Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19519. Chelsey (válaszként erre: 19518. - Khi72)
tegnapelőtt 14:12
A szívbajt hozták rátok, gondolom. :( Még jó, hogy sikerült elérni az ügyfélszolgálatot telefonon! Most is teljes a káosz és hat nap múlva eredményhirdetés. Remélem 2026. nyarára belerázódnak! :D
19518. khi72 (válaszként erre: 19517. - Chelsey)
tegnapelőtt 14:01

Tavaly se működött rendesen. A fiam a feltöltési határidő előtti nap kapott hiánypótlásra felszólítást. Pedig mindent feltöltött, csak az érettségit nem, mert azt központilag intézik.

Ráadásul nyaralni voltunk, a bizik meg ugye itthon… már úgy volt, hogy hazajön és feltölt mindent újra, amikor sikerült elérni őket telefonon. Kiderült, minden rendben, csak még nem dolgozták fel. Pontok jóval később látszódtak csak.

19517. Chelsey (válaszként erre: 19516. - Dóra1)
júl. 17. 19:50
De jó! Végre egy megnyugtató hír! Elképesztően sok panaszt lehet a pontszámítással kapcsolatban olvasni.
19516. Dóra1 (válaszként erre: 19515. - Chelsey)
júl. 17. 18:41
Feldolgozták, meg van a 100 intézményi pont :)
19515. Chelsey (válaszként erre: 19514. - Dóra1)
júl. 14. 16:25
24-ére kiszámolják biztosan (legalábbis remélem). Lehet, hogy úgy vannak vele, hogy előtte meg minek, úgyhogy jut senki be hamarabb attól az egyetemre :)
19514. Dóra1 (válaszként erre: 19513. - Chelsey)
júl. 14. 11:58
Igen, látom én is a csoportokban,hogy teljes a káosz.Szerintem is nagyon túl van ez bonyolítva.Azt tudom,hogy 24-én lesz a ponthatár kihirdetés csak arra nem találok sehol infót,hogy mikor lesz minden kiszámolt pont végleges.Nyilván mindenki kiszámolja magának de nyugodtabb lennék ha látnám,hogy az egyetem szerint is annyi van.
19513. Chelsey (válaszként erre: 19512. - Dóra1)
júl. 13. 10:32

Bár ettől neked lehet, hogy nem lesz jobb, de az érettségi csoportban sokan panaszkodnak, hogy a feltöltött bizonyítványok feldolgozott státuszban vannak, de közben nulla pontot jelez a felvi, holott simán lenne több száz. Csak ki tudja, hogy miért nulla jelent meg. Egyébként semmibe nem kerülne, ha valami jelet odatennének, hogy pl. előzetes kalkuláció, aztán végleges pontszám vagy mit tudom én. Egyébként is az egész túl van bonyolítva.

A végleges pontszámok 24-én lesznek kihirdetve.

19512. Dóra1 (válaszként erre: 19511. - Borian)
júl. 13. 08:25
Szerintem ez így nagyon megtévesztő,hogy a második és harmadik helyre tett egyetemek már feldolgozták csak az Elte nem .Hirtelen kaptunk egy kisebb infarktust, ahogy a pontokra ránéztünk.Miért nem lehet 1.akkor feltenni ha mindenhol minden fel van dolgozva 2.legalább a pontszám mellé odairni,hogy még feldolgozás alatt.Látom,hogy a szövegbe le van írva, de azért ezt egyértelműbben is lehetne jelezni.Nem értem ennek így mi értelme van.Mindegy, ez van.Várunk.Mikorra kell minden egyetemnek a végleges pontszámot megadnia ?
19511. Borian (válaszként erre: 19510. - Dóra1)
júl. 13. 08:11
Türelem, még nem véglegesek a pontok.
19510. Dóra1
júl. 13. 00:41
Sziasztok ! Felvi.hu-n fenn vannak a pontok, viszont az ELTE - nél az intézményi pontok nincsenek hozzáadva.Más is tapasztalta ezt ?
19509. Aquarius76 (válaszként erre: 19493. - Khi72)
júl. 5. 14:43

Majd jövőre beszámolok. :)

Lányom fog emeltezni magyarból. A töri neki mumus, az biztos, hogy közép lesz.:)

19508. Chelsey (válaszként erre: 19507. - Virgilius)
júl. 5. 12:39

Főleg, hogy az Óbudain nincs is ilyen szak :)

Nem vagyok benne biztos, hogy az ELTE-n nemzetközi gazdálkodásból szerzett diploma többet érne a BGE-s diplománál.

19507. virgilius (válaszként erre: 19506. - Letti99)
júl. 5. 11:22
De nem is egyenértékű egy eltés diploma egy óbudaival vagy bge-ssel... Nem véletlenül. :)
19506. Letti99
júl. 5. 08:57
Őszintén megmondva ÉN sajnálom a most kieső egy évet így, hiszen most nem adtuk be, tehát csak a köv. eljárásban vehet részt. Kifizetni ELVBŐL nem akarjuk, mert van egyéb egyetem, ahol elvégezhetné. Igazából a vizsgastílus nem jött itt be neki, hogy csak írásbeli vizsgák, csak gépen, csak feladatválasztós stb. Amiket hall másoktól, ott sokkal könnyebb levizsgázni: Óbudai, BGE.
19505. Chelsey (válaszként erre: 19504. - Virgilius)
júl. 4. 14:35
Nagyon egyetértek veled. Ha csak egy gazdasági végzettség kell, a versenypiacon (de akár közszférában is) bármelyik legalább ennyire eladható, mint ez, ha nem jobban. Persze, ha valaki bele van szerelmesedve és/vagy konkrét célja van vele, amihez ez elengedhetetlen, az más...
19504. virgilius (válaszként erre: 19499. - Letti99)
júl. 4. 13:08
Ő szeretné azért elvégezni ezt a szakot? Mert annak nem sok értelme van, ha beletoljátok a pénzt, és aztán fél év múlva abbahagyja. Ennyire azért már talán látja, hogy milyen az egész. Nem szégyen abbahagyni egy szakot, viszont akkor jobb előbb, mint később. Én is arra szavazok, hogy inkább felvételizzen újra a magyar nyelvűre. De ha inkább valami tök máshoz van kedve, akkor csinálja azt. Ezek a nemzetközi gazdálkodás meg nemzetközi kapcsolatok szakok hangzatosak, de annyi emberkéről hallottam már, aki abbahagyta, vagy elvégezte, és nem tud vele mit kezdeni, hogy tuti nem javaslom senkinek, ha engem kérdez. Telée a padlás ezen végzettségű szakemberekkel valójában. :(
19503. Borian (válaszként erre: 19501. - Letti99)
júl. 3. 15:16

Ha átjelentkezni nem is lehet, de úgy érzi, angolul nem bírja (főleg munka mellett), akkor lehet jelentkezni sima eljárásban magyar nyelvűre. Gondolom, megvan az elég pontja, ha angolra felvették...

De ha anyagilag bírjátok, muszáj volt dolgoznia? Kapcsolódik a munka a képzéshez? Van annyira érdekes, értékes, hogy elússzon miatta a diploma?

19502. Chelsey (válaszként erre: 19501. - Letti99)
júl. 3. 14:05
Azon kellene tényleg nagyon elgondolkodnia, hogy érdekli-e annyira, hogy újra elkezdje/folytassa. Valami oka van annak, hogy inkább a munkájával foglalkozott. Lehet, hogy érdemes lenne inkább valami mást választani, akár keresztféléves képzést, ha elérhető.
19501. Letti99 (válaszként erre: 19500. - Borian)
júl. 3. 12:55

Köszi a választ!! Elkezdett dolgozni, es arra koncentrált jobban. Amúgy ide vagy oda a felsőfokú nyelvvizsga, az órákra igen, de a vizsgákhoz nem volt elég... Állítólag magyarra csak az 1. félévben lehetett átjelentkezni. És azt srm tudom, hogy van-e egymásra épülő kurzus, ami miatt nem is mehetne tovább??

Anyagilag bírnánk, de nem tudom, hogy megérné-e.

19500. Borian (válaszként erre: 19499. - Letti99)
júl. 3. 12:41

Hát ezt nektek kell eldönteni a gyerek és anyagi helyzetetek ismerete alapján.

A következőket gondolnám át:

A gyerek hibája? Ha igen, a képességeivel van baj vagy lusta dög volt? (Ha utóbbi, kis fejmosás nem árt...)

Akarja még egyáltalán? Vagy érdemes váltani?

Ha nehéznek találta, mi nem ment? Esetleg ugyaneza képzés, de magyarul?

Mennyire terhel meg a pénztárcátokat az önktg-es?

19499. Letti99
júl. 3. 12:08
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Gyerekemnek a 2. félévben több vizsgája sem lett meg az ELTE GTK nemz.gazd.angol nyelvű képzésén. Ti mit tennétek? Vállaljuk be a költségtérítést es toljuk magunk előtt a nem sikerült kurzusokat, vagy...??? Megköszönöm, ha ötleteket adtok.
19498. Chelsey (válaszként erre: 19497. - Virgilius)
jún. 30. 09:49

Ja, erre nem is gondoltam!

Ilyen hirtelen jött, átgondolatlan ötletet még elpufogtatok párat és majd egyszer csak meglátsz az államtitkárok között :D

19497. virgilius (válaszként erre: 19496. - Chelsey)
jún. 29. 23:58
Ja, csak akkor vegyél majd fel még tízszer ennyi tanárt is ehhez, ne a mostaniaknak legyen még több munkája a nagyon kevés pénzért... Az egyetemen, az alsóbb évfolyamokkal ellentétben, nem emeltek egy fillért sem. :(
19496. Chelsey (válaszként erre: 19495. - Virgilius)
jún. 29. 23:13
Szerintem is. Egyébként én mindenkit felvennék mindenhová, aztán majd marad, aki bírja.
19495. virgilius (válaszként erre: 19492. - Chelsey)
jún. 29. 21:49
Amúgy mehetnek épp oda is, mármint pszire, de a zöm nem valószínű, hogy ebből fog felvételizni, és ha igen, akkor sem űrpontokkal. Ha meg mégis, akkor megérdemlik, hogy felvegyék őket :)
19494. virgilius (válaszként erre: 19493. - Khi72)
jún. 29. 21:45
Hát igen, megértem... Én is mindig ezt hallom, amit a tanáraitok mondanak. Egyébként 30 éve is ugyanilyen volt kb a különbség a magyar és a töri írásbeli egyetemi felvételi között, de én se mentem volna töriből a világ kincséért se, hiába beláthatóbb meg kiszámíthatóbb. Nézegessétek a korábbi feladatsorokat, az emelt annyira nem változott, ahogy láttam.
19493. khi72 (válaszként erre: 19492. - Chelsey)
jún. 29. 20:48
Magyar emeltről jut eszembe, van benne tapasztalata valakinek? Lányomnak töri v magyar emelt lenne az angol mellett majd 2 év múlva. Mi a suliban a tanáraitól azt hallottuk, hogy nagyon nehéz a magyar és sokkal szubjektívebb, mint a töri. A gyerek viszont jobban szereti a magyart.
19492. Chelsey (válaszként erre: 19491. - Virgilius)
jún. 29. 19:32
Valahol a kettő között van az emelt szintje. Igazad van, inkább azok tudnak magas pontszámot elérni, akiknek felsőfokú a tudásuk. És valóban nem lehetnek annyira sokan azok akik két nyelvet felsőfokon beszélnek, hogy az torzítaná a felvételit. Itt körülöttünk lehet, hogy nem annyira ritka, de azok meg nem pszichológiára mennek. Kb. mint azok sem valószínű, hogy az Óbudai valamelyik mérnöki szakára jelentkeznek, akik magyarból és angolból emelteznek. Úgyhogy nem fogják kitúrni a sok pontjukkal a tt tárgyakból kevesebb pontot összeszedőket.
19491. virgilius (válaszként erre: 19490. - Virgilius)
jún. 29. 13:04
A másik, hogy B2 körüli tudással azért nem fog tudni igazán magas százalékos nyelvi emeltet csinálni, angolból se, de másból még kevésbé, és azért a pszire minimum 85 pontos emelt kell mindkét tárgyból. Német emelt pl nagyon nehéz...
19490. virgilius (válaszként erre: 19489. - Chelsey)
jún. 29. 13:01

Bekerülni szinte bárhová nagyon könnyű manapság, bent maradni annál nehezebb. Anglisztikán is, hogy a másik konkrét családbeli szakot mondjam.

Pszire nem tudom, mennyire olyan nagy könnyebbség a két nyelvi emelt, azért olyan sokan nem csinálnak ilyet. Itt a fórumon nem volt ritka, de az "életben" annyira nem gyakori azért. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook