Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


23. diegóóó (válaszként erre: 22. - 108f0209e1)
2009. febr. 17. 15:46
Lehet mellékhatás...nekem is volt!A másik kérdésedre sajnos nem tudom a válasz.
2009. febr. 17. 14:22

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám lenne. Escapelle tablettát vettem be rögtön másnap reggel. Az aktus kb hajnali 1 körül lehetett, nem számoltunk rá, hogy el is fog menni a partnerem. Egyből kirohantam a fürdőbe, hüvelyöblítést csinálni, majd reggel 10 kor vettem be a gyógyszert, amir az alkohol hatása már elmúlt. A gond az, hogy tényleg nem minden esetben hatásos, emelett szedek dida-t( étrendkiegészítő, természetes gombaölő) is, bár pénteken (amikor az aktus történt) egész nap nem vettem be és most még kedden se. Olvastam a tájékoztatóban, hogy ez nincs jó hatással az escapellére, most aggódom. Befolyásolhatja e a hatását, ha előtte egy nappal abszolút nem vettem be?

És egy két napja deréktáji és alhasi fájdalmam is van. Ez lehet mellélhatása a gyógyszernek?

Előre is köszi a válaszokat.

2009. febr. 13. 23:37

Na,ma feltették a hurkot.Tényleg nem volt fájdalmas,pedig nagyon féltem tőle.

Remélem nem lesz vele gond,mert amiket olvastam a tájékoztatójában,háááát...kicsit aggaszt ez a kilökődés,meg hogy kieshet stb.

Ahhoz ez túl drága,hogy ilyesmi is megtörténjen.

20. diegóóó (válaszként erre: 19. - Aabbcc77)
2009. febr. 10. 17:04
Igen az tényleg nagy hülyeség volt...nem tudom hogy miért mondta ezt a Dokid!De a lényeg hogy minden rendben van!Örülök neki!:)
19. aabbcc77 (válaszként erre: 18. - Aabbcc77)
2009. febr. 10. 16:38

Ja,és az az 1 hét,amit a doki mondott,hát tényleg hülyeség...

Mert ha belegondolunk abba,hogy van aki a ciklus 10.napján,van aki a 23.napján veszi be,és mivel a vérzés időpontját nem nagyon befolyásolja ez a tabletta,ezért az egyik lehet 18 napot vár,míg a másik csak 5-6 napot.


Hát én jól néztem volna ki,ha a40-50napos ciklusaimban nem a 38.napon,mint most,hanem pl. a 10.napon kellett volna bevennem.:-)

18. aabbcc77 (válaszként erre: 17. - Diegóóó)
2009. febr. 10. 16:35

Szia!


Nos,ma végre az 53.napon meg is jött a vérzésem.Most már teljesen megnyugodtam.Szörnyű volt ez a 2 hét.

Holnap hívom a dokimat,hogy egyeztessünk időpontot a hurok feltételére.

17. diegóóó (válaszként erre: 16. - Aabbcc77)
2009. febr. 7. 21:30
Ez nagyon jó hír!Örülök.Végre megnyugodhatsz!:)
16. aabbcc77 (válaszként erre: 15. - Diegóóó)
2009. febr. 7. 21:00

Szia!

De aranyos vagy,hogy figyeled az eseményeket nálam!


Hát nem bírtam ki reggelig,és az előbb megcsináltam és negatív.Úgyhogy azért megnyugodtam,mert akkor az amúgy is 40-50 naphoz legfeljebb még hozzájön pér nap.Mit számít az már?Oda se neki.Ugye ma van az 50.nap.

Azért hétfőn csak felhívom a dokimat,hogy mégis mit mond.

2009. febr. 7. 19:26

Szia!

Írd meg,hogy mi a az eredmény.Szurkolok,hogy ne legyen gond!

2009. febr. 7. 19:14

Sziasztok!

Ma már az 50.napon járok,de még mindig semmi.

Holnap csinálok tesztet a biztonság kedvéért,de elvileg még időben vagyok,ha a 40-50 napos ciklusaimat veszem figyelembe,de ahogy olvasom a többieket ,még késhet is.

Majd megírom az eredményt.

13. diegóóó (válaszként erre: 9. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 14:20
Az idegességtől is késhet...nekem is szokott!Azt az egy hetet pedig én tényleg nem hallottam...nekem az orvosom sem mondta és nagyon sok fórumot átolvastam a témával kapcsolatban és sehol nem hallottam ilyet.Mindenkinek inkább késett a menstruációja minthogy hamarabb jött volna.Sztem nyugodj meg...Várj egy pár napot és ha akkor sem jön meg akkor tesztelj!De sztem nem lesz semmi probléma!!
12. k.tünde78 (válaszként erre: 10. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 14:12
hát így már érthető.remélem javulni fog a picurral a helyzet.
2009. febr. 3. 14:12
Na most mennem kell,de később visszajövök,addig írjatok!!!
10. aabbcc77 (válaszként erre: 7. - K.tünde78)
2009. febr. 3. 14:07

Én régen 4 évig szedtem Minuletet,aztán terveztünk babákat és lett is 2.A másodikat még szoptatom/22hónapos/,azért nem nagyon van sok módszer a fogamzásgátlásra.A tablettákat nem tudom napi szinten szedni,mert sajnos a kisebbikem betegen született és amit mi járunk ide-oda vele,az már borzasztó,hetente többször viszem 20km-re terápiákra stb.És annyira hulla vagyok,és feledékeny a fáradtságtól és a napi 6 óra alvástól,hogy elfelejtem bevenni.

Ezért maradna a hurok,ha végre megjönne.

9. aabbcc77 (válaszként erre: 6. - Diegóóó)
2009. febr. 3. 14:03

De még igazából nem maradt el a menstruációm,ha azt nézem,hogy a 46.napon járok és a múltkor is 48 napra jött meg.

Igazából,ha baj van most,akkor is 7 napos lehet,de ezt a teszt kimutatja-e vagy csak 10 nap körül leghamarabb?Nem tudom.

Az a baj,hogy ráadásul a családban van több valakinek egészségügyi problémája most és nagyon ideges is vagyok,meg magam miatt is.Ez is befolyásolhat valamit?


Akkor az az 1 hét lehet tényleg hülyeség?

8. k.tünde78 (válaszként erre: 5. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 14:03
Hát ugyebár ha minden jól megy már a 14-16 naposat kimutatja.Nekem a 12 naposat is kimutatta
7. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 14:01

Szerintem sincs gond,mert aktus után kb a 3-4 nap tőrténik meg a beágyazódis,az esemény utáninak meg pont az a lényege,hogy a megvastagodott méhnyálkahártyát leválassza a méhfalról,így megakadályozva a beágyazódást.Szóval ha nem jön meg 1 hét elteltével az valszínű annak az oka,hogy a nyálkahártya még nem kezdett vastagodni.Persze vannak néha kivételek.

Látom adatlapodon a korod,foggátlón még nem gondólkodtál?Az rendszeresen is tartaná a mensid

6. diegóóó (válaszként erre: 5. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 14:00
Elmaradt menstruáció után már tesztelhetsz,akkor már kimutatja!Bár sajna nálad az gond hogy rendszertelen a menstruációd!Úgy tudom,hogy a teszt hamarabb kimutatja mint ahogy az orvos látná,szóval sztem tesztelj egyet hátha megnyugtat!!
2009. febr. 3. 13:55

Ráadásul már fel volt írva és ki is váltottam a hurkot,csak a vérzést vártuk,hogy megjöjjön és akkor feltenné a doki.

Délelőtt már hívtam,azt mondta,hogy vegyek tesztet,ha + akkor menjek hozzá,ha -,akkor még várhatunk,mivel nekem ilyen rendszertelen.


Bár nem tudom,hogy a teszt hány naposan mutatja ki legkorábban?

Nem emlékszem már /2gyerekem már van,többet nem akarunk/.

2009. febr. 3. 13:46
Írtam a másikba is!Nekem nem mondta az orvosom hogy a gyógyszer bevétele után egy héttel meg kellene jönnie!A tájékoztatóban is az van hogy a menstruációban nem okoz változást...akkor jön meg amikor amúgy is várod...esetleg 1-2 nappal jöhet hamarabb vagy később is,de nem hozza előrébb!Én jan. 19-én vettem be és most jött meg 3-án,3 nappal azelőtt ahogy vártam.Nekem minden hónapban pontosan 30 napra jön meg a menstruációm!Szerintem nem kell aggódnod még!De azért vegyél egy tesztet majd.
3. nicolekeg (válaszként erre: 1. - Aabbcc77)
2009. febr. 3. 13:45
Azonnal doki, vagy otthoni teszt, bár az még lehet nem mutatja... Az escapelle nagyon jó találmány, kivéve, ha megfogant a baba! Akkor nem használ, benne is van a tájékoztatóban. Én is így jártam, bevettem a tabit, semmi... Éreztem, hogy görcsölök, mondom bizti megjön... Aha... Édes kis manókám tegnap előtt született meg:) Pedig bevettem az escapellet:)
2009. febr. 3. 13:44

Szia!


Én mindenféleképpen azt javaslom, hogy menj el az orvoshoz és vizsgáltasd meg magad, mert ez szerintem nem jó, ha ilyen hosszú ideig nem jön meg.

Nekem is volt már ilyen incindensem és nekem sem jött meg csak több mint 1 hét után. :S

Ha elmégy az orvoshoz, meggyőződhetsz nincs semmi "baj", és felírhat valami gyógyszert, hogy megjöjjön.

Én ezt tudom tanácsolni, persze azt neked kell eldöntened, hogy mit csinálsz.

Személy szerint mindenféleképpen orvoshoz mennék a helyedben.

2009. febr. 3. 13:39

Sziasztok!

A nyáron történt egy kis baleset szeretkezés közben a gumival,ekkor másnap kaptam Escapelle tablettát,és kb 3-4 nap múlva megjött a vérzésem.

Múlt hét hétfőn ismét baj lett a gumival és 1 óra múlva már lenyeltem a tablettát.

a doki azt mondta 1 héten belül meg kell jönnie,de tegnap letelt az 1 hét és még semmi.

Nekem naygon rendszertelen a vérzésem 40-50 nap.Legutóbb 48 napra jött meg.Most a 38.napon történt az eset,és ma a 46.napnál járok.


Vajon még megjöhet?Meddig várhatok?

Járt már valaki így?


köszi,ha írtok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook