Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. okt. 9. 07:52
mèg csak annyi h elòtte lèvô nap vettem be az utolsó norculutot :(
2012. okt. 9. 07:46
èn is elèg ideges vagyok :( annyi fèlèt olvastam màr annyi helyen, hogy az nem is igaz. Velem pènteken törtènt meg,hogy elszakadt :( ès szombat dèlutàn jutottam az escapellehez de azóta az alhasi fàjdalmon , ès a fejfàjàson kicûl nem sok..... az eset: miutàn elszakadt azinnal mentem kimosni majd szombat az escapelle szerintetek mennyi az esèlye? :( mèg nagyon nem szeretnèk babòcàt :(
591. 099c0bed40 (válaszként erre: 590. - Esztike121)
2012. szept. 30. 07:46

Szia!


Ha a teszt negatív lett és minden egyéb jel is arra mutat hogy meg fog jönni a vérzésed, akkor nem kell gyanakodni, csak várni kell hogy elkezdj menstruálni.

2012. szept. 30. 07:39

Sziasztok!

Holnap lesz 2 hete, hogy egy kis baleset történt nálunk is, 24 órán belül bevettem az Escapelle tablettát, de nekem se jött meg még azóta, igaz kb. pár napon belül kellene nekem is megjönnie. Csináltam már tesztet, ami negatív lett, és nekem menstruáció előtt nagyon szoktak feszülni a melleim, ami szintén jelentkezett, most is eléggé feszülnek, remélem pár napon belül meg is fog jönni, úgye nem kell gyanakodnom terhességre?

589. 099c0bed40 (válaszként erre: 588. - 1988husika88)
2012. szept. 27. 10:11

Szia, ez nagyszerű hír!!!!

Köszi hogy megírtad, és nagyon jól teszed a gyógyszer íratást, gondolom nem szeretnél több ilyen pánikot, igazad van.

E

2012. szept. 26. 15:06
Szia!! Képzeld napra pontosan ma megjött a betegségem! Ennek nagyon örülök!!!! Köszönöm a segítséget ezekután nagyon odafogok figyelni és megyek is iratni gyógyszert szedem normálisan!!! ;)))
587. 099c0bed40 (válaszként erre: 586. - 1988husika88)
2012. szept. 24. 06:17

Szia, azért ne ijedj meg nagyon ha nem percre pontosan érkezik, okés?

Várom hogy megírd, minden rendben...így lesz, nyugi!

2012. szept. 24. 05:11
Szia!! Nagyon félek,komolyan a hét közepén megkell jönnie a betegségemnek!!! Remélem megjön!!! Irok mindenképpen!!!! :(((
585. 099c0bed40 (válaszként erre: 584. - 1988husika88)
2012. szept. 21. 14:12
okés, :)))
2012. szept. 20. 14:05
Szia!!! Köszönöm a segítséget!!! Irok mindenképpen hogy rendben van e minden!!! Remélem ugy lesz!!!
583. 099c0bed40 (válaszként erre: 582. - 1988husika88)
2012. szept. 20. 10:32

Szia, nem hinném hogy ezt meg lehet mondani százalékosan....fogalmam sincsen.

Tisztában vagyok vele hogy nem olcsó a gyógyszer, de tényleg senki se tud a családból kisegíteni azzal az összeggel?

Igaz már kifutottál a 72 órából, úgyhogy úgyis tárgytalan ez a téma.

Remélhetőleg nem lesz baj, de azért már jó előre gondolkodj el azon hogy ha most rendben leszel, mivel fogtok védekezni hogy lehetőleg ne kerülj még egyszer hasonló helyzetbe.

Minden jót, majd írd meg hogy mi lett, szorítok hogy rendben megjőjjön a vérzésed!

2012. szept. 19. 13:36
Szia!! Köszönöm!!! Sajnos nemtodok venni gyogyszert mert nincs pénzem!!! Mégis hány százalék hogy teherbe eshetek???
581. 099c0bed40 (válaszként erre: 579. - 1988husika88)
2012. szept. 19. 06:46
Szia, bár nem nagy a valószínűsége annak hogy teherbe estél, azt ajánlom hogy minél hamarabb (úgy hogy még benne legyél a maximálisan előírt 72 órában) írass Escapellét és vedd be.
580. 1988husika88 (válaszként erre: 579. - 1988husika88)
2012. szept. 19. 04:22
Fontos lenne segítene valaki köszönöm!!!???
2012. szept. 19. 00:39
Szia!! Segítséget szeretnék kérni!!!! 3 éve szedek egy fogamzásgátlót a stodettet!!! 13 napja nem vettem be az utolsó menzeszem után mert nemtudtam kiváltani!!! Két nappal ezelőtt azaz 48 orája szeretkeztünk a párommal és belém élvezett,de én jol kimostam magam!!! Teherbe eshetek hogy majdnem 2 hete nem vettem be??? Kérlek segíts!!!! KÖSZÖNÖM!!!
578. 099c0bed40 (válaszként erre: 577. - Kétségbeesve)
2012. szept. 16. 07:34

Szia, nagyon kicsi annak az esélye hogy teherbe estél, nem baj ha nem érzel semmi mellékhatást a gyógyszertől.

A tesztet legkorábban 2 héttel a tabletta bevételét követően érdemes elvégezni abban az esetben ha se pecsételgetést se vérzést nem tapasztalsz addig.

Ne ijedj meg, szinte biztosra vehető hogy nincsen baj! :)

577. kétségbeesve (válaszként erre: 576. - 099c0bed40)
2012. szept. 12. 17:40

Szia Öregnéneőzikéje!

Tegnap a párommal együtt voltunk (8-9 nappal a menstruálásom előtt, ami mindig hajszálpontosan 28 napra jönmeg) és nem védekeztünk. Amikor leszálltam róla, utána szinte egy ezred másodpercre élvezett el. (nem tudom, hogy pontosan belém ment e) Az aktust követő 16-17órán belül vettem be az Escapelle tablettát. Semmilyen mellékhatást nem érzek, pedig azóta eltelt már 8 óra.Mennyi az esélye, hogy teherbe estem? Mikor kell elvégeznem a terhességi tesztet?

576. 099c0bed40 (válaszként erre: 575. - 0901)
2012. szept. 9. 07:17

Szia, ez annak a jele hogy hatott a gyógyszer, azaz nem vagy terhes.

Teendőd semmi egyéb,mint várni hogy megjőjjön a vérzésed, ami lehet hogy nem lesz pontos, de akkor se kell megijedni, mert nincsen baj.


Van itt a portálon még egy fórum az Escapelle-ről, érdemes oda is benézned, mert sok olyen hsz-t olvashatsz amik hasznosak vagy megnyugtatóak lehetnek számodra.

575. 0901
2012. szept. 6. 09:38

Sziasztok!

Szeretnek egy tanacsot kerni!Szombaton tortent egy kis baleset,elszakadt az ovszer!Gyorsan kihuztuk,szerencsere nem elvezett belem sokat mert egybol mentem es megmostam,es meg wc is voltam.Ra egy fel orara be is vettem egy Escapellet.Ma 5 napra ra megjott a mellekhatasza.Reggel mikor felkeltem es mentem a wc lattam,hogy verzem.Eloszor csak egy kicsi jott,aztan olyan volt mint a menstruaciom.Elkeztem gondolkozni,hogy vajon mi lehet ez,de a menstruaciom nem lehet mert 1 hete mult el.Szerintetek mint tegyek?Varjak meg par napot csinaljak egy tesztet es varjam meg a menstruaciomat?Koszi elore is!

2012. júl. 14. 07:03
Szia, a privát leveledre válaszoltam szintén privátban.
573. Rossz
2012. júl. 9. 16:31

Sziasztok!Én azt szeretném,kérdezni hogy tudtok e nekem tanácsot adni egy problémámmal kapcsoltaban!

Két hónapja hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését.Június 8.-án elmúlt a havi vérzésem,és 9.-én együtt voltam a exbarátommal,nem óvszerrel csináltuk mert érzékeny vagyok rá.Kiszállásos módszerrel voltunk együtt,és nem ment belém.,de szombaton barnás pecsételős vérzésem volt.Hétfőn bementem az orvoshoz,és íratam egy esemény utánni taplettát,amit délután négy és fél ött között bevettem,nem voltam tőle rosszul.15.-én pénteken rendesen délután rendesen megjött de délelőtt csináltam tesztett negatív volt.Kiszámoltam 17.-én volt peteérésem.ez a vérzés 20.-ig tarott,elég erős vérzés volt.Július 2.,-án kellett volna megjönni a menszeszemnek akkor is csináltam tesztett negatív volt,és még most sem jött meg már egy hete késett.Szeritettek mi a próbléma?

2012. jún. 24. 08:50
Szia, a másik Escapelle-s fórumban találod a válaszokat.
2012. jún. 23. 12:42

Sziasztok. Nekem egy kicsit bonyolult problémám vagy helyzetem van. Múlt hónapban együtt voltam barátommal, de történt egy kisebb probléma ezután írattam fel tablettát s 24 órán belül be is vetem ez körülbelül a ciklus közepén történt. ezután rá párnapra volt egy enyhe vérzésem majd a ciklus végén normális erősségű volt a menszeszem.


Ebben a hónapban 10.én voltam együtt barátommal s itt is volt problémánk az óvszerrel de úgy gondoltuk hogy ettől semmikép nem eshetek teherbe hisz korán észrevettük.


Most viszont 30. napon vagyok s ilyenkor már meg szokott jönni a menszeszem. Igazából megvoltak a jelei fejfájás a mellem is feszített + két napja görcsöl a hasam, most viszont már kezd elmúlni minden tünet. Az egyetlen dolog ami nem illik a képbe h hányingerem is van. Már lassan két hete rá vagyok parázva hogy terhes vagyok s tiszta ideg vagyok miatta. Nem tudom mennyi esélye lehet annak h terhes vagyok? Vagy az lehet e hogy a sürgősségi kavar be most is. Kérlek segítsetek mert bedilizek tőle.

570. 3333
2012. máj. 15. 09:58

Sziasztok!

Nagyon szégyellem magam. . . péntek hajnalban együtt voltam egy sráccal, és nem védekeztünk. . . nem tudom miért csináltam, én nem vagyok ilyen lány, még soha nem is csináltam ilyet. . . azóta teljesen padlón vagyok lelkileg. . .

Péntek délelőtt mikor felébredtem rettenetesen össze voltam törve, rögtön rohantam az ügyeletes nőgyógyászatra. Ott rengetegen voltak, egy nővérnek szóltam, hogy esemény utáni tablettát szeretnék a doktor úrral felirattatni. . . megkérdezte hogy mikor történt a dolog, és mondtam hogy hajnalban. Akkor ő nagyon aranyos volt, mondta hogy ne aggódjak, nagyon jól tettem hogy ilyen hamar elmentem. . . én meg csak néztem, mert azt hittem hogy majd az orvos megvizsgál, meg beszélgetni is szerettem volna vele, mert előző nap kellett volna megjönnie, csütörtökön, megkérdeztem volna, hogy így is bevegyem-e. . . . vagy mit csináljak? De a nővér mondta hogy ezzel az orvos most nem tud foglalkozni, menjek haza vegyem be a tablettát, nem lesz semmi baj :S Délután kettő óra körül vettem be végül. . .

Az aktus után volt egy kis barnás vérzésem, a srác nem élvezett belém, de akkor is rettegek hogy most mi történik velem. . . . azóta sem jött meg, a hasam az görcsöl, mint mielőtt megjönne, de olyan mintha valami miatt nem tudna megjönni vagy nem tudom. . . .

Nagyon rosszul érzem magam. . . és tényleg én még ilyet soha nem csináltam, teljesen elítélem ezt az egyéjszakás dolgot. . . . azóta minden reggel úgy kelek hogy sírok, ezzel álmodok folyton, nem érzem jól magam. . .

Sokat késhet még a a mensim? Mellékhatás nem nagyon jött ki rajtam. . . inkább csak fáradságot éreztem semmi mást. Meg azóta sokkal ingerlékenyebb is vagyok, de ez inkább lelki okokra vezethető vissza szerintem. . .

Ne haragudjatok hogy össze-vissza írtam. . . a válaszaitokat pedig előre is köszönöm :)

2012. máj. 13. 08:28

Szia, szerintem a barnás folyás annak a jele hogy sikerült megúsznod a terheséget, de ha biztosra akarsz menni és nem jön meg a rendes vérzésed egy héten belül, csinálj tesztet.


A gyógyszer 85 %-os védelmet tud biztosítani, így mindig marad 15 %-nyi esély arra hogy nem hat, ezért nem lehet biztosra megmondani hogy Nálad mi a helyzet.

568. wamika
2012. máj. 7. 23:11

Sziasztok!

Szombat reggel védekezés nélkül sikerült az aktus, bár a partnerem nem ment el. Az utolsó menstruációm ápr. 19-én jött meg, ha jól emlékszem. Mindennek örömére tegnap barnás folyásom véres pecséttel jelent meg. (mintha már lett volna ilyenem, csak nem figyeltem fel rá, így nem merem biztosra állítani)

A lényeg, hogy megjelent a folyás és a pecsételés is. Hétfőn délután sikerült bevenni a gyógyszert(esemény utáni tabi), remélem ez egyrészt még benne van abban a bizonyos 72 órában, erről vélemény? (mert ugye Pesten nincs hétvégi nőgyógyász ambulancia)A másik kérdésem az lenne, hogy mit gondoltok, így van arra lehetőség, hogy teherbe essek? Előre is köszönöm a válaszokat!

567. 099c0bed40 (válaszként erre: 566. - Inna)
2012. máj. 1. 15:27

Szia!


Ha mostanáig se jelentkezett vérzésed, csinálj tesztet, ennyi idő után már kimutatja ha teherbe estél, szerencsére ennek nagyon kicsi az esélye az általad leírtak alapján.


A 2 nap az alaposan irreális, akkor ugyanis az esetlegesen megtermékenyített petesejt még javában vándorol a petevezetőben a méh felé és az égvilágon semmilyen hormont nem termel, így kimutatni se lehet. ( elhiszem hogy ez volt a tesztre írva, de akkor is baromság és etikátlan dolog a gyártó cégtől hogy ezzel reklámozza a termékét.)

566. inna
2012. ápr. 28. 09:36

Sziasztok!


Ápr. 18án hajnalban történt a "baleset", elszakadt az óvszer, de nem élvezett belém a párom (menstruáció előtt kb. egy héttel történt a dolog). Ennek ellenére, biztos, ami biztos, vettem Escapellet, 12 órán belül be is vettem. Utána nem jelentkezett semmilyen mellékhatás, azaz másfél nappal utána volt egy kis pecsételés, de ennyi. Mivel a vérzésem nem jelentkezett, paráztam, tesztet is csináltam (tudom, lehet korán) - rá 9 napra, de az volt írva a tesztre, hogy már a megtermékenyülés utáni 2 nappal kimutatja, ha valami. Negatív lett a teszt, de a vérzésem még mindig sehol. Nagyon parázok, szerintetek baj van?? Köszi

2012. márc. 28. 07:37

Egyik ismerősömnek a háziorvos írt Escapelle receptet minden gond és fennakadás nélkül.

Nem tudom hogy mindez szabályos vagy nem, ráadásul az illetőnek nem is azonnal kellett, csak tartalékba, hogy ha baj történne, ott legyen a fiókban, kéznél.

564. sarabellum (válaszként erre: 559. - Kinga92)
2012. márc. 27. 22:08

Szia! Most hogy érintett lettem ebben a témában utána jártam egy - két dolognak. Itthon nem lehet recept nélkül kapni esemény utáni tablettát. Viszont rettentő - és szó szerint értem - egyszerűen hozzá lehet jutni. Kórházi nőgyógyászaton kérdés , űrlap kitöltés, stb... nélkül a kezedbe nyomják a receptet és mehetsz. A fejléc részt kell értelem szerűen kitölteni és már ki is válthatod ha éppen van a patikában. ( nekem a harmadikban sikerült )

VISZONT Ausztriában recept nélkül lehet kapni VIKELA a neve. Az árat nem tudom. H

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook