Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás mától - valaki betársul? fórum

Életmódváltás mától - valaki betársul? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
903. 55Judit (válaszként erre: 902. - Ildike2)
2023. ápr. 1. 13:31

És nagy valószínűséggel "gyógyszerre" se kell költened nagyon sokáig! Így legyen!


Én csak a tojásról tudom elmondani hogy amit eszek házi, takarmányon és kinti kapirgálásban tartott boldog tyúkok tojják. Esetleg még ami itthon terem május közepétől gyümölcs, aminek a vége februárig tart, illetve amit aszalok, fagyasztok belőle tovább is. Zöldségféle is nagyon sok megterem itthon, van mikor zabálásig némelyik. van ami nincs, azt meg kell venni.

5 éve desztillált vizet iszok, azzal is főzök, ebben nincs se hormon, se egyéb szennyező anyag még szervetlen ásványok se.

902. Ildike2 (válaszként erre: 898. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 13:16

Hadd dicsekedjek: csak házi tojás, hús és házi frissen fejt tej.Házi joghurt, túró, kefír. Csak kertben termett vagy farm2fork-tól rendelt biozöldség-és gyümölcs.Nyilván szerencsések vagyunk, hogy itt a Szentendrei-sziget, csomó őstermelő stb.

Rengeteg utánajárás és plusz pénz, de nekünk megéri.

Ezerszer inkább erre költök, mint egy 100000 ft-os csizmára.

901. Főnix3
2023. ápr. 1. 13:02

Ismeritek őt? :)


[link]

900. Főnix3 (válaszként erre: 898. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 12:41

Sajnos nincs garancia arra, hogy amit eszel, az tényleg egészséges. Maradjunk a tejnél, biztos a korosztályom még emlékszik az iskola tejre, mennyire egészségesnek gondolták, ma már nem az. A só is az volt, ma már az sem az.

Víz, tele van gyógyszer származékkal és fogamzásgátló okozta ösztrogén anyaggal.

Nem tudják a hormont kiszűrni,de ma még nyugtatnak, hogy ezek veszélytelen mennyiségben vannak.20 év múlva már nem így lesz.

A húsok tele vannak fecskendőzve, kitudja mivel, hogy szép legyen,meg több súlyt nyomjon.

899. fokhagyma (válaszként erre: 897. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 12:35
Természetesen hasznos, ha leírjuk a tapasztalatainkat az életmód változtatással kapcsolatban, de ebből azt válogatjuk ki, ami számunkra jó. Én pl. nagyon szerettem a paradicsomot, még gyümölcsként is fogyasztottam. Ugyanúgy a paradicsomos ételeket, a könnyű mediterrán étrendet. Sajnos, jött egy reflux, és sok mindenen változtatni kellett.
898. fokhagyma (válaszként erre: 895. - Főnix3)
2023. ápr. 1. 12:31

Én is úgy gondolom, hogy más a tej, és más a tejből készült termék. Még akkor is, ahogy Judit írja, hogy az állatok gyógyszerezése miatt káros anyagok maradnak benne. Ha ezt nézzük, nagyon nehéz elkerülni ezeket a dolgokat. Ha igazán egészségesen szeretnénk élni, akkor csak saját nem táppal etetett baromfi- és disznóhúst ennénk, saját tehenünk tejét innánk, csak saját kertünkben termelt gyümölcsöt, zöldséget fogyasztanánk.

Ez gyerekkoromban így volt. Amiket felsoroltam, minden saját volt, és nem vegyszereztünk, nem tápoztunk. Sajnos, ez az idő már nem tér vissza, de természetesen ha egészségesebben akarunk élni, arra kell törekedni, hogy minél kevesebb olyan ételt együnk, amiről biztosan tudjuk, hogy nem egészséges. Sajnos, egyre kevesebb az ilyen.

897. 55Judit (válaszként erre: 893. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 12:10

Akkor én is ismételhetem hogy értettelek.😂

Igen, a tejtermékekben is benne van az ami a tejben.


Erről nem akartam írni, mert pont ezért támadtak régebben, de röviden most már a teljesség igénye nélkül: Tömeges állattartásban rendszeres a gyógyszerezés, ezért a tejben antibiotikum maradványt, más gyógyszereket, hormonokat és gennyet mutattak ki laborvizsgálatok. Ezek a kefirben és a sajtokban is benne vannak.


És igen, károsnak ítélik meg az élelmezési szakértők a laborvizsgálatok alapján a tejet és a tejtermékeket is. Nem csak azért ami belekerül (Szendinél biztos olvastad), de tényleg nem akarok már erről többet írni. Én csak egy egyszerű fórumozó vagyok aki szeret több irányban kutakodni a témában ami érdekli.


Nem érzem hogy vitatkoznánk, csak lehet, nem érthetően fogalmaztam ezért írtad le már megint, ugyanakkor nem is akarom itt részletezni a témát, mert tudom nem te, de biztos lenne aki belém állna ismét mint lentebb is.


Szerintem maradjunk abban hogy írja le mindenki mikor mit vezet be az életébe életmódváltás gyanánt. Én nem szeretem mikor mások eltérítik a témákat, nem akarom én se. Viszont örömmel olvasom ki mit változtat, kinek mi válik be. Én pl. tejet, tejterméket kb. 1/3-át fogyasztom annak mint ismereteim előtt, és csökkentem ahogy tudom. Nekem nem könnyű.😘

896. fokhagyma (válaszként erre: 891. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 11:57

Kedves Judit!

Tudom, sok hasznos tanácsot írsz itt a fórumon, de lásd be, időnként nagyon hevesen reagálsz arra, amit mások írnak. Nem ismerem Főnix2-őt, de nagyon korrekt volt, amit írt. Egyáltalán nem volt benne semmi bántó, csak véleményt írt, sőt a tejfogyasztást illetően egyet is értett veled. Azt írta, esetleg kevesebbet kell fogyasztani, és Te is azt írtad, hogy csökkentett mennyiségben, de fogyasztasz tejterméket.

Tényleg semmi kioktató nem volt abban, amit írt, csak egy vélemény. A témától sem tért el. Nagyon félreértetted, hisz egyáltalán nem bántott téged.

895. Főnix3 (válaszként erre: 894. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 11:53
Igen, a savanyított,feldolgozott tejtermékek kifejezetten hasznosak. :) Csak nem foghúzás után.
894. fokhagyma (válaszként erre: 885. - Főnix3)
2023. ápr. 1. 11:50
Vannak esetek, mikor éppen az ellenkezőjét javasolják az orvosok (okkal), vagyis azt, hogy antibiotikum szedése alatt fogyasszunk joghurtot vagy kefírt.
893. fokhagyma (válaszként erre: 884. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 11:45

Ismétlem: Ezt írtad: "tejet, tejterméket nem való fogyasztani"

Mivel a tejterméket is írtad, nemcsak a tejet, ezért írtam ezt: "Ezek szerint káros a kefír a sajt meg a joghurt is?"

Nem akarok vitatkozni, de szerintem logikus volt hogy megkérdeztem.

892. Főnix3 (válaszként erre: 891. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 10:41

Nem tértem el, míg nem álltál belém! Te sem gondolod komolyan, hogy nem állok ki magamért, mikor feleslegesen akarnak sértegetni!

Fel nem fogom mi érintett ilyen rosszul. Költői kérdés volt!

De nem kell válaszolnod, térj vissza az életmódodhoz, én is az enyémhez!

Legyen kellemes napod!

891. 55Judit (válaszként erre: 890. - Főnix3)
2023. ápr. 1. 10:36
Jó, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy a fórum témájától ne térje el a továbbiakban.
890. Főnix3 (válaszként erre: 889. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 10:32

Légy szíves ne mond meg nekem mit írjak, vagy mit ne, nem az anyám vagy! Már rég kinőttem abból, hogy azt tegyem, amit más megmond, vagy elvár!

Akinek itt csillapodnia kell, az nem én vagyok, mert semmi bántót nem írtam, felesleges felszívnod magad! :D

889. 55Judit (válaszként erre: 888. - Főnix3)
2023. ápr. 1. 10:28
Most én is adok neked egy kéretlen tanácsot: Csillapodjál!
888. Főnix3 (válaszként erre: 887. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 10:13

Hú de hevesen reagáltál! Elaludtad a nyakadat? :D

Nem kell azért megenni!

Kicsit nézz magadba,gyakorolj egy kis önkritikát, vagy meditálj.

Szerintem semmi bántót nem írtam.

887. 55Judit (válaszként erre: 885. - Főnix3)
2023. ápr. 1. 10:10
Köszönöm a kéretlen okosítást. Nem szeretnélek megbántani, de hiteles információkért nem ismeretlen fórumozókhoz szoktam fordulni és ez a jövőben is így lesz.
886. 55Judit (válaszként erre: 884. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 10:08

Mostanában pl. azért gyűjtögetek könnyen elkészíthető zöldséges recepteket mert tudom hogy zöldséget kéne többet ennem a kenyér, tészta, krumpli egy részének a visszaszorítására.


Húst rendkívül keveset eszem, 12.-étől már csak magamra főzök, innentől még kevesebbet. Ezért tegnap már rendeltem is aktív B12 vitamint. Tegnap kutakodtam, hogy erről is többet tudjak. Meglepett az információ, ami szerint rendszeres húsfogyasztóknak is érdemes lenne ezt szedni. Hogy mik ki nem derülnek ki!😀

Na de a jó pap is holtáig tanul nem?

885. Főnix3 (válaszként erre: 882. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 10:02

Az orvosod a baktériumok szaporodása miatt mondta, nem azért, mert annyira káros lenne a szervezetedre. Nyílt sebet kell óvni tőle.Ahogy a pálinka sem segít azon,ugyebár. :D

Valóban "felesleges" a szervezetnek a tej fogyasztás, ahogy idősödsz, egyre kevésbé tudod emészteni, de azért aki szereti, nem kell lemondania róla, csak a mértéket kell tartani.Ha meg valaki allergiás, szerencsére vannak már elég jó növényi tejek.

Én a tejcukorra érzékeny vagyok, de remek megoldás a reggeli kávémba a laktóz mentes tej. A sajtokat is imádom,a joghurtok pedig remek szolgálatot tesznek a pocaknak.

Nem minden fekete és fehér. Az orvosok pedig ott b@sznak át, ahol beteggé tehetnek! Legnagyobb tisztelet a kivételnek!

884. 55Judit (válaszként erre: 883. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 09:59

Értelek.😀

De ha olvasod Szendit és máshonnan is tájékozódsz, miért írtad a 876-ot? Tisztában vagy te ezzel.

Én meg félreérthető voltam. De később biztos láttad hogy írtam, nagyon szeretem a tejet és a tejtermékeket, de igyekszem csökkenteni is az elfogyasztott mennyiséget. Bevallom, bűntudatom is van mikor ilyeneket rakok a számba, de sajnos akaratgyenge vagyok amin még sokat kell dolgoznom.

Én is kefirt reggelizek, abba rakok ezt-azt. Délután sokszor megiszom a tejeskávét, (ritkábban mint régen)de legalább már nem szénhidráttal tömöm magam. A laktózmentes tej édesebb a kezeletlennél, így beérem vele. Nálam az életmódváltás arról szól, hogy ahogy tudom, a saját tempómban lecsökkentem vagy elhagyom amiről meggyőződésem hogy árthat nekem.

883. fokhagyma (válaszként erre: 882. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 09:50

Hidd el, nem csupán egy oldalról tájékozódom. Olvasom a neten Szendi Gábort, a könyvét is megvettem. Nem is vitatkozom veled a tejjel kapcsolatban, de ezt írtad: "felnőttnek tejet, tejterméket nem való fogyasztani"

Ezért kérdeztem, hogy sajtot sem eszel? Erre válaszoltad, hogy "De igen, minden tejterméket nagyon szeretek."

Így kicsit ellentmondásos a dolog. Tehát mégis fogyasztasz tejterméket, csak tejet nem. Én is így teszem. A reggeli müzlimre pl. nem tejet, hanem joghurtot (nem sokat)teszek, amit magam készítek házi tejből.

882. 55Judit (válaszként erre: 876. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 09:01

Hát csak nem tudom megállni, mégis írok a tejes témáról hátha valaki elgondolkozik ezen.😀


Előre bocsájtom én senkitől nem várnám el hogy higgyen nekem, kielégít ha én hiszek magamban. De azt igazán fontolóra veheti bárki, hogy orvos! beavatkozás után miért adja azt az utasítást betegnek, hogy legalább 3 napig ne fogyasszon tejet, tejterméket.

Nem csak Ultravioletnek mondta ezt az orvos, nekem is a fogászati beavatkozás után, bár én e nélkül is kerültem volna a tejterméketeket legalább most. Orvos pontosan ismerik a tej hatását ránk nézve.

881. 55Judit (válaszként erre: 880. - Fokhagyma)
2023. ápr. 1. 08:24

De igen, minden tejterméket nagyon szeretek.


Látom kapod a szivecskéket olyanoktól akiknek még szintén nincs ismeretük a témában és elég a jelen hitük.


Nem szeretnék ismételten írni itt arról mi van a tejben bizonyítottan és ránk milyen hatással van, mert egyszer ezért már le lettem hurrogva vagy itt, vagy a fogyókúrásban. Nem is foglalkozom ezzel tovább. Akit érdekel úgyis talál róla információt. Aki maradni akar a hitében, az meg tegye! A lényeg, én már nagyon csökkentett mennyiségben fogyasztok ilyeneket. Sajnos szeretem nagyon, de ha már csak magamra kell főzni, talán könnyebb lesz még csökkenteni vagy el is hagyni.

880. fokhagyma (válaszként erre: 877. - 55Judit)
2023. márc. 31. 19:26
Sajtot se fogyasztasz?
879. 55Judit (válaszként erre: 878. - 654268ce3d)
2023. márc. 31. 18:34
Szuper! Nagyon ügyes vagy!
878. 654268ce3d (válaszként erre: 875. - 55Judit)
2023. márc. 31. 17:50

kész is : kinn van a varrat. elszöszölt vele 1 darabig plusz olyan kellemes sem volt, viszont nem került sem pénzbe, sem szabadságba. szép lett! most kicsit sajog, de holnapra jó lesz.


bevásároltam munka után, de holnap bűnözünk: pizza lesz.

vettem kovászos kenyeret, azt beosztjuk majd... mindjárt itt a húsvét, itt a faluban vasárnap lesz házi szalonna sonka stb vásár, egy kis darabra jó lennék, ha szép 🙂

majd kiderul.


a mozgást jövő héten folytatom. már hiányzik.

877. 55Judit (válaszként erre: 876. - Fokhagyma)
2023. márc. 31. 16:00
Nem baj. Nem egyformán tájékozódunk.
876. fokhagyma (válaszként erre: 875. - 55Judit)
2023. márc. 31. 14:04
Ezek szerint káros a kefír a sajt meg a joghurt is? Nem hinném.
875. 55Judit (válaszként erre: 874. - 654268ce3d)
2023. márc. 31. 08:03

Na ugye!

Én is tudom hogy felnőttnek tejet, tejterméket nem való fogyasztani ha fontos az egészség, többek között ezért is mentegetek el vegán, egyszerű recepteket. Szerintem jót tesz a szervezetnek ha egyre több vegán kajával bővítjük a palettát. Ha nem hagyunk fel az ártalmasakkal, legalább hígítsuk.😀


A családnak jó egészséget kívánok, neked pedig drukkolok a "műtét" miatt!

874. 654268ce3d (válaszként erre: 871. - 654268ce3d)
2023. márc. 31. 07:01

tegnap este leesett a seb 🥴

már csak a varrat van hátra.

férjem picit komolyab 2 beavatkozáson esett túl tegnap, ő most otthon van, gyerkőc is megy suliba hétfőn 2 hét után.

remélem mostantól minden rendben lesz mindenkivel!

nem volt nagy étvágyam a napokban, kozrejatszik hogy nem tudtam úgy enni illetve hogy feketén iszom a kávét. pocsék, de jobb az emésztésemnek így, mint tejjel!

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook