Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19344. Dóra1
2023. okt. 24. 10:25
Sziasztok ! Előrehozott német emelt érettségit ír ma valakinek a gyereke ?
19343. Borian (válaszként erre: 19342. - Zsuzska72.)
2023. okt. 20. 19:00

Juhé.

Szerencsére nem ilyen irányban vagyunk érdekeltek.

19342. Zsuzska72.
2023. okt. 20. 16:23
19341. virgilius (válaszként erre: 19340. - Andivagyokén)
2023. okt. 14. 17:22
Szia, írok priviben.
2023. okt. 12. 19:15

Fiúk, lányok, helló mindenkinek. Látom, sok itt az ismerős arc a középiskolai felvételis fórumról.

Nagyobbik lányom jövőre érettségizik, gondoltam, már idén megpróbálok képbe kerülni, merre leszünk arccal, mert anno kicsit későinek éreztem a tárgyévben elkezdett felkészülést :D

Viszont tényleg azt sem tudom, honnan olvassak, meddig, miről?

Status report: faktokat/emelt órákat felvette (matek, gazdaság, német), Milestone előkészítőt nyáron kezdte, ott a kötelező körök mellett eddig főleg ilyen politikai tárgyú modulok szólították meg.

A faktválasztás alapja az volt, hogy mivel nem világos, mihez is szeretne majd kezdeni, valamilyen gazdasági alapdiplomával nyerhet gondolkozási időt, és közben sok ajtót nyitva tart.

A német mellett az szól, hogy Ausztria vagy Németország (preferably Ausztria) kényelmes távolságra van és reményeink szerint nem annyira drága.

Angolul pöpecül beszél, németül nagyon nem. Angol, amerikai egyetemeket nem tudjuk kifizetni, Hollandia, Skandinávia esetében is az aggaszt, hogy nem tudunk havi súlyos százezreket beletolni majd az egyetemi létezésébe.

Bármilyen ötlet, tanács, tipp, hogy mikortól kezdjek visszaolvasni, mit nézzek, nézzen ő, tapasztalatok Ausztria/Németország/bármilyen ország ügyében nagyon érdekelnek.


Előre is köszi, hetek óta próbálom csendben olvasónként felvenni a fonalat, de úgy érzem, esélytelen.

19339. Aquarius76 (válaszként erre: 19334. - Borian)
2023. okt. 12. 07:02

Én is gratulálok a fiadnak!

Ügyes, hogy kimaxolta az intézményi pontokat. Meg persze amúgy is.

Jó, hogy a lányod helyzete megoldódott az egyéni tanrenddel, még ha anyu olyan izé is, hogy beküldi őt a suliba.:)

19338. Borian (válaszként erre: 19337. - Chelsey)
2023. okt. 12. 06:03
Én is kíváncsi leszek, végül mi lesz... és remélem, szeretni fogja, amt végül választ.
19337. Chelsey (válaszként erre: 19336. - Borian)
2023. okt. 11. 07:35

Ne is mondd!

Ráadásul még csak most felvételizett a gimibe!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy végül majd hová megy tovább. Biztosan jól fog sikerüli az érettségije, de addig párszor befested a hajad :D

19336. Borian (válaszként erre: 19335. - Chelsey)
2023. okt. 11. 07:13
Köszi szépen! Most már "csak" jól kellene érettségizni... Túl vagyunk tablófotózáson, készül a szalagavatóra, olyan hihetetlen, hogy már ilyen nagy fiam van, most született... :-)
19335. Chelsey (válaszként erre: 19334. - Borian)
2023. okt. 11. 07:05

Gratulálok a fiadnak! :)


A lányoddal tényleg gonosz vagy :D

Mondjuk így biztosan halad mindenből. Az már nagy segítség, hogy "csak" hat órája van mindennap. Éppen tegnap beszéltük a fiammal, hogy azért mennyivel jobb negyed négykor hazaérni, mint negyed ötkor. Igazából szerintem 8-13 között meg kellene oldani az oktatást és projekt feladatokkal elérni, hogy a gyerekek saját időbeosztás szerint foglalkozzanak a felkészüléssel, illetve egyéb foglalkozásokra és élni is jusson idő. Csak engem már megint nem kérdeztek meg erről (se)...

19334. Borian
2023. okt. 11. 05:51

Sziasztok!

Hivatalosan is kimaxoltuk az intézményi pontokat, megvan a C1 a fiamnak. :-)

A lányom október 4.-e óta egyéni tanrendes. Eddig nem érzékel sok változást, gonosz anyja beküldi minden nap, minden órára, kivéve a 7. óra ofő és szintén 7. óra ének, minden dolgozatot megír. Viszont azt haangozták be, hogy alkalmanként lesznek délelőtti edzések is, akkor izgalmasabb lesz a helyzet... Azért nagyon fáradt csórikám, várjuk már az őszi szünetet.

19333. Hattori (válaszként erre: 19332. - Bogi11)
2023. okt. 9. 16:09

debreceni gyógyszerészképzéssel a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar saját nyílt napján október 27-én pénteken.

[link]

19332. Bogi11 (válaszként erre: 19304. - Virgilius)
2023. okt. 9. 13:57
Vajon most hogy lehet másik szakot felvenni a jelenlegi mellé? Ugyanúgy kell jelentkezni, és részt kell venni a felvételi eljárásban, mint a most érettségizőknek? pl. nemzetközi gazdálkodás mellé nemzetközi kapcsolatokat. (Csak elméleti a kérdés egyelőre. :) )
19331. Chelsey (válaszként erre: 19330. - Mamija74)
2023. szept. 30. 21:24

Valóban nagyon nem mindegy, hogy valamiről elég beszélni vagy azt profin be is kell mutatni, közben kommentálni, hogy mi történik és miért.

Az sem túl jó, hogy nagyon nagy különbségek vannak az egyes tételek nehézsége között, de nem ez az egyetlen hibája az érettségi rendszernek :(

19330. Mamija74 (válaszként erre: 19327. - Chelsey)
2023. szept. 30. 19:39
Persze, nyilván az ő mércéjével könnyűről van szó. De azt nagyon határozottan állította, hogy jelentősen eltérnek nehézségben a húzható kérdések. Az sem mindegy, hogy elvégzendő e a kísérlet vagy csak el kell mesélni.
19329. Mamija74 (válaszként erre: 19328. - Borian)
2023. szept. 30. 19:34
hát, igen, hasonlóan volt ő is. Itt az idő is egy fontos tényező, mert a 4 órát, ami az emelt kémiára van, lányom pl. az utolsó pillanatig kihasználta, szóval jó ez a kiképzőtábor, hidd el :-)
19328. Borian (válaszként erre: 19326. - Mamija74)
2023. szept. 30. 18:08
Most csak ketten vannak. De tényleg van ilyen jelenség, a fiam még csak a 2-es feladatot számolgatta szép komótosan, mire többen jelezték, hogy kész mind a hat... ekkor ő is begyorsított, mert nem versenyre készült, csak gyakorlásra :-)
19327. Chelsey (válaszként erre: 19326. - Mamija74)
2023. szept. 30. 14:10
Azért a nagyon könnyűekre se mindenki kap maximális pontszámot, el lehet azokat is "izgulni". Ez a felkészítő erre is jó, hogy megfelelő önbizalommal álljanak oda tételt húzni és utána előadni a tudományukat.
19326. Mamija74 (válaszként erre: 19324. - Borian)
2023. szept. 30. 13:13
Villányi fura fazon, de a számolásos előkészítője lányomat nagyon magabiztossá tette az írásbelire. A szóbelin max. pontot kapott, de ott szerinte nagyon könnyűeket húzott. Villányin tényleg sok kis kémiás güzü van így nem csak a tanár hajcsárkodik, hanem ők is versenyeznek egymással. Lányom mindig "felháborodva" jött haza, hogy itt olyanok vannak, akik fél perc után kiesnek a padból, hogy kész vannak a feladattal. Ez őt frusztrálta, mert azért kémiából mégiscsak ő a valaki, szóval tepert ő is ezerrel. Fiadék is többen mentek az osztályból? Lányoméknál volt egy lászlós különítmény :-)
19325. Chelsey (válaszként erre: 19324. - Borian)
2023. szept. 28. 19:21
Akkor neki most nehéz, de ez változhat, ha folyamatosan kondicionálja magát és ezek szerint erre is kiváló lehetőség Villányi előkészítője. Dupla haszon :)
19324. Borian (válaszként erre: 19323. - Chelsey)
2023. szept. 28. 09:10
Szerintem nem árt egy kis stresszkezelési gyakorlat, mert a fiam írásbeli vizsgákon jól teljesít, de szóbeliken nagyon izgul.
19323. Chelsey (válaszként erre: 19322. - Borian)
2023. szept. 28. 06:27
Gondolom, szokni kell a stílusát. A lényeg, hogy a végén jól tudják az anyagot.
19322. Borian (válaszként erre: 19321. - Chelsey)
2023. szept. 28. 06:16
Mondjuk én résen voltam, amikor kiírták, regisztráltunk, de a levelezésből nem úgy tűnt, hogy bárkit elutasított volna. Viszont a kiscsoportos, számolós foglalkozásokhoz szintfelmérőt kellett írni és a "haladó" csoportot viszi ő, a másikat egy kolléga, akiről biztosított, hogy ugyanilyen jó. A fiam Villányihoz jár, azt mondta, 1,5 óra felelés és szívinfarktus, de amúgy jó. :-)
19321. Chelsey (válaszként erre: 19320. - Borian)
2023. szept. 27. 20:35

Sűrű évetek lesz. Ilyen igazgatói támogatás mellett érdemes az egyéni tanrendet megpróbálni. Tényleg sokat számít, ha fontosabb dolgozatokra rá tud készülni otthon és nem kell bemennie olyan órákra, ahol csak simán haladnak tovább. Vagy éppen nem kell elapróznia az idejét, ha pl. kémia témazáróra készülne, de közben szódolgozatot is kellene írni. Elég, ha bemegy a kémiára.


Villányi előkészítőjének nagyon jó híre van, valószínűleg jól fog vele járni. Könnyen be lehet hozzá kerülni vagy inkább szerencse kérdése?

19320. Borian
2023. szept. 27. 18:22

Sziasztok!

Köszönöm a korábbi tanácsokat, hétfőn személyesen beszéltem az igazgatónkkal az egyéni tanrendről. Biztosított róla, hogy nálunk be lehet minden órára járni (sőt, támogatják), lehet év közben is jegyet szerezni, kap megajánlott jegyet és csak akkor kell vizsgázni, ha nincs elég jegy, vagy javítani szeretne. Így fogjuk kérni ezt a lehetőséget, azzal is időt nyerünk, ha of, ének stb. órákra nem jár be, könnyítés, ha pl. dolgozat előtt otthon maradhat és nem számít hiányzásnak.


Meglátjuk, így hogyan fog működni, egyelőre gyűri a dolgokat, csak a kémia kemény dió, reakcióhős számítások vannak éppen műsoron, ehhez nekem is korrepetálást kell kérnem a fiamtól, hogy továbbadjam. :-)


A fiam is nagyon "bizi", végül csak elment a Villányi előkészítőjére is, plusz magántanárok, plusz keringőznek vasárnaponként (szalagavató).


Valaki folyton jön vagy indul nálunk, én máris nagyon fáradt vagyok, pedig még csak szeptember van. :-)

19319. khi72 (válaszként erre: 19316. - Constanzes)
2023. szept. 24. 15:46

Lehet igazad van, ha így van, akkor sikerült megijednünk😁 De kárára nem vált, így a szóbelire már alig kellett készülnie.

Mondjuk náluk a januári matek sikerült rosszul, de ott tudták, hogy nem komplett érettségit kaptak, hanem válogatott feladatokat, a fiam pedig azt, hogy nagyon figyelmetlen volt, abból is sokat tanult. Ott érettségiket töltöttünk le és sorban megoldotta, mint a középiskoai felvételin, így a márciusi már hibátlan lett, az éles 96%. Neki kellett a matek a felvételihez, így az érettségin izgult is, no meg pár pont benézés bármikor benne lehet.

Amúgy azért nem jó a frászt hozni az utolsó pillanatban az érettségizőkre, lehet valakinél az ellenkező hatást váltja ki és teljesen összeomlik. Nálunk is voltak mélypontok, tartani kellett a lelket a gyerekben, szerencsénkre nagyon akarta a kinézett egyetemet, így bármire hajlandó volt.

19318. virgilius (válaszként erre: 19317. - Constanzes)
2023. szept. 24. 15:39
Én 90-ben kezdtem az egyetemet. A végén valóban fizetni kellett, ha nagyon variáltunk, de csak jelképes összeget a mostanihoz képest.
19317. constanzes (válaszként erre: 19304. - Virgilius)
2023. szept. 24. 14:38
Nem tudom ez mikor volt, de már az én időmben is fizetni kellett a második egyetemért akkor is, ha párhuzamosan csináltad...
19316. constanzes (válaszként erre: 19313. - Khi72)
2023. szept. 24. 14:37
Lehet off kicsit, de a próbákat mindig úgy csinálják meg, hogy a gyerekek megijedjenek. A lányomék is írtak matekból és töriből is, és mindenkinek nagyon szar lett. Ehhez képest, utána a lányom a VALÓDI érettségit matekból 94, töriből 98 százalékosra írta.
19315. Chelsey (válaszként erre: 19313. - Khi72)
2023. szept. 24. 11:00
Hú, az nagyon szuper, gratulálok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook