Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2647. szilva76
júl. 25. 22:16

Nem tudom, hogy ez volt-e már:

[link]

nekem továbbra is sok a kérdőjel. pedig jövőre is lesz érettségizőm.

2646. levia (válaszként erre: 2644. - Eleonóra123)
júl. 25. 14:59
A többség egyénileg pályázik. Enyinm is így nevezett. A csoportnál a csoportvezető tippel csak.
2645. Hermione G. (válaszként erre: 2642. - Levia)
júl. 25. 12:12

:). Ha vannak még ilyen infóitok, ne tartsd magadban:):

Drukkolok Lánykádnak, akár a három hely egyikét jó volna, ha megkapná.

2644. eleonóra123 (válaszként erre: 2639. - Levia)
júl. 25. 12:11

A tippelés nem értem mire jó. Mégis mi alapján lehetne ezt megtippelni? Az enyémeknek nincsenek jövőbelátó képességeik, eddig legalábbis nem érzékeltük így.

És ha rosszul tippel egy csoport egyik résztvevője akkor mindenki bukta az utazást?

Én azt gondoltam hogy a csoportok előbb megtervezik az utat és aztán pályáznak, de akkor ez a jelek szerint nálatok nem így lett?

Azért drukkolok a lányodnak, hátha. A fórum amúgy is elég jó drukkolásban. 😉

2643. Hermione G. (válaszként erre: 2625. - Virgilius)
júl. 25. 12:10
Nálunk mindketten most kezdik a jogsit, a beiratkozásról azt mesélték, hogy szimpatikus volt a hölgy. Be kellett írni, hogy milyen autót vezetnek majd, az időpontokról is szó esett, de az órarendtől függ, főleg a nagynál, így nem nyilatkoztak. E-learninget választottak, a hölgy szerint egy hónap alatt meglesz a kresz...:). Tudom, a neheze utána jön:(.
2642. levia (válaszként erre: 2641. - Hermione G.)
júl. 25. 11:23
A gimiben terjedt híre. :-)
2641. Hermione G. (válaszként erre: 2640. - Levia)
júl. 25. 11:18

Értem. Klassz lehetőség, kár, hogy mi már kifutunk belőle.

Az pedig külön tetszik, ha barátok/barátnők együtt mehetnek:). Örök élmény lehet. Nem is mondom a gyereknek, miről maradt le.

Ti honnan tudtátok? Hihetetlen, mennyi minden van amiről nem tudunk és milyen jó, hogy itt a fórum és tájékoztat erről. :)

2640. levia (válaszként erre: 2638. - Hermione G.)
júl. 25. 11:11

Nem tudni. Eddig 3 jelentkezési ablak volt, nagyjából félévente. Egy 18 éves két körben jelentkezhet.

A lemondás ilyen-olyan okból történt, leginkább nem tudtak megegyezni. Ha csoportosan jelentkeznek, egyszerre és ugyanoda kell utazni. Egy bizonyos időszakban.

2639. levia (válaszként erre: 2636. - Eleonóra123)
júl. 25. 11:07
5-6 egyszerű kérdés az Eu-ról (pl tagországok száma) gyerekről (miért utazna, nyelvtudás stb) és azt kellett megtippelni, hogy vele együtt vajon hányan fognak jelentkezni az adott időszakban teljes unióból. Na ez nem jött be. Totál lutri. Ha Mo-ról van a kvótának megfelelő számú jobb tipp, ők mehetnek. Ha az egyértelmű kérdésekre is jól feleltek persze.
2638. Hermione G. (válaszként erre: 2635. - Levia)
júl. 25. 11:07
Hű, ez nagyon érdekes. A többiek miért mondták vissza? Jól értem, hogy ez jövőre fog élni, ugye?
2637. Hermione G. (válaszként erre: 2633. - Karott)
júl. 25. 11:02

Egy apró kiegészítés:

A támogatási idő az ÁOK-on 14 félév (mivel osztatlan képzés és a képzési idő több mint 10 félév.)

2636. eleonóra123 (válaszként erre: 2635. - Levia)
júl. 25. 10:51
Köszi! Az ilyen infók kincset érnek! A feladatok milyenek, mert erről semmit nem találtam még? Mire kíváncsiak vajon?
2635. levia (válaszként erre: 2634. - Eleonóra123)
júl. 25. 10:32

A Discovereu-n a lányom épp lemaradt a tippeléses feladaton, még várólistán van, de gyakorlatilag nem reménykedik. Az a vacak benne, hogy csak két héten át nyitott a jelentkezés, és előre nem mondjàk meg, mikor kezdődik. Ha nem nézed hetente az oldalt, vagy nem szól valaki, lemarad a gyerek.

Az osztályból egy négyfős csoport nyert, de végül csak egy srác tervez elmenni, a többi visszalépett (ilyenkor a várólisták kerülnek előrébb).

Sajnos Magyarország kvótája nagyon kicsi, eleve pár százan utazhatnak csak. De jelentkezni szerintem megéri, jó lehetőség.

júl. 25. 10:06

Remélhetőleg mindenki jóóól megünnepelte a sikeres felvetelit. Időközben megtudtuk hogy a rokon lányzó akiért szorítottunk szintén bejutott az álomhelyre. :)

A napokban több egyetemistáknak szóló lehetőség is szembe jött velem. Ti ismeritek ezeket, van valamilyen tapasztalatotok? Nekünk meg odébb van, de az idő rohan, jó időben tájékozódni.

[link]

[link]

2633. Karott (válaszként erre: 2631. - Aszparagusz)
júl. 25. 08:16
Ez nem pontosan igaz, hanem 12 államilag támogatott féléve lehet egy embernek. Az új rendszerben ezt már pontosan számon tartják, de a régi rendszerben nem tartották, ilyenkor képzés hosszától függetlenül 7 félévet "vélelmeznek", bár ez inkább mesterképzéseknél lehet érdekes.
júl. 25. 08:10
Vagyis akkor akinek megvan a ponthatár, az automatikusan bekerül az államilag finanszírozott helyre a startnál?
2631. aszparagusz (válaszként erre: 2629. - Sütanapocska)
júl. 25. 08:06
Nem rakhatják át, a sorrendet te határozod meg. Költségtérítésesnél azért is lehet magasabb a pont, mert akinek már van akármilyen diplomája, az csak költségtérítésest jelölhet meg.
2630. virgilius (válaszként erre: 2629. - Sütanapocska)
júl. 25. 07:57
Nem rakhatják át, azt külön be kell írni mint egy külön tagozatot. Ha nem írja be egyáltalán, akkor nem vehetik fel oda akkor sem, ha a másira nem elég a pontja esetleg, emide meg igen.
júl. 25. 07:54

Tudnátok segíteni?

Egyetemista gyermekes szülőktől kérdezem....

Éjszaka kicsit pörögtem a neten és megnéztem a félévi.hu-n több olyan szakot, ami nekünk egy belőtt irány akár a lányomnál, akár a fiamnál. Nem egy olyat láttam, hogy az ANA vagy a ANK ugyanolyan ponthatárt ír. Azt már kigugggliztam, hogy sokan azért adják be inkább a költségtérítésesre a jelentkezést, mert akkor nem kell aláírni a szerződést. Azt is tudom, hogy jelenleg milyen szabályok vannak az átsorolásnál.

Én azt szeretném tudni, ha valakinek megvan a 440 pont például, ami kell, automatikusan bent van ANA-n vagy berakhatják ANK-ra is?

Na erre nem találtam választ.

Bocsi, ha bárgyú a kérdés! 😁

2628. eleonóra123 (válaszként erre: 2627. - Frozi)
júl. 24. 23:02

Általában azt gondolom hogy csökkenni fognak (nehezebb lesz pluszpontokat szerezni) de a slágerszakokon azért kevésbé. De elképzelhető hogy a szigorúbb bemeneti feltételek miatt kevesebben jelentkeznek majd felsőoktatásba és emiatt meg könnyebb lesz bejutni.

Nagy kérdés hogy melyik hatás lesz erősebb.

2627. frozi
júl. 24. 22:50

Gratulálok mindenkinek! :)

Mi jövőre következünk a nagyobbikkal. Szerintetek a változó feltételek (1 emelt, 1 nyelvvizsga bemenetként) mit hoznak, pontemelkedést, vagy inkább csökkenést?

2626. akinomuj
júl. 24. 22:25

Hatalmas gratula! Úgy látszik, ezen a fórumon minden gyerek sikerrel járt. Virgiliuséknak dupla grat!!!

És igen, a jogsi nálunk is felmerült (na nem egyeskénél, ő erre még nem érett, és tudja is magáról, hanem ketteskénél).

A nagy csak szépen felvételizzen, érettségizzen. Elég az is. Meg a bő féltucat egyéb betervezett verseny, amúgy szokás szerint.

Megkukkolom majd én is a ponthatárokat, de azért annyira nem fogom szétizgulni magamat, nem sztárszakra készül.

2625. virgilius (válaszként erre: 2624. - *kisdarázs*)
júl. 24. 22:06

Valami nagyon nem okés ebben az "iparágban".

Mi még az első vizsga előtt állunk egyébként, még akár meg is lehet... Csak már lassan egy éve megy ez, és lelkileg nagyon megterhelő neki.

2624. *kisdarázs* (válaszként erre: 2599. - Virgilius)
júl. 24. 22:02

A jogsi nálunk sem lett meg.

Szó ami szó, azért bántja a csőrömet, hogy még annak is sikerülni szokott, aki a 8 osztályról a papírját az ecserin vette.

Úgy látszik, hogy az ész ebben az esetben csak hátráltató tényező. :(

júl. 24. 21:48
Mindenkinek gratula! 🙂
2622. Karott (válaszként erre: 2621. - Virgilius)
júl. 24. 21:30
Ismerek én is ilyet. Teljesen érthető.
2621. virgilius (válaszként erre: 2619. - Karott)
júl. 24. 21:29
Nálunk kb azért ment oda az osztály fele, mert idén még ingyen mehetnek. :)
2620. levia (válaszként erre: 2616. - Virgilius)
júl. 24. 21:29
Néha eszembe jut, ha nem nyekre jut be anno a gyerek, mennyivel kiszámíthatóbb viszonyok között mehetett volna egyetemre.
2619. Karott (válaszként erre: 2616. - Virgilius)
júl. 24. 21:26
Állítólag állami támogatott helyett ösztöndíjas helyek lesznek. De természetesen itt sem tudni a részleteket.
2618. levia (válaszként erre: 2616. - Virgilius)
júl. 24. 21:25
Sajnos arról szólnak a hírek.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook