Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2385. virgilius (válaszként erre: 2384. - Levia)
jún. 10. 18:33
Ááá, akkor az eredményt is még annyival később fogjuk megtudni.
2384. levia
jún. 10. 18:15
Az Oktatási Hivatal (OH) két nappal, július 12-ig meghosszabbítja a felsőoktatási felvételi dokumentumfeltöltési és egyszeri sorrendmódosítási határidejét.
2383. akinomuj (válaszként erre: 2380. - Anyatigris311)
jún. 9. 22:40

Köszönöm a gratot. Tényleg örülünk, abszolút nem a nyelv a fókusz ennél a gyerekemnél.

Most már német C1-et kérnek Ausztriában, nemrég változtt a szabály. Vagy osztrák érettségit (ketteske ez utóbbira van ráállítva).

Angol nyelvterületen meg amúgy is a saját nemzetközi nyelvizsgáikhoz ragaszkodnak. A legnagyobbat ez érdekelhetné is akár, de esélyünk sincs a kinti megélhetési költségeket kifizetni. Úgyhogy, bár megpróbálja a felvételit, de tudja, hogy ez nem reális lehetőség - akár fölvennék, akár nem.

2382. virgilius (válaszként erre: 2381. - *kisdarázs*)
jún. 9. 15:44
Ja, hát ki tudja, akkor milyen lehetőségek lesznek. Mindenesetre ha úgy érzi, most a legesélyesebb, hogy megcsinálja a CAE-t, akkor csinálja.
2381. *kisdarázs* (válaszként erre: 2369. - Virgilius)
jún. 9. 14:25
Ha külföldi továbbtanulás is számításban van, akkor persze, hogy nem! De Erasmushoz nem vagyok benne biztos, hogy ilyet kérnek. Vagy legalábbis nem mindenhol.
2380. Anyatigris311 (válaszként erre: 2379. - Akinomuj)
jún. 9. 13:05

Szia!

Azért van példa arra is, hogy jól jön egy középfok külföldön :)

Van olyan kolitársa Ausztriában a fiamnak, aki mesterképzésre jár (ez mindenkinek angolul van), ott középfokút kérnek. Mondjuk azt nem tudom, hogy német nyelvvizsgát kértek-e a felvételinél.

Szóval azért nem rossz az a középfok! Gratulálok!

2379. akinomuj (válaszként erre: 2378. - Levia)
jún. 8. 15:30

Persze, nem is mondom, hogy nem szép gesztus. :-)

Inkább egy ironikus megjegyzés akart lenni, miszerint a B2 szint a külföldieket nagyon nem tudja érdekeni, akármilyen kiválóan is teljesítette, így aztán nem is néztük meg az angol nyelvű papírt.

Tudom, itt többen nyelvvizsgákkal maximalizálják a pontjaikat, de a fiamnak erre semmi esélye sincs, örvendünk annak az egynek, ami sikerült. És más útvonalon igyekszik pluszpontokat begyűjteni.

2378. levia (válaszként erre: 2377. - Akinomuj)
jún. 8. 13:50

Nem minden a plusz pont. ;-)

Egy ilyen, a kibocsátó szervezetnek semmibe se kerülő gesztus viszont önbizalomhiányos, ellenben perfecionista gyerekeknek nagyon lélekmelengető visszajelzés és bíztatás.

2377. akinomuj (válaszként erre: 2355. - Levia)
jún. 8. 13:13

Ó, most nézem, tényleg, a fiam ilyent kapott.

Nem mintha bárkit is érdekelne ez B2 szinten. :-) A lényeg az volt, hogy az egyetemi kritériumot kipipálja.

Pluszpontokat nem ezzel szerez.

2376. Hermione G. (válaszként erre: 2373. - Levia)
jún. 8. 12:09
Igen. Ez tény. Sokkal szebben mutat.:)
2375. Hermione G. (válaszként erre: 2372. - Virgilius)
jún. 8. 12:08

Aha! Ők sima félévet/tanévet végeztek kint. A doktori az messzi távolban van. :) Gondolom országtól, szaktól és fokozattól is függ mire van szükség. Van ahol szóbeli is van. Cambridgben😊.

De ez nekünk messze még,Ti viszont kezdhettek tervezni😊.

2374. virgilius (válaszként erre: 2373. - Levia)
jún. 8. 11:52

Az biztos, de abban azért nem reménykedünk :D

Lányom barátnője megkapta egyébként így a C2-t, de ő kint élt évekig.

2373. levia (válaszként erre: 2372. - Virgilius)
jún. 8. 11:40

Nem lehetnek hátrányban. Miért lennének? Akár van egy plusz sor, akár nincs, százalék a lényeg (ha adott helyen ez alapján is rangsorolnak).

Mondjuk szerintem a CAE megoldása, a C2 besorolás szuper eredmény esetén még elegánsabb.

2372. virgilius (válaszként erre: 2370. - Hermione G.)
jún. 8. 11:34

Nem tudom, hol mi kell, de az biztos, hogy van, ahová csak a CAE a jó. Az én ismerőseim Leuvenbe mentek doktorizni, ahhoz biztos, hogy nem volt elég a sima C1.

Azt nem tudom, hogy a régebbiek, akiknél nincs odaírva a distinction, azok most hátrányban lesznek az újabban szerzettekkel szemben?

2371. Hermione G. (válaszként erre: 2370. - Hermione G.)
jún. 8. 11:20
Főleg, hogy distinction😊.
2370. Hermione G. (válaszként erre: 2369. - Virgilius)
jún. 8. 11:18

A mi ismerőseinknek nem volt CAE nyelvvizsgája, ők már jártak kint Erasmus keretében.

Nekem ez újdonság. Ofő sem mondott ilyet. Remélem a mi Euro C1 vizsgánk változatlanul elég lesz, ha odakerülünk.

2369. virgilius (válaszként erre: 2366. - *kisdarázs*)
jún. 8. 10:48

Mármint arról győzzem meg, hogy CAE helyett sima C1re menjen? De abban igaza van, hogy a CAE-t megcsinálni hasznosabb, nem? Amit fentebb írtunk, ha Erasmussal kimenne pl, ahhoz régebben is CAAE kellett, nem volt elég a sima C1. A felvételihez pedig úgysem számít be, mert angolból emeltezik, az plusz 50 pont, a C1 csak 40 lenne.

Igaziból a sima C1 neki max arra lenne jó, hogy zsebben legyen. A CAE-től kissé tart, de az a kihívás neki, ő pedig szereti a kihívásokat. (Lásd matek emelt, azzal is a nehezebb utat választotta.)

2368. Hermione G. (válaszként erre: 2365. - *kisdarázs*)
jún. 8. 09:13

Nem tudhatja! Ahogy írtam korábban, lánykám a kémia szóbeli után nem akart bioszból elmenni. Azt gondolta, hogy borzalmas volt. Picit rosszul ítélte meg a teljesítményét. Ez simán benne van.

És ha nem éri el, akkor sincs semmi. 😊 itthon is bejutna, majd látjátok.

2367. Hermione G. (válaszként erre: 2364. - Levia)
jún. 8. 09:07
Mi egy picit előbb, 1-jére van kiírva.
2366. *kisdarázs* (válaszként erre: 2349. - Virgilius)
jún. 8. 08:06

B2 és sima C1 között nincs ám olyan egetverő különbség. 3 hónappal a B2 után először az írásbeli, a következő alkalommal a szóbeli is sikerült. Tanulni alig valamit tanult, inkább csak olvasott és filmeket nézett szókincsbővítés címszó alatt, és annyi elég volt!

Próbáld azzal meggyőzni, hogy ebből a tudásból ő már csak felejteni fog, és nem lehet tudni mikor jönne még jól az életben a C1. Most még kevés idő- és energia ráfordítással meg tudná csinálni!

2365. *kisdarázs* (válaszként erre: 2342. - Hermione G.)
jún. 8. 08:01

Nem lesz!

Megvolt a fizika, biológia szóbeli.

A mumus fizika szóbelin is várakozáson felül sikerült, a biológia viszont nagyon nem! :(

2364. levia (válaszként erre: 2363. - Hermione G.)
jún. 7. 21:51
5 hét múlva megtudjuk. :-)
2363. Hermione G. (válaszként erre: 2362. - Levia)
jún. 7. 21:31
Én is!:)
2362. levia (válaszként erre: 2360. - Hermione G.)
jún. 7. 21:22
Azt nem találtam meg, mikor vezették be (Euroexam). De jól fog mutatni, remélem a májusi vizsgákra már vonatkozik. :-)
2361. Hermione G. (válaszként erre: 2360. - Hermione G.)
jún. 7. 21:17
Köszi!
2360. Hermione G. (válaszként erre: 2355. - Levia)
jún. 7. 21:16
Hű! Gyorsan leellenőriztem, nálunk ez megvan. Remélem ez évben június előtt már aktuális.
2359. Hermione G. (válaszként erre: 2353. - Levia)
jún. 7. 21:08
Ez azért nagy fegyvertény! És önbizalomnövelő is😊.
2358. logarithmia (válaszként erre: 2355. - Levia)
jún. 7. 20:55
Levia,ezt hol találtad? Egy bizonyos vizsgatípust propagálnak vele,vagy általános?
2357. virgilius (válaszként erre: 2355. - Levia)
jún. 7. 20:51
Sztem tavaly sem volt.
2356. virgilius (válaszként erre: 2352. - Logarithmia)
jún. 7. 19:40

Nem.

jaja, ilyen erasmus-féle dolgokban gondolkodik ő is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook