Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. szept. 1. 09:15

Szia!


Véleményem szerint nincs okod aggódni, a vérezgetés amiatt van hogy megbomlott a hormonális egyensúly a szervezetedben miután bevetted az Escapelle-t, és így reagál a méhnyálkahárttyád hogy szakadozik.

Ez nem beágyazódásos vérzés, hanem a hormonhatás miatt van, szinte kizárt hogy megfogantál, tényleg ne aggódj emiatt!

2013. aug. 28. 21:03

Sziasztok!

Nálam is baleset történt, pár éve szedek fogamzásgátlót, de az új levélből a 4. szem tabletta kimaradt. Aznap éjszaka nem történt aktus, az előtt viszont igen (amelyik este még bevettem a tablettám a szokásos időben). A fogamzásgátló tablettát kb. 12-13 óra késéssel vettem be a szokásos időhöz képest. De azért aznap elmentünk 72 órás tablettáért, mivel azonban már korábban volt az aktus, így az után 36 órával vettem be a sürgősségi fogamzásgátlót. Tudom, hogy minél később, annál kisebb a hatásfoka… ez után 10 nap múlva (tegnap) halvány narancssárgás folyásom volt ami ma is tart, amiből arra következtetek hogy enyhén vérzem. Olvastam már beágyazódási vérzésről… aggódom. Remélem ez a tabletta mellékhatása. Azért is aggódom, mert az első héten felejtettem el azt az egy szem tablettát bevenni. A következő várt menstruációmig még van kb. 10 nap. Valakinek volt hasonló vérezgetése a 72 órás tabletta beszedése után több mint 1 héttel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

651. 099c0bed40 (válaszként erre: 650. - Ancsika0123)
2013. aug. 27. 07:39

Szia, ne kezdj el aggódni, mert egyáltalán nem törvényszerű az hogy az esemény utáni tabletta hatására mindenképpen vérezni kell mindenkinek.


Azt hiszem az van Nálad hogy a hormonrendszered alaposan megkavarodott, éppen tápászkodott volna helyre a fog. gátló után, mikor nyakába kapta a bombasztikus mennyiségű progeszteront ( ami az Escapelle-ben van) és most teljes a kavarodás, ezért nem jelentkezik semmi tünet.( ennek ellenére jól tetted hogy bevetted, mert így biztos!)


Azt javaslom hogy várj ki 19-től 2 hetet, és ha addig se jön meg akkor tesztelj egyet, ha negatív és még mindig semmi egy hét után ismételd meg.

Ha az is oké, megnyugodhatsz.

Orvoshoz menni csak akkor érdemes ha minimum 5 hét eltelt és még mindig sehol semmi vérzés, a petezsákot előbb nem lehet biztonsággal detektálni.


Semmiképpen nem érdemes aggódnod, a fog. gátló után sokaknak nem lesz mindjárt tökéletes a ciklusuk, de még ha így lenne is, Te bevetted a gyógyszert pluszban, ami szintén véd, így nagyon minimális annk az esélye hogy baj legyen, tehát tényleg magnyugodhatsz!

2013. aug. 25. 20:22
Sziasztok! Az én problémám a következő: 2 éve szedek fogamzásgátlót, amit 1 hónapra abba kellett hagyjak, vagyis most augusztusban nem szedtem. Az utolsó menstruációm július 30-augusztus 3 között volt. 19-én hétfőn bevettem egy esemény utánit, mert előtte szombaton sajnos elszakadt aminek nem kellett volna... 25-e van, a menstruációm sehol, a fogamzásgátló kihagyása miatt lövésem sincs, mikor kellene megjönnie... Régebben már volt szükségem esemény utánira, de akkor 2-3 napon belül meg is jött. Most viszont sehol semmi. Kezdjek komolyan aggódni? Előre is köszönöm a válaszokat!
649. 099c0bed40 (válaszként erre: 647. - Renee89)
2013. aug. 10. 21:55

Szia, amatőr magánvéleményem hogy jó alapos csapásokat mértél a hormonrendszeredre ami nem annyira jó dolog, de terhességnek igen kicsi a valószínűsége.

ilyen kaotikus állapotban peteérés se szokott lenni, de tüszőrepedés, megtermékenyülés illetve beágyazódásra alkalmas nyálkahártya jelenléte szinte kizárt.

Nem bántani szeretnélek,az oké hogy szép dolog a szerelem és a hév, de legközelebb vagy edd végig a tablettádat vagy csak escapelle-t vegyél be ha nagyon muszáj.

648. Lugas (válaszként erre: 647. - Renee89)
2013. aug. 7. 14:58
Szia! Anno nekem is szükség volt escapelle-re és átnyálaztam a tájékoztatót, mindent úgy csináltam ahogy kell... igaz én csak 18 órával később vettem be. A tájékoztatóban leírták hogy jelentkeznie kell megvonásos vérzésnek, ami nálam nem jött. Émelyegtem, fájt a fejem, görcsöltem én is. A doktornő azt mondta, hogy ha 2 héten belül nem jelentkezik vérzés akkor vissza kell mennem, viszont ha igen akkor elég 3 hét múlva visszamenni. Így tehát úgy döntöttem nem idegeskedek tovább és elmentem 2 héttel a tabletta után (közben tesztet is csináltam) ahol megvizsgáltak, ultrahangom is volt, nem láttak semmit. Ezek után citologiához vettek le mintát és ez után jelentkezett csak vérzés. Szerintem mindenképp menj el egy orvoshoz, ő sokkal többet tud segíteni. Addig is kitartás!
647. Renee89
2013. aug. 5. 12:26

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. A helyzetem nem egyszerű. 4,5 évig szedtem fogamzásgátlót(

TriRegol), június elején abbahagytam egy hónapra, majd júliusban a következő havit el kezdtem szedni, de nem ettem végig(kirándulni voltam viszonylag hosszabb ideig és elfelejtettem magammal vinni).A történet lényege hogy párommal védekezés nélkül voltunk együtt többször is (tudom felelőtlenség alapból nem vagyok ilyen,de egy 1évig szinte nem is láttuk egymást a hév elkapott,én külföldön voltam). Kb 48 óra elteltével bevettem egy Escapelle-t.Ennek 10 napja Azóta a mellékhatások közül vérzés nem volt, annyi hogy néha kisebb hasgörcsök rám törnek, és néha erőtlennek fáradtnak érzem magam(bár utóbbinak elég sok oka lehet pl környezetváltozás és a rendszertelen alvás)

Tesztet kb 4 nap múlva szeretnék csinálni, hogy biztos legyen az eredménye.

Addig viszont idegeskedem idegeskedem.

Valami ötlet,vélemény?

Előre köszönöm!!!!!

646. dooo1
2013. júl. 1. 17:12
Köszönöm a választ,nagyon izgulok! :/
645. 099c0bed40 (válaszként erre: 644. - Dooo1)
2013. júl. 1. 17:05

Szia!


Igen, a barnás vérzés szinte biztos hogy a gyógyszer mellékhatása.

Az is lehet hogy rendes vérzés lesz belőle de lehet hogy csak maszatolás, majd pedig hetekig semmi.( teljesen egyéni)

Terhestesztet leghamarabb egy héttel a számított rendes menstruáció ideje után érdemes csinálni, bár véleményem szerint ez a barnás vérzés annak a jele hogy a gyógyszer múködésbe lépett, és nem vagy terhes.

Üdv: Eszter

644. dooo1
2013. júl. 1. 09:58
Sziasztok!Az történt h a barátommal miközben szexeltünk kiszakatt a gumi.Másnap bevettem egy escapella tablettát.A mensesem hónap végén-hónap elején szokott megjönni.Ez az eset 27én történ ekkor még nem volt meg,28-án vettem be a tablettát és 29én barnás vérzés jelentkezett.Ez a gyógyszer mellékhatása?A válaszokat előre is köszönöm és remélem,hogy érthetően leírtam a dolgokat.
643. 099c0bed40 (válaszként erre: 642. - Barca0405)
2013. ápr. 22. 07:39

Szia, szerintem csinálj egy tesztet , remélhetőleg negatívat fog mutatni és ennyi iső elteltével már biztosan jelezné azt is ha baj lenne.

Üdv: Eszter

2013. ápr. 21. 22:34
sziasztok! március 30-án történt a "balaeset" hogy kiszakadt a gumi, amit persze nem vettünk észre :/ hétfőn reggel bevettem az escapelle tablettát. a menzeszem 14-én volt meg utoljára, és kb 28-29 napra szokott megjönni, ergo 12-13-ára vártam, de nem jött meg. már egy hete hogy késik.. fehérfolyásom van, a melleim kicsit megduzzadtak (mielőtt megjön meg szokott duzzani) és kicsit fájnak is. nemtudom h mi van most..ötletek? máskor is vettem már be gyógyszert, csak az a baj, hogy nem emkékszem, hogy akkor pontosan megjött-e, vagy késett, mert már nem most volt :/
641. 099c0bed40 (válaszként erre: 640. - Micc)
2013. márc. 28. 06:43
:)
640. Micc
2013. márc. 28. 06:24

Azert megirom,hatha majd meg felnez ide vki :) ma reggel megjott(6napos kesessel) :) igaz egyellore barnasan,de itt van :)

Öregnéneőzikéje,köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 27. 08:01
Szia, írtam priviben a leveledre.
638. Micc
2013. márc. 25. 16:16

Sziasztok! Kezdem azzal,hogy olvastam a forumot es az escapelle leirasat is,de a bizonytalansag es varakozas akkoris ott van :)

Velünk is "baleset" tortent...csakhogy nem egy,hanem a 2.gumi is elszakadt,amit mar csak a legvegen vettunk eszre...(eshat jocskan jutott "belém is a dologbol)...

Ez most marc.13an tortent (ciklusom 19.napja kb)...masnap en ollyan levert es kimerult voltam mintha megbetegedes elott allnek,de vegul natha se lett :) szoval masnap a 22.oraban sikerult bevennem az escapellet...erre az amugyis rossz kozerzetre gondolom meg ez is rajatszott, almos lettem es szedultem picit...ezen kivul semmi verezgetes v barnazas nem volt.

22ere vartam a menzit(pentekre),de nem jott meg még mindig,csak mar csutortoktol ereztem mintha meg akarna jonni...de nem tette,helyette mar elobb elkezdodott viszonylag bőseges folyaska (ami nem hiszem,h gombas eredetu) szoval et fenn all meg mindig. Tudom,h ez a bogyi megzavarhatja a ciklust,de azert ma mar nem birtam ki,teszteltem es persze negativ lett :) (bar nem vartam ki azt a bizonyos kb15 napot....)

Okosabbak,jartasabbak legyszi velemenyezzetek az en szitumat is.

Elore is koszonom szepen!

2013. márc. 11. 06:29
Sziasztok, ha valaki kérdezne itt vagy privátban, azért nem jön tőlem válasz, mert innentől fogva 2 hétig nem leszek net közelben. :(
636. 099c0bed40 (válaszként erre: 635. - Boboka55)
2013. márc. 9. 20:57

Szia!


Szerintem semmi aggódni valód nincsen ha már kétszer is megjött a vérzésed.


Étkezés elvileg befolyásolhatja a ciklust, de inkább az valószínűbb hogy a hormonok nem rendeződtek még tökéletesen vissza, ezért van a maszatolás meg az ilyen jellegű tünetek.

Kis türelem és helyre fog állni minden, semmiképpen nem kell nyugtalankodnod.

Eszter

635. boboka55 (válaszként erre: 615. - 099c0bed40)
2013. márc. 9. 18:40

Szia, megint én vagyok. :D


Mióta bevettem a gyógyszert azóta, kétszer is megjött, de most késik, igaz 2-3 napot. De 2 napja csak maszatolt, most meg semmi.

Pedig érzem, hogy meg fog jönni...


Nem tapasztaltam tüneteket, ami a terhességre utalna, de most megint ideges vagyok.


Könnyen be tudja az folyásolni, ha nem étkezek rendesen?


Köszönöm előre is a választ!

634. 099c0bed40 (válaszként erre: 633. - Leányzó007)
2013. márc. 5. 08:42

Nem lesz semmi gond, majd meglátod.:)

Eszter

2013. márc. 5. 07:20
Igazán köszönöm :) Én is remélem hogy nem lesz gond
632. 099c0bed40 (válaszként erre: 631. - Leányzó007)
2013. márc. 4. 05:45

Szia, annyi az esélyed terhességra amennyit a tájékoztató ír, azt hiszem 15 %, de ez csak a puszta statisztika.

Ha itt visszaolvasok, legtöbbször azt látod hogy hatott, nagyon ritka akinek nem.

Időben bevetted,remélhetőleg Nálad se lesz probléma, kívánom hogy így legyen.

Szia: Eszter

2013. márc. 3. 20:20
sziasztok. a barátommal együtt voltunk , és az óvszer sérült. 24 órán belül bevettem az escapelle gyógyszert, nem tapasztaltam mellékhatásokat, semmit. Előtte 4 hónapig szedtem fogamzásgátlót és egy hónapja hagytam abba kb. mennyi az esélye h terhes vagyok?
630. 099c0bed40 (válaszként erre: 629. - Herr Ente)
2013. jan. 31. 07:43
Okés..:)
629. Herr Ente (válaszként erre: 628. - 099c0bed40)
2013. jan. 30. 19:35
Igen-igen, azóta van a szekrényben egy, bár szerencsére nem volt szükség rá azóta. (:
2013. jan. 30. 08:35

Szia, nem kell foglalkozni bunkó emberek még bunkóbb beszólásaival.

Ha kiszakad a gumi akkor nincs mese, fel kell íratni az esemény utánit és el kell engedni a füled mellett a sok "okostojás" ilyen-olyan észosztását.

Én azt javaslom, a barátnőd mindig írasson a nőgyógyászával egy "tartalékot" is, így ha ne adj isten ismét baleset történik, ott lesz kéznél a gyógyszer és nem kell a sürgősségire rohanni.

Sokan csinálják így, ez nem gáz, sőt, előrelátás.

Üdvözöllek: E

627. Herr Ente (válaszként erre: 626. - 099c0bed40)
2013. jan. 29. 16:56

Hát, sajnos már volt szerencsém kivenni az örömöt ilyesmiben, barátnőm révén. :D Anno elszakadt a gumi, szóval igazából nem is mi tehettünk róla, az emberek sajnos mégis úgy kezelik néha ezt a helyzetet, hogy "aki nem tudja használni, az nem csinálja". Kár, hogy ez nem így megy. :D

Emlékszem, anno a párom alig mert szólni a szüleinek, éppen emiatt. (:

626. 099c0bed40 (válaszként erre: 624. - Lányzó)
2013. jan. 29. 00:12
Szia, az előttem szóló korrektül megválaszolta a kérdésedet,--én már nem voltam akkor itt-- köszönöm az Ő nevében is hogy segített: Eszter
625. Herr Ente (válaszként erre: 624. - Lányzó)
2013. jan. 28. 19:22

Rendszerint nem, de akár hétvégén is be lehet menni kórházba, hogy felírják. Rendszerint jóformán nem is kérdeznek semmit, csak felírják, és mehetsz isten hírével.

[link]

624. lányzó (válaszként erre: 623. - 099c0bed40)
2013. jan. 28. 17:38
Szia. Kérlek segíts. A 72 órás tablettát lehet vény nélkül kapni?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook