Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2787. Karott (válaszként erre: 2784. - Levia)
szept. 10. 10:51
Nálunk a fizika csak 7-ben kezdődött. S 16-ban végzetteknek már volt a +2 tesi, de erkölcstan még nem. Még ők is megúszták azt, viszont most ezzel a váltással szívnak. Én sem félek, hogy nem veszik fel, az elitsuli előnyét élvezzük, de akkor is bosszant, nem igazságos, s akik nem szerencsések a jó sulival, szívnak. Nem is a kritikus ponthatár miatt, hanem mert be sem jutnak az emelt és a nyelvvizsga miatt.
2786. Karott (válaszként erre: 2783. - Eleonóra123)
szept. 10. 10:47

Jó kérdés. Az emelt érettségikre ez a doksi vonatkozik, s már a új rendszer alapján:

[link]

A 23. oldaltól van a művészeti rész, s nem ír semmit. De az elején azt írja, hogy a "Korm. rendelet 2020. január 1-jétől hatályosuló 23. § (3) b) pontja a jelentkezés feltételeként írja elő – a művészet képzési terület kivételével – a legalább egy emelt szintű érettségi vizsga követelményét." Ez alapján nem kell. De itt nincs szó a nyelvvizsga követelményről.

A művészetközvetítéshez viszont már kér egy emeltet, bármelyiket. Meg kell nézni figylemesen!

szept. 10. 10:46
Én tegnap Api szülőin pl. azt láttam, hogy a mostani 9. mat/fiz tagozatosok úgy startolnak már eleve, hogy matek, fizika emelt és ehhez ki infót, ki nyelvet vàlaszt harmadiknak. Azaz az új rendelet ha 1-2 évig azt is eredményezi, hogy lemennek az eddig megszokott ponthatárok, szerintem ez 3-4 éven belül újra visszaáll.
2784. levia (válaszként erre: 2782. - Karott)
szept. 10. 10:25

Ez az évfolyam, amely 2015-ben fejezte be az általánost, annyiban speciális, hogy

- legalábbis a mi sulinkban hatodikban kezdődött a fizika,

- nem volt mindennapos tesi, helyette (angol és matek volt)

- nem volt kötelező erkölcstan.

Az utánuk következöknél volt a váltás.

A nyek miatt viszont ők is átsorolódtak. Ráadásul ebben az évben is megy a kavarás.

Szívás.

És mi igazán nem panaszkodhatunk, mert itt mindenkinek reális, szinte biztos a +90 pont. De akkor se fair.

2783. eleonóra123 (válaszként erre: 2779. - Karott)
szept. 10. 10:16
Ez a táblázat a többletpontok beszámítására vonatkozik. Ha valaki művészeti/művészetközvetítési/művézseti tanár/edző szakra felvételizik akkor semmilyen nyelvvizsgára, emeltre nem jár neki pluszpont. De az egy középfok + 1 emelt nekik is kötelező?
2782. Karott (válaszként erre: 2781. - Levia)
szept. 10. 10:09

Szerintem a nyekes évvel azok jártak igazán jól, akik az idei év helyett jövőre végeznek miatta. Ezt a bizonytalanságokból eredő katyvaszt elkerülik.

Igez, az OKTV csak szakirányban számít, de így is akadhat egy-kettő, aki ezzel pontot nyer majd.

Azt sem értem, hogy pl. informatikai szakokra miért fogadják el emeltnek bármelyik tantárgyat, míg a természettudományos szakokra csak a felvételi tárgyakat. Mert így ha az infó lesz a befutó, akkor 3 emelttel biztos, hogy kimaxolja a lehetőségeket (angol, infó és matek) akkor, ha beszámítják a 3. emeltet. Ha nem, akkor még kérdéses, hogy megy-e C1-re, mi lesz a nyelvi pontszámítás. Negyedik emeltet valószínűleg nem fog bevállalni, még így sem, hogy kettőt előrehozottan tesz. Viszont az egész cirkusz miatt lemondta a nyelvi faktot, emiatt nem lesz második nyelvből B2-je, amit azért sajnálok.

2781. levia (válaszként erre: 2779. - Karott)
szept. 10. 09:31

Enyim gyerek, több oszttársához hasonlóan (most még) három emeltet tervez (ebből két nyelv) és talán még egy nyelvvizsgát. Szerencséjére neki(k) a nyelv felvételi tárgy.

Most először látjuk a nyekes év igazi hasznát.

2780. levia (válaszként erre: 2779. - Karott)
szept. 10. 09:24

Nálunk van olyan, aki 11.-ben két tárgyból (nyelvek) is oktv helyezett volt, de mivel fizikusnak készül - ahova a nyelv nem felvételi tárgy - így mindez az ismereteink szerint nem számít...

Úgyhogy idén nekivág a fizikának is.

2779. Karott (válaszként erre: 2778. - Eleonóra123)
szept. 10. 08:37

Igen, ez borzasztó. A cikkben is említett fura duplázó nyelvvizsga hírek miatt megy most ősszel emelt angol érettségire a gyerekem. S akkor már biztosra megy, s megy infóból is emeltre. Hisz nem tudjuk, mi lesz.

Ami hiányzik, az ennek a táblázatnak a frissítése: [link]

S megnéztem a tulajdonságait, tavaly ez utoljára 2018.12.18-án volt frissítve, nem egész 2 hónappal a jelentkezési határidő előtt. S önmagában ez sem vetít sok jót előre azzal kapcsolatban, mikor lesz meg az idei.

A max. 490 pont nem teljesen korrekt, elvileg OKTV-vel elérhető az 500 is, de azért ez egy igazán szűk kör, a többségnek tényleg elérhetetlen. Ez alapján valószínűsíthető, ha tényleg a második emelt ad plusz pontot, a harmadik már nem, akkor az orvosi karokon lesz 10 pontos csökkenés. A többin meg jósolhatatlan.

2778. eleonóra123 (válaszként erre: 2777. - Levia)
szept. 9. 22:31

Hát ezt olvasva különösen!

[link]

2777. levia (válaszként erre: 2776. - *kisdarázs*)
szept. 9. 21:20

De jó! Meg is érdemli! Gondolom hiányzik nagyon.

Mi épp ballagási tabló árajánlatokat hasonlítunk össze.... összetett, kimerítő év vár ránk...

2776. *kisdarázs* (válaszként erre: 2761. - Levia)
szept. 9. 20:15

Köszönöm, és én is kívánok minden jót!

Lányom már egy hónapja kint van, nagyon jól érzi magát, imádja az egyetemet. :)

2775. eleonóra123 (válaszként erre: 2774. - Akinomuj)
szept. 4. 09:05
Arra gondolsz hogy biztonságos-e? Ezen kérdésén én is elgondolkodtam, és arra jutottam hogy ez valamennyi országra igaz. Mindenhol akadnak rázós helyek. Van aki Bécsben is aggódik, de nekem ehhez elég elmenni a Hős utcáig.
2774. akinomuj (válaszként erre: 2773. - Eleonóra123)
szept. 4. 08:32

Egyik gyerekem oroszt tanul 2. idegen nyelvként (most kezdi), de nem tudom, mennyire jó szívvel engedném ki, ha lenne rá alkalom. Bár lehet, az ilyen helyeken - autoriter társadalmak - nagyon vigyáznak a külföldiekre az országimázs miatt.

A spanyolnak, olasznak lenne értelme, 11. osztályra elég jó szintre lehet belőlük jutni.

2773. eleonóra123 (válaszként erre: 2772. - Dora68)
szept. 3. 13:59

Sajnos. De hátha bővül majd a lista! Remélni még lehet, nem?

Van ahol spanyolt tanulnak első nyelvként. Az orosz se szerepel a listán, pedig lenne értelme. Annyi legalább, mint a kínainak.

2772. dora68 (válaszként erre: 2771. - Eleonóra123)
szept. 3. 12:40
Szerintem, mert ezeket lehet első nyelvként tanulni az iskolákban. Nekünk is jobb lenne az olasz, de hát ez van.
2771. eleonóra123 (válaszként erre: 2770. - Eleonóra123)
szept. 3. 11:45

Azt nem értem, miért számít első nyelvnek a kínai vagy a francia, de pl. az olasz vagy spanyol meg nem?

Szerintetek bővülhet még az első nyelvek csoportja?

2770. eleonóra123 (válaszként erre: 2769. - Dora68)
szept. 3. 11:41

Hű, de szemfüles vagy!

"A nyelvi program keretében az első nyelvként tanulható idegen nyelvek választhatóak, tehát az angol, a német vagy a francia nyelv, valamint speciális esetben a kínai. A tanuló nem köteles az elsőként tanult idegen nyelvet választani tehát azt, amit általános iskolában kezdett el tanulni, azonban legalább a pályázat évében, a 9. vagy a 11. osztályban) már tanulnia kell a választott nyelvet.

Elsősorban természetesen azt a nyelvet ajánlott választani, amelyben a tanuló már magasabb szintet ért el, mert a külföldi nyelvi képzés ebben az esetben tud valóban hatékony lenni. Azonban előfordulhat, hogy az első idegen nyelvből a tanuló már szerzett nyelvvizsgát, így ezt a lehetőséget pl. további nyelvvizsga megszerzésére szeretné felhasználni."

Ez új információ!

2769. dora68
szept. 3. 11:08

Sziasztok! Itt vannak "információk" az ingyenes külföldi nyelvtanfolyamokról 9-11.-eseknek. Majd csak 2020 első hónapjaiban lehet jelentkezni.

[link]

2768. eleonóra123 (válaszként erre: 2767. - Logarithmia)
szept. 2. 11:30
Ez tényleg érdekes. Izgalmasan érdekes, megjegyzem!
2767. logarithmia (válaszként erre: 2764. - Eleonóra123)
szept. 2. 11:03

Persze! Ez a pánikmentes nyelviskola:-)

Nekem érdekes, h.minden nap más tanárhoz iratkozhatom, nem tudom előre kik lesznek a csoportban...Minden napra meg van hirdetve egy téma, és 2-8 fős csoportokban irányítottan, mégis kötetlenül beszélgetünk róla. Szóbeli nyelvvizsgához szerintem nagyon jó lehet, de nekem nincsenek ilyen céljaim:-)

2766. eleonóra123 (válaszként erre: 2765. - Sütanapocska)
szept. 2. 09:22
Nektek is, meg a gyerekeknek is! Bár most még nagyon gyászoljuk a nyarat. ☹️
szept. 2. 08:56
A legjobbakat, kedves szülőtársak! 😁
2764. eleonóra123 (válaszként erre: 2763. - Logarithmia)
szept. 1. 21:44
Levia tele van információkkal és jó ajánlásokkal. Sajnos nem tudom ez pont melyik volt! Az "érdekes" az jó értelemben érdekes?
2763. logarithmia (válaszként erre: 2762. - Eleonóra123)
szept. 1. 20:26
Én egy másik ajánlásra csaptam le:-) Itt csak beszélünk teljesen szabad időpont/ tanár/ csoportválasztással. Érdekes!
2762. eleonóra123 (válaszként erre: 2754. - Logarithmia)
szept. 1. 11:41

A Széna téribe jársz? Milyennek találod?

A fiam befejezte pénteken a vekopos 120 órás ingyenest. Az övé angol B1-es tanfolyam volt és korrektül végigcsinálták. A tanárnővel elégedett volt. Valóban kaptak tankönyvet (mázli, de pont azt a családot amit a suliban is használnak) és a témákat, nyelvtant rendesen végigvették. Lemorzsolódás nem volt a csoportban, főleg egyetemisták, középsulisok voltak, néhány idősebb felnőtt. Komolyan vették, nem is nagyon hiányoztak, tanultak. Az órákat nem rövidítették, rendesen megtartották. Volt tesztírás (próbavizsga?) a tanfolyam közepe táján és modulzáró vizsga (írásbeli és szóbeli) a végén. Mindenki átment. Szóval, ha valaki rá tudja szánni magát és az időt akkor ez is egy jó lehetőség.

2761. levia
szept. 1. 10:21

Egy nagy kalappal az új tanévre minden gimisnek, friss egyetemistának!

Különös drukk a végzősöknek!!!

Sok örömöt és teljesülő vágyakat mindenkinek!

2760. virgilius (válaszként erre: 2759. - Logarithmia)
aug. 30. 19:27

Nem tudom még, hogy megy...

Lehet, hogy sehogy.

2759. logarithmia (válaszként erre: 2758. - Virgilius)
aug. 30. 19:22

És az emelt önerőből megy? De mikor?

Bár tulképpen már annak is örülni kell,ha szaktanár tartja az órát...4 év 1 tanárral meg már szabályt erősítő kivétel.

2758. virgilius (válaszként erre: 2754. - Logarithmia)
aug. 30. 19:05
Lányoméknál pl csak egy osztály van minden évfolyamon, szóval a fakt-lehetőségek eleve korlátozottak. És még vannak ilyen iskolák... És igen, a fakton itt a középre készítenek fel... És arra se minden tárgyból.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook