Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
244. hnora (válaszként erre: 243. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 09:36
Ezek sem kifogások, sem indokok: amit a leányzó elképzelt a gyerekről, és a gyerekes életről, úgy ahogy van, nem igaz. De ezt csak azok tudják, akik csinálják :D
243. csgybzs (válaszként erre: 229. - Hte23)
2012. márc. 29. 09:32

Ezek nem kifogások, hanem indokok arra, hogy valakinek miért nem tetszik. Azért nyilván egy másfél éves gyerekkel nem olyan túrázni.. pisilni kell, kakilni kell, éhes vagyok, álmos vagyok, stb.... össze se lehet hasonlítani egy felnőtt igényeivel... mondjuk inkább úgy, hogy nyögvenyelősen, de meg lehet csinálni.

Mindenki hangoztatja, hogy jogunk van hozzá, csak senki nem fogadja el... ahogy azt sem, hogy nem kifogásokat gyártunk, hanem nekünk nem tetszik egy ilyen élet.

242. hnora (válaszként erre: 229. - Hte23)
2012. márc. 29. 09:17

Jaj, ezen én is! Abszolút naiv, gyermeteg elképzelés egy gyerekről :D


A gyerek témához meg annyit, hogy ad 1 egy gyerek nem annyiba kerül, mint amennyivel itt sokan dobálóztok, mindenkinek annyiba fáj, amennyire komolyan veszi magát ez ügyben. Ha megveszel minden hülyeséget, amit a babamagazin ajánl, akkor az itt említett összegek többszörösét is elköltheted :D Aztán rájössz, hogy a sok cucc, nemcsak felesleges, de van olyan, ami egyenesen hátráltatja a gyerek fejlődését (bébitaxi, pihenőszék, hogy csak kettőt említsek)! Azért mert valami szépen csillog a kirakatban, még nem biztos, hogy mindenáron szükséges, és az alapcsomag részét KELL, hogy képezze. Én simán el tudom hinni, amit valaki írt, hogy 100 ezerből kihozta a babakelengyét, szerintem nálunk se volt többen - éééés, nem a létminimumon élünk, nem napról napra, egyszerűen nem akartam a babás divatőrület áldozata lenni. De mindegy is.


Az elkötelezettség részét nem fejtegetném, az van, de nem is vágysz másra, és nem rossz ám a nagyszülőkkel a jó kapcsolat, mert legalább néha leveszik a terhet a válladról úgy, hogy ők is élvezik :D (eljátszanak a gyerekkel, amíg te összerántod a lakást, vagy kiszaladsz a közértbe, stb.). Én imádtam kettesben lenni a férjemmel, nagyon jól működő, harmonikus kis kapcsolatunk volt. Most, hogy megszületett a lányunk, több a súrlódás, de eddig csak egy pár voltunk, most pedig már igazi család. De mint mondtam, ehhez is fel kell nőni, amíg ez nem sikerül, addig nem is kell erőltetni.

241. hnora (válaszként erre: 1. - 6736f94fb9)
2012. márc. 29. 09:04

Esküvő majd a gyerekvállalás - ez az a két dolog, ami a végleges leszakadást jelenti a szülőkről, másképp fogalmazva a végleges felnőtté válást. És itt nem csak rólad van szó, kedves cikkíró, hanem a párodról is. Mert sajnos a másikért való kiálláshoz, a szükség esetén szülőkkel való szembeforduláshoz nemcsak szeretet, hanem érettség is kell.

És ahhoz is, hogy elfogadd: nem csak a saját akaratod, elképzeléseid léteznek, hanem másé is. Anyósodék, bár elég gázak, akkor is a párod szülei, és csak az árkot ásod kettőtök közt, ha velük ellenségeskedsz. Mert azt soha nem fogod elérni, hogy a párod ne szeresse őket, és ne hallgasson rájuk. És el kell fogadnod azt is, hogy nekik nagyon fontos a fiuk, és nagy esemény az életükben ez az esküvő. Azt a kompromisszumot, amit kértek, igazán elfogadhattátok volna, nem volt az annyira gáz...

A párodnak meg fel kell nőnie, és ki kell állnia melletted, mostantól ti vagytok egymás legközelebbi hozzátartozói, és ez kölcsönös véd és dacszövetséget jelent - legalábbis az én olvasatomban :)

Ha ezt az érettségi szintet eléritek, akkor érdemes közös életet kezdenetek, és a gyerek az tényleg legyen még a jövő zenéje. Attól félek, még a jól működő házassághoz is fejlődnötök kell, nemhogy a gyerekvállaláshoz...

240. Maja a méhecske (válaszként erre: 229. - Hte23)
2012. márc. 29. 08:28
A kifogások azért kellenek, mert a mai világ nem fogadja el, ha egy nő ki meri jelenteni, hogy nem szeretne gyereket vállalni... :)
239. emmaszabo22 (válaszként erre: 238. - ILI.)
2012. márc. 28. 20:40
Egyetértek. A ti dolgotok, hogy babával vagy anélkül vagytok boldogak, senki se szólhat bele. Az meg ahogyan a párod családja bánt veletek, leesett az állam. Az én anyósomék is érdekesek, de ez...hűha. Én bosszúból csak az én családomat hívnám meg, ők meg maradjanak otthon és továbbra is próbáljanak megérteni Téged, hátha megvilágosodnak =D
238. ILI.
2012. márc. 28. 20:25
Ez nem semmi, nagyon csúnyán viselkedtek veletek, nekem kinyílt a bicska a zsebembe! Legyen sok sok boldog évetek, még ha gyermektelenül is gondolkodtok. Ráérsz még babát vállalni szerintem is, főleg ha ennyire nem akarod, akkor nem szabad erőltetni egyáltalán.
2012. márc. 28. 19:52
Majd eltelik 10 év, elkezd ketyegni a biológiai óra, és meggondolod magad. Valaki 40 évesen jut el idáig. Csak bírjátok ki addig a nagy rohanó életmódban egymás mellett. Egyébként megsúgom, hogy egy gyermek nem csak lemondás és gond, hanem olyan örömöket ad, ami semmi máshoz nem fogható :)
2012. márc. 28. 19:16

hű..ez érdekes volt és talán szokványos is..majd mindenhol ez zajlik..a szülőket nem érdekli a nagy általánosságban ,mit is akarnak a "gyerekek"...


csináljátok úgy ahogyan nektek a jó...esküdjetek meg úgy ahogyan Ti szeretnétek..legyen örömteli pillanat az esküvő..had ne kelljen már másnak megfelelni legalább ilyenkor.kit hívjatok meg meg kit nem..jajj ez annyira beleszólós téma...az embernek azt kell meghívnia akit a szülei akarnak és nem azokat akiket valójában szeret...nem kell nagy esküvő...kevés emberrel is lehet maradandó emléket állítani.


gyerek..majd jön,amikor jönnie kell!!előbb szokni kell a gondolatot..nem egyből bele a sűrűjébe.


Sok Boldogságot Nektek!!

2012. márc. 28. 19:04

Csak annyit a témához:


SOHA NE MONDD, HOGY SOHA! :D


Nem tudhatod mit hoz az élet!


Éljetek, úgy ahogy nektek tetszik. Ne hallgassatok másra. Sok boldogságot!!! :D

234. githaj
2012. márc. 28. 19:00
Ěljétek az életeteket úgy ahogy Ti akarjátok, ha nektek így a jó akkor kinek mi koze van hozzá, de azért a nagy rohanásban legyen idotok egymásra is. Sok boldogságot kívánok nektek.
233. Ami.
2012. márc. 28. 17:55

Ettől kik tartják el az országot,meg az én adómból stb-től kivagyok,nagy marhaság,honnan tudjuk mire megy az adónk,leginkább valaki zsebébe.Tök mindegy ki mennyit rak be,mi úgyis keveset fogunk viszontlátni belőle.

Tájföldön sincs nyugdíj,a lánygyermek tartja el a szüleit,ha nem szüleitek egy családban lány a legkisebb fiút annak nevelik.Ezért van ott annyi Lady Boy,nem csak azért mert ez egy megélhetési forma.

Fórumindítónak:igenis ne engedj..és a szüleid semmiképp ne hagyd ki,más hülyesége miatt a dologból.Nálunk após volt túlbuzgó,díszítésnél ültetőkártyáztam,erre átcserélgeti,mondom mit csinál,hát majd ő eldönti ki ül mellette..hát mondom szerintem meg nem,2 napja szerkesztem az ültetési listát h mindenkinek jó legyen.De ő eldönti az ő rokonsága hogy üljön,mondom nem,ezek a Mi vendégeink,a Mi lakodalmunk,majd Mi döntünk mindenről.Volt egy kis puffogás,de volt ezer dolgom a nagy napon nem foglalkoztam vele.Anya belesúgta a fülembe ha szól még egyet,majd ő elrendezi,ne idegeskedjek.

Baba téma,ha nem szeretnétek nem kell engedni a nyomásnak..mi amióta összejöttünk szeretnénk,de még várunk fél évet,hogy meglegyen a lakásunk,ne a semmibe szüljek.16 éves korom óta vágyom a gyerekre,de ésszel,és nem szívvel döntök a sorsa felől,ugyh még védekezünk,szeptembertől szabad a pálya:)

232. 6736f94fb9 (válaszként erre: 231. - Bdioda)
2012. márc. 28. 17:45
Nem értek egyet, de mindegy. :)
231. bdioda
2012. márc. 28. 17:09

Én azért megpróbálnék kijönni a leendő családommal. Nem tudom, miért nem szeretnek - talán nem is ismernek? Vagy mi az oka az ellenszenvüknek?

Nekem kicsit egyoldalú a "vőlegény hülye családja" sztori.

Igen, a ti életetek, a ti esküvőtök, de azért érdemesebb beszélni, egyezkedni az elképzelésekről, mert később sem zárhatod ki őket az életedből. Ha más nem, a pasid kényszerül majd középre, ami megölhet egy házasságot...

Szerintem túl fiatal vagy még a házassághoz, gyerekhez egyaránt. De úgyis írtak itt már mindenfélét :)

230. Milup2
2012. márc. 28. 17:00

Igazad van, hogy ez a ti esküvőtök, döntsétek már el ti, hogyan szeretnétek...;D

Mi is így voltunk..Volt is balhé..De kit érdekel? Akkor is én voltam a földkerekség legboldogabb menyasszonya..

Ne törődjetek másokkal, ha szeretnek titeket, úgyis megértik..


Gyerek téma: sokáig én sem tudtam elképzelni, hogy lesz majd, ha lesz gyerekünk..Halasztottuk is sokáig a dolgot..

Mi is kis lakásban lakunk, alig van valamink, de mióta aztán megszületett a kisfiúnk (31 voltam akkor), bearanyozza az életünket...Egyre kevesebb a pénz mindenre, elég szűkösen vagyunk, de sebaj..Nélküle már el sem tudnánk képzelni az életünket..;D

229. hte23 (válaszként erre: 19. - Floracska)
2012. márc. 28. 16:00

Jót mosolyogtam.

Túrázni nem viheted? dehogynem.. Egy baráti házaspár november legelején körbekerékpározta a Balatont ( 220 Km ) egy másfél éves kisfiúval.

De ha nem akarsz gyereket, akkor nem azok a kifogások amiket felsorolsz. Akár Te, akár a többiek. Mindent megadni úgysem tudsz neki. És igen fontos az anyagi értékek, mert sok szükséges belőle, de nem minden.

Egyébként meg szerintem aki valamikor úgy dönt, gyerek nélkül éli le az életét, annak joga van hozzá és lehet teljes életet élni úgy is.

228. jamegabi (válaszként erre: 225. - Sly7105)
2012. márc. 28. 15:56
Amit most befizetsz, járulékok, stb, abból most tartják fenn az országot, nem egy külön fiókban őrzik neked, mikor majd eljön az ideje. Amikor nyugdíjas leszel, az éppen aktuális aktív korúak által befizetett járulékokból kapod majd a nyugdíjadat. Ha ők kevesen lesznek, túl kevesen egy ország működtetéséhez, akkor lesz gáz. Nem konkrétan úgy értettem én azt, hogy az én gyerekeim fogják eltartani azokat, akik nem szülnek gyereket, hogy András fiam bekopog bármelyik itt topikolóhoz, hogy csókolom, jöttem a zsével:-)))
227. csgybzs (válaszként erre: 226. - Jamegabi)
2012. márc. 28. 15:55

Parttalan vita. Nem így gondolom, de nem fogok újra litániákat írni.... Engem az se zavarna, ha mind eltűnnénk, legalább kicsit fellélegezne ez a szerencsétlen bolygó!

A befizetéseket tényleg hagyjuk, mindketten tudjuk ki kerül többe és ki rak be többet...

226. jamegabi (válaszként erre: 223. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 15:49
És hol fogsz élni, mint az a bizonyos Marci, ha nem lesz, aki működtesse az országot? Ugye, nem gondolod komolyan, hogy abból, amit most befizetsz az államnak, meg félreteszel magadnak, abból majd működni fog minden? Lehet, hogy lesz egy rakás lóvéd, vagy aranyrudad, vagy akármid, de, ha nem lesz aki kenyeret süssön, földet műveljen, stb, stb, akkor nem tudsz majd semmit venni a rengeteg sok pénzeden..Magyarul,lehet itt menőzni ezzel a szöveggel, hogy én bezzeg csak berakok, a gyereket vállalók meg csak kivesznek a közös kasszából, de én úgy gondolom, mi a gyerekeink által is csak beteszünk, ha hosszú távon gondolkodik az ember. (Megjegyzem halkan, azt a rettenet nagy összegű gyedet-gyest tekintve, aki két szülés között dolgozik, az ezt előre simán befizeti, amit a gyerekkel otthon töltve kap...A múltkor olvastam, egy bölcsis gyerek évi 1,2 millióba kerül az államnak (amíg nem volt fizetős), ha anyuka otthon marad vele gyesen, az havi 25600 nettó, azaz évi 307200 ...akkor most ki kerül többe???
225. Sly7105 (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:46
Elvileg azért dolgozunk egy életen át, fizetjük a TB-t, adót, hogy majd legyen nyugdíjunk, tehát legyen miből fenntartani magunkat. Nem gondolom, hogy ez a gyerekeink feladata lenne. Sajnos viszont egyre inkább így alakul az élet, hogy a nyugdíjas szülők nem hogy segíteni nem tudják a gyerekeket, hanem még sok esetben ők szorulnak segítségre.
224. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:35
Erre inkább nem írok semmit.....
223. csgybzs (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:30
Hát, ha csak a felét fogom eltenni/befektetni annak az összegnek, amit egy gyerekre költenék huszonix év alatt, már jobban fogok járni, mint aki felnevelte őket.... öngondoskodásról hallottál már??? Én élni fogok, mint "marci hevesen"....
222. Habospite (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:28
Mire én a nyugdíjig el fogok érni, nem hiszem, hogy túl sokat kapnék állambácsitól, szóval tudatosan készülök, és teszek félre, hogy legyen miből megéljek öregkoromban, nem fogok élősködni. Amúgy meg még szerencse, hogy nem te fogok eldönteni, hogy kit mennyi illet meg ...
221. Szilvaaa (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:27
Mire Ő rászorul majd, addigra nem lesz nyugdíj ez tuti, tehát senkit sem fog más gyereke eltartani. A gyerek majd "köteles lesz" gondoskodni a szülőről, akinek meg nincs gyereke az már most kezdjen félretenni...
220. 34c48a3825 (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. márc. 28. 15:26

Nettó hülyeség. Bocs.

A társadalom már csak ilyen: te kiveszel belőle ezt, más meg azt. Aztán te x-et teszel bele, más meg 2x-et.

Eltartók?! :D Kb. 25 év és nem lesz nyugdíj vagy csak nagyon kevés. A jelenlegi összegek is gyalázatosak. Hagyjuk már a süket dumát.

2012. márc. 28. 15:23

Esküvő témában: tényleg ne engedd, hogy bárki is beleszóljon, mert ez a TI esküvőtök, senki ne mondja meg, hogy nektek mi a jó...

Gyerek témában: bár nekem van 2 csodálatos gyerekem mégis azt mondom, hogy igazad van, egy nő akkor szüljön ha úgy érzi AKARJA. Nem kellenek a kifogások, hogy kicsi a lakás, meg nincs időnk... Ha nem akarod akkor az úgy jó!!! Egy gyereknek sem jó, ha olyan családban van ahol nem igazán, tiszta szívből várták...

És persze még meggondolhatod magad, nekem is 30 évesen jött el az érzés, hogy AKAROK GYEREKET:)

2012. márc. 28. 15:23
Tökéletesen igazatok van: gondolkodjatok felelősen, nem kell gyerek, sokan vagyunk a földön. De a más izzadságán megtermelt közösből se kelljen semmi, idős korban. Mert amit ma megtermelsz, az rámegy a szüleidre. Te azt kapod, amit a te gyereked, gyerekeid termelnek meg. Ha nincs ne tarts igényt annak idején semmire a más gyereke által megtermeltekből. Hiszen te nem vállaltál semmit a jövő nemzedék, és ezáltal eltartók kényelmetlenségeiből.
217. 6736f94fb9 (válaszként erre: 214. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 15:14
Pontosan, belőlem ez kimaradt. :)
2012. márc. 28. 15:08

Az esküvővel kapcsolatban abszolute egyetértek, tietek a döntés joga, h milyet szeretnétek és ebbe nincs beleszólása senkinek.


A baba téma: kicsit más szemszögből látom- nézd el nekem, kismama vagyok :)-, ettől függetlenül szerintem vagytok "annyira felnőttek", hogy ezzel a témával kapcsolatban is tietek legyen e döntés, h mit szeretnétek. Szerencsés vagy, h a párod is melletted áll és nem az anyukája mellett:)Ez nagyon fontos:)

215. 34c48a3825 (válaszként erre: 214. - Csgybzs)
2012. márc. 28. 14:59
Ez így van. Mindenki maga tudja, mitől kerek az élete, azaz jó esetben tudja. Csak nem szeretem, ha azzal próbálnak gyerekszülésre ösztönözni valakit, hogy eltitkolják a nehézségeket. Amiket persze egy vérbeli szülő örömmel vállal, de nem mindenki vérbeli szülő, nehézségek meg vannak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook