Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem indul be a fogyásom?! Sikeres diétázók, segítsetek, kérlek!!! fórum

Miért nem indul be a fogyásom?! Sikeres diétázók, segítsetek, kérlek!!! (beszélgetős fórum)


20. TheGicaaa (válaszként erre: 19. - 65ee7f8f80)
2011. jún. 8. 11:44
Na, az tökjó!:) Igen, néha sokat tud segíteni. Akkor majd beszélünk,üzidre válaszoltam. :)
19. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 18. - TheGicaaa)
2011. jún. 6. 23:43

Igen van face-em, megy priviben. Viszont itt többet vagyok, a face-t vagy iwiwet ritkán nézem.


Jaaa... és nem magamtól vagyok 'dietás kisokos'.:))

Anno eléggé elkeseredtem, hogy mindegy mit csinálok, soha nem leszek már a régi formámban. Azok a dolgok, amik régen működtek, már semmit nem használtak. Amikor egy hétvégi sütögetésen összekeveredtem egy testépítő, mellesleg dietetikus ismerősömmel. Elég jót beszélgettünk a témában,... eddig nagyjából mindenben igaza volt.


Ha van kivel megbeszélni a napod, a jó és rossz dolgokat, valakivel, aki hasonló helyzetben van, és hasonlóak a céljai, az tényleg sokat segít. Már bizti feladtam volna, ha nem lenne a hoxa. Van egy jó kis csapatunk, és nagyon motíválóak tudnak lenni a csajok...:))


Szóval alig várom, hogy holnap írj, milyen a napod, és mi ujsi veled. Szép estét és jó éjszakát!

2011. jún. 6. 20:23
facen fent vagy? esetleg beszélhetnénk, biztos motiválná mindkettőnket!:) Köszönöm tényleg a jó tanácsokat, és nem kell befejezni, mert nagyon jó meglátásaid vannak!:D Köszönöm,én is drukkolok neked!!:))
2011. jún. 6. 20:09

Elfelejtettem.. a sokszori étkezést szerintem semmiképpen se csökkentsd. Minél többször eszel(de 5x minimum) annál jobb, ez pörgeti az anyagcseréd. Én az adagokon, vagy az eloszláson változtatnék a helyedben. Délelőtt több kcal, és szénhidrát, délután kevesebb.

És persze rengeteg folyadék, fehérje diétában különösen fontos!! Kell a fehérje lebontásához. Napi 3 liter a minimum.


Most már tényleg befejeztem...ígérem. Sok sikert , drukkolok Neked nagyon!!:))

16. TheGicaaa (válaszként erre: 15. - 65ee7f8f80)
2011. jún. 6. 20:07
Köszönöm a biztató szavakat, és drukkolok, hogy sikerüljön neked is!:))
15. 65ee7f8f80 (válaszként erre: 14. - TheGicaaa)
2011. jún. 6. 19:58

Sziaaa!


Átérzem a helyzeted.. nálam kb. ugyan ez volt. 3 havi koplalás eredménye (zöldség, fehérje, kevés gyümi)= -3 kg. Havi 1 kg mínusz.. nem pont annyi, amennyit terveztem. Nekem a dohányzásról leszokás zavarta össze teljesen az anyagcserém (és az egész szervezetem). Egyszerűen semmi nem segített.

Most elég radikálisan diétázom, ez eddig bevált.


Szinte semmi szénhidrát, csak délelőtt és az is zabkorpa, illetve zabpehely 2-3 evőkanállal (muszáj, hogy működjön valamennyire az anyagcserém, és ennyi szerintem mindenképpen szükséges)

Utána sok tojás (leginkább fehérje; 1,max2 tojássárga, proteinshake (igazi fehérje, nem a reklámozott fogyis löttyök...naaagyon finomak édesség helyett is isteniek) és persze csirkemell kevés zöldséggel,lehetőleg keményítő,szénhidrát és kalóriaszegény zöldségekkel (padlizsán, káposzta, brokkoli, cukkini, karfiol, saláta, uborka..)


A fentiek mellett a kalóriát is nagyon meghúztam. Napi 6-700 kcal-nál és 60-70g szénhidrátnál nem eszek többet. Kell a kontroll és ehhez muszáj számolni, mert különben simán meggyőzöm magam, hogy pár falat ez-az nem olyan nagy bűn,még simán belefér.


A mozgás nem létszükséglet, szerintem nélküle is működik a dolog, de én futok heti 3-4szer 1 órát,a bőrömnek és az 'alakomnak' biztosan nem árt.:) Szintén fontos, hogy aerob edzés előtt ne egyél szénhidrátot semmiképpen, utána persze lehet.:)


Röviden ennyi. Tisztában vagyok vele, hogy ez a diéta nem az egészséges életmódról szól, és lehet nem is tesz jót mindenkinek. A 700kcal nagyon kevés, viszont ha ettől többet eszek nálam nem jönnek az eredmények, vagy legalábbis olyan lassan, hogy elmegy a kedvem az egésztől.

Tudom, hogy nagyon vigyázni kell ne szedjek vissza mindent duplán, ha befejezem ezt a diétát, de fokozatossággal vissza lehet térni a normális étrendre.


Nálam ez vált be. Gondolom mindenki szervezete más, és másként reagál. Ez csak egy ötlet, ami segíthet. Sok sikert és kitartást mindenképpen, biztosan rájössz mi az, ami Neked a leginkább használ.:) A lényeg, hogy ne add fel!!!:)

2011. jún. 6. 18:29
Köszönöm a sok segítséget! Se sokat nem eszem, SEMMI CSOKOLÁDÉT, mondom,semmit, amiben egy gramm cukor is lenne, és lisztes dolgokat sem.Napi ötször étkezem, reggelire általában 2 tojás (tükör vagy főtt) minden egyéb nélkül, magában, vagy néha pár falat paradicsommal. Tízóraira egy joghurt kb 2 evőkanálnyi kockázott light sajttal, ebédre csirkemell zöldséggel, uzsira alma, 1,5ös tej általában és vacsira megint valami könnyű. Vagy 2 tojás lilahagymával, vagy saláta, joghurt ilyesmik. Inni vizet iszom napi 2 litert minimum. És midnen nap mozgok. Lehet ez sok? Tesóm konditerembe jár évek óta, testépítőnek is mondhatom végülis, és ő azt javasolta, hogy csökkentsem ezt a napi rendszerességet. Szerintetek?
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - Ryta)
2011. jún. 6. 14:06
Igen, az.
12. ryta
2011. jún. 6. 14:03
Az útifűmaghéj az amit vízzel kell elkeverni,olyan kocsonyás valami lesz és meginni,majd még sokat inni utána?
2011. jún. 6. 14:01

A candida dieta radikalis, de hatasos... Masfel honap alatt 6kg-ot fogytam, elmult a refluxom, ez 4 honapja volt es nem hiztam vissza, mert valojaban eletmodot valtottam. Cukrot nem hasznalok, a feher lisztet lecsereltem teljes kiorlesuekre, sokat iszom, de csakis vizet, barna rizst eszem es kuszkuszt stb... Abszolut nem mozogtam semmit es a mai napig sem, pedig kellene.


Alapvetoen a taplalkozasod kellene megvaltoztatni, sot nem artana egy utifumaghej kura, mert napi szinten kellene "nagydolgot" produkalni. Lehet tele vagy belsarral.

10. ryta (válaszként erre: 1. - TheGicaaa)
2011. jún. 6. 13:56

szia:))


már beszéltünk egy általam indított fórumban.Én ugyanabba a kategóriába tartozom,mint te.Bár én még csak 1 hónapja csinálom azt,amit te,heti 4*40 perc ellipszis,kevesebb kaja és 6 után csak víz,látszata nem sok van sajna.A ruháimon érzem,hogy lazábbak és a hasam laposabb lett,de ha belegondolok,hogy előtte semmit nem mozogtam és esténként is jól bekajáltam,elég furcsa a kevéske változás.Azt hiszem 10-20 kg-os fogyásokról én nem is álmodozhatom már,mindenesetre folytatom amit elkezdtem,aztán meglátjuk mi lesz....

2011. jún. 6. 08:46
Részemről az a titka az egésznek, hogy nem kell rágörcsölni. Világéletemben diétáztam, hogy menjen le pár kiló, de sosem sikerült. Nincs olyan diéta (a régebbiek közül), amiket ne ismernék. Mégsem sikerült. Tavaly szültem, azt hittem sosem fog lemenni a plusz súly, de nem is fogyóztam, mert egyrészt szoptattam, másrészt nyugodt voltam, mert úgy gondoltam, szülés után a túlsúly megengedhető, így ez nem is zavart. A lényeg, hogy annyit csináltam, hogy azért mégse hízzak tovább, hogy nem ettem kenyeret, péksütiket, és kevesebb adagokat ettem. De nem mozogtam (időhiány miatt), ugyanúgy cukorral ittam a kávét, fagyiztam, stb. négy hónap alatt csaknem 8 kg lement! Szóval az is lehet, hogy mindenkinek meg kell találnia, mi hízlalja a legjobban (engem nem a cukor, hanem a liszt), de a lényeg, hogy ne görcsöljünk!
2011. jún. 6. 07:50
Aki 4 hónap alatt 10-20-30 kg-ot fogy, az a következő 4 hónapban valószínűleg visszaszedi, esetleg még többet is. Ugyanannyi térfogatú zsír és izom között az a különbség, hogy az izom lényegesen nehezebb. Nem mindig jó dolog a folytonos mérlegelés, inkább centivel mérd magad, illetve a ruháidon érzed az átalakulást. Napi 2-3 liter folyadékra szüksége van a szervezetnek, pláne ha rendszeresen tornázol. Nem írtad mikor mit eszel. Kitartást! :)
2011. jún. 6. 07:38

türelem drága


lelki oka van, ha rájössz mi az, azonnal elindul lefelé a mérleg... ( én is igy jártam)

2011. jún. 5. 23:48

Csatlakozom az elottem szolohoz!

Ami tuti,az a fogyas az megmarad,ha csak nem cseszed el :)

Ha mar masok is eszreveszik,az jo jel.

Egyebkent milyen magas vagy?

Mert pl en 172 cm, es en is 72kg-rol indultam,most 68 vagyok es mar azt mondjak masok,hogy ne fogyjak tovabb.

2011. jún. 5. 23:45
talán keveset iszol...(?)
2011. jún. 5. 23:40
és attól, hogy norbis túró rudi, az attól még túró rudi, és norbis péksüti az péksüti. egy rendes diétában az ilyesmi megengedhetetlen.
2011. jún. 5. 23:38

öt hónap alatt négy kiló az valszeg a legtartósabb fogyás, amit el lehet képzelni :)


lassú, de betonbiztos :)


amúgy a kalóriabevitel körül lesz a probléma. vezetsz élelmiszernaplót? mert a "tonnaszámra nem eszem csokit" nem túl jó jel, tekintve, hogy azt állítod, nem eszel cukrot.. holott a csoki mi más, mint cukor? :)

2. Shila (válaszként erre: 1. - TheGicaaa)
2011. jún. 5. 23:37

Szia,

Azt nem irod,miket eszel megis..ertem h egyeseket,de milyen elosztaasban? Mert abbol is lehet zabalni ugy,hogy bizony ne fogyj! Egyebeknt ha sokat tornazol,akkor izmot epitesz! Es az izom bizony nehezebb mint a zsir! :)

2011. jún. 5. 23:31
Január végén kezdtem 72 kg-al az új életmódot. Azóta is tartom, bár egy héttel ezelőttig voltak kisebb bűnözéseim de csak délelőtt, és nem zabáltam meg nem ettem tonnaszámra a csokit. Tényleg nagyon szigorúan odafigyeltem. Minden nap tornázom, max 1-2 alkalom marad el egy héten, de a többi intenzív. (Rubint DVD-k régebben, mostmár csak inkább taposógép, szobabicikli, óriási séták, zumba, torna a Rékától megrögzült mozdulatokkal és hasizmozás. Bár nagyon sokat alakult a testem, és mondják is a kívülállók, de hiába. Most 68 kg vagyok, bár ezt sem értem mert tegnap reggel 68,3-at mutatott a mérleg, ma pedig 70.00 , igaz pár falat sajt és 1-2 pohár víz után, wc nélkül. De ennyi idő után más 10-20-30 kilókat ad le, de ha nem is, legalábbis megszabadul attól az 5-6 kg feleslegtől.. Én meg???!... Na és most Norbi könyvét olvasom, aszerint táplálkozom ill. leginkább csak az 1-es kódúakat eszem. SEMMI LISZT ÉS CUKOR! Mi a gond?:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook