Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
400. youlcsi (válaszként erre: 399. - Betsabé)
2013. júl. 30. 10:06
szia! hasmenés továbbra is van. ami inkább aggaszt, hogy a hasi seb alatt kb tenyérnyi részen fáj a hasam. nem egyfolytában, hanem kb mint amikor az ember megüti, és utána érintésre/nyomásra érzékeny lesz a terület. csak egyszerűen a tegnapi 40 fokban nem bírtam rászánni magam, hogy orvoshoz menjek, így marad a jövő hét.
399. Betsabé (válaszként erre: 398. - Youlcsi)
2013. júl. 29. 16:02
Hogy vagy? Nekem is vannak köveim, de halogatom a műtétet. Nem túl biztató a már műtöttek hasmenési panaszai.
398. youlcsi (válaszként erre: 397. - Sajert)
2013. júl. 1. 21:20
amikor mentem varratszedésre, automatikusan adta a doki.
397. sajert (válaszként erre: 396. - Youlcsi)
2013. júl. 1. 20:56
Én meg se kaptam a szövettan eredményét. Eszembe se jutott eddig.
396. youlcsi (válaszként erre: 395. - Youlcsi)
2013. jún. 24. 11:14
sőt. most újra olvasva: krónikus epehólyaggyulladás.
395. youlcsi (válaszként erre: 394. - Sajert)
2013. jún. 24. 11:12

:D

remélem, nekem sem lesz továbbra sem semmi gondom.


egyébként most voltam varratszedésen, ahol megkaptam a szövettanomat. furcsa, hogy a szövettan alapján epehólyaggyulladásom volt :/

394. sajert
2013. jún. 23. 21:49

Nekem hat éve voltak epeköveim, mígnem megszólaltak :-(. Senkinek nem kívánom. Két hétre rá kaptam időpontot, mivel csak ki akart jönni a 2,5 centis, szerencsére nem tudott, de így is a falat kapartam.

Április közepén vették ki, laporoszkópiával, volt vele nyűgöm, de mindent ehetek. Kb. 10 napig tartottam az epediétát (kisebb kilengésekkel), aztán szépen visszatértem a normál étkezéshez. Három nappal a műtét után már friss újhagymát rágcsáltam, amit a kertből szedtem. Kb egy hónappal a műtét után már lángost ettem, paprikát, paradicsomot, hagymát, rántott húst, uborkasalit stb... Minden olyat, amit az epések/epenélküliek nehezen tolerálnak.

Én most már örülök a műtétnek. Mondjuk nekem előtte se volt semmi tünetem.

393. youlcsi (válaszként erre: 392. - Ildi^^)
2013. jún. 23. 14:29
egyenlőre nem gondolom így :( a műtét mégiscsak műtét a maga összes kínjával... az epeköveim meg lehet, további 30 évig némák maradtak volna...
392. Ildi^^ (válaszként erre: 391. - Youlcsi)
2013. jún. 23. 09:44
jól döntöttél! majd meglátod.:)
391. youlcsi
2013. jún. 16. 16:40
túl vagyok a műtéten. utólag azt mondom, elfért volna még pár évig bennem :/ de már mindegy, kint vannak a kövek.
390. youlcsi (válaszként erre: 389. - Ildi^^)
2013. ápr. 12. 21:57

hát ez az... hogy nem tudni, hogy 20 év vagy 20 perc múlva lesznek majd először panaszaim.

és most nagyon rámijesztettek... egy 2éves van itthon, most már abszolút nem mindegy, hogy 2-3 nap és lapar, vagy szenvedés és esetleg nagyműtét...

a mérleg másik nyelve pedig egy gastroenteritis, aminek a tünetei az epehólyag nélkül csak romlanának...

389. Ildi^^ (válaszként erre: 388. - Youlcsi)
2013. ápr. 12. 20:23

szia! akkor nagy szerencséd van, hogy nincs vele gondod.

olyankor nem érdemes kivetetni, de ha elkezdődnek a panaszok, na akkor viszont már igen. mert egyre rosszabb lesz.

én is 5 év után vetettem ki, mert minden naposak voltak a görcsök, és főleg éjszaka.

388. youlcsi
2013. ápr. 12. 12:46

sziasztok!

remélem jár még erre valaki...


bő 6 évnyi (tudott) epekövesség után egyre inkább a műtétre hajlok... bár még egy fél mondat is elég lenne, hogy lebeszéljen bárki róla... véleményeket szeretnék, hogy miért jó megműttetni?


nem fáj, nincs vele gondom... értem én, hogy így is egy időzített bomba... de nem érzem életem fénypontjának, hogy egészségesen csak úgy kés alá feküdjek...

387. Krisz 18 (válaszként erre: 386. - Krisz 18)
2013. febr. 8. 15:49
megvan
386. Krisz 18 (válaszként erre: 382. - Edka1980)
2013. febr. 8. 15:49

Már azóta gondolom megven a válasz, de ha mégsem, akkor :tüdőgondozó. Egy mellkasfelvételt készítenek.

Légzésfunkciós vizsgálat?? Nem hinném, h ide azkellene, de a mellkasrtg biztosan kell.

Minden jót:)

385. Nina74 (válaszként erre: 384. - Ildi^^)
2013. febr. 5. 05:34

Igazad lehet mert engem február 22-ére behívtak előzetes vizsgálatokra. Biztosan ezeket végzik el.

Bár Nekem november végén a kórházban már ezeket megcsinálták a hasnyálmirigy gyulladásom miatt.

384. Ildi^^ (válaszként erre: 382. - Edka1980)
2013. febr. 4. 17:25

szia!

nem, nem a tüdőgondozóba kell menni, hanem a röntgenbe, mellkasfelvételre.

pár perc és kész. kell még vérvizygálat, meg hasi ultrahang, ha még nem volt neked.

más nem kell.

383. Nina74 (válaszként erre: 382. - Edka1980)
2013. febr. 4. 16:57
Szia! Engem is márciusban műtenek de nem küldtek a tüdőgondozóba. Úgyhogy sajnos nem tudom.
2013. febr. 4. 16:31
Sziasztok! Neken is van epekövem márciusban műtenek. Ma voltam dokinál, aki a műtét előtt elküldött különböző vizsgálatokra. Először mennem kell a tüdőgondozóba, de a a pípron nem tudom elolvasni íz írását.A következő lenne a kérdésem: Tűdőszűrésre küldött vagy légzésfunkció vizsgálatra?
381. Ildi^^ (válaszként erre: 380. - Magic1978)
2012. nov. 5. 19:26
nem, semmi nem lehet, teljesen meztelen vagy, de letakarnak zöld lepellel:)
2012. nov. 5. 11:19
Epekő műtét közben lehet rajtam valami?Értem a valamit bugyi zokni??
379. Ildi^^ (válaszként erre: 378. - Cataline79)
2012. aug. 4. 08:22

szia! nekem 1 éve vették ki, és nekem is hasonló a problémám, de még nem ennyire durva.

reggelente vagy 3szor is elmegyek, teljesen kiürülök, mégis, később ha eszem, akkor elkezd görcsölni a hasam, és mehetek a vc-re.

ivástól nem, csak kajáktól.

nem tudom miért lehet ez, de biztos hogy nem jó.

ha rosszabbodik, elmegyek dokihoz én is.

2012. júl. 30. 22:36
Sziasztok! 3 éve műtöttek epekővel. A gyógyulás hamar ment, diétát is rendesen tartottam, semmien étel nem okozott gondot. Kb. eltelt egy év mikor egyre gyakrabban evés után vagy épp még be se fejeztem az evést rögtön görcsölt a hasam és wc-re kellett mennem és hasmenésem volt...elmentem dokihoz, azt mondta ez természetes mert az epefolyadék folyik és attól van..mára eljutottam addig, hogy bármit eszek (zsíros zsírtalan), sőt akár pár kortyot vizet iszok szaladnom kell wc-re ami nagyon kellemetlen. Mert még ha otthon vagyok akkor oké, de nem tudok sehova (pl: egy fesztiválra se elmenni úgy hogy ez ne történjen meg) És már arra vigyázok, hogy kaját nem is merek ilyen helyen enni, de azért innom csak muszáj és akkor is. Már ha valahova megyünk rögtön azt nézem, hogy wc van-e vagy merre van. Múlt héten voltam dokinál, mert alig ettem meg inni se nagyon ittam de minden átment rajtam sőt...szerintem vagy 10Xannyi amit megettem a napok alatt...doki azt mondta ezzel együtt kell élni, de én már nem birom ezt...szerintem nem normális dolog. Van más is ilyen helyzetben? Vagy valami megoldást nem tudtok rá? Köszönöm előre is a választ!
377. Ildi^^ (válaszként erre: 376. - Moncsika2525)
2012. febr. 12. 08:59

hú sajnálom, de rendebejön, hidd el!

kellemetlen biztos, de így ki tud ürülni a váladék, és minden oké lesz.

minden nap tegyél tiszta kötést, nekünk betadint javasoltak rá, és tényleg jó volt.

további gyógyulást kívánok!

376. Moncsika2525 (válaszként erre: 375. - Ildi^^)
2012. febr. 12. 07:47

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál nekem! :) Most olvastam a soraidat de már túl is vagyok a sebfelnyitáson, ugyanis gyulladás van a heg alatt, ma hajnalban ébredtem arra , hogy ragacsos váladék szivárog a sebből. Azonnal mentünk a kórházba . Most már tudom mitől nőtt nagy dudor a bordám alatt.......

375. Ildi^^ (válaszként erre: 372. - Moncsika2525)
2012. febr. 11. 21:39

szia!

ha a heg körül van, akkor az a belső varrat, pár nap alatt elmúlik. nekem is volt, kicsit érzékeny volt.

viszont a páromnak a heg fölött volt a gyomránál, neki elég nagy lett a dudor, kiderült hogy genny van benne, újból felvágták a sebet, és pár napig nyitva hagyták, hogy ürüljön a genny. kötözte minden nap magának, szépen ki is tisztult neki.

374. youlcsi (válaszként erre: 373. - Diuska737)
2012. febr. 11. 21:11

köszi :)


legutóbb, amikor nézték (bő 2 éve) akkor volt 4-5 darab és olyan 5-7 mm-es. vagy vmi hasonló számok voltak :)

373. Diuska737 (válaszként erre: 369. - Youlcsi)
2012. febr. 11. 15:21

Ismert epekővel évente érdemes kontrolláltatni, tudni kéne hozzá hogy mekkora és több van-e?

Nem mindegy, a kisebb(ek) elzáródást okozhatnak, és ne nagyon fogyaaszon epeköves nehéz étleket, inkább csak kisebb adagot, és ne többször (másnap, vagy ebéd után estére is).

Puffadást, fájdalmat, epegyulladást okozhatnak a kis kövek. Kicsi: 2-6 mm, nagyobbak 1-3 cm, is okozhat panaszt, jobb megszabadulni az epekövektől.

2012. febr. 11. 15:13

Sziasztok!

8 napja műtöttek meg, laparoszkópiával eltávolították a gyulladt epehójagot, fél centis epeköveim voltak, sok sok bajt okoztak nekem.

Pár napja vettem észre, hogy a jobb bordám alatt lett egy pukli, kemény és érzékeny, nem tudom mire véli mi lehet ez, volt már valakinek ehhez hasonló tünete műtét után? Mi lehet ez?

371. youlcsi (válaszként erre: 370. - EsztyMorgan)
2012. jan. 20. 14:32

köszi :)


nekem problémát nem okoz, véletlen találtak rá anno góckutatás közben, utána talán még 2x nézték, ha már úgyis volt hasi uh... de ennyi. még amikor epehólyaggyulladásom volt, akkor sem volt semmi bajom.


mindegy... majd a háziorvossal megbeszélem akkor a beutalót. úgyis még a télen elnézek felé. nem látott másfél éve :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook