 21:33
Szia nekem is francia bulldogom van 7 honapos .Probáljátok ki a Hills tudom drága de megéri nagyon jo.Az én kis kutyim csirkére allergiás.Vigyétek el egy másik orvoshoz mert akihez eddig vittétek nem bizonyult jónak.
221. R75
2008. dec. 15. 21:31

hát először nálam volt Brook, a pesti lakásomban, na most ott térdig leszedte a tapétát fél év alatt, szétrágta a székeket,stb.. gondolhatod.. de mivel reggel 7-este 6ig egyedül volt, igy nem is csodálkozom, bár akkor elég szarul esett és kivoltam...


de aztán szerencsére kiköltöztem a férjemhez Vácra és napközben mivel ő a szüleinél dolgozik, igy viszi a kutyát is... és kertben van..

amúgy meg reggel 7kor, du. 4kor és este 8kor 20-30perceket sétálunk vele... csak igy lehet...


de mivel már volt jó pár kutyám, igy tudtam mivel jár egy kölyök kutya...


azért akarjátok odaadni, mert nem birtok vele?? egyedül van ő is napközben?

2008. dec. 15. 21:19
igen ti h birtok vele?
219. R75 (válaszként erre: 218. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 21:14

hát szerintem a férjem megölne, ha még egy fr.bulldoggal hazaállitanék:-)))


tudod, nekünk is van egy 2,5éves kanunk, fent van az oldalamon.. csak azért kérdeztem, hogy váci vagy-e, mert még nem láttuk a kutyádat itt..

nincs sok bulldog itt Vácon..

2008. dec. 15. 21:09
mit szolsz a mi kis Luinkhoz?
217. R75 (válaszként erre: 216. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 20:56

aha, Vácon lakom én is...


nem, társasházban lakunk...

2008. dec. 15. 20:52
Szeretném megkérdezni ,h kertesházban laksz?
2008. dec. 15. 20:48

igen

Te is?

214. R75 (válaszként erre: 213. - 920e4d5f7e)
2008. dec. 15. 20:28
most nézem, hogy te is váci vagy?
2008. dec. 15. 20:08
Képeket is tudok küldeni ha valaki szeretné megnézni.(szerintem a legszebb bulldog aki valaha született)
2008. dec. 15. 20:06

Hello!

A segítségetekre lenne szükségem!!!!!!

Egy 7 hónapos franciabulldog kiskutya családi okok miatt gazdit keres.A neve:lui és egy igazi bohóc 13kg nagyon okos és kajával mindenre rá lehet venni már ismeri az ül, fekszik, pitizik, marad parancsszavakat és szobatiszta. Nagyon szereti az embereket és a gyerekeket is imádja.Anyagi honoráriumot nem kérünk csak azt,hogy egy olyan gazdi jelentkezzen aki komolyan gondolja mert nagy felelösséggel jár,egy nagyon ragaszkodó és szerető kiskutya.

Jelentkezni az (mpeti2@citromail.hu) e-mail címen lehet

211. Li-lo (válaszként erre: 208. - Colos_)
2008. dec. 15. 11:56

Szia,


Mi most voltunk az első találkozón a kisasszony nagyon élvezte!! Minden hónap első vasárnapján 10-től a hajógyári szigeten vannak a találkozók. :) Szóval legközelebb jövőre. A rizs az nekünk is bevált... Jobbulást!

210. colos_
2008. dec. 12. 11:48

Tenyésztőnek éppen nem nevezném, szerintem keresetkiegészítésként árult kutyust. Se a szüleit, se a testvéreit nem láttam.


Tegnap bementem egy kutyaeledeleshez és ő ajánlott egy francia tápot, nem emlékszem a nevére, f-betűs volt, olyat vettünk neki, erre azt mondta, hogy megfogja a hasát és a fehérjeallergiás kutyusoknak is ezt szokták adni. Olvastam valahol, hogy a beteg kutyusoknak bárányos kaját kell venni, de a nő szerint azokba is tesznek mindenféle csirke eredetű dolgokat, amitől csak rosszabb lesz az allergia. Ez a táp, amit kaptunk kacsás. Kiváncsi leszek rá, és nagyon remélem, hogy nem csak azért ajánlotta, mert fő beszállítója, vagy ilyesmi...


Most diétára fogtam cetlit, rizst kap húslevessel, tegnap egész nap rosszul volt, estére persze már randalír meg hiperaktivitás volt, kapott vacsit, persze fél perc alatt beporszívózta, rá félórára már jött kuncsorogni, hogy épp ideje bepótolni a kimaradást :) Annyira lefogyott egyébként, hogy rossz nézni. Eddig lufi hasú volt, most meg olyan, mint a leeresztett lufi. Nincs mese, fel kell hízlalni :)

209. R75 (válaszként erre: 208. - Colos_)
2008. dec. 11. 20:35

úristen, ez egy tündéri kis gombócka...


nem tudom kitől vetted a kutyát, de esetleg a tenyésztőt is felhivnám, hogy mi lehet a baja + én is elmennék egy másik orvoshoz!!!!

208. colos_ (válaszként erre: 207. - Freddyke86)
2008. dec. 11. 14:51

Köszi szépen a gyors választ! Remélem igazad lesz és kinövi, de azért természetesen aggódom tovább, szép csendben.

Hála a jó égnek a hisztit még nem nagyon ismeri, de nagyon kis ügyes, mert a nézésével, a szemeivel elér mindent :)


Nem tudom ki-mit tud a találkozókról, de minket érdekelnének, mostanra lett meg minden oltása, pár napja kezdtünk sétálni is, szóval jól jönne a szocializálódás!

207. Freddyke86 (válaszként erre: 206. - Colos_)
2008. dec. 11. 13:37

Jaj, de nagyon aranyos. Pont olyan, mint az én kicsi Lujzikám volt Pöttöm Panna mini manóként. Kis husibogárka. Sajnos vagy szerencsére én nem tudok neked mást ajánlani, mint keress fel egy másik orvost is a problémával. Elképzelhető, hogy igaza van, és csak megevett valamit, de magamból kiindulva (én is ugyanígy voltam a „kislányommal”) Rettenetes látni, hogy valami nincs rendben, és nem tud a doki segíteni. Megnyugtatóbb a több szem többet lát elv.


A remegés nálunk is volt, de szerencsére csak akkor, amikor valamit nagyon szeretett volna elérni, és nem ment mással, mint hisztivel. :) Ilyenkor pedig a mami szíve, megenyhült és feljöhetett az ágyra szunyókálni, vagy odaadtam a finom falatot, amit máskorra tartogattam...


Az állandó vakarózásra a mi dokink azt mondta, hogy az anyaméhből maradt rajta egy hártya réteg, és csak attól akar megszabadulni. Ez kb. 6-8 hetes kora között volt, úgy 9-10 hetesen teljesen megszűnt. Egy bizonyos megvilágításban, rózsaszín volt az egész kutya. Nagyon murisan nézett ki.


A főtt rizs nagyon tuti. Hasmenésünk is volt, ez teljesen megszüntette (erre a mi dokink sem tudott mit mondani).


Összességében, ne aggódj a véres széklet az, ami kicsit aggasztó, a többit majd kinövi. De azért hozzáteszem, hogy ez csak az én tapasztalatom. Lehet, hogy másoknak más tapasztalatai vannak. És „hülységnek” titulálják az én soraimat. Sajnos csak ennyit tudok „segíteni”.

206. colos_
2008. dec. 11. 12:50

Sziasztok!

Nagyon nagyon örülök, hogy van ilyen fórum és sikerült rátalálnom! 3 hete vettem a kis életem értelmét, 3,5 hónapos kis francia bulldog, becsületes neve cetli, de általában inkább törpe röfinek hívjuk :)

Amiért írok, mert valami baja van. Ahogy utánaolvasgattam neten, nagy valószínüséggel fehérje allergiája van, mert néha nem eszik, nem iszik, fekszik egész nap és remeg mint a kocsonya, hányik, és véres hasmenése van. A dokink elhajtott azzal, hogy csak felevett valamit az utcán, és adjak neki főtt rizst a kajájába.


Tudtok valami tanácsot adni ezzel kapcsolatban?


Ja igen, és ezek mellett a tünetek mellett iszonyúan nyalja a tappancsait és állandóan vakarózik. Ezekre is az allergiát írták.


Ha nektek volt hasonló élményetek, kérlek írjatok!


Egyelőre azt találtam ki, hogy azt a tápot veszem neki, amit legelőször evett, attól nem volt baja, csak azért váltottunk, mert ugye a pukik elviselhetetlenek voltak :) Puri-t evett először, utána Roy. Can.-t vettünk, na akkor kezdődött a baja, és most Happy D-al próbálkoztunk, ettől "csak" akkor volt rosszul, amikor rizs nélkül kapta.


Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm! Töltöttem fel róla képeket is, ha valaki megnézné... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook