Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a testvéred nem hív meg a gyereke esküvőjére... fórum

Ha a testvéred nem hív meg a gyereke esküvőjére... (beszélgetős fórum)


1 2
38. 61fc1393dd (válaszként erre: 37. - Habospite)
2013. ápr. 1. 10:06
Ez nálunk fordítva van, ha neki van szüksége valamire tőlünk le sem lehet vakarni...most jól mennek a dolgai, úgy látszik ebben nem akar velünk osztozni.
2013. ápr. 1. 09:59
Pont valamelyik nap írtam össze, hogy hány embert hívnék meg az esküvőmre (sajnos még nem aktuális a dolog, de hát álmodozni azt lehet:D), és én se fogom meghívni anyu egyik tesóját. 5-en vannak ők testvérek, hármójukkal heti szinten tartom a kapcsolatot, de a bátyja csak akkor keres minket ha valamire szüksége van, amúgy tojik a fejünkre, még ünnepekkor is. Akkor minek hívjam meg? Csak olyan emberekkel akarok osztozkodni az örömömben, akik szeretnek, és akiket szeretek, illemből senkit se fogok meghívni.
36. 61fc1393dd (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2013. ápr. 1. 09:50
Tény, hogy nem potyognak a könnyeim ettől. A véleményem viszont az, hogy mivel ketten vagyunk testvérek, és ha nem is hívnak meg az esküvőre, akkor sem az interneten kellene megtudni, fényképeket látva az eseményt. Azóta is nagy a "csönd" felénk. Névnapján fel akartam hívni, kikapcsolta a mobilt...sms-t küldtem. Szűk szavú köszönöm, volt a válasz. Ez már nem az esküvőről szól....
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2012. jún. 18. 19:22

Ha ugyebár van lagzi... Mert ha még a szomszéd macskája is ott van, csak a tesó, meg a gyereke nem, akkor ugye ott lehet sértődés, elvileg jogosan...


No de ennek meg kell, hogy legyen oka. Ilyet ok nélkül normális ember nem csinál... Viszont ezt tuti nem a fórumozók tudják..


Egyébként én se voltam az unokatesómén, mert mint írtam, ott csak a szülők voltak egy vacsora erejéig, mert nem volt lagzi...

34. Mazsinka (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 18. 19:18
Elég baj az már, ha a saját tesóm gyerekét nem hívom meg a lagziba. Akkor már inkább lagzit sem tartok, csak esküvő, koccintás és mehet mindenki Isten hírével.
2012. jún. 16. 12:47

Nagyon fájna,de túlélném!

Felejteni azt soha az életben nem tudnám!:)

32. belladonna3 (válaszként erre: 30. - 61fc1393dd)
2012. jún. 16. 12:06
Na hát akkor itt van a kutya elásva! :D
31. ea56324114 (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. jún. 16. 11:28
Nekem az ismeretségi körömben akkor volt ilyesmire példa, ha 4-6 főre redukálták a teljes násznépet.
2012. jún. 16. 08:02
Azért furcsa, mert a a tesó viszont ki tud akadni, ha pl. megyünk egy olyan helyre, ahova ő is szívesen elmenne és nem hívjuk el-mert speciel nem hittük azt, hogy neki kéne szólni. Na akkor bőgőrohamot kap...és évekig visszahalljuk a panaszáradatát...sőt kellő indokot talál, hogy felénk se nézzen ennek ürügyén.
2012. jún. 15. 09:34

Nekünk jövő hónapban lesz esküvőnk,úgy gondolom hogy mi nekünk van jogunk azt hívni az esküvőnkre akit akarunk mivel mi álljuk.el sem tudom képzelni hogy esetleg a szüleim,anyósék hívjanak meg bárkit is.

Ha közeli hozzá tartozó vagy és tartjátok a kapcsolatot hidd el nem azért nem hív meg mert baja van veled hanem egyszerűen nem fértél bele a "keretbe"

Hogy miért nem hívtak meg a szertartásra legalább?-szerintem elég ciki hogy ember elmegy meghívni és akkor közli hogy de a mulatságra,enni nem mehetsz.


Amúgy mi azt tervezzük hogy akiket nem hívunk majd meghívjuk kerti partyra grillezni:-)

28. Pahet a vadász (válaszként erre: 26. - 61fc1393dd)
2012. jún. 14. 15:11
akkor meg kérdezd meg, hogy te miért nem lehettél ott.
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2012. jún. 14. 13:49

Emberek.


Nekem volt esküvőm, jópár évvel ezelőtt, nagyon szerény keretek között került egy millába.. Hát addig azért nem sértődtem meg, ha nem hívtak el valahova, mert nem érdekelt a téma.


Utána meg azért, mert nagyon jól tudom, mennyire sokba kerül, és mi is hetekig sakkoztunk, hogy akit "kell" meghívjunk, mindkét család részéről az azonos "szintű" rokonokat hívjuk meg, de azért a közeli barátainkat is.. Nem volt egyszerű.. Mert ha ugye az ángyika jön egyik részről, illik, hogy jöjjön a másikról is... Aztán lehet, hogy a 20 fősre tervezett lagzi már 100-nál jár..


Azért ez ma már nem a mesék világa, hogy hét országra szóló lakodalmat csakptak.. Ahhoz előlegbe kéne a fele királyság is.. Még akkor is, ha esetleg a jobb anyagi helyzetben lévő barátnál ez nem volt tétel...


Ezen az sértődget - szerintem még közeli rokon esetében is - akinek nincs jobb dolga..

26. 61fc1393dd (válaszként erre: 23. - Pahet a vadász)
2012. jún. 14. 11:11
má'megvót.
25. 61fc1393dd (válaszként erre: 14. - Pahet a vadász)
2012. jún. 14. 11:11
nekem nem mondták, hogy nem vagyok meghívva!:-D
2012. jún. 14. 11:06

Én kiakadnék.

Különben a mi esküvőnk tavaly volt, és a férjem úgy döntött, hogy nem hívja vissza a volt gimis osztálytársát az esküvőnkre,akinél ő volt, de már nincsenek jóban, vagyis akkor már annyira nem barátkoztak, mint előtte. Azóta nem köszönnek az utcán, vérig vannak sértve!!!

2012. jún. 14. 11:01
amúgy mikor lesz az esküvő?
22. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - 61fc1393dd)
2012. jún. 14. 10:56
kérdeztem :)
2012. jún. 14. 10:39
Akkor is személy szerint, parasztságnak tartom, hogy még egy meghívót sem küldenek, hogy a szertartásra elmehessen. Gáz egy ilyen "testvér".
20. reload (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. jún. 14. 09:49
Hogy nem a testvéremnek "kellett" volna meghívnia a gyereke esküvőjére, hanem a gyerekének...
2012. jún. 14. 09:43
kerdezz ra, ha jo kapcsolatban vagytok, akkor szerintem kocsogseg nem meghivni.
18. citera
2012. jún. 14. 09:13
Én a ballagásra nem voltam hivatalos!Imádom az unoka húgomat,végig sírtam azt a délutánt:(
17. Cippora (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. jún. 14. 08:57
Egy gonddal kevesebb,úgysem szeretem a lagzikat!
2012. jún. 14. 08:51

Nekem az unokatesómék úgy döntöttek, hogy csak!! ők és a négy szülő legyen ott, ők irtóztak a nyilvánosságtól, ilyen emberek. Pedig ez vidéken akkoriban kicsit furcsa volt, de Pesten, nagyvárosban teljesen elfogadott, pláne manapság. A párok majd fele már nem is házasodik..


Persze az unokatesóm anyukája kicsit kellemetlenül érezte magát, hogy se anyámékat (a testvérét), se a saját anyját (a nagymamát) nem hívták meg. De ők így döntöttek és kész.


Ezen aztán semmi sértődnivaló nincs. Azt akarod hogy Neked legyen jó, vagy azt, hogy a párnak?? Nagy kérdés. Ez a párról szól, és nem Rólad.

15. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 61fc1393dd)
2012. jún. 14. 07:51
Nem csinálnék belőle ügyet. Elsősorban a "gyerek" dolga eldönteni, hogy kit hív meg a saját esküvőjére és kit nem. Ha olyan szoros lenne a kapcsolatotok, akkor gondolom meghívott volna, ha meg nem olyan bensőséges a kapcsolat, akkor meg minek presztizskérdést csinálni belőle?
2012. jún. 14. 07:29

Vagy csak nem ért még oda a meghívó... Mi pl még tartozunk 3 meghívó kivitelével, de egész egyszerűen nem volt rá időnk.. postán feladni meg ciki lenne, mert gyakorlatilag itt laknak nem messze....

vagy konkrétan mondták, hogy te nem vagy meghívva?

2012. jún. 14. 07:03
A fiam esküvőjén nálunk is csak az én testvérem volt ott, az apjáé egy sem. De nekem egy tesóm van,az apjának 9. Akkora esküvő nem volt, hogy mindeni ott legyen!
2012. jún. 14. 07:03

És milyen a kapcsolatod a testvéreddel?

Az én fiam saját pénzéből állta a esküvőjét, így nekem nem volt beleszólásom, hogy kit hívjon meg. Náluk mi a helyzet?

2012. jún. 14. 07:00

Miért kéne,hogy meghívjon?!Nem a múlt században élünk,hogy mindenkinek kötelező mindenkit meghívnia.


Mi pl.az unokahugom esküvőjéről,csak véletlenül értesültünk,mégsem akadtunk ki,hogy nem lettünk meghíva.Legalább nem kellett hülye rokonokkal jópofizni!

10. a ferj
2012. jún. 14. 06:53
nálunk az unokahúgom szülinapjára a volt feleségemet hivták meg a fiammal, fél évig nem beszéltünk
2012. jún. 14. 06:52
A mai világban én már lassan semmi nem lepődök meg. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook