Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra január 4-től fórum

Fogyókúra január 4-től (beszélgetős fórum)


2009. dec. 29. 03:08

Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, remélem lehet?

175cm magas vagyok és 66.6kg, szeretnék 57kg lenni, és remélem itt találok biztatásra, amikor már feladnám a fogyit. Kalóriát számolok, 1500kalória alatt maradok naponta, és 70 percet tornázom+30perc séta hétköznaponként, hétvégén 210perc mind a két nap.(ez a terv:D)

Remélem befogadtok

Cupp

Gingin

54. Totesz (válaszként erre: 53. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 18:16
Azt hiszem igazad van,ez is lesz nagy vonalakban,de majd ahogy jön,majd még agyalok rajta.Köszi a segítséget.
2009. dec. 28. 17:46
Szerintem az lenne az optimális (jelzem, én nem így csinálom, de sztem így kéne:)), ha heti 2-3 kardiót csinálnál és 2 erősítőt.
52. Totesz (válaszként erre: 51. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 17:22
Hát nem tudom mi legyen:konditerem futással,ellipszissel, vagy RR:torna naponta. Mert hát ugye mindegyik nem megy napi szinten. Végülis próbáltam mindegyiket,csak ugye hamar feladtam őket,pedig mindegyik jó volt.Majd még kitalálom,azért nagyon köszönöm a segítséged.
51. 337ac1489c (válaszként erre: 50. - Totesz)
2009. dec. 28. 17:12
Nekem asszem az összes RR dvd megvan, viszont ezek erősítők, elég kemények, sztem elég jók, én nagyon szeretem, de többen azt mondják, lehet, h. nem kéne anniyt RR-eznem, inkább zsírégető tornákat kéne csinálni...nem tudom...én RR és alakformáló mellett fogytam ezt az eddigi 19-20 kg-ot...
50. Totesz (válaszként erre: 49. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 17:06
Tényleg azok a legjobb zsírégetők?És a Rubint Réka 20 perces tornáiról mi a véleményed? Ismered azt a dvd-jét? Te szoktál tornázni,vagy valamit sportolni?
49. 337ac1489c (válaszként erre: 48. - Totesz)
2009. dec. 28. 17:03

Köszi, ari vagy!:)


Állítólag a bicikli meg a futás a legjobb zsírégető...

De az ellipszis is jó, úgyhogy szinte mindegy is, melyiket csinálod, csinálhatnád felváltva is, h. ne legyen uncsi:)

48. Totesz (válaszként erre: 46. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 16:34

Jaj én is nagyon elszánt vagyok,remélem sikerülni fog,csak még tanácstalan vagyok a mozgás terén,mert vagy az a lehetőségem van,hogy itthon tornázok Rékára (ami ugye járhat azzal,hogy nem fogok minden nap tornázni,mert valahogy sokszor úgy voltam,hogy van más dolgom is itthon),vagy eljárok konditerembe,ahol max.a futógépet tudom használni,meg a biciklit,ja és az ellipszist és ennyi,mert ez van a konditeremben.És nem tudom,hogy melyik lenne inkább megfelelő zsírt égetni,nem pedig erősödni.

Becsülöm az elszántságod,és a kitartásod!

47. 54ba7c8cb1 (válaszként erre: 42. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 16:30
ln elolvastam, és ez lesz nekem. igen gyümi reggel, este paradicsom -sonka. aazt gondolom, 1000 kcal az jó. reggeli 200-ebéd 5-600-este200
46. 337ac1489c (válaszként erre: 45. - Totesz)
2009. dec. 28. 15:46

Én ezelőtt a próbálkozásom előtt sajnos még egyszer sem jutottam el a megvalósításig, de most nyáron nagyon elszánt vtam és lám, sikerül is a dolog!:) Bár m,ost év végére kicsit elfáradt a szervezetem, kicsit pihizni akar, nem is tudtam annyira nagyon szigorúnak lenni...de januártól megint!

Azaz tulajdonképpen tegnaptól:)


Ma kora du. vtam megint alakformáló tornán, jó kemény volt, de örülök, h. elmentem, holnap meg utána meg utána is tervezem, h. megyek:)

45. Totesz (válaszként erre: 44. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 15:42
Húha, nagyon ügyes vagy,gratulálok a fogyásodhoz,na meg a nem kevés kitartáshoz.Nekem eddig az volt a baj,hogy az elhatározás megvolt,el is kezdtem,de sajnos hamar fel is adtam. De most nagyon elszánt vagyok....
2009. dec. 28. 15:36

Na, örülök!:) A neten van egy csomó kcal táblázat, abban mindenféle tápérték fel van tüntetve.


Én június 21-én kezdtem, akkor vtam 86 kg, október 31-én 68 kg vtam, aztán beállt sajnos a stagnálás, meg karácsony ugye, ma reggel 67 kg vtam, de kari előtt 66 is, tehát akkor megvolt a 6 hónap alatt -20 kg:)


A cél az 58 kg, tehát még kb. 10 kg hátra van.

43. Totesz (válaszként erre: 42. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 15:31
Szia! Igen már időközben elolvastam és már most sokat segítettél,köszönöm. Csak még körbe kell egy kicsit néznem a neten,mert nem nagyon tudom,hogy melyik étel tartalmaz inkább fehérjét,vagy szénhidrátot,persze azért tudom egy pár ételét,de azért sokmindenét nem. És megkérdezhetem,hogy te mióta fogyózol és mennyit fogytál?
42. 337ac1489c (válaszként erre: 41. - Totesz)
2009. dec. 28. 15:26

Szia!


Olvasd el a tegnapi hozzászólásaimat, ott leírtam az én módszerem...:)

41. Totesz (válaszként erre: 40. - 54ba7c8cb1)
2009. dec. 28. 15:23
Én 165cm vagyok és 66kg vagyok, és nagyon szeretnék visszafogyni 54kg-ra amennyi voltam. Januártól kemény fogyókúrába szeretnék kezdeni, úgyhogy bárkinek van valami jó tanácsa az ossza meg velem legyen szíves.Köszönöm!!!!!
40. 54ba7c8cb1 (válaszként erre: 39. - 337ac1489c)
2009. dec. 28. 12:49
Igazad van, ilyen szép arc mellé szuper alak muszáj. Én 163 cm vagyok. 73-ról fogok kezdeni. 58 muszáj. Igen a dietetikus barátnőm is csak sóvárog azon, hogy kell lefogyni, mindig elmondja, hogy fog. Bár ő sokat rportol, de a mozgás csak 20 %.Na de most azt írta a horoszkópom, az idén sikerülni fog a fogyókúra. Hiába, azért vékonyabban jobban örülnék magamnak, még akkor is, ha az énképem rendben van. Az anorexiások kövérnek látják magukat, és meg vékonyabbnak, mint a valóság. :))
39. 337ac1489c (válaszként erre: 38. - 54ba7c8cb1)
2009. dec. 28. 09:53

Igen, ez sajnos tényleg így van...én évekig tanulmányoztam mindenféle fogyis módszert, totál tisztában vtam az elmélettel, mégsem sikerült belekezdenem...aztán idén nyár elején már nem jött rám semelyik nadrágom, kifolytam a fölsőimből, 42-es gatyákat kellett vennem és még azok közül is némelyik szoros volt, nem szívesen vetkőztem le a párom előtt sem...


Aztán belegondoltam, h. 25 éves vok, világéletemben duci vtam, de most kéne változtatnom, amíg fiatal vok és a bőröm viszonylag jól tűri (?) a dolgot, szeretnék csinos lenni, fölvenni olyan szexi ruhákat, amilyeneket csak szeretnék...szóval elmentem egy dietetikushoz, aki ugyan sok újdonságot nem mondott, de mivel kifizettem érte a pénzt, úgy gondoltam, most már illene összeszedni magamat és megpróbálni...


És megy!:)

38. 54ba7c8cb1 (válaszként erre: 36. - 337ac1489c)
2009. dec. 27. 20:29
Sajnos, igazad van. Nekem dietetikus a barártnőm, én pszihológus vagyok...Az elméletet mindenki tudja, de batartani nehéz. Egyébként abban igazad van, hogy este nem kéne gyümit enni, mert étvágyfokozó. Már írtam, hogy kb 9 éve szedtem 1 hónapig , és sajna tudom, hogy bőven kell hozzá akaraterő. De!! A vérképem tökéletes lett 6 hét után, és természetesen mozogtam utána, és két évig meg is tartottam a súlyom.
2009. dec. 27. 19:16

Ja, egyébként ezt csak azért javasoltam, mert írtad, h. mindig visszajönnek a kilók.

Szerintem a kulcsa a dolognak a mértékletesség és életmódváltás, legalábbis olyan szempontból mindenképp, h. pl. a fehér lisztes dolgokat lecseréled teljes kiőrlésűre és a cukrot édesítőre, stb...


Mert akkor ha eléred a célod, akkor sem fogsz visszatérni a "rossz szokásaidra", hanem max. növeled picit a mennyiséget (kcal-számlálásnál pl. a súlytartáshoz szükséges kcal-ra) és akkor tartós lesz a dolog.

2009. dec. 27. 19:14

Sziszi, egy jó adag akaraterő sajnos muszáj a fogyihoz, a legnagyobb része ezen múlik...szóval hajrá, meg tudjuk csinálni, mert jó csjok vunk!!!!:)


Figyi, az jó, ha a benti ebédednek a felét eszed meg, már nagy haladás. Viszont reggelire sztem ehetsz nyugodtan kicsit többet, de mondjuk teljes kiőrlésű zsömlét vagy kiflit vagy kenyeret, sovány felvágottal, sovány sajttal, sok zöldésggel.

Vagy mondjuk müzlit, ha szereted.


A vacsira evett gyümivel sokan vitatkoznak, de olyakor én is szoktam, de állítólag jobb vacsira már csak inkább zöldségsalit enni husival pl. Vagy joghurtot.

És mi lenne, ha napi 5-ször étkeznél keveset? Ha eleve a fél adag ebédet eszed meg, sztem abszolút belefér, ha reggelizel, aztán a 3 főétkezés közé beiktatsz egy-két szem gyümit vagy joghurtot pl. tízórai és uzsi gyanánt.


Most csak hangosan gondolkodom, természetesen mindenkinek más válik be:) Ha gondolod, persze próbáld ki azt, amit elterveztél.:)

35. 5c12b65f9c (válaszként erre: 29. - 337ac1489c)
2009. dec. 27. 16:56
Tök jó, hogy írtál. Nekem az a bajom, hogy mindig neiállok fogyózni, le is megy kb 8 kg, de aztán visszajön. Valóban nem kell a gyyogyó, csak végső megoldás, de lelkileg nincs most akaraterőm. egyébként én is régebben futottam, napi 4 km-ert. De az a gondom, hogy a munkahelyem elég stresszes, és tök jó, hogy megyünk együtt a kollégákkal ebédelni. Nekem macera a kaja becipelése. Én januártól úgy tervezem, hogy reggelire fél zsemle, ebédre az ebéd fele, vacsira csak gyümölcs. Nagyon sok az a 15kg. De együtt hátha megy.
34. 337ac1489c (válaszként erre: 33. - Totesz)
2009. dec. 27. 15:15
Kardió az, ami nem súlyzós-erősítős...pl. bicikli, futás, step aerobic, aerobic, ellipszis, ilyesmik.
33. Totesz (válaszként erre: 32. - 337ac1489c)
2009. dec. 27. 14:34
Hát igen a méregetés,meg a számolgatás, ez az ami nem egyszerű,de lehet megpróbálok egy-két kajánál. Én is el szoktam járni konditerembe,de ott csak olyanra van lehetőség (mivel kicsi és nincs is másik konditerem),hogy ellipszis,futópad,legtrainer,és bicikli,meg egy-két súlyzó, és ennyi, úgyhogy inkább futni szoktam,meg itthon Rékázni,de ezek is egy ideje elmaradtak,de most rászántam magam nagyon a fogyókúrára. Remélem sikerülni fog.Milyen igazándiból a kardió?
32. 337ac1489c (válaszként erre: 30. - Totesz)
2009. dec. 27. 14:26

Köszi!:)


No igen, az elején nekem is bonyolultnak tűnt, de van egy táblázatom, amit a dietetikus adott, akinél vtam egyszer (de sok újat nem mondott:)), illetve a neten ha beírjátok keresőbe, h. kcal táblázat vagy az étel nevét és mellé kcal, akkor kiadja, h. minek mennyi a kcal-ja.


Én mai napig mident lemérek mérlegen, amit megeszek és kiszámolom, mennyi benne a kcal. Persze egy csomó mindennnek már fejből is tudom.:)


Tonázni heti 3-4-5-ször szoktam, van fitness bérletem, azzal járok stepre vagy inkább alakformáló órákra, illetve itthon leginkább Rubint Rékázni szoktam, azokat nagyon szeretem, de sjana azok sem kardiók...tudom, több kardiót kéne csinálnom, de jobban szeretem az erősítést:)


Ezen kívül néha Béres A-zom, Czanik: Hasburning, Norbi: Kiképzés és Kickbox, ilyesmiket szoktam csinálni.

31. varga.nora (válaszként erre: 29. - 337ac1489c)
2009. dec. 27. 14:21

Szia. Köszi!

Én most midenfajta csodaszer nélkül szeretném elérni a célomat!!!! Úgyhogy teljesen azon leszek!

30. Totesz (válaszként erre: 29. - 337ac1489c)
2009. dec. 27. 14:18

Szia!

Örülök neki,hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat,és gratulálok az eredményeidhez,nagyon ügyes vagy. Szóval a kalória számolgatás egyszerű? Nekem meg eddig inkább az tűnt macerásnak, mivel nem ismerem az ételek kalóriaértékét, tehát napi szinten több mindennek utána kell nézni,nem mindig van ilyenre időm és sajna nem tehetem meg,hogy itthon magamnak külön főzőcskézzek.Vagy te hogyan csináltad?És valami dvd-re tornáztál?

2009. dec. 27. 14:12

Sziasztok Lányok!:)


Olvastam a hozzászólásokat, ne hari, h. beleszólok, de szerintem feleslegesek ezek a mindenféle csodatabik, mert teljesen egészséges módon, tabik nélkül is lehet ám szépen fogyni!


Tapasztalatból mondom, egy másik fórumon többen is vunk, akik már jó sok kg-ot fogytunk kcal számlálással...szerintünk ez a legkönnyebb, legélvezetesebb és tulképp a legegészségesebb fogyi...nem is fogyi, ez már inkább életmódváltás, mert az Ok, h. számoljuk a kcal-okat, de azért nem eszünk meg akármit...tehát elhagytunk bizonyos dolgokat vagy lecseréltük, lájtosítottuk őket:)


Én jún. 21-én fogtam bele: életmódváltás, rendszeres torna, sok zöldség és gyümi, tk. cuccok, fehér cukor, liszt, édességek, zsíros dolgok java részt elfelejtve...


165 cm alacsony vok:), 86 kg-ról indultam nyáron...ma reggel 67,7 kg vtam, karácsony előtt volt az 66 is:), a célom pedig az 58 kg.


November 1-ig szépen lement rólam a még egészségesnek számító heti egy kg, aztán sajna nálam is bekövetkezett a stagnálás...68 kg-on megrekedtem...most kari előtt mintha megindult volna, bár most 3 napig ugye sütikéztem, bűnöztem sokat, de nem bánom, mert úgyis le fog menni!:) ma pl. gyüminapozok, holnaptól pedig ismét 1200 kcal...azaz a mostani súlyommal már csal 1146 kcal az, amivel fogyhatok heti fél-egy kg-ot:)


Nem kioktatásnak szántam soraimat, csak szerettem volna megosztani a tapasztalataimat, és mindenkit arra buzdítok, h. tabik nélkül, önerőből, akarattal, elszántásággal és kitartással felvértezve érje el a célját, mert igenis lehetséges! És még csak szenvedni, éhezni sem kell!:)


KITARTÁS LÁNYOK, MEGCSINÁLJÁTOK!!!!


(És én is:))

28. varga.nora (válaszként erre: 27. - Totesz)
2009. dec. 27. 14:11

Tornázni azt lehet minden nap, de az meg nekem annyira nem fekszik, de azért majd egyszer - kétszer azt is szeretnék!!!!

Konditerembe nincs kedvem járni, ugyanis Szombathely mellett lakunk, és így míg oda bemegyek az idő is, meg pénz is, a futás meg helyben van, és ingyenes.

27. Totesz (válaszként erre: 26. - Varga.nora)
2009. dec. 27. 13:32
Én is azért akarom kezdeni jan. 4.-én,mert az hétfő,meg addigra még be akarok szerezni egy-két információt,mármint kaja terén,hogy mi az amit már délután ne nagyon egyen az ember, meg ilyenek, én az ételek kalória tartalmával nem nagyon vagyok tisztában.Én csak konditeremben tudok futni,ott meg lehet minusz 20 fokban is futni, vagy itthon tornázok, azt is lehet minden nap.
26. varga.nora (válaszként erre: 25. - Totesz)
2009. dec. 27. 12:54

Én is elkezdem jan. 4-én, legalább az hétfőre esik.

De én itthon is kijelentettem, hogy esőben, hóban és minusz 20 fokban, nem fogok futni az biztos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook