Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2014. nov. 21. 20:24
Köszönöm a választ. Ma reggel kiváltottam egy dobozzal, mert tűrhetetlen a vérzésem. Lesz ami lesz, elkezdtem szedni. Remélem nem lesz gondom vele. Majd beszámolok. Kb. hány nap alatt kezdi el kifejteni a hatását vajon?
2014. nov. 20. 23:26
Szia! Én most hétfőn fogom elkezdeni az utolsó, 3. doboz Esmyát. Amióta szedem kevesebbet fájt a fejem, csak 1 hónapban 1-szer, amikor meg kellett volna jönnie. Mert ugye az Esmya miatt most nem jön meg. Korábban - míg nem szedtem - nagyon erős fejfájásaim szoktak lenni, havonta többször is, csak az Advil Ultra Forte szokott segíteni, van, hogy napi 3. Volt olyan is, hogy nem volt otthon Advilom, és olyan fejfájás gyötört, hogy az ügyeleten kaptam végül vénás injekciót. Szóval nekem az Esmya kezelés alatt csökkent a fejfájások "száma".
2014. nov. 20. 21:22

Sziasztok!

Nekem is felírta a nőgyógyászom az Esmya tablettát, de félek elkezdeni a szedését, mivel gyerekkorom óta migrénes vagyok. Van valakinek ezirányú tapasztalata? Fejfájást, migrént váltott-e ki valakinél? Műtét előtti kúraként kellene szednem, hogy ne vérezzek és a méhem is zsugorodjon. Nekem adenomyosisom van, meg myomáim is, ezért rendszertelen lett a menzeszem és nagyon erősen vérzek, úgyhogy mindenképpen műtét jön szóba, csak az idén már nem szeretném.

Előre is köszönöm a válaszokat!

27. viva70 (válaszként erre: 25. - Mackóbandi)
2014. nov. 13. 08:06
Megértelek.
2014. nov. 12. 23:53
Rilinea, ha véletlen benézel még a fórumra. Azóta elmúltak az ízületi fájdalmaid?
2014. nov. 12. 23:43
Én 40 leszek januárban. Sajnos rosszul döntöttem eddig a gyerekvállalás - karrier kérdésében. És most szeretnék egy babát. Hát ezért nem mindegy hogyan tudjuk kezelni a miómát.
24. viva70 (válaszként erre: 23. - Mackóbandi)
2014. nov. 12. 19:42
Igen, én már szültem, 22 éves lányom van. 44 éves elmúltam, már nem tervezünk gyereket.
2014. nov. 12. 18:39
Teljes leizzadás, gerincfájdalmak. De viselhető mértékű. Te már szültél? Én még nem, azért beszéltük meg először ezt a lehetőséget (Esmya) dokimmal.
22. viva70 (válaszként erre: 21. - Mackóbandi)
2014. nov. 11. 21:03

Nekem januárra van betervezve a mióma embolizáció. December közepén még pontosítunk. A mai UH szerint 53 mm a miómám. Nekem az esmya nem hozott volna megoldást már minden bizonnyal.

Neked milyen mellékhatásaid vannak tőle?

2014. nov. 11. 19:34
Jó csak el ne felejtsem. Van azért néhány mellékhatás, emailben meg szoktam írni a dokimnak.
20. viva70 (válaszként erre: 19. - Mackóbandi)
2014. nov. 11. 10:58
Írd majd meg az UH eredményt.
2014. nov. 9. 19:46
Meglátjuk mekkorának mutatja az UH decemberben a 3. hó végén. Utána amit dokim mond, az lesz! Én maximálisan bízom az én dokimban.
18. viva70 (válaszként erre: 17. - Böbe29)
2014. nov. 9. 16:08
Hát igen..., úgy tűnik nem ez a hosszútávú megoldás a mióma problémákra. Csak a nőgyógyászok bölcsen elhallgatják ezt.
2014. nov. 8. 19:16
Sziaszok Én is szedtem a ESMYA gyógyszert Kevés sikerel !Vérzésem ugyan ugy sok és darabos és méret csökenés is nem nagyon csökent ,Én biztos mütétet javasalok mert csak tovább szenved az ember!!
16. viva70 (válaszként erre: 15. - Mackóbandi)
2014. nov. 8. 14:39
Nekem is egy van, és 5 cm-es. Legalábbis annyit mértek ultrahanggal másfél hete. Ez olyan kb. női ökölnyi méretnek felel meg.
2014. nov. 8. 10:50
Megkérdezhetem Neked hány van és mekkorák? Nekem egy van és 46 mm.
14. viva70 (válaszként erre: 13. - Mackóbandi)
2014. nov. 7. 17:06
A mióma embolizációban gondolkozom inkább... Jövő héten megyek konzultációra Pécsre. Beszedném az esmyát, ha tudnám, hogy megoldja hosszú távra a mióma problémát. De, csak tüneti kezelést ad. Azt olvastam róla, hogy elsősorban a mióma műtét előtti megkisebbítésére fejlesztették ki. De, mindenki maga tudja mit tart jó megoldásnak... Én nem a gyógyszert.
2014. nov. 6. 19:15
Inkább a műtét? Én biztosan beszedem, most tartok a második doboz felénél. Anyósomnak a mióma 2 trombózist + tüdőembóliát okozott, teljes méheltávolítás lett a vége. Gyerekfej nagyságúra nőtt. Én bízom az Esmyában.
12. viva70
2014. nov. 4. 09:34
Látom, sok tapasztalat még nincs erről a gyógyszerről. Sem itt, sem máshol. Nekem is felírta egy hete a nőgyógyász. Én azonban várakozó állásponton vagyok még egyelőre... Nem vagyok róla meggyőzve, hogy nekem erre van szükségem.
2014. okt. 3. 22:00
Én most kezdtem el szedni, 5 napja szedem és nagyon bízom benne, hogy csökkenni fog a mióma mérete, és nem kell műteni. Még nem szültem, 39 vagyok.
2014. aug. 22. 12:47

Sziasztok Lányok:)


Én most kezdtem el szedni az Esmya-t. Két nagyobb és két kisebb myómám van. Jelenleg csak a méh kockáztatásával lehetne eltávolítani. Az orvosom azt javasolta, hogy 2*3 hónapig szedjem a gyógyszert és aztán mindenképp műteni kell. Így talán "megmenekül" a méhem.

Ti hogy vagytok azóta mióta befejeztétek a gyógyszeres kezelést?

Válaszaitokat köszönöm:)

2014. júl. 22. 20:36
Nekem nem csökkent tőle a mióma mérete, de a gyógyszer szedésének ideje alatt kihullott a hajam fele, marékszámra maradt a fésűben, zuhanyzóban...:( De hála az új orvosomnak és a laparoszkópiás műtéti technikának, ma már miómamentes vagyok ;)
8. doda71 (válaszként erre: 6. - Rilinea)
2014. márc. 26. 08:52
És én 10 éve nem hiztam 1 dkg-t sem. Most 3 kg-ot szedtem fel.
2014. márc. 26. 08:50
Sziasztok. Aug.-ban telt le a 3 hónapos Esmya kúra. Valóban csökkent nekem felére a mióma. Nem is volt mensesem addig és ahogy abbahagytam 3 hétre meg is jött. Azóta küzdök én is izületi fájdalmakkal. Vagy a nyakam áll be 3 hétre vagy a vállam. Ami eddig sosem volt. 42 éves vagyok.
6. Rilinea (válaszként erre: 5. - Katona)
2014. márc. 11. 23:37
38 éves vagyok. Novemberben kezdtem el szedni, 8 cm-es volt a miómám. Pont ma egy hónapja, hogy lejárt a 3 hónap. Ha most kellene döntenem, biztosan nem kezdeném el, bár kb. 30%-kal csökkent a mérete. Az első hónap után rettenetes ízületi fájdalmaim lettek, ami a mai napig tart, alig érezhetően csökkent ennyi idő alatt. Az ágyról reggel nem tudtam leszállni, az autóból még most sem tudok ki/beszállni. 12 kg-ot híztam, most 74 vagyok a 178 cm-es magassághoz, de eléggé megvisel, mert sosem küzdöttem felesleggel. A bőröm borzalmas pattanásos, a hátam is. Nekem sajnos nincsenek jó tapasztalataim. 1hete elkezdtem a szénhidrátmentes diétát, állítólag ehhez hasonló a miómadiéta is. Ami még probléma: 3 hónapig nem menstruáltam, és 1 hónap alatt sem tért vissza a "régi életem"...
2014. márc. 7. 16:57

Sziasztok!

Remélem van még valaki ezen a fórumon.Engem is érdekelnének a tapasztalatok.Én most kezdeném szedni az esmyát.

2013. dec. 18. 14:56

Sziasztok !

Engem is érdekelnének a tapasztalatok.

2 hónapja szedem. Mire számítsak ?

2013. okt. 3. 22:06
Szeditek azóta az Esmy-át? Én 1 hónapja szedem.
2013. jún. 3. 11:13
Engem is érdekelne ha van valakinek bármiféle tapasztalata az esmyával kapcsolatban. Az orvosom azt mondta, hogy jó és segíteni fog de mivel új gyógyszerről van szó nem igazán olvasható róla a kutatási eredményeken kívül semmi. Én egy hete szedem, panaszom nincs tőle.
2013. máj. 16. 13:56
esmya tabláttával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook