Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
623. 099c0bed40 (válaszként erre: 622. - January)
2013. jan. 27. 09:32

Szia, 85 %-ban véd a tabletta, ennek ellenére fóleg így látatlanban nem lehet megondani hogy lehetsz-e terhes, de statisztikailag számolva jóval nagyobb a valószínűsége annak hogy nem.

Ez a tabletta egy újabb védekezés nélküli aktusnál nem használ,csak a már megtörténtet képes jó eséllyel kivédeni, nem értem mire vonakozott az a kérdés hogy mikor lehet újra együtt lenni a barátodal. Védekezés nélkül soha semmikor!


Ne haragudj meg rám, mert nem bántásból írom: a megszakított közösülés ( mint módszer) egyáltalán nem alkalmas arra hogy hosszabb távon alkalmazni lehetne fogamzásgátlásra, abból előbb-utóbb becsúszik egy terhesség.

Ha nem nagy baj és tudjátok vállalni a babát akkor semmi gáz, de ha nem,inkább ne várd meg míg a nőgyógyászati kisműtőben fekszel kengyelbe szíjazott lábakkal, mert ez egy életre szóló lelki traumát fog okozni( elhiheted nekem, aki sajnos a magam kárán tapasztaltam meg mindezt még boldogult tinikoromban.)


Védekezzetek bármi mással, mára már olyan széles a paletta, nem igaz hogy nem lehet választani valamit, ami ennél jóval biztonságosabb!

Üdv: Eszter

622. january
2013. jan. 26. 13:40
Sziasztok! Nàlunk csütörtökön törtènt a baleset de nem biztos benne hogy belèm èlvezett csak kìvülre ahogy kivette,màsnap bevettem a tablettàt ès elèg erős fejfàjàsom volt este. Szerintetek lehetek terhes? A tabletta utàn mikor lehet megint együtt Lenin? Előre is köszönöm a càlaszt! :)
621. 099c0bed40 (válaszként erre: 620. - Virág555)
2013. jan. 17. 22:33

Így van, Te mindent megtettél ami Tőled telt, a többi nem Rajtad múlik

Kívánom hogy semmi gond ne legyen, üdvözlettel: Eszter

620. Virág555 (válaszként erre: 619. - 099c0bed40)
2013. jan. 17. 18:11
Köszönöm a választ.A gyógyszert időben bevettem.Még kb 1hét mire meg kéne jönnie.Remélem nem lesz gond :)
619. 099c0bed40 (válaszként erre: 618. - Virág555)
2013. jan. 17. 13:57

Szia, nem úgy van ahogy "mindenki" mondja, egyáltalán nem törvényszerű az, hogy a gyógyszer bevétele után meg kell jönnie a vérzésnek.


Az időben ( 72 órán belül) bevett tabletta 85 %-ban véd akkor is ha semmilyen mellékhatás nem jelentkezik közben, emiatt tehát felesleges aggódni.

Ha a várható következő vérzésed is késne, akkor érdemes csinálni terhességi tesztet, előbb nem, mert úgyse mutatja ki ilyen korai szakaszban a terhességet még a legérzékenyebb teszt sem.


Sok szerencsét és aggódásmentes napokat kívánok:

Eszter

2013. jan. 17. 08:42
Sziasztok!Múlté pénteken(11.)Megtörtént a baleset,kiszakadt az óvszer.Sürgősségi nőgyògyászaton felírják az escapelle-t szombaton,aznap be is vettem.Mindenki akivel beszéltem,mert használt már ilyet azt mondta,hogy még az nap,de max rá két nappal megjött nekik.Már 17.-e van és semmi....melleim fájnak.A gyógyszer után semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.Van okom félni?Köszönöm előre is a válaszokat!
617. 099c0bed40 (válaszként erre: 616. - Claucic)
2013. jan. 13. 07:47

Szia!


Ha figyelmesen elolvasod az Escapelle tabletta használati utasítását, abban világosan le van írva, hogy a szer nem képes csodát tenni, mindössze 85 %-os védelmet ígér a nemkívánt terhesség ellen.

Én ennek ellenére úgy gondolom hogy a fennmaradó 15 % (aki teherbe esik) még mindig sokkal jobb arány mint a "fifti-fifti", ami egy védekezés és gyógyszer bevétele nélküli aktus után várható.

Ezért nem helytálló amit írsz, hogy "nem érdemes bízni" ebben a tablettában, igenis érdemes, mert akárhogy is vesszük, a 15% illetve 50 %-os arány között azért elég nagy a különbség!


Örülök hogy azt írod boldog kismama vagy, kívánom hogy sok örömed teljen a születendő babátokban!

Eszter

616. claucic
2013. jan. 12. 11:11

Sziasztok!

Szeretném ha tudnátok,hogy jobb nem megbizni az ilyesféle gyogyszerekben,mint pl. az Escapelle!

Mivel velem megtörtént hogy nemvédekeztünk,aktus utan pár orával késöbb be vettem az Escapelle-t rendesen ahogyan azt kell! Es most mégis 7honapos kismama vagyok!! Aminek igy utolag nagyon is Örülök!! De bizni ilyenekben nemérdemes mint ezek a gyogyszerek!

615. 099c0bed40 (válaszként erre: 614. - Boboka55)
2013. jan. 12. 09:20

Szia, igen, a gyógyszer miatt jött meg hamarabb, és nem baj hogy előbb, idő kell míg kiürül a bogyóban lévő sok progeszteron.


Örülök hogy rendben vagy, szia: E

2013. jan. 11. 22:39

Most hétfőn este rendesen megjött, most múlt el. Akkor ez jó jel ugye? :)


De az nem baj, ha 2 héttel hamarabb jött meg? Ez a gyógyszer miatt is lehet. Vagy én gondolom rosszul?

613. 099c0bed40 (válaszként erre: 612. - Boboka55)
2013. jan. 8. 07:35

Szia, örülök hogy nem bántódtál meg a kicsit nyersre sikeredett stílusomon.


A pecsételő vérzés azt jelenti hogy a méhnyálkahártyád szerkezete átalakult a gyógyszer hatásásra és lassanként kezd leválni, így még ha esetlegesen meg is termékenyültél volna ( amire eredetileg is kicsi volt az esélyed) a "sérült" nyálkahártyába beágyazódni és fejlődésnek indulni képtelenek a petesejtek.

Számodra mindez egyértelműen pozitív jelnek tekinthető, veheted úgy hogy ezúttal szinte száz % az, hogy megúsztad a terhességet.

E

2013. jan. 7. 20:53

Nem, semmi baj. Inkább örülök, válaszoltál.


Ma pecsételő vérzésem volt, egy kicsi.

Ezt jelent valamit?

611. 099c0bed40 (válaszként erre: 610. - Boboka55)
2013. jan. 6. 15:35

Szia!


Bocsánat hogy ezzel kezdem, de a megszakított közösülés egyáltalán nem azonos fogalom a "balesettel"!


Utóbbiról csak abban az esetben beszélhetünk ha gumival illetve egyéb helyi fogamzásgátlóval való védekezéskor minden óvintézkedésünktől függetlenül csődöt mond az adott módszer.


Ha csak nemrég múlt el a legutóbbi menzeszed akkor nagyon kicsi az esély a megtermékenyülésre, ehhez még hozzájön hogy a partner beléd sem élvezett, pluszban a gyógyszert is időben bevetted.


A tabletta bevételét követő vérzés megléte illetve nem megléte abszolút nem feltétlen jele annak hogy hatott a gyógyszer, az csak attól függ, kinek mennyire volt vastag a méhnyálkahártyája az adott pillanatban, milyen hormonokat termelt a petefészek amikor megkapta a progeszteronbombát ami a tablettában van.


Nem vagyok sem orvos sem jövőbelátó, de az általad leírtak alapján úgy hiszem hogy minimális az esélyed egy esetleges terhességre.


Ne haragudj ha esetleg nyersen vagy bántóan fogalmaztam, nem állt szándékomban megbántani, remélem nem így veszed az általam írottakat.

E

2013. jan. 6. 15:13

Sziasztok!


Segítségre lennem szükségem.


Elsején lefeküdtem a barátommal, és nem használtunk gumit, de azelőtt kihúzta mielőtt elélvezett volna. De a baleset után bevettem egy Escapelle tablettát, úgy 20-30 órára rá.

Nem tapasztaltam semmi mellékhatást, nem is véreztem utána. (úgy tudom, hogy azért szoktunk vérezni mert a megtermékenyített pete jön ki). Azt mondták, akkor nincs semmi gond, mert nem termékenyült meg.

A menzeszem az esemény előtt kb. 1-2 nappal múlt el.

Most pedig olyan ideges vagyok, hogy teherbe estem.


Szerintetek?

Előre is köszönöm a választ.

609. 099c0bed40 (válaszként erre: 606. - B2ade8f3e7)
2013. jan. 6. 06:00

Szia, nem értem miért hallgatsz jobban laikusok véleményére mint egy orvoséra?


Igaz a Te szuveén jogod eldönteni hogy mit teszel a hormonrendszereddel, mindenki a saját testéért felelős, másokéért szerencsére nem.

2013. jan. 6. 05:56

Szia, a gyógyszer 72 órán túl bevéve már nem hat, ráadásul Ti még mindezt tetéztétek újabb védekezés nélküli aktusokkal amiről inkább nem is írok semmit mert tutira megbántanálak a véleményemmel.


Csak abban bízhatsz hogy mivel nem a ciklusod közepén történt mindez, hanem már túl voltál az ovuláción,nem estél teherbe, sőt azóta talán már meg is jött a vérzésed.

Azért azt ne feledd: ha most netán meg is úsztad, legközelebb nem biztos hogy ismét ekkora szerencséd lesz.

Tessék tartalékban beszerezni Escapelle tablettát, és a védekezés nélküli aktus után AZONNAL bevenni, --bár így is agyonvágod a hormonjaidat ha sűrűn szükséged van rá, de ez még mindig egy fokkal jobb mint egy nem kívánt gyermek vagy művi abortusz.

2012. dec. 24. 19:52

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A barátommal csütörtökön (20.-a) voltunk együtt, a mensimnek 23-án kellett volna megjönnie. Nem jött meg, eléggé megijedtem. A mellem érzékennyé vált, ami nem annyira jellemző. Az ünnepek miatt nem tudtam elmenni orvoshoz, de hétfőn találtunk egy patikát, ahol kiadták az Escapelle-t vény nélkül. Nem tudom, hatni fog-e, mert csütörtök után minden nap együtt voltunk. Ha csütrtökön történt a baleset, hétfőn már késve vettem be a tabit. Attól hathat még? Segítsetek, eléggé kétségbe vagyok esve. :(

2012. nov. 25. 19:03
Csak tapasztalatokra voltam kíváncsi,h ki mit tett hasonló helyzetben, kinek mi a véleménye róla...orvosnak nem szóltam,m lehet akkor fel se írta volna ezt a gyógyszert..
2012. nov. 25. 00:10
Akkor érdemes megkérdezni róla orvost, ne magad donts, vagy minket laikusokat kérdezz, nem tudjuk, nem vagyunk szakemberek...
2012. nov. 24. 15:45
Gyenge gyógyszer mind2,de az egyik hormonokat befolyásol és amiatt nem mertem bevenni...
2012. nov. 24. 14:52

Ezt a részt sikerült megértenem, de azért kösz hogy segítettél.

Az állandó gyógyszerek nevében is benne van, hogy állandóan, azaz rendszeresen kell őket szedni ahhoz hogy hassanak, kihagyni akkor sem szabad ha közben escapelle-t vettél be.

Én mindössze azt nem értettem--sőt most se értem-- hogy hogyan jutott eszedbe kihagyni őket?

2012. nov. 23. 17:08
Amiket minden nap kell szednem..:)
601. 099c0bed40 (válaszként erre: 600. - B2ade8f3e7)
2012. nov. 23. 15:31
Szia, mit értesz azon hogy állanó gyógyszerek?
2012. nov. 22. 11:55
Szerintetek az állandó gyógyszereimet mikor érdemes elkezdenem újból szedni,h neh bekavarjon az Escapellenek? Hétfőn fél 12 körül vettem be azóta nem vettem be a gyógyszereim,de sztem túl sokáig húzom se tesz jót...
599. 099c0bed40 (válaszként erre: 598. - B2ade8f3e7)
2012. nov. 20. 06:31

Szia, nagyon lelkiismeretes nőgyógyász lehet aki kontrollra hívja az escapelle-s betegét, ilyent eddig én még nem hallottam.

Nem tudom hogy konkrétan miből fog állni a vizsgálat, de szerintem lesz egy ultrahang meg egy bimanuális áttapintás, hogy minden rendben van-e a méhed/petefészkeid körül.

Ha kérhetlek, írd majd meg hogy mi volt mert komolyan érdekelne, köszi!

E

2012. nov. 19. 12:44
Sziasztok! Az esemény utáni tabletta bevétele után 3 hét múlva kell menjek majd nőgyógyászhoz kontrollra. Miből fog állni ez a kontroll? Vki le tudja írni? Előre is köszi!:)
597. 099c0bed40 (válaszként erre: 596. - 10964f539d)
2012. okt. 11. 08:25

Szia, nem tudom hol hallottad, de a Norcolut egyáltalán segíti elő a teherbeesést, ellenkezőleg, szedésekor általában nincsen peteérés, mert nagy mennyiségben tartalmaz progeszteront.( a peteéréshez meg ösztrogén is kell)

Az Escapelle hatóanyaga sem fél év alatt ürül ki a szervezetből hanem sokkal gyorsabban--- a következő vérzésedig ne szedj semmit, de ha utána kell a norcolut ( orvosi javaslatra) akkor azt nyugodtan folytathatod.

Én a helyedben megkérdezném a doktort, nem lehetséges-e olyan hormonnal beállítani a menstruációdat ami egyben fogamzásgátló is, több ilyen szer létezik, így egy csapásra két legyet ütnél .

Semmi gond a kérdésekkel, amiben tudok abban nagyon szívesen segítek! :)

E

596. 10964f539d (válaszként erre: 594. - 099c0bed40)
2012. okt. 10. 13:10

mèg csak annyit szeretnèk tudni, hogy pàr helyen olvadzam, hogy a norculuttal sok nônek lett terhes, ez a gyògyszer valamilyem szinten hozzásegìti az embert hozzà vagy csak vèletlen?

azt tudom hogy az escapellenek fèl èv kell mire kiürül, ès hogy utána a következô menstruàcióg semmit nem szabad szedni de, hogy ebbe a norculut is beletartozik ?

bocsànat a sok kèrdèsèrt :-D

2012. okt. 10. 08:51

Igen arra kellet,hogy beállítsa

Huh nagyon köszönöm , fellélegeztem kicsit :)

594. 099c0bed40 (válaszként erre: 593. - 10964f539d)
2012. okt. 10. 07:09

Szia, mire kellett a Norcolutot szedned?


Ha vérzészavarra, akkor arra hogy teherbe estél szinte elhanyagolhatóan kicsi esély van, a szervezetedbe viszont a 2 fajta gyógyszerrel rengeteg progeszteron került.

Ennek leggyakrabban vérezgetés, görcsölés, fejfájás, hányinger, puffadás, hízás ( nem valódi, csak a fokozott folyadékmegkötés miatt) mellékhatása szokott előfordulni, illetve annyi, hogy teljes mértékben kiszámíthatatlan mikor és mennyi vérzésed fog jelentkezni.

A legjobbakat: E

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook