Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
563. sarabellum (válaszként erre: 561. - Buberta)
2012. márc. 27. 22:04

Szia buberta!


Némileg "megnyugtattál" :-) Azt hittem csak én nem produkálom a mellékhatásokat. Mondjuk nem érzem magam fényesen, de fórumokon leírtakhoz hasonlót szerencsére nem tapasztaltam. Remélem ettől még hat a tabletta. Nekem ez elég friss "élmény". Szombat éjjel történt a "baleset" - menstruáció utolsó napja után kb 2 nappal. - 12 órával később bevettem a tablettát. Hétfőn biztonság kedvéért elmentem orvoshoz és ő is azt mondta nem törvényszerű, hogy a mellékhatásokat produkálja a szervezetem. Most várok és remélek..... Szerinte elég kicsi az esélye, hogy terhes legyek, de elég hitetlen vagyok csak a tuti a biztos. Egyébként vérzés ha jól emlékszem az orvos szavaira csak akkor történik ha van mi leváljon, tehát volt megvastagodott valami ( erre nem emlékszem elég zizi hangulatban voltam ) üdv.,sb

562. buberta
2012. márc. 27. 16:23

Ja, már csak azért is gondoltam, hogy leírom ez Nektek, mert azért azt mindenki beláthatja, hogy a fórumokra általában nem az ír,akinek semmi baja, hanem akinek van.

És ettől mindenki jogosan hiheti, hogy MINDENKÉPPEN baja lesz tőle, vagy lesz mellékhatása.

Pedig nem.

561. buberta
2012. márc. 27. 16:22

Sziasztok!

Ezzel a hozzászólással esetlegesen szeretnék megnyugtatni egy-két embert.

Kb két-két és fél hete sajnos nekem is dolgom volt az Escapelle-el. Emellett egyszer még régebben is, jó pár éve. Az akkori esetre is emlékszem, de mivel a mostani friss, ezért ezt írom le.

Nyilván azért én is izgultam és több a témához kapcsolódó fórumot is olvastam - nem túl megnyugtató, amiket írnak, de persze tudom, hogy mindenki máshogy reagál a gyógyszerekre.

Én most egy pozitív példát szeretnék leírni.

Szóval bevettem és SEMMI mellékhatása nem volt. Sem pecsételő vérzés, a menstruációm is időben jött meg (mivel nekem mindig késni szokott, most meglepően pontos is volt). Pont az ovulációkor volt szerencsém hozzá, az hogy utána 5 nappal lennie KELL kis vérzésnek, mert akkor hat...hát ez nagy hülyeség. Nem tudom ki találta ki, de az tuti nem olvasta el a tájékoztatót, ennek nyomát sem látni. Annak igen, hogy vérzés előfordulHAT, de hogy x napon belül lennie KELL, ez hülyeség.

Szóval csak szeretnék megnyugtatni mindenkit, aki esetleg ezt olvassa, hogy egyáltalán nem törvényszerű, hogy bármi mellékhatása lesz, és az még nem jelenti azt hogy nem hat a gyógyszer.

Üdv: bubi

560. 099c0bed40 (válaszként erre: 559. - Kinga92)
2012. márc. 17. 07:09
Szia, leginkább semmi, max. annyi hogy késhet a mostani vérzése.:(
559. Kinga92
2012. márc. 13. 17:09
Üdv! Remélem valaki ezt olvassa! Szerintem hazudik a hugom. Azt állítja, hogy ezt a tabit már receptnélkül megtudta venni. Bevette 72 órán belüll, Majd azt állítja hogy volt dokinál aki ultrahangal vizsgálta meg hogy terhes-e. tesztek negatívak de február 1el jött megneki, és azóta semmi. Mi lehet igaz?
558. 099c0bed40 (válaszként erre: 557. - Fancsi)
2012. febr. 26. 09:11

Szia, a ciklus legvégén tényleg kicsi az esély terhességre.

A legkorábbi teszt 10-14 nappal az esemény megtörténte után képes kimutatni egy esetleges terhességet, bízzunk benne hogy esetedben negatív lesz. ( vagy lett, ha már megcsináltad azóta)

557. fancsi
2012. febr. 23. 16:43
sziasztok!sajnos 4 napja nekem is szükségem volt az escapelle-re:/szombaton nálunk elszakadt a gumi, és a ciklusom kb 26. napján voltam, a doki azt mondta kicsi a valószínűsége a teherbeesésnek de attól még nagyon félek!tegnapra, mára vártam volna a menzeszem de még semmi, és nincs az a nemsokára megjön érzésem!ami igazából felőröl az a várakozás:nem jön meg és még nem is csinálhatok tesztet sem!!!:s ha keddig sem jelentkezik akkor kedd körül a teszt már kimutatná?
2012. febr. 20. 10:11
A tabletta bevéve, most már csak várok és reménykedek!azért még így megjegyezve a tegnapi napon még 2 nőgyógyászaton jártam ahonnan elküldtek hogy hétvégi sürgősségi ellátás nincs, szerintem ez elég aggasztó hogy Budapesten ez megy, főleg így vesztettem majdnem 48 órát!Köszönöm a gyors választ és a jótanácsot is!
2012. febr. 19. 14:20

Nálunk (Győr) a kórházi nőgyógyászati osztályon éjjel-nappal felírják, de ha holnap veszed be se lesz baj,hisz bőven benne leszel a 72 órában.

Még egy tanács: mivel háziorvos is felírhatja,( és amúgy is teljes áras) érdemes egyet tartaléknak otthon tartani, és akkor nem kell idegeskedni meg orvos után futkozni ha baleset történik.

Minden jót Neked: E

2012. febr. 19. 14:01
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni!A problémám a következő: szombat hajnalban elszakadt a gumi, sajnos csak utánna vettük észre, mentem így utánna a sote II nőgyógyászatra, mivel elvileg ott van sürgősségi ellátás, ott viszont közölték velem hogy az éjjel-nappali sürgősségi ambulanciák már nincsenek és csak rendes hétköznapi rendeléskor tudnak nekem segyteni!Ugyan hétfő reggel még benne vagyok a 72 órában de ugye a hatékonysága egyre csökken minél tovább húzom plusz nem akarok még várni ezzel!Valaki tud esetleg segíteni hol írnak fel hétvégén még esemény utánit?
553. 099c0bed40 (válaszként erre: 552. - Orsici*-*)
2012. febr. 10. 08:05

Szia, nem tudom honnan gondolod hogy a gyógyszer bevétele után 5 nappal vérezni kellene, ez egyáltalán nem így van.

A tabletta akkor is dolgozik, ha közben semmi mellékhatást nem tapasztal az illető.

Ha a következő menstruációd is késne, akkor csinálj reggeli első vizeletből terhességi tesztet, remélhetőleg negatív lesz.

Üdv: E

2012. febr. 10. 07:50
Sziasztok! 4. napja volt meg a menstruációm, amikor a fiúmmal szeretkeztünk és elszakadt a gumi. 20 órával később bevettem az Escapelle tablettát, amitől tudtommal 5 napon belül meg kellene jönnie a menstruációmnak, de már egy hét telt el és azóta se jött meg. Ez azt jelentené, hogy terhes vagyok?
2011. dec. 29. 05:54

Szia, nem értem hogy miért vetted be, ha azt írod, amúgy se lettél volna terhes.


Mellékhatása minden gyógyszernek van, ennek is, leginkább a magas hormontartalom az, ami a normál ciklust egyeseknél hosszabb-rövidebb időre képes megzavarni.

Hogy meddőséget okozna, arról azért nincs szó, egy idő után ugyanis kiürül a hatóanyag a szervezetből és onnantól vissza szokott állni a normális ciklus mindenkinél.

Még egy apró megjegyzés ha nem sértelek meg: ha lehet ne barátnőtől, hanem a sürgősségi ambulancián rendelő szakorvostól kérj tanácsot, Ő remélhetőleg nagyobb eséllyel van otthon a témában mint egy átlagember( barátnő).

Üdv: E

2011. dec. 28. 18:50

sziasztok!

én arra vagyok kíváncsi hogyha beveszek egy SOS tablettát időben meg minden de végül is amúgy sem lettem volna terhes akkor annak van vmi káros hatása? vagy késöbb attól még lehet gyermekem?

nem valószínű h teherbe estem de mégis nagyon félek...barátnőm tanácsolta h akkor vegyek be egyet, ezért kérdezem.

2011. dec. 26. 23:18
Akik teherbe estek az Escapelle mellett, náluk is jelentkeztek mellékhatások?
548. 099c0bed40 (válaszként erre: 547. - Tymcsu)
2011. dec. 25. 16:10

Szia, 85 %-ban hatásos,amúgy a tájékoztatóban minden lényeges info le van róla írva, ennél többet nem lehet elmondani róla.

Segíteni se lehet így fórumon keresztül, remélhetőleg hatni fog ha időben bevetted és a barátod elmondásod szerint nem élvezett el benned, ezek mind pozitívumok.

Üdv: Eszter

547. tymcsu
2011. dec. 20. 20:24

sziasztok.

van egy kis problémám és nem tudom mihez kezdjek. A barátommal 17en, kb 21.00 kor lehettunk egyutt, vedekezés nélkul, de nem elvezett belém. másnap kb 19 orájára bevettem az escapelle nevu esemény utáni tablettat. a menzeszemnek tegnp vagyis 19en, kellett volna megjonnie. igaz h még csak 1 napot késik, csak nem tudom hogy ezzel a gyogyszerrel mik a teendok,teherbe e eshetek, es mikorra varhato hogy megjojjon a menzesem, mer azt is olvastam rola h eltolhatja a menstruacios ciklust... kerlek segitsetek! koszonom

546. 099c0bed40 (válaszként erre: 545. - Mika25)
2011. dec. 10. 07:29
Szia, szerintem nem vagy terhes ha volt vérzésed, de ha egész biztosra akarsz menni, vegyél terhességi tesztet, amik érzékenyebbek, azok ennyi idő múlva már kimutatják a terhességet.
545. Mika25
2011. dec. 10. 06:23

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy 2 és fél hete együtt voltam a barátommal, és kiszakadt a gumi, de szerencsére még időben kihúzta így nem bennem ment el. Az esemény utáni tablettát 30 órával az aktus után vettem be. Múlt hét szombaton meg is jött időben, de főleg csak barna gyenge vérzésem volt, és nagyon minimális rendes vérzés. Ez tartott egy hétig. Most aggódom, hogy esetleg ez azt jelenti, hogy terhes vagyok. Szerintetek?

2011. nov. 26. 05:15
Szia, a tabletta hatásfoka 85%, de közvetlenül a vérzés után nagyobb az esély arra, hogy még nem történt ovuláció, azaz nem eshettél teherbe.
2011. nov. 26. 00:09
Sziasztok,épp csak elmult a vérzésem másnap megtörtént a dolog nem védekeztünk,de 2-3órán belül bevetem a gyógyszert szóval mennyi az esélyem hogy baj lesz belöle mert ugye a következö vérzésem még legalább 3hét múlva fog következni!
2011. nov. 15. 00:27
Én fogamzásgátlót szedek, de múltkor kislányom beteg volt, és 4 napot lázméréssel és lázcsillapítással és idegeskedéssel töltöttünk, rendre ki maradtak az adott napi gyógyszerek.. jött a nálunk annó bevált megszakított közösülés.. vagyis úyg terveztük.. nem úgy jött össze... így ma irány a doki, és írattam 1 Escapellét.. nem olcsó, meg nem is a legjobb a nagydózisú hormon, de hát még mindig inkább ez,mint 1 abortusz :) tervezünk kistesót,csak nem most... ebbe a rendszerbe nem lehet... uh remélem használ az Escapelle... 26.óra tájban vettem be :)
2011. nov. 5. 20:19

Szia, bocsáss meg de nem igazán értek egyet azzal amit írsz.


Az esemény utáni tablettának pontosan az a feladata, hogy lebontsa, illetve átalakítsa a méhnyálkahártyát, így tud ugyanis védeni az ellen, hogy az esetlegesen megtermékenyült petesejt be tudjon ágyazódni.


Mellékhatása valóban sok minden lehet, beleértve a visszatérő és erős vérzéseket is, ezért tény és való hogy nem ajánlatos csupán erre a módszerre hagyatkozni minden szeretkezés után.

Az viszont szerintem enyhe túlzás, hogy egyetlen Escapelle bevétele visszafordíthatatlan károsodást tudna okozni a méhnyálkahártyában, az abortusznak illetve az évtizedekig szedett fogamzásgátlóknak is legalább ennyi rizikója lehet.

Nem merném jó szívvel kijelenteni hogy mindenki írasson gyógyszert-- mi van ha attól meg valaki mondjuk mélyvénás trombózist kap, vagy életre szóló hormonzavara lesz--- ennek se túl nagy a veszélye ugyan, de nem vigasz annak, aki pont az az egy akinél bejön.

2011. nov. 5. 19:33
Pár hete irtam ide a fórumba...escepelle bevétele elött4 nappal mult el a menstruáciom,és a gyogyszer utan 5 nappal megjött.Azt mondta a doki hogy normális.8 napig tartott.Hétfőn elmult,pénteken ismét megjött.Visszamentem a korházba,most teljeskörü vizsgálatot végeztek.Az escepelle elkezdte lebontani a méh nyálkahártyafalát,és azért vérzek,nem menstruácio...kaptam még gyogyszert amit 20 napig kell szednem,és talán visszaépiti a nyálkahártyát,de ha 2 napon belül nem muli el a vérzés,akkor komoly következmények lesznek. Ez egy nagyon jo példa arra,hogy MINDENKI IRASSON GYOGYSZERT!!!! Az ovszer kiszakad,és lehet én 1 vagyok a 10000000000000-ből,akinél ilyen mellékhatás következik be,de lehet te lehetsz a következő 1!!!
539. 099c0bed40 (válaszként erre: 536. - Picilalika)
2011. nov. 3. 08:25

Szia, ha már egyszer rendesen megjött akkor nem sok esélye van annak hogy terhes lennél.

Ha egészen biztosra akarsz menni, csinálj terhességi tesztet, abból feketén-fehéren kiderül mi az ábra.

538. 099c0bed40 (válaszként erre: 537. - Minimani24)
2011. nov. 3. 08:23

Sziasztok,igazán nem kekeckedés illetve rémisztgetés, pusztán egy megjegyzés: a tabletta használati utasítása szerint az Escapelle az esetek 85 %-ban hatásos a nem kívánt terhesség elkerülésére.

Ez valóban nagyon magas arány, ennek ellenére nem teljesen helytálló az a kijelentés, hogy ha 72 órán beveszed, akkor minden oké, biztos hogy hat.

2011. nov. 2. 21:04

Sziasztok! Velem is megtörtént ez a "baleset", és akkor én is olvastam a fórumot, és volt olyan hozzászólás ami, megrémített, de volt ami megnyugtatott. És pont ezért írom le, hogy velem hogy volt. Szeptember 20án történt, hogy elszakadt a gumi, és másnap délután be is vettem az escapellet, de én nem éreztem kábé semmit, nem jött meg utána rá pár napra. Jah és ráadásul pont félidőben történt, szóval 2 hetet kellett várnom. Szerdán kellett volna megjönnie, és nagy nehezen szombaton megjött, szóval én is halálra izgultam magam, de azóta megint megjött, szóval semmi gond nem lehet.

Csak megnyugtatásképp írtam le, hogy szerintem, ha beveszed 72 órán belül, akkor biztos hat.

2011. nov. 1. 18:15
Sziasztok. augusztusba be vettem az Escapellet utána meg is jött tőle időbe majd késett 6 napot.. és majd most kell 3 megjönnie. tegnap itt volt a barátom és megujjazott nem is fájt semmi és még is véreztem. de csak akkor. ez lehet a tabletta hatása? am meg semmi baj sincs ..hasam is görcsöl.. pattanásaim is vannak.. de nem tudom miért véreztem. :/ szerintetek??
535. nba08
2011. okt. 28. 10:17

Sziasztok! Segítsetek!

Gyakorló anyuka vagyok, tehát pontosan tudom milyen terhesnek lenni, most azonban teljesen össze vagyok zavarodva. Sajnos gyógyszert nem szedhetek, így nálunk marad a gumi. Egy hónappal ezelőtt 14-én elszakadt. Rohanás Escapellért, életemben először túl a 3. x-en bevettem, a menstruációm a tervezett napon meg is jött. Ebben a hónapban, szintén 14-én megint elszakadt, rohantam volna escapellért, de hétvége jött, így csak 70. órában tudtam bevenni. Már 6 napja meg kellett volna jönnie, de semmi. Nagyon bízom benne, hogy csak bekavart a két lódózisú tabletta, de mi van ha nem???? Elvileg az ovulációmnak már vége kellett hogy legyen kb két nappal, mire a szakadás történt, tehát elvileg nem kellene idegeskednem, de már teljesen kivagyok. Járt valaki így, hogy sajnos két egymást követő hónapban kellett bevennie, ráadásul ugyanazon a napon? Nyugtassatok meg, hogy csak a hormonjaim csinálják a fesztivált!

2011. okt. 25. 16:13

azonnal menj el nőgyógyászhoz és beszéld meg vele!

Felírják, kiváltod azt ami neked a legjobb, beveszed és nagy valószínűséggel nem lesz "baj" Igyekezz, mert szorít az idő!!, nem szeretnélek itt látni 3 hét múlva abortuszos topikban...

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook