Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
460. Regin_a (válaszként erre: 453. - Globus)
2014. nov. 24. 18:59
Ne izéjj már! Nem a tüdőt fújják fel hanem a hasüreget. Nix semmiféle hányás és "kilélegzés"
2014. nov. 24. 17:40

Sziasztok!!


Engem májusban műtöttek és az lenne a kérdésem hogy szerintetek az normális hogy azóta hízom bármit is csinálok?

458. Bözsi néni (válaszként erre: 455. - Szilvus74)
2014. nov. 24. 16:47

Szia!


Nekem semmi hányingerem, semmi bajom sem volt altatás után.

457. globus (válaszként erre: 455. - Szilvus74)
2014. nov. 24. 15:50
Nem törvényszerű a hányás, gondolom. Engem csak egyszer altattak, nem hánytam és hányingerem sem volt.
456. Szilvus74 (válaszként erre: 454. - Macliz)
2014. nov. 24. 15:36
Köszi!)
455. Szilvus74 (válaszként erre: 453. - Globus)
2014. nov. 24. 15:36

Köszi AZ infot!)

es a hanyinger? Vagy a hanyas mutet utan AZ altatastol vagy a szendioxidtol van?

454. macliz (válaszként erre: 451. - Szilvus74)
2014. nov. 22. 11:31
az altatás a legjobb része:) mikor felkelsz na az meg a legeslegjobb:)
453. globus (válaszként erre: 452. - Szilvus74)
2014. nov. 21. 23:53
Igen, minden műtétnél széndioxiddal felfújják, ez szükséges, hogy tudjanak mahinálni :) Emiatt néhány betegnél előfordulhat műtét utáni hát-vállfájdalom, de nagyobb légzésekkel, mozgással gyorsítani lehet a gáz kiürülését. Én nem éreztem ilyesmit.
452. Szilvus74 (válaszként erre: 424. - Globus)
2014. nov. 21. 23:35

Szia!

Orulok hogy túl vagy rajta es egész jol viselted:)

A hasat Ugye felfujjak mutetkor azzal nem volt gondod mikor magadhoz tertel az altatasbol?

koszi a valaszt)

2014. nov. 21. 23:24

Sziasztok!)

engem december3-an mutenek..kicsit parázik at altatastol mar egyszer voltam semmi bajom se volt remelem most is jol viselem)

450. Regin_a
2014. júl. 29. 21:11

Majd' 2 hete műtöttek

Ma jutottanm odáig, hogy chili és lilahagyma

Idáig semmi gond

Meglátom az ErősPista mit művel

449. youlcsi (válaszként erre: 448. - Zsanidog)
2014. júl. 25. 10:13

2 hét után az ilyen fájdalmak szerintem nem férnek bele a normálisba. én visszamennék a helydben az orvoshoz.


nekem 1 év alatt sem múlt el a hasfali érzékenység. 1 pontban, ha hozzáérek, fáj... persze tudom a megoldást, ne piszkáljam :D mindenesetre már a kezdetekkor látott miatta orvos, semmi bajom nincs, azt mondta előfordul az ilyen.

448. zsanidog (válaszként erre: 447. - Bözsi néni)
2014. júl. 25. 09:37

Szia!

A sebeim szépen gyógyulnak.

Az első héten egy alkalommal volt amikor úgy fájt mint régen de ez elmúlt - olvastam van ilyen - ...Hasmenés nagyon ritkán van, de ezt az inzulinrezisztenciának tudom be...

Engem inkább a hasam fájása aggaszt!

Hajolni nem tudok és oldalra se megy a fordulás:)))Hasrafordulásra ne is merek godolni. Ha sokat fekszem utána ha felállok olyan mintha a kést forgatnák benne...

Nálam ilyen fájdalmak vannak. Igaz, hogy holnap szombaton lesz 2 hete, hogy volt a nyisznyisz.

447. Bözsi néni (válaszként erre: 446. - Zsanidog)
2014. júl. 21. 16:38

Szia!


Gyógyulást neked. Szerencsésen megúsztad, mert gyulladással lehetett volna rosszabb is.


Nekem felül csak 2 vágás van, ebből egy már szinte nem is látszik, és a köldöknél lévő sem. Már neked is elmúlt a fájás, ugye?


Az orvos szerint ehetek mindent, viszont időnként nekem bizony fáj az epém helyén - majdnem ugyanúgy, mint a műtét előtt.


Valakinél van ez így? Vagy csak nekem fáj?

2014. júl. 17. 08:20

Sziasztok!

Szombaton volt a műtétem. (Ma csütörtök van.)

Az én esetemben már 2008-ba diagnosztizáltak egy 22mm-es követ.

Utóbbi 2 hétbe nagyon fájt a hátam és hetente egyszer éjszaka annyira nyomott a bordámnál, hogy hányni kellett. Odáig jutottam, hogy szerdán elmentem UH-ra ahol a doki elkapott a tíz körmömről , hogy mire vártam és elmondta 25mm és be van gyulladva a hólyag. Azonnal sebészhez küldött. A sebész megvizsgált és hazaküldött, hogy diétázzak....mondanom se kell kiborultam mivel 1,5 éve inzulinrezisztencia miatt már így se ehetek...Na mindegy...Fájdalmaim annyira fokozódtak, hogy péntek reggel felhívtam egy ajánlott sebészt aki mondta rendbe és szombat 9 óra műtét.

Így is történt.

A műtét teljesen fájdalommentes volt. Boldogan és nyugodtan ébredtem. Olyan boldogságot rég éreztem.

A sebeim nem fájtak és már 1,5 óra múlva kimentem a mosdóba segítséggel.

Másnak már haza is engedtek. Varratszedés és hasonlok.

Az egészbe a legrosszabb, hogy 10 napig magamnak kell beadnom a vérhígítót! Sajnos nem bírom a tűket!

Én már hétfőn mászkáltam a boltba és mindent eszek...A görögdinnye kicsit megviseli, de eddig nagyon jól bírja a testem.

A felső három vágásom már csak egy karcolás, de a köldökömnél lévő elég csúnyácska...

Hasra és oldalt sajna még nem tudok fordulni. Ez számomra nagyon problémás, mert mindig hason alszom. Hasmenés az van de az inzulinrezisztencia miatt már ez is megszokott.

Inkább már csak az a gondom, hogy fáj a köldökömnél a poci de ezzel együtt is azt mondom megérte megműtetni…Javaslom ne halogassa senki…

Ez lenne az én történetem...

2014. máj. 21. 17:41

Én semmivel nem kenem, de jó lenne ha halványodnának.

Nekem is a legfelső vágás a legnagyobb, és vastagodva is van ( én ezt azzal magyaráztam magamnak, hogy szorosra varrták, ezért vastagabb).

Nekem holnap lesz 4 hét (a műtétem napja). Már dolgozom, és úgy érzem, még mindig fáradékony vagyok, de már 90 %-ban felépültem. Persze minden nap pihenek napközben is. Pihenj te is minél többet. Vannak akik a 6 hétre esküsznek!

444. Bözsi néni (válaszként erre: 442. - Betsabé)
2014. máj. 20. 22:12

Csak ővatosan a fürdőzéssel, sok fertőzést össze lehet ott szedni. Én is nagyon szeretem a vizet, de még várnom kell, egyelőre csak folyó víz érheti a sebeket v. inkább sebhelyeket.


Ti kentétek valamivel? Nekem a gyomorszájnál lévő s legnagyobb, azon var van még, és egy kemény csomót is érzek, ha megtapintom. A másik kettő szinte csak egy karcolás.


Kontractubex-szel kenem, az állítólag nagyon szépp teszi és megszünteti ezt a csomót.

443. Bözsi néni (válaszként erre: 441. - Globus)
2014. máj. 20. 21:45

Huhh, ez elég megrázó volt, nem is gondoltam eddig bele, hogy mit és hogyan műveltek ott bent.


Azért mégiscsak nagyon jó ez a laparoszkópiás eljárás, képzeljétek a régi "félbevágós" milyen lett volna.


Ma kicsit többet mászkáltam (orvoshoz, meg haza, ilyesmi) és kicsit fájdogál jobb oldalt - az epe helyén :-((

442. Betsabé (válaszként erre: 441. - Globus)
2014. máj. 19. 20:11

Én is néztem ilyen videót. Nem tudom, de szerintem mindenkinek bent maradtak a klipszek. Ez olyan mint a petevezték elkötése.

A műtét után 3 és fél héttel (tegnap) fürdőbe mentünk. Először fel sem merült bennem, hogy szabad-e, aztán meg azért is elmentem, hiszen szépen bezáródtak a sebeim már több mint 2 hete. Jól esett a vízben mozogni. Ma nagyon jól éreztem magam.

441. globus (válaszként erre: 440. - Bözsi néni)
2014. máj. 18. 22:15

Ezt csinálták velünk :)

[link]

A fém klipszek bent maradtak? :/

440. Bözsi néni (válaszként erre: 439. - Globus)
2014. máj. 18. 20:54

Szia!


Jobb is megelőzni a nagyobb bajt. Érdekes, amit a rendeződésről írsz.


Úgy tűnik, nálam éppen ez zajlik. De már szűnik a puffadás is, tehát rendeződnek a dolgok.


Ami érdekes, hogy itt hasmenésről olvastam, nekem éppen az ellenkezője okoz problémát. Ahogy eddig is.

439. globus (válaszként erre: 438. - Globus)
2014. máj. 18. 09:02
Egyetlen furcsaság volt, de nem rossz, vagy fájdalmas, hogy napokig érezni lehet még, valamit megbolygattak. Pár nap alatt átrendeződnek a szervek, mire minden a helyére kerül, addig ez szokatlan :) Tudod, mint a kihúzott fog, vagy új korona...
438. globus (válaszként erre: 430. - Bözsi néni)
2014. máj. 18. 08:59

Nem másnap, hanem 4 nap múlva :)

Ételekkel kapcsolatban azért nem volt gond, mert nekem például előtte sem volt panaszom, ehettem-ihattam gondtalanul bármit. Csak UH lelet miatt kényszerítettek műtétre, egy napot töltöttem sürgősségin pusztán ezért. Saját felelősségre hagytam ott, a későbbi problémákat elkerülendő szántam magam műtétre.

Nálam 4 sebhely volt...

2014. máj. 18. 08:26
Én 3 hét után csütörtökön kezdtem el dolgozni. Hát még vigyáznom kell magamra.
436. Bözsi néni (válaszként erre: 435. - Betsabé)
2014. máj. 14. 16:01
Pénteken megyek varratszedésre, majd beszélek az orvossal.
435. Betsabé (válaszként erre: 434. - Bözsi néni)
2014. máj. 14. 11:20

Viszont kívánom!

Ha mégis megmaradnak a panaszok, akkor érdemes visszamenni az orvoshoz. Én a műtét óta, ha nehezebbet ettem, vagy rosszul esett valami, akkor vettem be bilagitot/colagitot. Vannak kifejezetten puffadásra is gyógyszerek.

434. Bözsi néni (válaszként erre: 433. - Betsabé)
2014. máj. 14. 11:17

Szia!


Köszönöm, be fogom tartani. Jó egészséget kívánok!

433. Betsabé (válaszként erre: 430. - Bözsi néni)
2014. máj. 14. 11:06

Szia!

Gyors gyógyulást kívánok! Én még mindig táppénzen vagyok. A dokim, azt mondta, hogy 3 hét a gyógyulás. Holnap jár le a 3 hét, és holnap megyek dolgozni. De még csak 80%-ban érzem jól magam. Nekem a műtét óta gyakrabban van hányingerem, iyenkor iszok, és eszem pár falatot, aztán jobban leszek. Puffadást nem tapasztaltam. Több műtött barátom mondta, hogy nagyon fontos a műtét utáni diéta, mert ez teszi sikeressé a műtétet.

Ha 9-én műtöttek, akkor ebben a hónapban vedd komolyan a pihenést! Ha jelez a szervezet, azonnal fekvés. Én is így pihentem. Próbáltam nem elhagyni magam, de amikor éreztem, hogy pihennem kellene, akkor megtettem. Ha kérdésed van még, nyugodtan írj!

2014. máj. 14. 10:42

Ti is puffadtatok műtét után? Kb.meddig?


Dálutánra-estére már hordó a hasam, pedig betartom a diétát, és a többszöri kis mennyiségű étkezést. Kivéve a reggeli kávé...

431. Bözsi néni (válaszként erre: 429. - Betsabé)
2014. máj. 14. 10:22
Egyetértek veled. A hajlam a kövesedésre megmarad, nagyon oda kell figyelni az étkezésre az egészség érdekében.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook