Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2014. nov. 29. 20:21

Kanga7

Engem érdekelne, ha le tudnád írni ...

59. gabcsibi (válaszként erre: 57. - Mackóbandi)
2014. nov. 29. 20:17
Szóval az Aviva torna nem nagyon vált be neki?
58. gabcsibi (válaszként erre: 56. - Csinszka24)
2014. nov. 29. 20:16
Kedves Csinszka Te aztán tényleg mindent megtettél és mégis műtét lett a vége.De legalább szerencsésen túl vagy rajta és nem kell tovább aggódnod. További gyors lábadozást kívánok!
2014. nov. 29. 18:30
Hallottam egy 44 éves lányról, aki próbálkozott Aviva tornával, az Esmyát nem próbálta, illetve neki az ő dokija nem is ajánlotta. Őt már megműtötték, a legnagyobb azt hiszem 40 mm-es miómát (az enyém 46 mm volt mikor kezdtem az Esmyát) kivették, a másik 3 kicsit bennhagyták. Még ő sem szült, most szeretne majd.
56. csinszka24 (válaszként erre: 55. - Gabcsibi)
2014. nov. 29. 17:56

Az Esmya mellett 3 hónapig talpmasszázsra is jártam.

Hallottam más alternatív kezelésekről is, nem mindenkinek segített.

2014. nov. 29. 14:31
Nekem 1 évvel ezelőtt egy teljesen más okból végzett hasi Uh.mutatta ki a 3 miómát.Akkor elmentem nögyógyászhoz és azt mondta ha nem okoz panaszt fél évente kontroll.Saját megnyugtatásomra mentem el egy másik dokihoz és ő írta fel az esmyát.Szívem szerint megvárnék még egy kontrollt hogy nőnek-e.1 év alatt nem nőttek.44 éves vagyok ,gyerekem van 2 szóval már nem szeretnék.Ha szerencsém van a változókor talán zsugorítja ,persze ha addig nem nő rohamosan.Félek ettől a hormonos cucctól.Talpmasszázzsal,homeopátiával,aviva tornával még senki nem próbálkozott esetleg?Ha igen megoszthatná a tapasztalatát!További szép hétvégét csajok!
54. viva70
2014. nov. 29. 12:12
Nálam még műtétről nem esett szó. Két és fél évvel ezelőtt egy ultrahang során derült ki, hogy van egy 2 cm körüli miómám. Akkoriban kezdtem el kutakodni a neten és találtam rá az embolizációs legetőségre. De, csak egy hónappal ezelőtt kezdtem el jobban beleásni magam a témába, miután megtudtam, hogy több, mint duplájára nőtt a miómám. A nőgyógyász csak annyit mondott, hogy kezdjem el szedni az esmyát, aztán majd meglátjuk mi lesz. Említettem neki az embolizációt, amire azt mondta, hogy nem rossz megoldás az sem, elég jó eredményeket el lehet vele érni. Kérdeztem még a laparoszkópos megoldásról is, de arra nincs a mi megyeszékhelyünk kórházában lehetőség. Itt csak a hasfelvágós megoldást alkalmazzák. Azt, ha lehet hanyagolnám egyelőre... Meg a hormontartalmú készítmények szedését is. Elég volt a fogamzásgátlóból. Kisebb megszakításokkal több, mint 20 évig szedtem. Elszállt a súlyom rendesen, meg a visszereimnek sem használt. Csúnyák a lábaim nagyon. Na, meg izületi problémáim is akadnak bőven. Szóval én most az embolizációt érzem az általam követendő útnak. Aztán majd kiderül jó döntés volt-e, vagy sem... Azt nem ígérte a radiológus orvos, hogy teljesen el fog tűnni a mióma, de olyan mértékű csökkenés viszont várható, hogy ne okozzon panaszokat. Írok majd, amint túl leszek a beavatkozáson, meg a későbbiekben is, ahogy lesznek a kontrollok. Közben benneteket is figyellek. Sok sikert mindenkinek az általa választott gyógymódhoz.:)
53. viva70 (válaszként erre: 47. - Gabcsibi)
2014. nov. 29. 11:25
Pontos időpontot még nem tudok, a tervek szerint valamikor januárban... December második hetében hívom majd a dokit.
52. viva70 (válaszként erre: 46. - Csinszka24)
2014. nov. 29. 11:24
Megírom majd természetesen.:)
2014. nov. 28. 22:49
Ha kell műteni, azt szeretném, ha ő csinálná Győrben. Nincs kedvem embóra menni se Pestre, se Pécsre. Benne bízom, tudatosan választottam őt, miután elolvastam az összes róla létező véleményt szüléssel, császárral, mindennel kapcsolatban. Szóval akár műtétnél, akár később (remélem) szülésnél a kezébe merem tenni az életem.
2014. nov. 28. 22:45
Valamelyik oldalon olvastam, hogy sokszor a méhkivétel a vége. De addig nem szeretnék ilyet, igaz még nem is került szóba, amíg nem szültem egy babát. Mert még nincs. Utána beleegyeznék később a méhkivételbe, ha szükségessé válik. Hú, emlékszem, amikor szeptemberben problémákat érzékeltem a vérzéssel, kérdezgettem a munkatársaim, "nekünk is szokott ilyen lenni, feleslegesen mész vizsgálatra, kidobod a pénzt az ablakon", de nem nyugodtam, bejelentkeztem. Aztán doki után vissza mentem dolgozni: "Na ugye, hogy nem volt semmi!" Hát de, elmondtam. Akkor meg mind azt mondták "de jó, hogy elmentél hozzá". Mondtam a tesómnak, valaki irányított "fentről", hogy menjek a dokihoz.
49. csinszka24 (válaszként erre: 48. - Mackóbandi)
2014. nov. 28. 21:41

A külsőket le tudta volna szedni a doki. A belsőt már nem. Akkora felületen tapadt, h félhold alakú méhem maradt volna, hatalmas sebbel a "tetején". Ha ragaszkodom hozzá megcsinálja, de nem garantálta a sikert. Nagy valószínűséggel felszakadt volna a méhemen a seb:( Még egy azonnali műtét, ezúttal már eltávolítással. Épp ezért nem javasolta az embolizációt sem. Ha nem sikerül ugyanitt vagyunk, mint most.

Az egyik legjobb laparoszkópos doki a környéken. Hallgattam rá.

Ráadásul még 3 hónapig kellett volna szednem az Esmyát, vállalva, hogy visszanőnek eredeti méretűre a "gombócaim", az 1 hónapos szünetben. Ezt nem akartam kipróbálni.

2014. nov. 28. 21:34
Engem is érdekel, hogy sikerül Vivának. Ha nekem nem megy össze az Esmyától, akkor valószínű műt a dokim. De csak a daganat kivételéről beszéltünk. Csinszka24 miért kellett a méhet is eltávolítani?
2014. nov. 28. 20:32
Igen ez engem is érdekelne.Mikor lesz?
46. csinszka24 (válaszként erre: 43. - Viva70)
2014. nov. 28. 20:17

Kedves Viva70:)


Ha eszedbe jutunk, kérlek írd meg hogyan sikerült az embolizáció:)

45. viva70 (válaszként erre: 44. - Gabcsibi)
2014. nov. 28. 20:10
Ez így van. Én is örülök, hogy vannak ilyen fórumok. Itt mondjuk nem sok információ van, de találtam olyan fórumot máshol, ahol rengeteg hozzászólás volt az engem érdeklő témában.
2014. nov. 28. 19:53
Hát nehéz nőnek lenni! Tényleg jó hogy legalább tudunk egymásnak segíteni ,tanácsokat adni kapni.De hát dönteni magadnak kell...
43. viva70 (válaszként erre: 42. - Csinszka24)
2014. nov. 28. 17:35

Nekem nem mondták, hogy kockázatos lenne az embolizáció. Sem a radiológus, sem a nőgyógyász. Ettől függetlenül persze tudom, hogy mindenben van kockázat. Abban is, ha kimegyek az utcára.

Én ezen az úton indultam el, aztán majd az idő igazolja, hogy jól döntöttem-e...

2014. nov. 28. 16:01

Sziasztok:)


Én végigszedtem 1 három hónapos Esmya kúrát. 4 myómám volt (5-6-3-2 cm átmérővel, az 5-ös kitöltötte a méhem). Augusztus közepén kezdtem szedni. Akkor még azt mondta az orvosom, próbáljuk meg nekem hogyan hat. Hátha ki tudja szedni a myómákat.

Eleinte éreztem szédülést, néha olyan volt mintha a fejemnél fogva lógnék és lassan forognék körbe-körbe. Ez kb. 2 hét után elmúlt. Más mellékhatás nálam szerencsére nem jelentkezett. Ez alatt a 3 hónap alatt nem menstruáltam, a vérképem szenzációs lett. Az eredményhez hozzájárult még a napi 3x1 Sorbifer, és 3-4 dl zöld turmix.

Sajnos a kontroll vizsgálaton azt mondta a doki (egy nagyon hasonló esetet bemutatva, mint az enyém), hogy ha szeretném felírja még a 2. három havi adagot is, de attól tart nem leszek jobb helyzetben, mint most. A két nagyobb myóma 1-1 cm-rel kisebb átmérőjű lett, a két kicsit változatlan maradt. És talált egy 5.-et is :( Méheltávolítást javasolt, a méhnyak és a petefészkek megtartásával. A műtétet 11.21-én elvégezték, most lábadozok.

Az Esmyának köszönhetően operálható állapotba kerültem alig 3 hónap alatt. Fel sem merült, hogy vért kellene kapnom a műtét közben.


Kanga7 sok sikert a baba-projekthez:)


Langers biztosan segíteni fog az Esmya. Én is nagyon féltem a mellékhatásoktól. Elég durvákat olvastam különböző helyeken. Érdekes itt a fórumban már kevesebbet.


Mackóbandi kitartás:)


Gabcsibi remélem sikerül biztos döntést hoznod :)


Viva70, nekem a dokim kizárta a myóma embolizációt, mint lehetséges kezelési módszert. Azt mondta kockázatos.


Kocsireni, a borágó olaj, a ligetszépe olaj és a pásztortáska-palástfű-kamilla 1-1-1 arányú keverékéből készült tea van jó (azaz rossz:))hatással a myómákra. Nem szeretik a klorofillt sem :) ez bármilyen zöld növényben van (petrezselyem zöldje, sóska, spenót, brokkoli).


Mindenkinek jobbulást: Csinszka

41. kanga7
2014. nov. 28. 08:27

Örülök, hogy találtam sorstársakat :) Én most kedden fejeztem be az első 3 hónapos esmya kúrát... csak ajánlani tudom! Nagyon durva erős vérzéseim voltak, egy 4 és egy 5 centis miómám volt augusztusban, ami 3 és 3,5 centire zsugorodott. 38 éves vagyok, még nincs baba, de szeretnénk. A dokim nem javasol műtétet, hanem most mivel nagyon jól vagyok, minél előbbi teherbe esést, akár lombikkal.

Mellékhatások az első két hétben voltak, de abszolút nem durvák, kis émelygés, szédülés, fejfájás soha. Utána visszatért belém az élet, vidám lettem, tele energiával. Mondjuk az én történetem ennél hosszabb, mert tavaly kezdődött egy elhalt terhességgel, ha érdekel benneteket szívesen leírom.

Hozzáteszem maga az esmya szerintem kevés, kell mellé vas, folsav, vitaminok, egészséges étrend, és mozgás.

2014. nov. 27. 22:27
Olyan jó, hogy "itt vagytok" velem. És nem vagyok egyedül. Bár vidámabb témában is "összefuthattunk" volna.
39. gabcsibi (válaszként erre: 37. - Mackóbandi)
2014. nov. 27. 19:57
Köszönöm olvasgatok én is minden fórumon.Háát nem tudom elég vegyes érzéseim vannak.Szedném is meg nem is.Tartok tőle.egyenlőre várok egy kicsit.
2014. nov. 27. 19:13
informed.hu-n Esmya illetve Mióma kulcsszóra is találsz kérdéseket és válaszokat.
2014. nov. 27. 19:01
4 kg-ot híztam. Reménykedem,hogy csökkent a mióma mérete. Elolvastam több helyen, webbetegen ha jól emlékszem, mióma.hu-n, vkinek használt, vkinek nem sokat csökkent a méret. Meglátjuk.
36. viva70 (válaszként erre: 32. - Kocsireni)
2014. nov. 27. 10:47
Szia! Mióma embolizációban nem gondolkozol? Nekem az van betervezve januárra...
35. gabcsibi (válaszként erre: 34. - Mackóbandi)
2014. nov. 27. 07:02
Köszi.Várom az eredményed.Nem híztál?
2014. nov. 26. 20:55
Ami mellékhatás volt, leírtam. Viselhető volt, most a 3. doboznál nem érzek semmi mellékhatást. Az eredmény december vége felé derül ki, majd megírom. Szerintem szedd.
2014. nov. 26. 20:02
Sziasztok! Nekem is felírta a doki az Esmyát.3db, miomám van 25 28 18 mm-esek.Nagyon félek elkezdeni a szedését a mellékhatásai miatt.Egyébként nekem semmilyen tünetem nincs.Avérzésem sem erős.Írjatok valami biztatót !! Elkezdjem vagy ne? 1 év alatt nem nőttek semmit.
2014. nov. 26. 16:26
Én nemrég fejeztem be az esmyát, 3 hónapig szedtem, sajnos nem az lett az eredmény amit szerettem volna.Mellékhatás mindössze émelygés hányinger volt, de az sem mindennap. 40 éves vagyok, nagyon szeretnék kisbabát, de a miómám ami 10 cm így lehetetlenség és az elhelyezkedése sem jó. Az esmya szedésétől mindössze 1 cm csökkent, ami nagyon kevés mert így még mindig nem tudják megoperálni a méhem kivétele nélkül, amit abszolút nem szeretnék.Az orvosom azt mondta hogy még egyszer meglehet próbálni 3 hónapig. 5 vagy 6 centivel már kitudják operálni.Emellett étrendet is változtatok.Remélem 2015 áprilisában jó hírekkel jövök majd az orvostól.Ha nem sikerül, megpróbálok gyógyteát vagy bármit a gyógyulásért.
2014. nov. 21. 21:24
Kb. 16 szem után nagyon vidám lett a hangulatom, gondolom, ahogy "borította" a hormonokat? A menzeszt már az első doboz leállította, tehát nincs,közben lehet lesznek leizzadások, vigyél csereruhát munkába, és gerincfájdalmak voltak kb. 3 hétig alul, Voltarennel, Richtofittal kentem, illetve megírtam dokimnak. Most nincs semmi mellékhatás, kezdem a 3. dobozt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook