Ex-candidások tapasztalatai (beszélgetés)
SZIASZTOK!!
MINDENKINEK NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT,BÉKESSÉGET,EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK AZ ÚJ ÉVBEN!
Tuti ,hogy nem a diétával függ össze.Inkább pont a diétával egy időben jelentkező egyéb betegség,és maga a candida sem kedvez a hajnak..
A hajhullásnak rengeteg oka lehet,felsorolni sem lehet.De a legnagyobb százalékban endokrin ,nőgyógyászati betegségek miatt./Pl.PCOS,IR,cukorbetegség,Pajzsmirigy betegségek,stb../
De lehet akkor is,mikor az idegrendszer sérül,vagy fogászati problémáknál..
De átmeneti súlyos vitamin,és ásványianyag hiány miatt is..
Hirtelen ennyi jut eszembe.
milyen gombairtót javasoltok, és mennyit kell bevenni?
ismerem a diflucant, az omicralt. diflucanból 1x kell bevenni, az omicralból heti 1-et. gondoltam, pont jó lesz a méregtelenítés egy hónapjára.
egyszerre csináljam a béltisztítást és a gombairtást, ugye?probiotikumot ezzel egyidőben szedjek, vagy utána javasolt. ezt is, azt is olvastam több helyen.azthiszem, a páromnam is adok gombaölőt akor, biztos, ami biztos alapon.
Én is műtét után voltam..Én sem eszek sok mindent,savas sem vagyok,nézni szoktam..Nemhogy csoki....) Tünetem sincs,mégis a teszt pozitív.
Remélem,hogy Neked sikerül!
Valamit használnom kell ha édeset sütök, és sajna a steviával már 2x is befürödtem és keserű lett a linzerem.
Mind két édesítőre az van írva h növényi alapú és mivel majdnem ua mint a xilit, vagyis ua..így arra gondoltam...hogy lehet használni.A Gi -t csak azért írtam, hogy abból egyértelmű hogy nagyon kevés kca-t tartalmaz.
Sziasztok!
Segítségez szeretnék kérni. Tudtok olyan dokiról Kecskeméten, aki foglalkozik candidásokkal? Vagy hogy van-e Kecskeméten szűrésre ( biorezonancia, vega-teszt, vérvétel, bármi)lehetőség? Köszönöm szépen.
Valaki!
Voltam ma bioboltban és a kérdésem az lenne hogy a következőket lehet e enni 2. szakasz.
XILOVIT ZÉRO 0%-os,glikémiás indexe 0 a másik a
XUXOR ZÉRO, ami ugyan úgy 0%-os a GI-je!
Az összetevőknél az van hogy 100% erythritol.
Olyat találtam a fórumban hogy a Xilit és Xilitol az ugyan az..de ezeket nem!
Valaki segítene??!!! Keszani?
Warj???
Nagyon kellene a válasz,mert holnap venném ha lehet!
küldesz nekem privátba e-mail cimet elküldöm neked az összes receptet a receptes forumrol.
semmiylen bolti kenyeret nem lehet enni, még oylat sem, amit candidásoknk is ajánlanak, hisz ahogy már Te is tapasztaltad ahny oldal anyni fajta diéta. mivel a bolti kenyérbe is vagy kovász v növéyi kovász van, amit ha visszakeresel többször leírtuk,h z is tilos.
nem oylan vészes a diéta, kibirhato, de sajnos a natur csirkemell is tilos az elsőben, csak a hal ehető. heti 1x tészta. ha elküldöm a receptes gyűjtemányt rájösz,h ehetsz sok mindent, csak kreativnak kell lenni. ezután az ilyen kajás dolgokat a Mit főztél ma? receptek candidásoknak forumon vitassuk meg.
köszönöm a segítséget. A páromnak nincsenek panaszai, minden eetben óvszerrel védekezünk, így az ő fertőzöttsége kizárt. Pár éve neki is voltak tünetei, de akkor ő is kapott gyógyszert. nekem ez most belsőleg, vastagbélből fakad, a sok antibiotikum után sajnos. nekem elő is írta a doki, hogy újabb kenetvétel szüksléges a terápia ellenőrzése miatt.
nem lesz egyszerű ez a diáta, de végig fogom csinálni.
nekem inkább az okoz gondot, hogy mi legyen a reggeli, vacsora, az ebédet megoldom. egyáltalán nem lehet enni natúr csirkemellett sem az első két hétben?ez elkeserítő...akkor az első két hétben biztos fogy az ember vagy 5 kilót...alig lehet valamit enni. azt hiszem, ez a pár nap arra lesz való, hogy össezálítsam a napi menüket, böngészem a receptes fórumot is. a kenyeret meg kipróbálom(ír szódás kenyér) de nálunlk lehet venni kifejezett en élesztőmentes kenyeret, azt lehet enni?
EGYSZERŰEN NEM ÉRTEM. AMIKOR BEIROM A RECEPTEKNÉL HOGY RECEPTEK CANDIDÁSOKNAK ÖSSZESEN KIAD OLYAN 8 DB RECEPTET!
HOGY KERESSEK? VALAMIT NEM CSINÁLOK JÓL!
LENCSÉT LEHET ENNI???
TUDTOK VALAMI RECEPTET??!!!
Ezt egy természetgyógyász oldalán találtam a nőgyógyászati esetekre érdemes elolvasni és szerintem kérdésedre is megtalálod a választ
"A hüvely Candida gomba (legyakrabban Candida Albicans) általi fertőzéses folyamatát égő, viszkető érzés, fehér, túros hüvelyváladékozás jellemzi. Az egész szeméremtestre ráterjedhet a Candida gomba fertőzés. Ebben az esetben (is!) feltétlenül fontos mind a két fél Candida gomba elleni kezelése egyszerre, mert a visszafertőzöttség súlyosbítja a további Candida gomba fertőzés kezelésének további hatékonyságát. A hüvely Candida gomba általi fertőzését gyakran kiválthatja a terhesség (megnő a hüvelyváladék szénhidrát tartalma), a menopauza, a fogamzásgátlók és a kortikoszteroidok szedése, az elhanyagolt cukorbetegség, széles spektrumú antibiotikum kúrák, az uszoda-termálfürdők vize és a stressz.
Candida gomba és a normál hüvelyflóra:
A normál hüvelflóra pH értéke 3,8-4,2 közötti. Ekkor a hüvelyváladék fehér, szagtalan és nem okoz semmilyen zavaró érzetet, tünetet. Normál hüvelyflórában jelen vannak normál csíraszámban a baktériumok, az ún. Lactobacilusok, melyek ösztrogén hatására a glikogénből tejsavat termelnek, miközben hidrogén-peroxid szabadul fel. Ezen összetett savas kémhatás biztosítja a hüvelynek a kórokozókkal, a candida gomba szembeni ellenállását. Ezért a hüvely „sterilen” tartása kifejezetten káros! Nemi szervek tisztítására nagyon ajánlott az intimmosakodó szappanok, gélek használata, mert nem szárítják a nyálkahártyát, és savas közeget biztosítanak a nők számára, ezzel gátolják a Candida gomba túlszaporodását. Férfiak esetében is ajánlott a férfiak számára kifejlesztett intimszappan használata (pl. Sába, Lactacid, stb.), melynek savas a pH értéke (pH 4,5).
Nemcsak a férfi számára nyújt komfortérzetet és védelmet a Candida gomba és az egyéb fertőzések ellen a savas intimszappan, de a nők számára is előnyös a savas kémhatás biztosítása (az ejaculátum semleges kémhatású, és ez gyengítheti a hüvely savas védelmi rendszerét, ezzel gyakran kiváltva a candida albicans gomba fertőzésre való készséget). A normál hüvelyflóra, pH fenntartására - regenerálására, ill. a Candida gomba elleni kezelés, és egyéb fertőzések kezelése után, a különböző hüvelykúp-kúrák, intimzuhanyok időnkénti alkalmazása is célszerű (főleg stresszes időszakban, hüvelyi szárazság, vagy partner-váltás során), lehetőleg ekkor is természetes alapanyagú kúpokat használjunk (pl. Genia 92' hüvelykúp, Floragyn hüvelykúp, Gyntima, vagy a Cikatridina hüvelykúp, mely változó korban és közösülési nehézségek -fájdalom, szárazság-esetén is hatásos segítséget nyújt).
Candida gomba fertőzöttség helyéből, gyakoriságából és jellegéből adódóan, helyi és általános Candida gomba elleni kezelés is indokolt (főleg makacs, illetve visszatérő helyi Candida gomba fertőzés esetén, amikor is nagy valószínűséggel a vastagbélrendszer bélflórájának a felborulása, a Candida gomba túlsúlya tartja fenn a fertőzéses állapotot). Nagyon fontos, hogy Candida gomba fertőzés esetén mind a két félnek részesülnie kell a Candida gomba elleni kezelésben, már csak a Candida gomba visszafertőződés megakadályozása miatt is. Abban az esetben, ha gyakori a visszatérő (nem specifikusan Candida gomba okozta) hüvelygyulladás vagy kényelmetlen helyi-hüvelyi érzet, akkor is szükséges a férfi partner vizsgálata is, mert lehet, hogy egy (esetleg más) fertőzéses eredetű prosztatagyulladás tartja fenn az állapotot.
Előfordulhat, hogy még nem kifejezettek a prosztatagyulladásra utaló tünetek (csak pl. gyakori a húgyúti felfázás), mégis zajlik a fertőzéses állapot, létrehozva a folyamatos oda-vissza történő gyulladásos állapotokat és esetleg a reflux VUR betegséget. Prosztatagyulladást nem csak a Candida gomba és egyéb fertőzések okozhatnak, hanem lehet hormonális és stressz eredetű is. Férfiak esetében ajánlott az együttlétek után mindig vizelni, ezáltal is mintegy "kimosva" az esetlegesen bejutott kórokozókat. Abban az esetben, ha hüvely, illetve pénisz tájéki Candida gomba általi tünetek először jelentkeznek és a megfelelő terápiával megszűnik a Candida gomba fertőzés, majd kiújulás jön létre, mindenképpen javasolt egy teljeskörű Candida Teszt vizsgálat, állapotfelmérés is. A helyi tüneteken kívül, ekkor már a Candida gomba más szerveket is mérgezhet, általános immungyengeséget és allergiakészségre való hajlamot is okozva.
Minden a normálistól eltérő hüvelyi folyás (vagy péniszen jelentkező tünetek- vizelési nehézségek) esetén pontosan diagnosztizálni kell az alap-okot! A váladék mennyiségét, jellegét és a hüvelyfal érzékenységét a Candida gomba és egyéb fertőzéseken kívül megváltoztathatja pl. a lelki - idegi állapot (stressz), a folyamatos szellemi és fizikai túlterheltség, a terhesség, a fogamzásgátlók szedésének elkezdése vagy abbahagyása, egyéb gyógyszerek, de még a partnerváltás is. Ezért minden gomba okozta "gondolt" tünet esetén nem szabad azonnal speciális Candida gomba elleni kezelést alkalmazni, mert lehet nincs is szükség rá, illetve más jellegű is lehet a fertőzés (pl. bakteriális, vírusos, és akkor a célzott Candida kezelés csak súlyosbítja a fertőzéses állapotot, vagy pl. a partner prosztatagyulladása, stb.).
Célszerű kenet vizsgálatot végeztetni, mely pontos diagnosztizálást ad, vagy ha valaki nem szándékozik kivizsgáltatni magát (még kenetvétel szintjén sem), akkor legalább egy Intim Candida Gyorstesztet végezni (Candida Albicans gomba, Candida Glabrata gomba, Candida Tropicalis gomba azonnali kimutatására szolgál, gyógyszertárakban kapható). Rövid időn belül visszatérő panaszok esetén ugyanazon, gyakran használt Candida gomba elleni hüvelykúpok és kenőcsök veszíthetnek hatékonyságukból, csakúgy, mint az antibiotikumok esetében. A Candida gomba is "immunissá", rezisztenssé válhat a készítménnyel, ill. annak hatóanyagával szemben. Újbóli kenet vizsgálat nélkül már csak azért sem célszerű "látatlanul" Candida gomba elleni kezelést folytatni, mert lehet már csak a hüvelyflórát visszaállító ill. tisztító kezelésre van szükség, vagy esetleg a viszkető és irrittáló tüneteket már nem is a Candida gomba, hanem más tényező okozza (pl. kondom gumi okozta allergiás reakció, vagy az általános szappan!). Nagyon fontos, hogy a Candida kezelés - gyógyulás után is történjék célzott vizsgálat, illetve újbóli hüvelykenet-mintavétel, mivel biztosan kell tudni, hogy nem maradt-e annyi csíraszámban még "maradék" Candida gomba, ami visszafertőződést okozhat!"
Bocsánat, hogy belekotyogok, (meg még új is vagyok itt) de nekem akkor a dokim miért mondta azt, h "ezzel nem lehet oda-vissza fertőzni, mert nem STD"... Kezdek már nagyon nem hinni neki:( nekem is nőgyógyászati jellegű panaszaim vannak a sok egyéb mellett, kapok rá mindenfélét, persze nem hat, és ráadásul a Páromat sem kezeljük :(
Kezdek kifogyni az ötletekből, h hogyan gyógyuljak meg, azt hiszem belekezdek ebbe a diétába amit javasoltok...
Bocsánat, hogy belekotyogok, (meg még új is vagyok itt) de nekem akkor a dokim miért mondta azt, h "ezzel nem lehet oda-vissza fertőzni, mert nem STD"... Kezdek már nagyon nem hinni neki:( nekem is nőgyógyászati jellegű panaszaim vannak a sok egyéb mellett, kapok rá mindenfélét, persze nem hat, és ráadásul a Páromat sem kezeljük :(
Kezdek kifogyni az ötletekből, h hogyan gyógyuljak meg, azt hiszem belekezdek ebbe a diétába amit javasoltok...
Nőgyógyászati panaszok esetén
A gomba nagyon szereti a nedves közeget, így nagyon fontos a tisztálkodás ebből a szempontból. Tusolás, fürdés után mindig jó alaposan törüljük szárazra a nemi szerveket. Strandolás esetén ne hagyjuk magunkon megszáradni a fürdőruhát, egyből vegyünk szárazat és törölközzünk meg. Amennyiben nőgyógyászati problémánk van, akkor ne a szaunát használjuk méregtelenítésre.
A tünetek enyhítésében segíthet a sós ülőfürdő. Vannak akik gyógyszertárban kapható tejsavat vásárolnak és ezzel irrigálnak. Van egy tamponos megoldás, mely lényege a következő:
Édes (alkoholmentes) graepfuit cseppet szívass fel tamponra a következőképpen: egy pici pohárba kell tenni 10-15 cseppet, s ebbe nyomkodd bele a tampont, tedd fel éjszakára, majd probiotikummal kevert élőflórás natúr joghurtos tampont tegyél fel következő éjszaka. Ezután érdemes valamilyen tejsavas irrigálást végezni, aztán este megint graepfuitos tampont. Ezt hat napon keresztül váltogasd. Az alsóneműidet külön mosd, s mindig tegyél a mosóvízbe grape cseppet.
Egy másik irrigálási lehetőség az ezüst kolloidos irrigálást (ebbe lehet rakni grappe cseppet is). Az egyik lány a fórumon ezt próbálta ki és már egy irrigálás után jelentős változást tapasztalt, a folyása tisztává vált. Az ajánlott mennyiség az irrigátor tartályába ami körülbelül 2 dl-es lehet 3 ml ezüstkolloidot és 2 csepp graepfuit cseppet kell tenni, és ezzel irrigálni.
Ezek persze csak ötletek, mivel a hüvelyflóra mindenkinél más, ezért a szervezet is különböző képen reagálhat. De mivel azok akik ilyen panasszal küzdenek, már annyi mindent kipróbáltak, úgy gondolom, hogy egy próbát megér.
Amíg panaszok vannak, addig nem javasolt a sexuális élet. Amikor panaszmentes lesz az illető, akkor az óvszer használata az együttléteknél ajánlatos, további javaslat még graepfuitmag cseppel mindkét félnek a nemi szervét a sexuális együttlét előtt és után külsőleg megtörölni.
Addig, amíg nem teljes a gyógyulás candida szempontjából (és itt nem csak a nőgyógyászati tünetek megszűnéséről van szó) nem szabad gyermeket vállalni, mert a gyerek már a születéskor magával hozhatja a candidiast. Ennek az első megjelenési formája a szájpenész szokott lenni.
A hölgyek számára az anolinos betét használata javasolt, a tampont használatot (kivéve a fent említett terápiás kezelés kapcsán) nem javasoljuk.
Az alsónemű szempontjából fontos, hogy csak pamutalsót szabad hordani és a hagyományos fajtát. Ugyanis a tanga alsó szinte hidat képez a végbél és a hüvely között a gombák számára.
Fontos az is, hogy sok esetben a férj/partner nem is tud arról, hogy ő maga is candidiasban szenved. A férfiaknál nagyon gyakran előfordul, hogy a nemi szerven nincs elváltozás, de ettől még jelen van a candida gomba túlszaporodása. Amellett, hogy a tüneti krémes kezelést javasolt, természetesen ugyanolyan fontos lenne az ő számukra is a terápia/diéta tartása, hiszen később a sexuális együttlét során a gombák visszakerülhetnek a hüvelybe (pin-pong effektus).
Végezetül egy általános megfigyelés, ha valakinek hüvelyi úton candidája van, nagy a valószínűsége, hogy a szervezet más területén is megvan az elszaporodás, ezért nem szokott hatni csak ideig óráig a nőgyógyász által felírt krém, kúp stb., mert csak helyileg van a gomba kezelve, véglegesen csak a teljes terápiával lehet meggyógyulni.
ha nőgyógyászati panaszaid vannak akkor valószínű a párodnak is van mégha tünetmentes is. Javaslom, hogy együtt csináljátok végig a diétát, mert ha ő nincs kikezelve, akkor te sem tudsz megszabadulni a gombától.
Azért jön vissza mindig a gomba (mert egyrészt a párod és közted pin-pong labda szerüen sexuális úton ide oda kerül a gomba), másrészt akinek hüvelyi candidája van annak nagy valószínűséggel a szervezet más területén is túlszaporodás van, és így a kapott kúp, stb csak helyileg és időlegesen nyújt segítséget.
Az újaknak, hogy ne kelljen keresgélni egy kis segítség :-))))))
Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.
A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.
A javasolt terápia két szakaszra osztható.
Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.
Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.
Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).
A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.
Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.
Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).
Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).
Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).
Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.
Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.
Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.
Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb.), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.
Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.
A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.
Első időszak
Zöldségek (Első időszak-kivéve a babfélék, mert szeles, és a sütőtök, mert magas a cukortartalma) Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)
Gabonák - kásák, teljes kiőrlésű lisztek és belőlük készült élesztő nélküli kenyér és pékáru.
Gabona félék és csíráik:
• barnarizs,
• búzacsíra,
• retekcsíra,
• hagymacsíra,
• köles,
• zab
• rozs
• hántolt árpa
• hajdina
• korpatermékek
• kusz-k usz
• bulgur
• vöröslencse
• lencse
8226; sárgaborsó
Gyümölcs: első időszakban csak a Citrom ehető
Olajos és más magvak (a földimogyoró és a pisztácia gyakran penészes, ezért inkább kerülendők).
Hüvelyesek: ehető de gázosít, ezért ha puffadást okozhat.
Tejtermékek: aludttej, joghurt,
Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
Fűszerek.
Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
Húsok: halat
Kenyér és tészta:
• durumliszt,
• rozsliszt,
• rizsliszt,
• teljes kiőrlésű magvakból készült dolgok,
• tönkölybúza,
• Graham-kenyér v. buci, (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
• durum tészták, fekete kenyér (természetesen saját készítésű élesztőmentes)
Második időszak
Nem édes gyümölcsök (alma, grapefruit, citrom, avokádó, málna, szeder, ribizli, meggy, ).
• alma,
• málna,
• áfonya,
• csipkebogyó,
• eper,
• szeder,
• ananász,
• kivi,
• citrusfélék,
• gránátalma,
• csonthéjasok (pl dió)
• fenyőfélék
Tejtermékek:
• aludttej
• natúr joghurt,
• sovány túró (lehetőleg házi)
• feta,
• mozarella,
• gomolya
• kecskesajt,
• juhsajt (brindza),
• svájci cheddar,
• rizstej,
• zabtej,
• szója tej
Olajok - előnyben részesíteni a hidegen sajtoltakat. Főzéshez mangalica zsír.
Fűszerek.
Gyógyteák, szénsavmentes ásványvizek, forrásvíz.
Húsok: fehér húsok, hal, tenger gyümölcsei, vad, szárnyasok.
Tojás (heti 1-2 alkalommal).
Szia!
Szeretnék segítséget kérni, olvasom vissza a fórumot, mert végleg szeretnék kigyógyulni a candidából.sajnos az elmúlt 4 hónapban többször szedtem antibioikumot, és 3x is gomás voltam, amit a hüvelykenet ki is mutatott 8candida albicans)a gyógyszertári gombalőkre és kúpokra már mondhatni rezisztens a szervezetem, egyre kevésbé hatnak.évek óta gyakran van hüvelygombám, de most extrém durva.
feltétlenül szeretnék diétába kezdeni, csak tanácstalan vagyok, mit lehet és mikor enni. a candida diéta tulajdonképpen cukor és szénhidrátmentes étkezés, ugye?
vettem steviát, nem eszem fehér lisztes cuccokat, édességet egyáltalán nem.
felvágottat pl lehet enni?mertr reggelire ezt szoktam, zöldséggel?vagy esetleg vagy olyan kenyér, ami venni lehet és meg lehet enni,pl. graham kenyér? húsok mellé köretnek köles, hajdida, barna rizs, krumpli mehet? tészat tiltott, nokedli szintén.
gyülölcsjoghurtot lehet enni?abba szoktam zappelyhet tenni.
elég nehéz összeválogatnia api menüt, de most belefogok, és végig csinálom, mert babát is szeretnénk, de candidát ki akarom irtani előbb.
nagyon köszönöm a segítségedet, várom válaszod, Andi
További ajánlott fórumok:
- Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?
- Norbi Update programja - tapasztalatok
- Mellkisebbítés tapasztalatok
- PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Ajakfeltöltés tapasztalatok