Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
370. EsztyMorgan (válaszként erre: 369. - Youlcsi)
2012. jan. 20. 11:59
Hát nem tudom.. nekem kb egy éve derült ki, és akkor azt mondta a doki, hogy műteni kell. Kérdeztem, hogy mikor, azt mondta 1-2 éven belül, de amúgy is érezni fogom, ha itt az idő, és igaza is lett. Már 12 kilót fogytam, ennek ellenére is vannak néha tüneteim, bár görcseim hál istennek mostanában nem voltak. Februárban kell visszamennem a dokihoz, remélem hamar túl leszek a dolgon. Én a helyedben megnézetném, biztos ami biztos.
369. youlcsi
2012. jan. 15. 14:16

sziasztok!


úgy 4 éve tudom, hogy epekövem van.

a minap estem gondolkodóban (miután 2 éve volt utoljára hasi uh-m), hogy ezt vajon milyen időközönként kell megnézetni, ellenőrizni?

ha nem muszáj, nem mennék dokihoz... de a háziorvos úgyis tervbe van véve... érdemes tőle beutalót kérni? vagy semmi szükség nincs a mozizásra, úgyis jelez, ha teendő van vele?

368. wetty (válaszként erre: 346. - Krisz 18)
2012. jan. 5. 15:15

SZia!

Milyen alternatív módokat próbáltál ki? Rám is vár egy műtét febr. végén, addig próbálkozhatok...

Köszi a választ, üdv%

367. Ildi^^ (válaszként erre: 366. - MANCIKA123)
2011. dec. 17. 09:01

szia!

nekem nyáron volt, de semmi bajom nincs azóta.

téged valószínű hogy felfúj valami.

figyeld meg hogy mikor van ez nálad, melyik étel után.

hasmenés az előfordul.


neked is kellemes karácsonyt!

2011. dec. 16. 19:36

Sziasztok.

Nekem november 11.-én volt műtétem,nagy fekete kövem volt,kivették az epehólyagomat is.

Azt szeretném kérdezni,hogy akit már műtöttek,az hogy van azóta,volt e görcse ,hogyan tud étkezni???

Nekem furcsa böfögéseim vannak,éjjel fel kell ülnöm az ágyban,és nem büfögnöm kell,hanem böfögnöm,furcsa érzés....és hasmanésem is szokott lenni...

lehet,hogy egész életem során vigyáznom kell ezentúl????

Furcsa...igaz görcseim nem voltak.kopp kopp


Kívánok mindenkinek kellemes karácsonyt!

2011. dec. 13. 17:27
p7rz
364. Illike
2011. dec. 12. 22:10
Szia EsztyMorgan !Ma voltam altatóorvosnál, csütörtökön műtenek, de kedden én is begörcsöltem,pedig az egészséges táplálkozás híve,és követője vagyok.Max.kókuszolajat fogyasztok 1hónapja már.1hete alig eszem, ma pl kevés tarhonyát,és almát ettem, attól is úgy éreztem,mintha teleettem volna magam.Én is fogytam jócskán, és már az idegeim is kikezdi,hisz az egészséges olajra(hidegen sajtolt)igen csak szüksége van a szervezetnek, úgy tudom, hogy az emberi agy 60%-át zsírok alkotják.Zsirbevitel nincs, az agy sem működik megfelelően.Nekem nem csináltak EKG-t,sem röntgent.Vérvételen voltam,és áprilisban Uh-on egy 3cm-es követ láttak.Még beutaló sem kell,csak orvos.Én nem mentem háziorvoshoz, csak sebészhez egyből.
363. Ildi^^ (válaszként erre: 362. - EsztyMorgan)
2011. dec. 12. 20:07

szia!

nekem is így kezdődött, aztán már naponta volt több órás györcs. akármit ettem, begörcsölt.

nyugodtan szándd rá magad, mert megéri azt a pár napot szenvedni, cserébe utána jó lesz.

műtét előtt ultrahang, vérvétel, EKG és mellkas röntgent csinálnak.

én 4 évig húztam, mert féltem, meg a gyerekeim kicsik, de nyáron rászántam magam, és jól tettem.

ne izgulj, minden rendben lesz.

2011. dec. 12. 19:28

Sziasztok.. :)

Sajnos nekem is vannak kövecskéim, májusban derült ki. Első görcsöm márciusban volt, akkor még én sem tudtam, hogy mi is ez, azon kívül, hogy iszonyatosan fájt, levegőt nem kaptam, zsibbadt a vállam, meg a lapockám szúrt.. akkor fél óra alatt elmúlt, aztán még volt 2-3 kisebb görcsöm, akkor már sejtettem, hogy van valami. El is mentem egy görcs alkalmával az ügyeletre, nevetséges volt a helyzet. Az orvos úgy nézett rám - kis fiatal nyikhaj -, mintha a Marsról érkeztem volna, nem értette, hogy miről beszélek. Elmentem másnap a házi dokihoz, ő küldött uH-ra és ott derült ki, hogy kövecskéim vannak. A doki azt mondta, hogy ebből előbb vagy utóbb műtét lesz, de addig is kerüljem a zsíros ételeket, a sok fűszert és társaikat. Fogytam is már majdnem 10 kilót, figyelek is arra, hogy mit eszek, de már ott tartok, hogy egy zsömlétől telt vagyok, fura a gyomrom, mint aki kb. egy lábas káposztát megevett, szörnyű.. Ma pedig volt egy hatalmas görcsöm, kihánytam az ételt. Nem tudom mitől, szerintem a sajtos párizsitól.. nagyon megijedtem, így eldöntöttem, hogy jövőre műtét, most már nem halogatom. De nagyon tartok tőle, de tényleg úgy vagyok vele, hogy a műtét utáni kis fájdalom, vagy akár nagyobb, kellemetlen fájdalom inkább, mint ez a görcsös fájdalom. Pénteken tud fogadni a házidokim - HA, attól függ, mikor dobja le az unokáját a gólya -, addig is izgulhatok. Viszont itt is érdeklődni szeretnék, hogy milyen vizsgálatok előzik meg a műtétet?

2011. dec. 10. 18:10
semmi különös...ha elzáródást okoz színben hasonlóak leszünk...
360. Illike
2011. dec. 10. 15:42
Kedves saiph!Köszönöm szépen, aranyos vagy,hogy ilyesmit is megosztasz velem.Így előre sem mondott szinte semmit a doki.Örülök,hogy korombeli is írt nekem. Én is '60-as vagyok.Örömmel veszek bármit.Műtét után bekötöznek,vagy csak ragasztanak?Mindenkinek adnak infúziót,vagy csak akik kéri a fájdalomcsillapitót?Műtét után a has fáj,vagy minden?Mikor műtöttek Téged?Meddig diétáztál?Jaj mennyi kérdés, bocsáss meg kérlek.Köszönömszépen, ha írsz!
359. saiph
2011. dec. 10. 00:03
Azért jó, hogy elolvasgattad az itteni kommenteket, mert vagy elmondja dokid, vagy nem. Az enyém nem mondott semmit, mindent a betegektől tudtam meg. Még azt sem értette a doki, miért fáj a vállam körül másnap...hát a belefújt levegő miatt, de ezt csak később tudtam meg. Tudod, mit hoztak nekem másnap ebédre a kórházban? Sült csirkecombot vajas krumplipürével. Ránézni sem tudtam, csak anyám vizes krumplipüréjére. Diétáztam az olvasott ajánlások szerint. Kb. egy hétre rá belázasodtam. Ettől sem kell nagyon megijedni, ez is előfordul, persze jó, ha ilyenkor megvizsgálnak, hátha ok is van. Nekem nem volt. Ezeket leszámítva minden teljesen rendben van, volt. Semmi bajom és örülök, hogy kivetettem.
358. Illike (válaszként erre: 357. - Ildi^^)
2011. dec. 9. 20:49
Kedves Ildi!Köszönöm szépen a bátorításodat,nagy szükségem van rá,mert fogy az erőm igencsak,már alig merek enni, tudod nyomás a gyomorban, puffadás,ha csak kicsit eszem akkor is,ez megvisel idegileg,és izzad a tenyerem(pedig nem vagyok izzadós).Nahát,hogy szeretnék már túllenni rajta.Az orvos fogadást itt a nyilvánosság előtt nem írhatom le, de tanulságos,vagyis meglepő,érdekes,és fájdalmas is..privibe szívesen megosztom.Nagyon örülök annak, hogy karácsonyig rendbe jövök,halászlé nélkül megvagyok már régóta, sajnos itt nem az van,mint Baján, ott hetente halászlé van- és én bajai voltam.Örülök,hogy bátorítasz,köszönöm szépen, ma már sírdogáltam,nehéz a várakozás,és persze félek még mindig.e-mail-em:titok40@gmail.com
357. Ildi^^ (válaszként erre: 356. - Illike)
2011. dec. 8. 20:59

15.-én?

na de jó.

akkor karácsonyig pont rendbejössz.

igaz, halászlét nem fogsz tudni enni, meg franciasalátát, mert mi ezeket szoktuk karácsonykor.

de a sebed már jó lesz.

a hálapénzt nem tudom hogy nálatok hogyan fogadják. sajnos vannak helyek és orvosok, ahol kerek perec megmondják hogy ennyiért vállalják el. én szerencsére olyan orvost fogtam ki, aki semmit nem kért, én adtam neki a borítékot a varratszedésnél, persze elfogadta, de végig rendes volt.

nálatok nem tudom mi a helyzet. reméljük a te orvosod is ilyen normális lesz.

de szerintem ennyi elég neki.

356. Illike (válaszként erre: 355. - Ildi^^)
2011. dec. 8. 20:20
Kedves vagy, köszönöm !Már rászántam magam,15-én műtenek, azért is érdeklődök.Az orvos mit szólt a hálapénzhez?Én még ilyent nem csináltam, mert 1980-ban szültem és akkor még nem volt ilyen.Akkor itt is elég 10ezer?
355. Ildi^^ (válaszként erre: 354. - Illike)
2011. dec. 8. 20:00

szia Illike!

nagyon szívesen!

igen már fél éve, de nagyon hamar begyógyult a seb. tényleg csak az az 1 hét ami kellemetlen, amíg ki nem veszik a varratokat, utána már nem húzódik, és kb. 2 hét alatt teljesen begyógyul.

én nyáron voltam, a doki azt mondta, hogy 3 héttel a műtét után mehetek kinti medencébe, tehát tényleg nagyon gyorsan zajlik a gyógyulás, regenerálódás.

milyen látványtól ájultál majdnem el? mit láttál? ja, lehet hogy azt amikor még bágyadtak voltak az altatótól.

aznap még szédül az ember, de másnap az is elmúlik.

én esztergomi vagyok.

a diétát úgy mondták kb. 3-4 hét. utána már bármit lehet enni. csak az apró magvas gyümölcsök, meg apró magvas ételeket nem lehet még egy ideig enni. ez nekem nehéz volt, mert ugye nyár volt, sok ilyen gyümölcs akkoriban.

de kibírtam.

szóval lemegy a diéta, elmondják mit lehet enni mit nem, és utána tényleg bármit. semmi bajom azóta.

engem anyukám 4 évig noszogatott, mire rászántam magam mert már minden nap begörcsöltem több órán át, és általában éjjel.

fel a fejjel és tényleg te is szándd rá magad, mert teljesen más lesz utána. nem kell azon izgulnod hogy vajon begörcsölsz e.

354. Illike
2011. dec. 8. 19:49
Szia Ildi!Kösziszépen a választ!Te már lassan féléve túl vagy rajta.Hát én még félek,talán azért is, mert mikor bent voltam, akkor tolták ki a beteg hölgyeket,és majdnem elájultam a látványtól.Neked hol csinálták? Én ceglédi vagyok.Még egy kérdés: meddig kell diétázni,és mit lehet enni?Én hónapok óta diétázom. Kösziszépen a bátorítást, aranyos vagy!
353. Ildi^^ (válaszként erre: 352. - Illike)
2011. dec. 4. 20:37

szia!

nálam minden oké azóta, bármit ehetek semmi bajom.

hát orvosonként változik.

én itt nálunk 10-est adtam csak.

ne félj semmi gond nem lesz.

352. Illike (válaszként erre: 348. - Ildi^^)
2011. dec. 4. 19:04
Szia Ildi! Hát én is félek, de már túl akarok lenni rajta. Nálad azóta milyen változás van ?Még egy kérdés: mennyit kell a dr.nak adni?Kösziszépen a választ!
2011. szept. 9. 18:00
Sziasztok! Én kb. 1 éve vagyok túl a laporoszkópos műtéten. Szerintem életem legjobb döntése volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hisz egyáltalán nem jár fájdalommal. Amikor kihoztak a műtőből, akkor fájt, de kaptam fájdalomcsillapítót az infúzióba. Egyébként ez volt az egyetlen infúzió. Este már sétálgattam. Nekem is kicsit kellemetlen volt, hogy felfújtak levegővel, de fájdalomnak nem nevezném. 1 hét múlva már dolgoztam. Mindenki szánja rá magát, nagyon élvezem, hogy bármit ehetek :)
2011. jún. 26. 16:22
Még annyi, hogy én nem kaptam vérhígító injekciót műtét után. Anyukám sem kapott a vakbél műtét után, ugyanebben a kórházban, ennél a sebésznél. Nem is bánom, mert nem szurkáltam volna magam.
2011. jún. 26. 16:06

Sziasztok! Gondoltam leírom a tapasztalatokat.

Én múlt pénteken estem át a laparoszkópos epeműtéten. Nem volt gyulladt, néha görcsölt, ha olyat ettem, mai nem tetszett neki. Azt hiszem, ez főleg a nyers hagyma volt.

Pénteken délelőtt műtét, hólyaggal együtt kivették a majd 2 cm-es követ. Pár óra múlva már sétáltam, mosakodtam egyedül. A mellkasom fájt egy régi autóbaleset és a levegővel való felfújás miatt. Így a kórházban töltött 50 órából kb. 15-öt feküdtem, nekem jobb volt, ha mászkálok.

Másnap, szombaton kivették a csövet (teljesen üres volt), a kötéseket leszedték, és csak 4 nagyobb ragtapaszt kaptam. Szerencsére ügyeletes volt a dokim, így többször is megnézett. Vasárnap reggel már jöttem is haza. Kedden már levettem a tapaszokat (doki már vasárnap is mondta, h nem kellenek), fürdés (zuhany) simán ment egyedül.

Azt mondta bármit ehetek, amit kívánok, érezni fogom, ha valami nem jó. De mivel kivették a hólyagot is, elvileg nincs ami fájjon.

Csütörtökön volt varratszedés.

Persze cipelni, emelni nem szabad, de simán ellátom magam, mosok, főzök, mondjuk nem tudom úgy kirázni a mosott ruhát, mint egyébként. Kicsit lassabban mozgok, de pénteken a múzeumok éjszakáján már én is trappoltam.

A műtét után nem hánytam, nem szédültem, 2 infúzió lement, és akkor kaptam egy fájdalom csillapítót az infúzióba, az első felkelés előtt, de utána semmi. Azt mondták keveset szabad feküdni, sokat sétálni. Hasmenésem nem volt. Ilyen szempontból csak a szombat maradt ki, a műtét után, de vasárnap már nem volt gond :). Kávézhattam is már. Főzelékeket eszem, párolt, sült húst (csirke), burgonyát, almakompótot.

Ha sokat ülök a gép előtt, görnyedve, akkor kicsit feszül, meg a melltartótól is, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy fájt. A sebeim szerintem szépek, kicsit keményedik, varasodik. Kívülről nem nagy, de azt mondják, belülről azért nagyobb a vágás. Szóval csak óvatosan. most le is dőlök kicsit.

Jobbulást mindenkinek!

348. Ildi^^
2011. jún. 15. 21:43

na, túléltem a műtétet, itt vagyok.

még érzékeny a seb, dehát tegnap csinálták. diétát kell tartani, és nem lesz gond.

1 hét műlva varratszedés.

ne parázz te sem, jobb ha minél előbb túl vagy rajta.

347. 03e8385f6c (válaszként erre: 346. - Krisz 18)
2011. jún. 15. 16:04
Köszönöm, megnézem:)
346. Krisz 18 (válaszként erre: 344. - 03e8385f6c)
2011. jún. 15. 14:57

Nekem másfél éve vették ki a szintén (előző hsz.) gyulladt epehólyagomat, előtte kb. egy éven keresztül próbáltam megszabadulni a köveimtől (alternatív módon), részben sikerrel, de sajnos maradt bent annyi, h a végén már folyamatos epegörcseim voltak. Eddig a fokig nem érdemes eljutni, utólag azt mondom, előbb kellett volna rászánni magam a műtétre.

egyetértek azokkal, akik szerint a nem műtét a megpróbáltatás (hiszen úgyis alszol!), hanem az azt követő időszak, persze függően attól, h milyen gyorsan regenerálódsz.

Nekem sem voltak könnyűek az első napok, de 100-szor inkább ez, mint a folyamatos epegörcsök. AZ az igazán borzasztó!!

A műtéten túl vagy, felépülsz, helyrejössz, és elfelejted az egészet!

Fel a fejjel!:)

priviben küldök egy linket, meleg szívvel ajánlom, h olvasd el, sokat segít a műtét előtt. szerintem többé-kevésbé meg fogsz nyugodni, ha átolvasgatod.

2011. jún. 15. 14:42
Nekem volt epeműtétem. Nem sima, be volt gyulladva az Epehólyagom, ki kellett venni. De erős voltam és kibírtam. A műtét semmi, azután jön a neheze. Kész rémálom... maga az ágyból felkelni, felállni, lemosdani, kimenni vécére, főleg ha sokszor kell. Kényelmetlen minden. Inkább egy hét a pokolban mint még egyszer egy műtét. Életem legrosszabb élménye volt.
2011. jún. 15. 11:48

Ajjaj...nekem a hétre ígértek valami beavatkozásfélét, de csúszik a jövő hónapra.

Nincs sok kedvem hozzá:X

343. 03e8385f6c (válaszként erre: 342. - Ildi^^)
2011. jún. 13. 08:18
Várom a beszámolót...utálom a kórházat, a kést meg minden ilyen franckarikát de inkább, minthogy megint az ügyeletre rohangáljak hétrét görnyedve.
342. Ildi^^
2011. jún. 12. 20:37

sziasztok!

én kedden megyek kivetetni, csütörtökön már túl lettem volna rajta de elhalasztották. így is ott voltam délutánig a kórházban. mindenhol várni kellett a vizsgálatokra egy csomót.

de én is csak jókat hallottam róla, úgyhogy annyira már nem parázok, csak esetleg kellemetlen, hogy teljesen meztelenül fekszik az ember a műtőágyon, ez majd kicsit zavarni fog.

majd jövök beszámolni róla.

2011. jún. 12. 16:12

Sziasztok!

Látom van már egy kocsioldal hozzászólás, de nem tudom magam végigrágni rajta.

Ex-sógoromnak már kibányászták az epehólyagját, nem volt szívderítő szegénynek.


Van valakinek TÉNYLEG ROSSZ TAPASZTALATA?


ÉN LEHET, HOGY A JÖVŐ HÉTEN MEGYEK A VÁGÓHÍDRA...

MEGSZÍVT@AM, NEM KÉRDÉS DE CSAK TÚLÉLJÜK, HA MÁSNAK IS MENT?:)


Szép napot!

Sandman

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook