Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudott-e valaki epekövet műtét nélkül megsemmisiíteni (teák, életmódváltozás )? fórum

Tudott-e valaki epekövet műtét nélkül megsemmisiíteni (teák, életmódváltozás )? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
105. Mezei Virág (válaszként erre: 104. - Feher Jozsef)
2013. dec. 2. 18:49

Ezzel már nem szabad szerintem kísérletezgetni.

Ez orvosi eset.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. nov. 27. 07:16

Volt ,ár valakinek epeköve a gyomorban?

Nekem az epehólyag rátapadt a nyombálre és sipolyon keresztűl átvándorolt a gyomorba.

Hogyan lehet műtét nélkül megszabadulni tőle?

2-3 centiméteres koleszterintartalmú kövem.

Várom a tanácsokat!

2013. aug. 23. 12:51

Ezek szerint kipróbáltad?


A tisztítási procedúra több száz éves. A szövegkörnyezet is ahhoz alkalmazkodik.


2 nap alatt ki lehet próbálni kb. 3000Ft-ból kijön.

Mielőtt szakmailag megalapozott választ írsz, kérlek nézz utána a Magnézium-szulfát és a feketedió tinktúra összetételére, és az emberi szervezetre való hatására.


Persze könnyebb kivetetni az epehólyagod, köved, ha utána sem múlik a panasz, majd megkapod, hogy így jártál. Úgy is ezért fizettetnek az emberrel akkora TB járulékot. Az egészségügynek az a biznisz, ha nem gondolkodsz.

A szabad logikus gondolkozás még nem bűntett!

102. Regin_a (válaszként erre: 100. - Harsanyiz)
2013. aug. 23. 10:41

A MÁJ SZELLEMI KÜLDETÉSE MEGENGEDI..."


MArhaság az egész!

101. harsanyiz (válaszként erre: 100. - Harsanyiz)
2013. aug. 23. 00:54

+ infó

Epehólyag, májvezetékek: fájdalmak, hepatitis, besárgulás, hólyagpolip, epekő, májkóma.

[link]

2013. aug. 23. 00:45

AZ EPEVEZETÉK ÉS A MÁJ MEGTISZTITÁSA

Ez az egyik leghatásosabb dolog, amit az egészségünk érdekében tehetünk.

De nem szabad megtenni a bennünk lévő paraziták eltávolítása és a vesék megtisztítása nélkül (csak így látványos az eredmény)

A máj 1.5 liter epét termel (epefolyadékot), ami megtölti az epevezetéket, ahonnan az epe a központi epevezetékbe irányítja, majd az epehólyagba (itt „raktározódik”). Amikor zsír vagy fehérje (protein) jut a szervezetbe kb. 20 perc múltán

az epehólyag az emésztőrendszerbe ürít az epe központi vezetékén keresztül.

Az emberek többségénél (a gyerekeket is beleértve) a májat és az epét összekötő vezeték többé-kevésbé el van dugulva az epekő lerakódásoktól. Az emberek egy részénél ez allergiaként vagy csalánkiütésként jelentkezik, más részüknél

semmilyen beazonosítható tünet nem mutatkozik.

Amikor az epehólyag röntgensugárral vagy ultrahanggal vizsgáltatik semmi, nem látszik, mert az epekövek nem az

epehólyagban tartózkodnak, ill. halmozódnak fel. Az epekövek többsége a homokszemcséknél is kisebb (10-12 fajtát ismerünk fekete, vörös, zöld, barna stb., színenként megkülönböztetve)

Minden kő vagy kövecske belsejében baktérium csomók vannak. Ezek az elhalt paraziták hozzák létre ill. indítják el az

epekő képződések nagy részét. Ahogy a kövecskék ill. lerakódások nőnek úgy termel egyre kevesebb epét a máj és a nyiroknedvek képződése is alábbhagy. A lerakódások és epekövek arányában csökken a máj koleszterol ürítése is, így a

vérben megnő a koleszterin szint.

A porózus szerkezetű epekövek felszívják ill. felfogják a máj által kiürített baktériumokat cisztákat, vírusokat, parazitákat

így szabályos fészke a fertőnek ahonnan a végtelenségig „ellátható” a szervezet !

Az összes gyomorbaj, emésztési rendellenesség fekélyek, számlálhatatlan szellentés gyógyíthatatlan, amíg a máj és az epevezeték lerakódásokkal terhelt.

A máj és az epevezeték megtisztításának eredménye meglepően látványos. (csak nagyon kevés esetben sikertelen).

A máj megtisztításával a leglátványosabb a súlyfeleslegtől való megszabadulás!!! (Enélkül minden fogyókúra hiú reménység vagy életveszélyes elmérgeződés!).

Akik nekilátnak a máj megtisztításának, azon kapják magukat, hogy eltűnt az édességvágyuk, a fölös éhség és zabálási vágyuk. Valamint visszanyerik a természetes testsúlyukat. Azután megszabadulnak az allergiáktól.

Egy falka betegség díszkíséretétől válhatunk meg: (ill. enyhülnek, és könnyebbé válva elpártolnak: pl. emésztési rendellenességek, cukorbetegség, depresszió, asztma, hátfájások, ízületi bántalmak, bőrbetegségek, kiütések, stb.)

AZUTÁN A HIT SZEMÉLYES MEGTAPASZTALÁSÁHOZ VALÓ LEHETŐSÉG MEGNYÍLIK, HOGY A BIZONYOSSÁG BELSŐ BIZTONSÁGÁIG ELJUTHASSUNK.

A MÁJ SZELLEMI KÜLDETÉSE MEGENGEDI, HOGY A BELSŐ ERŐ AZ EGYÉNISÉG SZOLGÁLATÁBAN MEGSZÜLETHESSEN, KELLŐ ALÁZATTAL AHHOZ, HOGY KÉPES LEGYEN VISSZAUTASÍTANI AZ EGO

KÖVETELÉSEIT.

A MÁJ FELFEDI ELŐTTÜNK, HOGY MINDEN TÖREKVÉSÜNK, MELYET NEM TÁMOGAT SZELLEMI

MAGASSÁG, AZ KÜLSŐDLEGES ÉS HIÁBA VALÓ HIÚ REMÉNY MARAD.

VÉGREHAJTÁS:

1, a paraziták kiűzése az emésztőrendszerből (pl. beöntések, eukaliptuszolaj kúra, feketeüröm tea stb.)

2, a vesék megtisztítása (pl. Breuss kúrához tartozó teákkal 10 napos kúra stb.)

Szükséges anyagok és felszerelés:

- Magnézium-szulfát (Epsom keserű só) (4 evőkanálnyi)

- Olíva olaj (csak EXTRA SZŰZ !): 125 ml

1



- Grapefruit: piros belű 1 nagy vagy 2 kisebb

- Valamilyen altató tea (enélkül elég kellemetlen rossz éjszakára számíthatunk)

- Egy nagy szívószál (segít lenyelni a porciót)

- Egy konyhai mérőedény

- Egy jól záródó 1 literes befőttes üveg

- Fekete dió tinktúra 15-20 csepp a májban lévő ill. az azt elhagyó paraziták elpusztítására

(fekete dió tinktúra híján jó 15-20 csepp propolisz vagy grapefruitmag-olaj)

- Egy nagy műanyag szűrő (összegyűjteni az epeköveket-ezt a WC-be helyezzük ha az eredményt látni kívánjuk.

Ez a tisztítási mód, vagyis ennek az elve ill. gyakorlata több száz éves vagy akár több ezer éves. Orvosi operáció ill.

beavatkozás nélkül megszabadulunk az epekövektől és a sártól, homoktól.

Ez a tisztulási mód több ponton ellenkezik a jelenlegi orvosi felfogással (pl. hogy az epekövek az epehólyagban keletkeznek és nem a májban, vagy amikor már a fájdalmak is jelentkeznek akkor úgy véljük, hogy csak pár darab kőről

van szó nem pedig több százról vagy ezerről !)

Az igazság ott derül ki amikor az epehólyagot kidobják és mégis egyre több zöld epekő van az epefolyadékban vagy

váladékban.

Valamint: az epehólyag kidobásával többnyire megszűnik az éles fájdalom, de az emésztési gondok nem, sőt!

A kúra lefolyása:

Egy erre szánt nyugodt nap reggelén reggelizzenek meg. A reggeli nem tartalmazhat:

- zsírokat, olajokat

- vajat margarint

- tejet, tejterméket

- húst, húsipari terméket

Ez megengedi az epeváladék sűrűsödését (koncentrációját) a májban. Az így keletkezett túlnyomás segíti majd a máj

kiürítését.

Többet nem eszünk a kúra végéig! (ha nem tartjuk be ezt a szabályt nagyon rosszul járhatunk, rémületesen rosszul lehetünk)

14 órakor:

4 csapott evőkanál (nem púpos, de teli) magnézium-szulfátot feloldunk 750 ml vízben és az

1 literes befőttes üvegben lehűtjük a könnyebb ízhatás érdekében. Előkészítünk egy mérőedényt a hűtött készítmény 4 részre bontásához.

4 x 180 ml Négy részre osztjuk !

A magnézium-szulfát segít megnyitni az epevezetékek záróizmait. Így akár nagyobb kövek kihajtása sem jár nagyobb fájdalommal.

18 óra:

- megisszuk az első negyed magnézium-szulfátot

- utána ihatunk egy korty vizet, vagy öblítsük, mossuk ki a szánkat

- az olíva olajat és a grapefruitot szobahőmérsékleten tartjuk (kikészítjük) 20 óra.

- megisszuk a második rész magnézium-szulfátot 21 óra:

- megisszuk az altatóteánkat 21 óra 45 perc:

- 125 ml olívaolajat öntünk egy literes üvegbe

- a grapefruitot melegvízbe tesszük felengedni és onnan kivéve kifacsarjuk a levét

• min. 125 ml maximum 200 ml kell ! • ezt hozzáadjuk az olívaolajhoz

2

- ehhez még 15-20 csepp fekete dió tinktúrát jobban mondva zöld-dió tinktúrát adunk

- jól lezárjuk az üveget és alaposan összerázzuk (teljesen homogén emulziót készítünk)

• addig rázzuk amíg vízszerű állagú nem lesz, ezt csak a piros bélű grapefruittal érhetjük el tökéletesen !

22 óra.

- újra felrázzuk a készítményt és kötelezően álló helyzetben megisszuk (a hosszú és nagyméretű szívószál megkönnyíti ezt, főleg az öklendezőknek)

- minden ürítési inger ellenében 5 perc alatt meg kell inni a keveréket, tehát 22 óra 05 percig! 22 óra 15-ig max. a legyengülteknek vagy túl öregeknek.

Ezután azonmód elnyúlunk, elnyújtózva lefekszünk.

- nagyon fontos mert különben nem tud teljesen kiürülni a máj

- vagyis legyen előkészítve az ágy és mi magunk is

- párna legyen a fej alatt

- képzelőerőnkkel segítjük a máj munkáját (elképzeljük ami ott történik)

- min. 20 percig teljes nyugalomban maradunk

- érezni fogjuk amint az epekövek megindulnak az epevezetéken lefelé – fájdalom nélkül mert nyitva vannak az izmok és a vezetékek

- nyugodtan elalhatunk, sőt az alvás nélkül nem biztos, hogy a kövek eltávoznak Másnap reggel:

- ébredéskor (de nem előbb mint 6 óra) megisszuk a 3. rész magnézium-szulfátot

- ha hányingerünk vagy emésztési gondunk jelentkezik, akkor a 3. rész megivásával várjunk amíg az el nem múlik

2 óra elteltével:

- megisszuk a 4. rész magnézium-szulfátot és visszafekszünk az ágyba Újabb 2 óra elteltével:

- először igyunk frissen facsart zöldség vagy gyümölcslevet

- fél óra múltán együnk egy gyümölcsöt

- egy óra múltán ehetünk szokásosan de könnyű eledelt

- estére már sokkal jobban leszünk mint valaha

A 3. és 4. magnézium-szulfát ideje közén várhatjuk a hasmenésszerű gyors ürítést. A szűrőt előre készítsük a WC kagylóba.

Az ürülék leszáll a víz aljára, a víz tetején úszik a koleszterines apró epesár ill. homok, a kövek pedig a szűrőben maradnak. Ezeket jól átszámoljuk ( a zöldborsó színűek az igaziak, mert azok jönnek a májból) megszemléljük, emlékbe vagy

ajándékba elrakjuk őket.

Ezzel a 2 napos kúrával jórészt megtisztulunk, de ha nagyon szennyezett a máj akkor néhány nap múlva újra jelentkezhetnek a régi betegség tünetek. (fájdalmak, allergiák stb.).

Ne feledjük, akár több ezer kőszemcse kell távozzon a szervezetből, így 2 hét múlva megismételjük a kúrát.

Soha ne csináljuk ezt a kúrát, ha betegek vagy lázasak vagyunk !!

Van olyan, hogy az epesár nem kövekké hanem kis szálakká áll össze (rövid szőrszálakká) amelyek milliónyi apró kristályt hordoznak. Ezek távozása ugyanolyan fontos, mint a köveké.

Nagyon hatékony, ha a kúrát egy beöntéssel zárjuk, nehogy a belekben maradjon kő vagy sár, mert ezek telítve vannak méreganyaggal.

Mi a rizikója ennek a kúrának? Gyakorlatilag semmi: Dr. Clark 500 esetet kísért figyelemmel, 70-80 évesekkel köztük.

( The cure for all advanced cancers - gyógyulás súlyos rákbetegségekből www.drclark.net.)

Senki sem került kórházba, sőt a fájdalom ill. hányinger is jelentéktelennek bizonyult.

Ellenben a kúra után egy-két nappal levertség vehet rajtunk erőt – pl. mert a bevezető parazita pusztító és a vesetisztító kúra

nem volt komolyan véve.(az étkezési szabályok figyelmenkívűl hagyása.)

99. Atreus (válaszként erre: 98. - Wetty)
2012. nov. 5. 20:23
Az említett epekőhajtó módszer egy vicc. Aki kitalálta nem rendelkezik semmilyen anatómiai ismerettel.Az epehólyag egy körtéhez hasoló objektum amelynek a vaskosabb fele többnyire alul helyezkedik el mig a gyomorba vezető epevezeték körteszár vastagságú. Ezen okok miatt elképzelhetetlen hogy egy centiméteres nagyságrendű kő a gravitációval szemben felússzon és átpréselje magát a sokkal vékonyabb epevezetéken.Az amit az említett módszerrel kihajtanak magukból az az ugynevezett székletkő.A székletkő egy olyan kő, amely valójában a székletnek egy megkeményedett formája. A székletkő különböző méretű lehet, és a vastagbélben jelentkezik.Egyes betegségek, mint például a Chagas-betegség, a Hirschsprung-kór károsítják a vastagbél nyálkahártyáját, és rendkívül nagy, gyakran óriási méretű székletköveket okozhatnak, amelyeket csak műtéti úton keresztül lehet eltávolítani.Előfordul, hogy a székletkő egy úgynevezett trichobezoár körül alakul ki, amely a lenyelt hajszálakból összeállt hajlabda. Esetenként más nedvszívó anyag körül is kialakulhat székletkő. Rendszerint foszforsavas sók, mész és zsíros anyagok rakódnak ezekre az emészthetetlen anyagokra, így akár a székletkövek el is meszesedhetnek.
98. wetty
2011. dec. 17. 14:29

Sziasztok!

Valaki próbálta már Csabi ill. László epekőhajtó gyógymódját??? Vagy bármi hasonlót? Légyszi írjátok meg a tapasztalatokat! Köszi nagyon!

97. 09e73425eb (válaszként erre: 96. - Ildi^^)
2011. nov. 16. 15:25
Köszönöm szépen viszont kivánom és mindenkinek .Szép napot .
96. Ildi^^ (válaszként erre: 95. - 09e73425eb)
2011. nov. 16. 13:42

jaj hát sajnálom a megaláztatásokat. nekem sincs jó véleményem az egészségügyről, sok negatívat tapasztaltam.

persze dönts ahogy jónak látod. ha ez így bevált nálad, akkor így csinálod.

jó egészséget a továbbiakban.

95. 09e73425eb (válaszként erre: 94. - Ildi^^)
2011. nov. 16. 12:22
Az baj hogy rendeteg megaláztatáson vagyok tul .Rengeteg bajom van de ha lehet kerülök az orvosokat .Nem is merek viszzamenni pl gyomortükrözésre .Akkor egyedül voltam nem tudtam semmit .És olyan sokk ként ért az egész .Igy jobb he nem tudok rolla Bár anyukám is epés vold de neki nincs köve mig nagyon sok vizet nem zavar addig nem érdkele nagyon .Nem hiszem hogy maradt benne kö hisz utánna is voltam ultrhangos és nem volt nyoma se.Jobb ez igy nem eszk dolgokat vagy kedeset és kimélem magam .
94. Ildi^^ (válaszként erre: 93. - 09e73425eb)
2011. nov. 16. 09:43

szia!

hú hát sajnálom, hogy még mindig nem jó.

én 3 hétig tartottam be a diétát, utána semmi bajom nem volt.

a párom csupán 1 hétig tartotta be, és neki sincs semmi baja.

nem lehet hogy maradt még valahol kő benned?

főleg, ha használ a gyógyszer, akkor az epebaj.

nem voltál vele azóta orvosnál?

vagy nem is akarod tudni? ne félj ennyire, a tükrözés csak addig kellemetlen míg csinálják, utána semmit nem érzel. pár perc és kész.

nem vágnak fel sehol a hasadon.

2011. nov. 15. 14:37
Szia Ildi hát foggalmam sincs a controll vizsgálaton minden rendbe volt .A diétát egy évig zigoruan tartottam soksn még hülyének is néztek .De ezek szépen viszza jöttek .Borsö ,babab ,Pazsuly.prézlis kukorica,oljos ,hagyma ,Eper,Nagyon sok mindent nem hetek avgy ha eszek akor szenvedek de eza csepp nagyon jo ebböl szoktam enni és perceken belöl semmi gond.Dokihoz mennni se merek el mert nem szeretnék ujra a mütö asztalon kikötni .Nem birom a fájdalmata tükrözésnek se mennék neki .Ugy éreztem magam mint akit megnyuztak .Bár szüétem elötte 3 gyereket de jobban örültem volna inkább annak mint a epekö műtétnek .Nekem nem sok pozitiv tapasztalatom van ebben a dologban .Sajnos remélem más nem igy lesz .
92. Ildi^^ (válaszként erre: 91. - 09e73425eb)
2011. nov. 14. 19:14

szia!

hogyhogy még begörcsölsz, ha volt műtéted?

nekem már nem okoz semmi görcsöt.

2011. nov. 14. 18:31

Sziasztok olvaslak beneteket nekem is volt 3 éve epe mütétem.Minden rendbe is volt nekek egy nagy kövem volt .A görcsökre meg kicsi kövek hajtására vagy megelözésére nem használtok Chola.....cseppet? Mentolos cukorral kell bevenni szörnyü de nagyon jo hatásos .Próbáljátok ki recept nélkül lehet kapnia patikában .Nekem az orvos is azt ajálotta .

Sajnos mai napig ndig begörcsölök bizonyos ételektöl .De ez nagyon jo én ezt hazsnálom .Sok sikert mindenkinek .És jó egészséget -

90. Ildi^^ (válaszként erre: 89. - Illike)
2011. nov. 6. 10:33

szia!

igen júniusban volt. a páromnak meg szeptemberben.

nálunk pont rendes orvos van, pénz nélkül simán megcsinálja, nem kért se előre, se utána semmit. de én varratszedésnél adtam neki egy 10ezrest.

ez minimálisnak számít. állítólag máshol ennél többet kérnek, kerek perec az orvosok. itt szerencsém volt, ahol lakom.

Hétfőn befekvés, felvétel, megbeszélés az altatóorvossal, majd kedden műtét a délelőtt folyamán, és csütörtökön ha minden oké, hazamenetel.

a műtét napján enni egész nap nem lehet, csak délután inni.

maga a műtét nem hosszú, fél órás, csak előkészület, utána meg megvárják, míf kicsit magadhoz térsz, még ott az intenzíven, majd elvisznek az ágyaddal a szobádba. én még aludtam 1 órát és csak akkor néztem mennyi az idő.

azért tudom ezeket, mert a szobatársam elmesélte.

utána egész nap azért kóválygott a fejem, de alig bírtam mozdulni, mert érzékeny volt a hasam.

összesen 4 helyen volt kötés. nem egy nagy hosszú vágás volt, hanem 2 icipici 1 centis, 1 db 2 centis, meg egy 3 centis. az egyik 1 centis nyílásból vezették ki a csövet, amin keresztül ürült a felesleges váladék, vér. ebben csak minimális mennyiség volt az 1 nap alatt, másnap kihúzták.

másnap már azért jobb volt, tudtam járkálni. de azért csak előregörnyedve, mert egyenesben húzódott a hasfalam.

1 hét múlva varratszedés volt, aztán már semmit nem éreztem a hasamon.

nekem az volt a baj, hogy maradt még az epevezetékben 2 kicsi kő, mert nekem tele volt apró kövekkel a hólyag. valószínűleg kimozdult és az ultrahangon nem vették észre.

ezért kellett 2 hét múlva endoscóppal kivenni. még jó hogy nem kellett újra vágni.


így utólag örülök, hogy megcsináltattam, mert nekem iszonyúan fájt már, volt hogy egész éjjel reggelig. és nem használt semmilyen gyógyszer.

ha lehetőséged van rá, te is csináltasd meg szerintem.

nekem még ott volt a 2 kis gyerekem, akik anyuval voltak addig.

sok szerencsét, ha valamit még szeretnél tudni, nyugodtan kérdezz.

89. Illike
2011. nov. 5. 20:35
Szia Ildi!Érdekel, hogy milyen volt az epekőműtét,írtad, hogy volt Neked.Nekem most van egy 3cm-es, néha-néha van görcs,és szembe kell néznem a tényekkel.Azt is tudom, hogy pénz nélkül szóba sem állnak velem,férjem eddig álláskereső volt, most végre már van állása.Na, és azt sem tudom, hogy mennyit szoktak adni a dokinak ilyenkor, vagy másnak is illik adni ? Kösziszépen a választ!
88. Hugi Hugica (válaszként erre: 87. - Ildi^^)
2011. okt. 15. 09:56

Köszi szépen.


Remélem nekem sem lesz fájdalmas.

87. Ildi^^ (válaszként erre: 86. - Hugi Hugica)
2011. okt. 14. 18:14

szia!

nekem is júniusban volt laparoscópos epekőműtétem.

aztán 2 hét múlva begörcsöltem, és kiderült hogy a csatornában maradt még 2 pici kő.

felkerültem Pestre és másnap megcsinálták gastroscóppal. ez is olyan mint a gyomortükör, csak lehet vele beavatkozásokat csinálni, bonyolult műtéteket is.

nekem is áttisztították, még vérzés is volt, de ezen keresztül mindent megoldódtak, és én csak annyit éreztem hogy matatnak a gyomrom körül, fura érzés volt, de abszolút semmi fájdalmat nem éreztem.

én csak a lenyeléstől féltem, hogy azt a vastag csövet hogyan fogják levezetni, de sikerült elsőre.

10-15 perc alatt elvégezték a beavatkozást, utána egész nap ment az infúzió, és ennyi. utána sem volt semmi fájdalom, csak nem emelhettem, pihenni kellett. másnap jöhettem haza.

szerintem te se félj, megoldják, ügyesek az orvosok.

2011. okt. 14. 17:31

sziasztok !


Nekem márciusban volt laporeszkópos epekőműtétem.


Minden rendben volt egészen júniusig.


Aztán a tünetek újra jelentkeztek.

Hányás begörcsölés hasmenés.


Voltam azóta gyomortükrözésen vérvételen , hasi ultrahangon.


Mindent rendben találtak mégis begörcsölök és a többi panaszom is megmaradt.


Most el kell mennem kitisztíttatni az epecsatornát.

Állítólag olyan mint a gyomortükrözés .


Szájon át vezetnek be egy vékony csövet.

De nem tudom milyen az és félek, hogy az fáj


Ha valaki tudja milyen volt neki is ilyen akkor írjon nekem mert nagyon félek a hétfői naptól mert akkor csinálják meg nekem.


Ha van esetleg az oldalon egy Gasztroenterológus orvos írjon nekem .

Remélem nem fájdalmasabb mint a gyomortükrözés.


Rettentően félek !!


Az E - mail címem : kotucz.k@freemail.hu


Kérlek adjatok tanácsot .


Vagy nyugtassatok meg, hogy az nem fáj.


Nagyon félek.


Köszönöm.


Szép hétvégét nektek.


Kata

2010. aug. 10. 13:09

Kedves Erzsi.

Nekem voltam köveim, 17 évig. Többé kevésbé okoztak panaszokat. Aztán 2 éve az egyik elindult az epevezetékbe és nem volt már mit halogatni, műteni kellett. És vágással.

Ha dönthetnék, inkább időben mennék, mert akkor meg tudják csinálni laporoszkóppal és nincs vágás. De ugye az ember halogatja, amíg nem sürgős... Én úgy tudom, az epekő "nem távozik". Én azt tanácsolom, mielőbb szabadulj meg tőlük. Ja, én azóta a "vasszöget" is megeszem, zsírosat, sokat, ahogy éppen jön, semmi diéta. Le is kopogom gyorsan...kop,kop,kop

84. 02pve (válaszként erre: 19. - Csabi4)
2010. aug. 2. 11:31

Szia Csabi!


Sajnos nekem is van egy epekövem, 18mm-est mutatott ki a hasi ultrahang. Szeretném kipróbálni ezt az otthoni módszert, de félek, hogy megakad a kő az epevezetékben. Te azt írod, hogy Neked sikerült elhajtatnod a köveket. Az érdekelne, hogy előtte voltál-e ultrahangon? Tudtad-e, hogy mennyi és mekkora köved van? Valamint szeretném megkérdezni, hogy a kövek elhajtása után, és azóta vannak-e panaszaid?

Várom válaszod. Köszi. Erzsi

2010. júl. 14. 18:48
Az érdekessége a dolognak,hogy nekem nem görccsel okoz problémát,hanem hasmenéssel!A bélrendszerem nem a legjobb,tejfehérje allergiám lett 9 éve(akkor is ment a hasam,nem gyengén)azóta,rendbe lett téve a vastagbelem,de mostanában ismét nagyon elkezdett menni,így kértem egy ultrahangot.Akkor állapították meg a köveket,meg az epehólyag gyulladás+vékonybélgyulladást.Most doxyciklint szedek és akupunktúrára járok.Máriatövist is szedek esténként,remélem kisebbednek majd a kövek (most 1-1 cm és 3 darab)Érdekelt,hogy valaki esetleg rendelkezik-e tapasztalattal műtét nélküli kő eltávolítással?
82. Ildi^^
2010. júl. 10. 21:31
na ettől én is félnék!
81. Basset
2010. júl. 10. 17:10

Nekem is vannak... :(

Ami a fórum elején van, az az olajos-grapefruitos "öblítő" kúra engem nagyon érdekelne, de nagyon félek, hogy amikor tisztítaná az epeköveket, "beszorulnak" azok az epevezetékbe, én meg mehetek sürgősségi műtétre... :( Ez lehetséges vagy horror?

80. Ildi^^
2010. júl. 9. 09:32

szia! nekem több kicsi van de már nem használ semmilyen gyógyszer ha elkap a görcs, 6-7 órán keresztül fáj.:( csak a szike segíthetne rajtam.:(

de vannak praktikák, hátha neked beválik.

2010. júl. 9. 09:05
Üdvözlök mindenkit!Én most léptem be erre az oldalra és szeretném tudni a tapasztalt epekövesektől,hogy mire számíthatok.Tegnap diagnosztizáltak nálam 3 db. 1-1 cm-es követ,de műtétet szeretném kikerülni.Lehet-e nélküle eltávolítani?mik tapasztalatok?
2009. okt. 12. 16:02
Valami nincs nekem ott rendben különbenis sok folyadékot iszom és mégsem jo maradok az oxitarm meg a normogaszt béltisztitónál.
2009. okt. 12. 15:07
min. 8 pohár víz, de én inkább 2-3 liter között javaslom!
2009. okt. 12. 15:07
Saját tapasztalat is
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook