Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


180. Mackóbandi (válaszként erre: 177. - Gabcsibi)
2015. jan. 11. 18:37
Mármint hogy az Esmyát nem szeded úgy értetted? Köszi a szurkolást. Én is jobbulást kívánok a fiadnak.
179. viva70 (válaszként erre: 177. - Gabcsibi)
2015. jan. 11. 16:33
Ez szörnyű!:(( Jobbulást a fiadnak.
178. viva70 (válaszként erre: 176. - Gabcsibi)
2015. jan. 11. 16:32
Köszönöm, hogy gondoltál rám.:) Bízom a sikerben én is. Két hónap múlva többet tudok már...
177. gabcsibi (válaszként erre: 174. - Mackóbandi)
2015. jan. 11. 15:48
Szia! Te is mindjárt túl leszel rajta.Tök jó hogy megjött.Meglátod minden rendben lesz.Én még nem szedek semmit.16-án elmegyek egy másik nőgyógyászhoz és megkérdezem az ő véleményét is.Most sajnos volt elég más gondom.A kisebbik fiamat elgázolták a zebrán.Combcsonttörés kéztörés száját átharapta.Úgyhogy elég sok aggódnivalóm van,már azt érzem hogy pánikbeteg leszek.Na jobbakat mindenkinek!!!!
176. gabcsibi (válaszként erre: 175. - Viva70)
2015. jan. 11. 15:42
Örülök hogy túl vagy az embolizáción.Gondoltam rád.Reméljük sikeres volt.
175. viva70 (válaszként erre: 174. - Mackóbandi)
2015. jan. 11. 13:08
Istennek hála, akkor tutira rendben leszel most már. Köszönöm kérdésed, én elég jól viselem az embolizáció utóhatásait. A jobb karom még fájdogál. Ott vezették be a katétert. Meg enyhe alhasi fájdalmaim vannak időnként. Kb. mint vérzésekkor. Olyankor veszek be egy apranaxot. Bízom benne, hogy más egyéb tünet nem jön már elő. Sajnos még mindig bent van a pakliban... Ha minden jól megy, akkor szeretnék munkába állni szerdán. Nagyon szorítok neked majd pénteken.:)
2015. jan. 11. 12:41
Ma megjött, 21 nappal az Esmya abbahagyása után. Még soha nem örültem neki ennyire, így a műtét napjára már csak pici lesz. A náthával még küzdök, az új antibiotikumom szerda este fogy el, csütörtök, péntek már semmit sem veszek be, így gondolom a pénteki műtétnél már nem zavarja az altatáshoz használt szert az antibiotikum. Meg 1000 mg-os C és szintén nagydózisú D vitamint szedek az altatóorvos javaslatára. Erről most hallottam először, hogy a D is jó a megfázásos tünetekre, a C-t azt természetesen tudtam. Hogy vagy Viva???
173. viva70 (válaszként erre: 172. - Mackóbandi)
2015. jan. 10. 20:24

Akinek nem túl nagy, annak igen. Nálam sajnos már nem fog teljesen eltűnni, mert 55 mm-es. De, már az is eredmény lenne, ha fele ekkora lenne.

Bízzunk benne, hogy nem jön meg a vérzésed műtétig. De, szerintem, ha megjön sem lesz akadály a műtét.

172. Mackóbandi (válaszként erre: 171. - Viva70)
2015. jan. 10. 19:26
De jó, túl vagy rajta. És ettől úgymond elsorvad a mióma? Nekem 6 napom van, ha kimegyek addigra a náthából, mert azt mondta az altatóorvos, így nem altat el. Félek, hogy ilyen malőröm (ájulás) nekem is lesz. Én 5 - 7 napig leszek benn a papíron az van. Most meg már fáj a hasam is, csak nehogy akkor jöjjön meg.
171. viva70
2015. jan. 10. 12:56

Sziasztok! Túl vagyok az embolizáción. Tíz órakor már ithon is voltam. Tegnap délelőtt negyed tizenkettőkor került rám a sor, kb. 20 perc volt maga a beavatkozás, plusz pár perc az előkészület. Simán ment minden, csak az elején éreztem egy pici fájdalmat, amikor az érzéstelenítőt beadták. Magát az embolizációt már nem éreztem. Csak egy enyhe feszítést éreztem a jobb karomban, meg időnként olyan melegségérzetet lent alhasban. De, mondták is, hogy így lesz. Amúgy végig mondta az orvos, hogy mi után, mi fog következni. Lábon kísértek be a műtőbe, meg úgy is jöttem ki mosolyogva.:) Utána kaptam egy bódító injekciót farba, majd bekötötték az infúziót a bal karomba. A jobb karhajlatra meg nyomókötést tettek, ami estig rajt volt. Addig nem volt szabad behajlítani a kezemet. Az injekciótól kábult voltam délután, de aludni nem tudtam. De, nagyon jól ellazított. Hasi görcseim szerencsére nem voltak, csak enyhe alhasi diszkomfortérzésem, meg kis szédelgés volt/van időnként. Aztán, hogy még mi lesz ezután? Majd kiderül... Pár napig még előfordulhat bármi.

Egy apró malőröm azért volt.:D Ugyanis elájultam a kora esti órákban. Minden bizonnyal az intravénásan kapott nospától. Az okozhat állítólag vérnyomás esést. Hányingerem és rossz közérzetem lett, indultam kifelé a wc-re. Szerencsére épp kint volt a folyosón a nővér és mondta, hogy visszakísér a szobába és ad valamit hányingerre. Arra még emlékszem, hogy beléptünk a szobába, aztán elsötétült előttem minden. Aztán már csak arra eszméltem, hogy emelik a lábaimat magasra, mérik a vérnyomásomat, meg ütögetik az arcomat, szólongatnak, nevemet kérdezik. Hárman is körém gyűltek hirtelen. Utána már nem volt gond, hamar rendbe jöttem, vacsorát is kaptam. A gyomrom ugyan fádogált még később, de az nekem alapból is problémás hosszú évek óta már. Most is kinyírta gondolom az antibiotikum, amit már előtte nap reggeltől 6 óránként szedni kellett. Tegnap déltől azonban már nem szedem. Ha nem leszek lázas, akkor nem is kell már beszedni. Szóval összességében véve nagyon pozitívak a benyomásaim. Példaértékű volt a pécsi radiológia orvosa Dr. Harmat Zoltán és a nővérek hozzáállása.:) Ilyent máshol még sosem tapasztaltam. Aztán, hogy eredményes lesz-e az embolizáció? Fél év múlva kiderül... Két hónap múlva kell menni az első kontrollra.

170. Mackóbandi (válaszként erre: 169. - Pöszke:))
2015. jan. 9. 22:15
Szuper! Én viszont nem bírok kimenni a náthából és ma elfogyott az antibiotikum. Ma voltam altatóorvosnál, a műtétre ki kell jönnöm belőle.
2015. jan. 9. 15:36
Voltam vissza a héten a nőgyógyászomhoz, és már fél cm-t csökkent mindkét mioma, pedig még nincs 1 hónapja hogy szedem az esmyat.
2015. jan. 8. 12:45

Én sem kaptam privit ilyen téren.


Megbízok a főorvosomban, mert nem azzal kezdte, hogy kedves hölgyem magát holnap kipakoljuk, mert nincs rá megoldás.

Konzultált más dokikkal is mielőtt el kezdte volna a műtétet. Sőt műtét előtt a saját kocsiján vitt el a kórházból, a maszek rendelőjébe, hogy megnézze a mioma méretét.


Szóval bizalommal működhet az orovos-beteg kapcsolata....ha nem lenne, biztosan másik dokit keretem volna.

167. viva70 (válaszként erre: 166. - Mackóbandi)
2015. jan. 8. 12:40
Nekem nem írt senki. De, ha írna, hamar elhajtanám melegebb éghajlatra... Mindenkinek a saját döntése, hogy mit tart jónak...
2015. jan. 8. 11:29
Nektek is írt priviben valami férfi? "Ha még nem talált megfelelő megoldást a problémájára szívesen segítek." Nahát! Azzal a lendülettel töröltem is ki válasz nélkül. Saját anyámnak se engedtem beleszólást és a család többi tagjának sem, munkatársaknak sem akik más orvoshoz járnak, mind azt javasolta "nem kellene máshoz is elmenni magánrendelésre és megkérdezni más véleményét?". Én ilyen dolgokban nagyon makacs vagyok - és ez is a BAK jegyű ember egyik tulajdonsága - egyedül döntök, csak akit én választok!!! A műtét sikerében bízom, és az orvosomban Mika Péter doktor úrban! Vele akartam egy terhességet és szülést végigcsinálni, ehhez Őt választottam (és remélem később sikerül is), és most pedig vele akarom a mióma műtétet is.
165. viva70 (válaszként erre: 164. - Mackóbandi)
2015. jan. 7. 23:09
Én úgy tudom, hogy azért kétszer három hónap, mert csak annyit finanszíroz a Tb. De, lehet tévedek...
2015. jan. 7. 19:32
Nem az van a gyógyszer papírján, és a neten is azt olvastam, hogy a 3 hónapos kúra egy alkalommal ismételhető meg? Így van tesztelve és engedélyezve biztonságossági okokból? Én is fel akartam íratni mégegyszer, ha az első három havi adagra csökkent volna a mióma mérete.
163. 2cc786c515 (válaszként erre: 161. - Jessica333)
2015. jan. 7. 18:47

...húzódoznak is.

De kérdés.... innentől fogva mindig Esmya-n fogunk élni? Mert nem is túl gazdaságos és ....?? hát nem tudom.

162. Mackóbandi (válaszként erre: 161. - Jessica333)
2015. jan. 6. 22:12
Remélem több sikered lesz mint nekem, én nagyon bíztam benne. Most a dokim kezében bízom a műtétnél. Valószínű azért is bízom 100 %-osan a dokimban, mert Ő is BAK jegyű, mint én, és a BAK maximalista és precíz a munkájában.
2015. jan. 6. 21:17
Köszönöm a válaszokat Kanga7, pöszke:), és Bichter. 5-6 hétig fájt? :/ Nekem már ez a 1,5 hét fájás is sok. De ha más bajom nem lesz tőle, akkor ennyit kibírok, csak aztán húzódjanak össze azok a miómák. Van egy rakás belőlük.
160. kanga7 (válaszként erre: 156. - Jessica333)
2015. jan. 6. 07:06
Nem mondanám hólyaghurutnak, de igen, kb. 5-6 hétig fájt a hasam pisilés előtt-után, amikor szedtem az esmya-t, de aztán szuperül elmúlt :)
2015. jan. 5. 20:57
Köszi. Kaptam antibiotikumot, hogy a műtétre jól legyek.
158. pöszke:) (válaszként erre: 156. - Jessica333)
2015. jan. 5. 19:44
Én azzal kezdtem, hogy elindultam egy általános kivizsgálásra, mert az állandó hólyaghurutot már nem bírtam elviselni. Ez után küldtek el vérvételre, és ott derült ki, a vérszegénységem, amit a mioma okoz. December közepén kezdtem el szedni az esmyát, eddig semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam. Év végére viszont én is nagyon beteg lettem. 3 napig nyomtam az ágyat 39,6 fokos lázzal, pedig én nem szoktam lázas lenni. Boldog Új Évet és sikeres műtéteket kívánok Mindenkinek!
157. 2cc786c515 (válaszként erre: 156. - Jessica333)
2015. jan. 5. 15:50
...nem, semmi ilyesmi…
2015. jan. 5. 15:11
Sziasztok! Hólyaghurut mellékhatásként jelentkezett valakinél? 18. napja szedem az Esmyat, rendületlenül fájogat az alhasam, és pár napja hólyaghurut+fogfájásom is van (nálam ha gyulladás van a szervezetben, az több helyen is jelentkezik).
155. 2cc786c515 (válaszként erre: 154. - Mackóbandi)
2015. jan. 4. 16:20
szorítok majd!
154. Mackóbandi (válaszként erre: 144. - 2cc786c515)
2015. jan. 4. 15:57
január 16. Győrben, Dr. Mika Péter.
153. viva70
2015. jan. 4. 15:33
Szóval nagyon úgy tűnik nem oldja meg hosszútávon a mióma problémát...
152. viva70 (válaszként erre: 151. - Viva70)
2015. jan. 4. 15:33
"Ez a gyógyszer a progeszteron, a szervezetben természetesen jelenlévő hormon aktivitását módosítja. Legfeljebb 3 hónapig alkalmazható folyamatosan (ezt a 3 hónapos kezelést egy alkalommal meg lehet ismételni) a fibrómák méretének csökkentésére, a vérzés megszűntetésére vagy csökkentésére, valamint a vörösvértest szám növelésére a műtét előtt."
151. viva70 (válaszként erre: 150. - 2cc786c515)
2015. jan. 4. 15:32

"Milyen típusú gyógyszer az Esmya és milyen betegségek esetén alkalmazható?


Az Esmya hatóanyaga az uliprisztál-acetát, mely szájon át alkalmazható a méhfibrómák (gyakori nevén myomák), amelyek az uterus (méh) jóindulatú daganatai, mérsékelt-súlyos tüneteinek kezelésére.

Olyan, menopauza előtt álló felnőtt (18 év feletti) nőknél alkalmazható, akiknél a méhfibróma műtéti megoldása szükséges."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook