Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

74. szivlia (válaszként erre: 63. - Judy5)
2011. dec. 13. 18:54

Köszönöm Judy


És a konzultációra muszály menni?:S most ez hülye kérdés tudom....de Én Görögországban lakom és van egy pici 2 hónapos fiam és nem tudnám megoldani,csak azt,ha a vizsgákra kellene hazamennem...a gyakorlatot lehet,hogy megtudnám az itteni kórházban oldani, mert a Sote kapcsolatban van az itteni főiskolával,ahol van szülésznőképzés.


Most gondolom mondanátok,hogy menjek itt suliba....de szerintem az kicsit húzosabb lenne..mint anyagilag,mint tnanyag szempontjából..

73. Judy5 (válaszként erre: 71. - Adbefc7882)
2011. dec. 13. 17:16

Szia,


Innen mindent megtudhatsz a felvételiről.


[link]


Vagy a [link] oldalról. 15.-én indul a felvételi eljárás és mindent le fognak írni.

Amúgy februárban nem tudsz itt kezdeni, csak szeptemberben.

72. Judy5 (válaszként erre: 70. - Eperlevél)
2011. dec. 13. 17:13
A facebook-on van egy csoport akik idén kezdték a fősulit levelezőn. Aranyosak voltak és befogadtak úgy is hogy én még nem járok oda. Így látom, hogy nagyjából hogy is működik a dolog és hogy mit tanulnak, mennyire nehéz etc....
2011. dec. 13. 11:57

Sziasztok!

Érdekelne engem is a szülésznő-képzés.

Én ápolónő vagyok, 2 héten belül fog a Kisfiam megszületni(1. baba) és érdekelne, hogyha februárba szeretnék fősulira jelentkezni, akkor mik a kritériumok. Gyes mellett csinálnám. Amúgy a Sote egyik klinikáján dolgozom. Előre is köszönöm!

Gabica

70. eperlevél (válaszként erre: 65. - Judy5)
2011. dec. 13. 11:39
Milyen csoport?
69. Judy5
2011. dec. 12. 23:14
Hát ha az eü helyzetet nézem, akkor egyáltalán nem csodálkozok, hogy fizetni kell.
2011. dec. 12. 22:44

Vén fejjel????

Mondjuk ott lehet én is vénnek érezném magam :))

Azért ez milyen durva, hogy még a kórházi gyakorlatért is fizetned kell...

67. Judy5
2011. dec. 12. 22:37

Sajna az árakról nincs infóm.Gondolom kórházra is válogatja, hogy fel tud-e venni "gyakornokot" vagy nem.


Igen én is levelezőre szeretnék jelentkezni. Nappalit meg sem tudnám oldani, talán ha Pesten laknánk, de akkor sem lenne túl jó vén fejjel a fiatalok között.:))

2011. dec. 12. 22:18

köszi. Hú de felkészült vagy a témában :))

és mennyire van esély hogy az embert fel is vegyék gyakorlati helyre, ott nincs túljelentkezés vagy ez már protekciós??? és kb. mennyit kell fizetni????

Te is levelezőre mész????

65. Judy5 (válaszként erre: 64. - Kisfari)
2011. dec. 12. 20:35

Szia

Igen van levelezőn és egyedül a SOTE vesz fel eü képzettség nélkül emberkéket.


Gyakorlat azt hiszem az 5. félévtől van, csak sajna a levelezősöknek maguknak kell gyakszi helyet keresni és még fizetni is kell érte.

Amúgy a csoport aminek a tagja vagyok, ők most kezdték a SOTE levelezőt és eddig úgy néz ki, hogy az alkalmazott biosz és az anatómia a szóró tantárgyak, de van elég sok vizsga lehetőség.Vannak olyan tárgyak ahol csak beadandók vannak, van ahol csak aláírás és persze vannak kemény vizsgák is.

2011. dec. 12. 18:05

sziasztok!!!

Van levelező is???? hol a sote-n?? és akkor hogy van a gyakorlat, tudja valaki????

63. Judy5 (válaszként erre: 62. - Szivlia)
2011. dec. 11. 19:17

Szia,


Havonta 1 hét a konzultáció hétfőtől-péntekig. Decemberben és januárban meg vizsgaidőszak.


Elmondod hogy hol élsz??

2011. dec. 11. 11:42

Sziasztok


Én is szeretnék főiskolai szülésznő képzésre jelentkezni, vissza is olvastam. Nálam az a probléma,hogy külföldön élek. Kérdésem az lenne,hogy tudja e valaki,hogy ha levelezőre jelentkezem akkor hányszor kell bejárni? minden szombaton? mert akkor esélyem sincs...


köszönöm előre is

61. Judy5
2011. dec. 11. 08:04

Sziasztok,


Rég nem jártam erre és látom, hogy közben írtatok.:)


Közgáz érettségivel simán mehetünk (nekem is az van) mivel az egyik szakmai előkészítő tárgy a közgáz alapismeretek. Viszem még a magyart, az nektek is van tuti. Így áll össze a 2 tantárgy amiből számítják az érettségi pontjaimat.


Én már nagyon izgulok, jövő héten indul a felvételi eljárás.:))))

2011. nov. 16. 20:58
Háááááát............... Néha úgy érzem, nem önmagam, nem önmagunk...
2011. nov. 16. 15:21
Most akkor ki dönti el mi legyen velünk ??? :)
2011. nov. 15. 21:28
Így van... Ez a szakma mindenképpen okoz nehézséget... Ezért vagyok nagyon nagy bajban én is.... Egyszer lemondok erről, egyszer nem... És ráadásul én 3 gyereket szeretnék.....
2011. nov. 15. 16:54

:))

Szia!

..hát nagyon gondolkozom rajta. Ez nagyon nem családbarát szakma, de olyan csodálatos lehet!!!! Egyik pillanatban úgy érzem meg kell lépnem, mert már olyan rég óta a fejemben motoszkál...A másik pillanatban meg hogy 2 gyerek mellett, tanulni, ügyelni...stb. Azt sem akarom hogy a gyermekeimnek nélkülözniük kelljen az anyjukat... Húúú, nehéz ez!!!!

2011. nov. 15. 12:46

Kisfari, vicces, ugyanez a helyzetem... :) Közgazdász vagyok, érettségim a lent felsorolt tárgyakból nincs. Amióta szültem, méginkább megerősített, hogy szülésznő szívesen lennék. Bár nem igazán családbarát szakma... :( Én is szívesen elvégezném, de nem tudom, hogyan lássak neki....

Amúgy nekem egy 5 hónapos lánykám van :)És 26 vagyok :)

2011. nov. 10. 16:27

Sziasztok!

Remélem vagytok még erre!!! Gyerek korom óta az eü-ben szeretnék dolgozni, de sosem volt elég merszem hozzá. Most 29 éves vagyok, 2 gyermek anyukája, a kicsi most 10 hónapos, közgazdasági érettségim van és az álmom hogy egyszer szülésznő legyek!!!!

Van ilyen??? meg lehet ezt csinálni 2 gyerek mellett??? Látom vagytok itt 4 gyerekesek is, ez bátorított fel hogy írjak...

Ti már úgy látom hogy előrébb jártok a témában mint én...Le kellene vizsgáznom valamilyen tantárgyból??, mivel nincs se biológia, se fizika, se kémia érettségim, csak a közgáz ami beleszámít.

Úgy érzem most vagy soha!!!!

54. hajnal1 (válaszként erre: 53. - Judy5)
2011. aug. 30. 08:34
Nagyon szépen köszi! :) Nagyon elszántnak tűnsz.. :) Én még nem szántam el magam véglegesen, de nagyon jó lenne ilyen szép hivatást gyakorolni.. Kicsit aggaszt, hogy öreg vagyok már belekezdeni egy új szakmába, és őszintén szólva fizetés alacsonysága se túl vonzó. Viszont amióta az eszemet tudom, az egészségügyben szeretnék dolgozni.
53. Judy5 (válaszként erre: 52. - Hajnal1)
2011. aug. 29. 20:02

Szia,

12 félévre jogosult valaki államilag finanszírozott képzésre, szóval még van 4 féléved, utána sajna áttesznek költségesre. Ha írsz a felvinek akkor ők pontos infót tudnak neked adni.


Valószínüleg kicsit nehezebb eü előképzettség nélkül, de nem hinném hogy annyival, hogy ne lehessen megtanulni. Mivel alapképzésről van szó, valszeg az első év totál alapozással fog eltelni. Anatómia, eü alapismeretek, orvosi latin etc....Csak utána fog rámenni magára a szülészetre.Nekem is kereskedelmi érettségim van, de nyugodt lelkiismerettel fogok jelentkezni. Már alig várom a dec 15-öt.:))

2011. aug. 29. 15:51

Sziasztok!

Én is elgondolkodtam, hogy jelentkeznék szülésznőnek, de nagyon nem értem, hogy jogosult vagyok-e még államilag támogatott képzésre. Van egy államilag finanszírozott diplomám, 8 félév alatt szereztem meg, és egy költségtérítéses diplomám, amit 9 félév alatt sikerült összehozni. Szerintetek ebben a szituban lehetséges, hogy még járhatok "ingyen" az SE-ETK-ra levelezőre? Esetleg van olyan tapasztalatotok, hogy ha valakinek semmi eü-i, de még szinte biológiai előtanulmánya sincs (közgazdasági szakközépbe jártam, majd informatikus lettem), akkor mennyivel nehezebb a suli?

Köszi!

51. Judy5
2011. aug. 16. 20:13

Szia Andika,


De jó, hogy írtál, nem is mertem remélni, hogy valaki még jön erre.


Én utánajártam a SOTE-nak és közgáz végzettséggel is simán lehet jelentkezni. Igaz nehezebb mint ha eü-ből mennénk, mert ugye semmi olyat nem tanultunk ami az eüvel kapcsolatos.

A felvételhez az alábbi tárgyak közül 2-ből számolják a pontokat.

Biológia, fizika, kémia, informatika, magyar,szakmai előkészítő tárgyak ami az eü alapismeretek vagy közgáz alapismeretek. És ugye automatikusan megfeleltetik a régi érettségi szakmai tárgyakat a mostani érettségi rendszer szerint. Én áruismeret-ből és kereskedelmi ismeretekből érettségiztem a magyar, matek és töri mellett, és a 2 szakmai tárgyamat elfogadják mint közgáz alapismeretek az új rendszerben.


Megkérdezhetem, hogy te miből érettségiztél??


Fehérvárról sem lesz egyszerű feljárni a konzultációs héten minden nap, de valamit valamiért.Én abban reménykedek, hogy nem fogják nagyon megváltoztatni a felvételi feltételeket és sikerülne bekerülnöm. Az tuti, hogy most majd 240 pont lesz a minimum, az alatt senki nem kerülhet be felsőoktatásba. A tantárgyakhoz meg remélem nem nyúlnak.

2011. aug. 16. 17:17

Szis Judy5!


Azt szokták mondani, hogy véletlenek nincsenek. De most mégis. Képzeld én is egy négy gyermekes anyuka vagyok és egy évvel idősebb mint Te. De a közös bennünk, hogy én is régóta szeretnék már szülésznő lenni, de eddig nem jött össze. Bár Miskolcról mozdulni nem is olyan könnyű. Hogyan kell elindulni Közgazdasági végzettséggel, hogy végre teljesüljön az álmom?

49. Judy5
2011. aug. 13. 07:59

Sziasztok,


Látom régóta nem járt erre senki, de azért megpróbálkozok.


Én egy 37 éves 4 gyermekes anyuka vagyok és régóta dédelgetett álmom a szülésznő szakma.Most hogy közeledik az a pillanat, hogy nemsokára újra munkába kell állnom(termeléstervező vagyok egy multinál)úgy gondoltam most vagy soha.


Mivel leleveleztem az összes sulival a feltételeket,így én is a SOTE-t célzom meg, ők nem kérnek eü munkaviszonyt vagy végzettséget. 2 tantárgyi átlagot viszek, a magyart és az áruismeretet, utóbbi tantárgyi megfeleltetéssel közgáz alapismereteknek felel meg, amit jelen állás szerint elfogad a suli. Mindkét tárgyból 5-re érettségiztem és a +40 ponttal lenne 440 pontom, amivel az államilag finanszírozottat szeretném megcélozni.


Ha még jár erre valaki, kérlek írjatok, kinek sikerült már bejutni, ki az aki 2012-ben próbálná meg. Illetve ha van valami infótok, hogy mi fog változni 2012-ben ami esetleg akadályozná a jelentkezést, szívesen venném.

48. eperlevél (válaszként erre: 47. - 282baceb1f)
2011. ápr. 25. 15:08
SOTE-n nem így van.
2011. ápr. 25. 13:45

A levelező tagozaton előírják,hogy egészségügyben kell dolgozni,hogy felvegyenek a Fősulira.

Először el kell végezni 8 fél éves diplomás ápolóit és utána van a 4 fél éves szülésznőképzés persze fizetősen.

Miden Fősulin így van vagy csak Szegeden.?

2010. dec. 5. 22:35
:) igen december 15 :) [link]
2010. dec. 5. 13:53
Én is sote-ra pályázom. Lassan megjelenik a felvételi tájékoztató és többet tudunk. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook