Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

164. kisfari (válaszként erre: 163. - 67c772efc3)
2012. jan. 29. 10:22
Na, mégis????
2012. jan. 29. 09:46
Judy szuper, köszönöm
162. Judy5 (válaszként erre: 161. - 67c772efc3)
2012. jan. 29. 07:11

Andi,

Ez egy 4 éves alapképzés.GYED-ről igazolást a munkahely ad, ennek hiányában az Államkincstár.12 félévet támogat az állam, szóval ha még nem használtad ki teljes egészében, akkor lehetőséged van még az államin tanulni.


Egyébként a www.felvi.hu oldalon mindent megtudhatsz. Írhatsz is nekik az info@felvi.hu címre.

2012. jan. 28. 19:54

Húúú, én már nagyon nagyon elveszítettem a fonalat............. Azért érdekel a dolog továbbra is... Szóval: most ez alapképzés, vagy mesterképzés? GYEDen vagyok, erről hol lehet igazolást kérni? Én már 3,5 éves képzésen részt vettem egy főiskolai képzésen. Ez kizárja, hogy akkor államilag támogatottra menjek? Vagy hallottam olyat is, hogy mindenkinek az állam pl. 5 évet támogat, így a maradék szabad keretemet felhasználhatom?!

Bocsi a sok kérdésért... De amióta kikerültem az iskolapadból, nem követem ezeket a dolgokat, így már kínai az új oktatási rendszer....

2012. jan. 28. 19:28

Csajok, megírnátok azt az email címet, ahol lehet kérdezni a felvételivel kapcsolatban?

Köszönöm

159. kisfari (válaszként erre: 157. - Judy5)
2012. jan. 28. 17:18

Nem tudom még miből van neki, de gondolom csak matek meg nyelv. De mondtam neki, hogy írjon a tanulmányi osztálynak...

De köszi a segítséget!!!

158. kisfari (válaszként erre: 155. - Judy5)
2012. jan. 28. 17:17
Dehogy szégyen!!! Szerintem ez a normális!!!! Én is be vagyok tojva!!! Nem is mondom el senkinek, csak ha túl vagyok az 1.éven :))
157. Judy5
2012. jan. 28. 16:40

Közben megnéztem, a gépírást ügyviteli alapismereteknek feleltetik csak meg. Az meg nincs benne a szakmai alapozó tárgyakban.


Milyen más tárgyakból van érettségije?

156. Gabcsi3 (válaszként erre: 155. - Judy5)
2012. jan. 28. 16:24

Hát ezzel nem vagy egyedül! Én is félek, nem is kicsit :))

De azért már nagyon várom!!!

155. Judy5
2012. jan. 28. 10:03

Nyugodtan hívhattál volna, fél 2-ig ott voltunk a suliban..)))


Szégyen az ha azt mondom, hogy félek, de nagyon???

154. kisfari (válaszként erre: 153. - Judy5)
2012. jan. 28. 09:15

Hát egyenlőre még nálunk sem megoldható a nappali, de 1-1,5 év múlva talán. Én itt lakom Bp-en így könnyebb, csak akkor ugrik a munkám nagy része.

Csak azért nem csörögtem, mert gondoltam hogy mire odaérek ti már jártatok esetleg ott ahol én még nem és nem akartam bekavarni :))

NA de majd a sulipadban bepótóljuk!!!!!!!!!!!!!!!! :)))

Egyébbként szerintem láttalak titeket, csak nem voltam benne biztos és nem mertem odamenni, hogy hello Te vagy a fórumról??? :)

153. Judy5 (válaszként erre: 150. - Kisfari)
2012. jan. 28. 09:00

Látom Gabi már megválaszolt mindent.:))


Miért nem csörögtél rám??Így veled nem tudtunk talizni.:(

A gépírást szerintem tuti nem fogadják el.:(


Én gondolkodtam a nappalin, de nekem az tuti nem menne. Minden nap felmenni Pestre és marha későn érnék haza. Se elvinni nem tudnám a gyerekeket az oviba, se hazahozni. Nem beszélve arról, hogy baromi fárasztó lenne minden nap vonatozni.

Tanulni sem tudnék a fiukkal.:(Talán ha Pesten laknék, de így nem.

Szóval ha megyek én mindenképpen a levelezőre.

152. kisfari (válaszként erre: 151. - Gabcsi3)
2012. jan. 28. 07:36

Köszi a választ Gabcsi!!!

Gondolkozom rajta hogy gyorsan nekiugrok egy nyelvvizsgának, legalább utána nem kellene vele foglalkozni.

151. Gabcsi3 (válaszként erre: 150. - Kisfari)
2012. jan. 27. 23:17

Helló!


Én is azon gondolkodom, hogy az első évet elvégzem levelezőn, pont azért, mert csak elmélet van, és a másodiktól lehet, hogy átváltanék én is nappalira. Nekem is addigra lesz ovis a kisfiam.

Azt mondták a tanulmányisok, hogy a ponthatár attól függ, hogy hányan jelentkeznek és milyen érettségi eredményekkel. Szóval nem tudták megmondani, hogy hogyan fognak alakulni a ponthatárok...


Az ismerősödnek nincs más szakmai érettségije a gépírás mellett? Én is közgáz szakközépiskolába jártam és a gépírás mellet még érettségiztem igazgatási ismeretek nevű tantárgyból is, ami megfeleltethető közgáz alapismereteknek.

A felvi.hu-n van egyébként egy megfeleltetési táblázat.


Febr. 15-ig csak azokat a dokumentumokat kell beadni, ami már megvannak. Amit később szerzel be, azt június valahanyadikáig kell benyújtani. Pontosan nem emlékszem a dátumra :)

150. kisfari
2012. jan. 27. 22:10

:) Voltam én is csak később értem oda :))

Nekem is nagyon tetszett!!!! Azt én is hallottam hogy nagyon kemény a levelező, ezért a következőkre jutottam, hogy jelentkezek levelezőre hisz az első év úgyis elmélet és ha nem bukok ki, meg bírom két gyerek mellett és még mindig ezt akarom akkor lehet átgondolom hogy átváltok nappalira, addigra a pici lányom is ovis lesz.

Én viszont a tanulmányison nem voltam. volt ott valami érdekes. Félek hogy nem lesz elég a pontszámom. Nem mondták hogy számítani lehet-e rá hogy magasabb lesz a pontszám vagy ilyesmi.

Judy, te annyira vágod ezeket...van egy ismerősöm aki ápolóira menne, de közgázba járt Ő is viszont nem érettségizett belőle, mert gépírásból volt az érettségiük, szerinted ilyenkor mi van, lehet megfeleltetni vagy le kell érettségiznie valamiből???

A másik hogy ha időközben mész nyelvvizsgára akkor mi van, mármint hogy most a jelentkezéskor még nincs meg, de mire a hiánypótlása lenne a papíroknak elvileg meglenne????

Ti hogy döntöttetek jelentkeztek??? Maradtok a levelezőnél???

Jaj azok a szimulátorok nagyon viccesek voltak :))

149. Judy5
2012. jan. 27. 21:34

Kisfari,

Kár hogy nem jöttél, eszméletlen jó volt a nyílt nap.


Szuperul éreztük magunkat Gabival.Már maga a suli épülete is gyönyörű és barátságos volt. Idő hiányában az ápolókat és a szülésznőket néztük csak meg. Engem még érdekelt volna a képalkotás, de mire odajutottunk, már annak vége volt. A mentősök nem nagyon érdekeltek. Legjobban a demons termek tetszettek. Van egy 3 hónapos csecsemőnek megfelelő szimulátor, aki gagyog, lélegzik, pulzusa van. Annyit szórakoztunk vele, hallgattuk a szívverését. Különböző problémákat lehetett beállítani a számítógépen és annak megfelelően vette a levegőt.Az ápolós felnőtt szimulátorok is jók voltak.Ott is pulzust tapintottunk, pupillát vizsgáltunk etc...Ami nekem még nagyon tetszett az a várandós pocak, amiben volt egy baba és tapogattuk meg találgattunk, hogy hol lehet a feje meg a háta etc...A tanulmányi osztály előadásán is voltunk, rengeteget kérdeztünk, de sajna a hallgatói szerződéshez ők is kukák voltak.Állítólag hivatalosan még nincs kihirdetve és végleges majd csak május körül lesz.Felírták a kérdéseinket meg a mail címünket és mondták, hogy utánanéznek a dolgoknak.Arra külön kitértek a szülésznőin, hogy a levelezős gyakorlat nagyon kevés és ha van ismerősünk a kórházban akkor próbáljuk meg magunkat valahogy bekuncsorogni oda a hivatalos gyakorlaton kívül is.Szóval nagyon szuper nap volt, csak kevés volt az idő. Mondjuk elszórakoztunk egy csomó időt a szimulátorokkal.:))

148. kisfari
2012. jan. 26. 21:49
ok. :)
147. Judy5
2012. jan. 26. 20:15
Na csajok, akkor holnap talizunk.:)Csörögjetek, ha odaértetek.:)
146. Judy5 (válaszként erre: 145. - Kisfari)
2012. jan. 26. 10:17

8.kerület.


Sajna nekem nincs gps-em.:((

145. kisfari
2012. jan. 26. 09:54

Engem is a gps visz oda :)

Tudjátok hogy ez a vas u. hányadik kerület? mert irányítószám nem volt hozzá odaírva.

144. Judy5 (válaszként erre: 143. - Kisfari)
2012. jan. 26. 09:38

Küldtem az enyémet.


Én nem merek kocsival menni. Eltévedek.:)))Pesten béna vagyok.:)

143. kisfari
2012. jan. 26. 09:36
Én kocsival megyek, de igyekszem én is fél-háromnegyed körül odaérni... Küldjetek nekem egy telószámot, légyszi!!!
142. Gabcsi3 (válaszként erre: 141. - Judy5)
2012. jan. 26. 09:20
Oké, köszi az úgy tökéletes lesz! :)
141. Judy5 (válaszként erre: 140. - Gabcsi3)
2012. jan. 26. 08:33
Én mindenképpen bemegyek, mert le akarom adni a kabátomat, na meg hideget mond holnapra, de priviben elküldöm a telószámomat és ha odaérsz csörögj rám.:))
140. Gabcsi3
2012. jan. 26. 08:10

Én csak 3/4-ed 9-re érnék a suli elé :(

Ha esetleg meg tudtok várni, az jó lenne :))

139. Judy5
2012. jan. 26. 07:15

Na csajok, akkor holnap hol és mikor talizunk??

Én 8-ra vagyok a déliben és kb fél 9-re érek a suli elé.:)

138. kisfari
2012. jan. 25. 16:41

Figyeljetek, mi tegnap este a férjemmel pont ezekről beszélgettünk és arra jutottunk, hogy hamarosan választások és nagy rá az esély hogy ezeket az újjak el fogják törölni, mivel elég nagy port kavartak.

Ő is azt mondta hogy amíg főiskolára járt addig hol így volt valami hol úgy...

Ja, amúgy jövök én is a nyíltnapra :))

137. Judy5 (válaszként erre: 136. - Gabcsi3)
2012. jan. 25. 10:39

Akkor mégiscsak jól értelmeztem.


Csak ezzel az a baj, hogy mi van ha külföldre megyek dolgozni. Az én párom kint van és ha lenne lehetőség mi is mennénk. Ez tök igazségtalan.:(((


Nem akarják ezt megszüntetni?

136. Gabcsi3
2012. jan. 25. 10:21

Én úgy értelmezem, hogy ha a képzési idő másfélszeresén belül - azaz esetünkben hat éven belül - nem sikerül megszerezni az oklevelet, akkor a képzés díjának 50 %-át kell visszafizetni.


Ha pedig az oklevél megszerzését követő húsz éven belül nem létesítünk magyarországi munkáltatónál összesen 8 év (az államilag támogatott képzési idő duplája)munkaviszonyt, akkor a képzési díj kamattal növelt összegét kell visszafizetni!!!

135. Judy5
2012. jan. 25. 06:40

Hát lányok nekem baromira nem tiszta ez a tanulmányi szerződés.

Amit 100%-osan értek az az hogy ha nincs meg a 2.félév végére a kreditek fele akkor átsorolhatnak fizetősre.


Egy kicsit érthetőbben is megfogalmazhatták volna.

Most akkor mikor kell a teljes összeget visszafizetni??És mikor az 50%-ot?Hátha ti jobban értitek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook