Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
713. fairy91
2015. febr. 9. 14:16

Sziasztok!

Nem szokásom fórumon tanácsot kérni,de sajnos kénytelen vagyok ehez folyamodni.

December 30 án jött meg a menzeszem,ami január 3-ra elmúlt. Ezután együtt voltunk a párommal,és kiszakadt az óvszer. Az esemény után 4 órával bevettem az esemény utani tablettát, ami enyhe fáradtságot okozott más mellékhatása nem volt. 2 hét múlva enyhe pecsételő vérzésem volt,azóta viszont a várt menzeszem nem jött meg. Az orvos azt mondta nyugodjak meg,valószínűleg a magas hormon tartalom okozhatja,valamint a teszt is negatív lett. Azonban szeretném kikérni a ti véleményeteket is. A választ előre is.köszönöm :)

2015. jan. 12. 06:21
oké, szívesen! :)
711. Bracsek (válaszként erre: 710. - 099c0bed40)
2015. jan. 10. 10:29
Köszönöm szépen a válaszod, én is így gondoltam :)
2015. jan. 10. 07:14

Szia, szerintem sem lehetsze terhes, annyi történt hogy a hormonjaid alaposan összekuszálódtak a pluszban bevett Escapelle-től.

A vérzésed lehet hogy késni fog vagy nem a megszokott mennyiségű/ hosszúságú lesz, utána elvileg lehet folytatni az eddigi fog. gátló szedését.

Tesztet nem érdemes csinálni, ezer százalék hogy negatív.

Üdv: Eszter

709. Bracsek
2015. jan. 9. 15:51
Sziasztok. a történet kicsit bonyolult, de már nem tudom, hogy kihez forduljak... Dienille fogamzásgátló tablettát szedek már több mint egy éve. Egy hónapja miután vége lett a menszeszemnek és elkezdtem az új levelet (szombat este) vasárnap délelőtt együtt voltam a barátommal. Vasárnap este nem is tudom miért, soha nem fordult még elő, elfelejtettem bevenni. A barátom nem bennem ment el (tudom hogy ez nem jelent valami sokat mert az előváladéktól is terhes lehet valaki). Hétfőn mikor eszembe jutott a gyógyszer (kb 13 óra telt el azóta hogy be kellett volna vennem) be is vettem rögtön, délután pedig bevettem az Escapelle tablettát. Utána rendesen szedtem tovább a fogamzásgátlót, ami pénteken fogyott el. Hétfőn szokott megjönni, de most nem jött meg, csak nagyon nagyon nagyon iciri piciri barnás folyás féleség volt. Lehet ezt beszámítani a mostani menszesznek? Úgy gondoltam csinálok azért egy tesztet, de nem tudom szükséges-e, én úgy gondolom biztosan nem lehetek terhes. Szerintetek? Köszönöm előre is a választ :)
2014. nov. 1. 17:03

Szia, így van, azért következik be mert a gyógyszerben magas a progeszteron szint ami azért kell hogy átalakítsa a méh nyálkahártyáját és amikor napokkal késöbb a hormonszint esik ez szokott leválni kisebb-nagyobb vérzés formájában bő egy héttel a tabletta bevétele után.

Aggodalomra semmi okod, 85 % körüli a hatékonysága az esemény utáni tablettáknak, ez pedig elég magas!

707. ancsa001 (válaszként erre: 706. - 099c0bed40)
2014. nov. 1. 12:06
Köszi!!!! Bogaráztam a neten és találtam róla cikket !A gyógyszer az esetek 98%-ában 21 napon belül vérzést okoz, leggyakrabban 7-9 nap múlva. Ez azért mellékhatás, mert nem ez a cél, hanem a fogamzásgátlás, de ettől ez még csaknem mindig bekövetkezik
706. 099c0bed40 (válaszként erre: 705. - Ancsa001)
2014. nov. 1. 10:02
Szia, nem, nem minden esetben kell hogy feltétlenül vérzésed legyen, ettől még ugyanúgy hat a tabletta.
2014. nov. 1. 09:37

Hali!

2 napja vettem be egy RIGESOFT esemény utáni tablettát!

Vérzés nem jelentkezett,alhasi fájdalmak voltak szédülés is.Tudom hogy várnom kell a következő menstruációig.Mivel ez 2 tablettás mint a kettő bevétele után vérzés alakul ki..elméletileg,és nekem eddig semmi az nagy baj ha nincs vérzés? vagy minden esetbe van??

704. Deee12 (válaszként erre: 702. - Xy98)
2014. okt. 2. 17:10
A tabletta az első 12 órában a leghatékonyabb, mint ahogy a vényben írják. Az ezt követő időszakban egyre csökken. Te még szerintem éppen időben vetted be, szurkolok neked, hogy minden rendben legyen. Ha nincs vérzés, mindenképp csinálj egy tesztet.
703. Deee12 (válaszként erre: 701. - Kalaparon)
2014. okt. 2. 17:07
Akkora, amikor a következő mensi is várható lenne. Lehet késni fog pár napot, mert eléggé felborítja a hormonháztartást.
702. xy98
2014. szept. 29. 17:55

Sziasztok!

Én a peteérésem utolsó napjában voltam,amikor megesett a gond.A párom nem tudja eldönteni,hogy az első lüktetés belém ment-e,tehát,hogy akkor valójában elélvezett-e,vagy az csak egy előlüktetés volt.A kapszulát csak ma,29-én 14:00-kor tudtam bevenni,az -incidens- pedig pénteken,26-án este 6-kor történt. Tehát elvileg időben vagyok,de nagyon idegeskedem a zavaró tényezők miatt,így a :peteérésem utolsó napja,valamint a tabletta alig-alig a határidőn belüli bevétele miatt.

Így is hathat a tabletta? Nem csökken a hatékonyság valószínűsége?

701. kalaparon (válaszként erre: 700. - Deee12)
2014. szept. 21. 13:38
Köszönöm :) azóta (4 nappal később) volt egy 3-4 napos vérzés is, a következőt mikorra kéne várni? rendes időben vagy ehhez képest 30 nappal?
700. Deee12 (válaszként erre: 699. - Kalaparon)
2014. szept. 12. 14:27
Nem hiszem, hogy teherbe eshetett, mivel a peteéréstől még messze áll. Persze a naptármódszer nem biztonságos, de ennek ellenére nem hinném, hogy aggódni kell, főleg, ha még a tablettát is bevette.
2014. szept. 8. 23:18

Barátnőmmel a vérzése után 2 nappal együtt voltunk és sajnos kiszakadt a gumi és későn vettük észre (az eset reggel történt, nem volt túl nagy mennyiség, spermicides óvszert használtunk). Rögtön elmentünk a kórházba ahol az Escapelle 1,5mg esemény utáni tablettát írták fel, kiváltottuk, be is vette kb 2-3 órával a baleset után.

szerintetek mennyi esély van a terhességre? Mire számítsunk a következő hetekben? Késni fog? ha igen az normális?


Köszönjük!

2014. aug. 31. 15:00
Szia Öregnéneőzikéje! Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Kicsit megnyugodtam! Azért kb 2 nap múlva a biztonság kedvéért csinálok még1 tesztet ;) Nagyon örülök, hogy vannak még ilyen segítőkész emberek az éteren! Bevallom, kicsit féltem a negatív és az "értelmetlen" kritikáktól, de külön köszönet Neked Öregnéneőzikéje!! És ahogy most volt 1 kis időm, láttam, hogy nagyon sok hozzám hasonló tanácstalan nőnek segítettél már, és csupa jó tanácsokkal láttad el! Bárcsak minden ember ilyen jó szándékú és jóindulatú lenne, mint Te! Nagyon szépen köszönöm! 2 nap múlva megírom Neked a teszt eredményét! Szép hétvégét!
697. 099c0bed40 (válaszként erre: 696. - Verobaba)
2014. aug. 31. 08:16

Szia, persze, kimutatja, ha most is negatív akkor nem vagy terhes, megnyugodhatsz még akkor is ha nem jelentkezik komolyab vérzésed.

Szívesen segítettem. :)

2014. aug. 30. 09:23
Szia! Köszönöm a válaszod! Az együttlét az nem középidőben volt, hanem most vagyok középidőben, amikor a vérzés van. Ma reggel is csináltam tesztet (14. nap), szintén negatív lett. 2 hét után elméletileg már kimutatja, nem? Mégegyszer köszönöm válaszod, és a segítséged!
2014. aug. 30. 08:56

Szia, a gyógyszer 85 %-os hatásfokkal véd, hogy szerinted éppen középidőben voltál az ha valóban úgy volt nem annyira jó hír.

A gyógyszer utáni vérzés nem mindenkinél jelentkezik és a mellékhatások sem egyformák, annyi biztos tesztet korán csináltál.

Ha a következő két hétben sem tapasztalsz se vérzést se semmilyen egyéb tünetet akkor lehet újat csinálni mert ha ne adj isten terhes vagy az addigra kimutatja.

Remélem ezeket a mondatokat nem vetted negatív kritikának, aki pedig pontosan ért ehhez a dologhoz az a nőgyógyász és nem annyira az itteni fórumozók. ( ezzel senkit nem óhajtok megbántani!!)

2014. aug. 28. 17:27
Sziasztok! Még nagyon új vagyok ezen a fórumon. Szeretném a tanácsotokat kérni... 11 nappal ezelőtt voltam a barátommal, sajnos megtörtént a "baj" (nem tervezek még babát)... A menstruációm az előző hónapban 10 napot késett, most az aktus után kb 40 órára rá bevette az Escapelle tablettát (elméletileg ma van peteérésem), és tegnap óta van egy kis vérzésem (félidőben vagyok). Ma csináltam reggel egy tesztet, negatív lett! Szerintetek az esemény utáni tabi lehet az oka annak, hogy vérzésem van? Vagy lehetek terhes? Légyszíves segítsetek! Kérlek Benneteket, hogy csak akkor írjatok, ha nem negatív kritikákkal jellemeztek, és ha lehet, csak az válaszoljon, aki ért is ehhez a dologhoz! Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2014. aug. 24. 08:46
Hurrá! :)
692. Deee12
2014. aug. 21. 22:49
Mostantól lezártnak tekintem a történteket. NEGATÍV lett a teszt!
691. Jita cyca (válaszként erre: 690. - Deee12)
2014. aug. 14. 17:31

Örülök neki,hogy Te szerencsésebb voltál!!!

Sajnos ilyen ez a dolog, de már én is úgy vagyok Vele,hogy nem idegeskedek rajta,mert amit lehetett megtettem...a természet nem volt kegyes velem! :(

690. Deee12 (válaszként erre: 689. - Jita cyca)
2014. aug. 14. 17:20
Köszönöm, hogy leírtad ezt. Nagyon sajnálom! :( Nekem ma újra megjött! Tehát úgy néz ki, hogy az a vérzés, ami a tabletta bevételét követően 1 héttel jelentkezett csak mellékhatás volt. A normál menstruációm pedig 2 nap késéssel, de megérkezett. Hatalmas kövek hullottak le rólam.
2014. aug. 14. 11:49
Szia! Nem akarlak megilyeszteni csak szomorú tapasztalat: Jún 26-án volt balesetünk (óvsze szakadt) bevettem az Escapellét rá 8 órára, majd júl 6-11-ig véreztem,nem is kicsit és tegnap Aug 13-án kiderült,hogy hiába vettem be (pedig fél időnél volt a baleset és mindent jól csináltam) 4-5 hetes terhes vagyok :( . A orvosom mondta,hogy hiába véreztem ez az idő pont a vérzésre esik és a PECHES emberek táborát erősítem éppen,akinek ez olyan volt,mintha egy C vitamint szopogatott volna el. 21-én mútenek,mert sajnos nem tudjuk megtartani és bár van már egy kislányunk,de per pillant komolya gondokkal küzdünk amúgy is és én pont most lettem munkanélküli...ezért is vettem be azt a rohadt bogyót,mert tudtuk...nem tudnánk most még egy gyermeket vállalni! :( Szívből remélem,hogy Nálad minden rendben lesz! Szorítok!!!
688. Deee12
2014. aug. 12. 21:37
Köszönöm a választ újra :) Nem jött meg ma, szóval most már biztos, hogy késik. Viszont hétvégéig mindenképp csinálok tesztet, ha ez nem változik.
2014. aug. 11. 21:07

Szia, ha öt napon át véreztél akkor szinte teljesen biztos hogy nem lehetsz terhes, ugyanis a leváló nyálkahártyában nem bír megmaradni az esetlegsen megfogant embrió.

Ha van benned bizonytalanság, jövő hét elején csinálj egy terhességi tesztet, addigra ki kell hogy mutassa ha baj van, a "normál" menstruációd pedig nagy valószínűséggel csúszni fog emiatt az öt napos rendkívüli vérzés miatt, nehogy ezen aggódj, semmi rosszat nem jelent ha nem kezdesz el ismét vérezni!!!!!

Üdv: Eszter

686. Deee12
2014. aug. 11. 16:08
Hát 1 héttel a normál mensi előtt megjött vagy lehet csak pecsételő vérzés volt, nem tudom, de 5 napig tartott és kevesebb mennyiség volt. Van még félni valóm ezek után? Tudom, hogy nehéz megmondani, de még mindig nem tudok megnyugodni. Holnap kellene megjönni normál időben.
685. 099c0bed40 (válaszként erre: 684. - Deee12)
2014. aug. 3. 21:06

Szia, így van, ki fog derülni hogy nem lett baj és megnyugodhatsz! :)

Örülök ha valamennyire sikerült a válaszommal megnyugtatnom Téged, legyen szép estéd, szia: Eszter

684. Deee12 (válaszként erre: 683. - 099c0bed40)
2014. aug. 3. 20:56
Köszönöm szépen a választ, hát igen, a legnehezebb most magamat lenyugtatni, de igyekszem és ezzel a válasszal valamennyivel nyugodtabb is lettem. Remélem hamarosan minden kiderül.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook