Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyózok, diétázok segítsetek fórum

Fogyózok, diétázok segítsetek (beszélgetős fórum)


2012. nov. 18. 15:29
Lisztek közül mindenképpen a csökkentett szénhidrát tartalmú liszteket ajánlom. (Diawellness, Diabestar, Norbis, stb..) Vannak amelyek 50, mások 30 %-al csökkentett ch tartalommal rendelkeznek. Már többféle is létezik, érdemes körülnézni egy reform boltban. Ugyanezen lisztekből tésztákat és tarhonyát is lehet kapni, persze azt tudni kell, hogy ezek drágábbak a fehér lisztes dolgoknál. Ami a cukrot illeti, sokféle édesít van a palettán, ezek az olcsóbb dolgok, aztán ami drágább, de jobb, a xilit, a negyedkanál , a stevia.
8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - HnéViktória)
2012. nov. 18. 00:46
Én is így vagyok vele. Nem arra születtünk, hogy minden finomságot megvonjunk magunktól, de állandóan nassolni sem szabad. Ha megkívánok egy sütit néha, én bizony megeszem. Vagy pl. este nem eszem, de ha nagyon-nagyon megkívánok valami kaját, akkor - mondjuk 3 havonta 2-szer - igen.
7. HnéViktória (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2012. nov. 17. 19:41

Így igaz!


Sok ismerősöm,szépen elkezd fogyózni,és kiiktatja az ilyen jellegű étkeket az étrendből,szépen lefogy...majd jön a jojo!


Az a jó ha valaki egy életre át tud térni,ugye az a bizonyos életmódváltozás!!-ami egy életre szól!Akik ezt megcsinálják arra én felnézek :)

6. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - HnéViktória)
2012. nov. 17. 19:37

Igen, minden ember más, azért írtam olyan tág meghatározást, hogy "A legjobb, ha mindegyiket kihagyod, AMENNYIRE LEHETSÉGES."

Valóban kinek hogy, valakinek az a legjobb, ha megváltoztatja gyökerestől az étkezését, valaki kicserél pár felesleges hozzávalót, valaki meg csak leredukálja az elfogyasztott mennyiségeket.

5. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2012. nov. 17. 19:32

Nem a vagonhoz...nem a tengernyihez...De én nem tudnám elképzelni az életemet,pl 1 kocka süti vagy egy spagetti nélkül.


Az erőfeszítés nem felesleges.Én ezzel a hozzállással elég sokat fogytam,és 1 éve tartom is.


Minden ember más!

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - HnéViktória)
2012. nov. 17. 18:05
Ha abból indulunk ki, hogy idővel úgyis visszatér valaki a vagon cukorhoz, meg tengernyi habaráshoz, akkor tényleg felesleges erőfeszítés :P
3. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Renikem)
2012. nov. 17. 17:44

Én fogytam 24kilót,de semmit nem hagytam el az étrendemből,mert ha utána visszatérsz rá minden kiló vissza jön.


Amennyire lehetett mellőztem az ilyen ételek fogyasztását...de néha ettem...ha megkivántam.

2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Renikem)
2012. nov. 17. 17:27

A lisztek közül némelyik nem sűrít (pl. szója), valamelyikből nem lehet magában rendes kenyeret sütni (pl. kukorica), vagyik felhasználástól függ.


A xilit vagy nyírfacukor jó alternatíva édesítésre, ha nem kapsz tőle hasmenést. Karamellizálni nem lehet meg keleszteni vele.


A legjobb, ha mindegyiket kihagyod, amennyire lehetséges.

2012. nov. 17. 14:24

Sziasztok!


Szeretném ha segítenétek, hogy melyik lisztet válasszam a fehér liszt helyett, és a cukor helyett melyik a legjobb.


Sütéskor- főzéskor.


köszönöm a válszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook