Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
7507. 724b289414 (válaszként erre: 7501. - D4ae7d0bb0)
2008. júl. 9. 14:16

Szia!

Üdv közöttünk!

7506. 724b289414 (válaszként erre: 7497. - Kszilvi)
2008. júl. 9. 14:15

Még nyolc hét!

Húú, jó sokat nőtt a pocaklakó!! :))

Választottatok már nevet?

2008. júl. 9. 14:10
Látom itt is sok szép baba van:))))
2008. júl. 9. 14:07
A kicsi fiam 8hónapos.Van hasonló korú baba a köreitekben?
7503. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 7502. - Kszilvi)
2008. júl. 9. 14:06
Köszönöm:)))
7502. kszilvi (válaszként erre: 7501. - D4ae7d0bb0)
2008. júl. 9. 14:05

Persze!

Üdv köztünk!

Nagyon aranyos a kisfiad!:-)

2008. júl. 9. 13:45

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?

7500. kszilvi
2008. júl. 9. 13:36
Azt tudjátok, hogy Katka80-nak megszületett a kisfia? Én már meglestem az adatlapján:-) Nagyon aranyos baba! Gratulálok nekik!
7499. kszilvi (válaszként erre: 7498. - Dee)
2008. júl. 9. 13:35

Köszi a gratut!

Megnéztem a képeket. Rajzolva vannak? Ki rajzolta? Nagyon ügyes!

7498. dee (válaszként erre: 7496. - Kszilvi)
2008. júl. 9. 08:08

Tettem képet az adatlapomra!:)


Gratulálok a kis Pannához!

7497. kszilvi
2008. júl. 8. 14:16

Tegnap voltunk uh-on. Most már biztos, hogy hugicája lesz Petyának!:-) Minden rendben. Szépen nőtt. Legutóbb kb. 800gr volt, most (5 hétre rá) kb. 1900gr!


Most megyek,mert lassan ébred a fiam, és visszük tanácsadásra. Majd megírom később, mi volt.

Addig is puszi mindenkinek!

7496. kszilvi (válaszként erre: 7494. - Dee)
2008. júl. 8. 14:13

Szia!


Jó hallani felőletek!

Remélem nem lesz mellékhatása a 15 hós oltásnak!( az ha jól emlékszem csak kb. két hét múlva jelentkezne, de ne legyen semmi gond!)

Szép nagy már Balázs! Annyira megnézném! Ha gondolod feltehetnél egy fényképet róla-ha csak annyira is, hogy mi megnézhessük!


Puszi nektek! Vigyázz magatokra!

7495. kszilvi (válaszként erre: 7492. - Minya)
2008. júl. 8. 13:56

Szia!

Olvastam, hogy orvosnál jártatok. Majd írd meg mit mondtak az allergia vizsgálaton. Remélem nem nagy a baj! Szorítok!


Pisi ügyben: Petya is ha pisil egy kicsit, rögtön abba hagyja, mert örül, hogy sikerült, csodálkozva nézi, mi történt. Utána még ő is pisil néhány cseppet. Szerintem nem lesz gond nálatok se. Ha kell neki pisilni, úgyis fog. Lehet, hogy néha úgy belemerül a játékba, lefoglalja más érdekesebb dolog, hogy eszébe se jut, hogy kell neki. Nem biztos, hogy tudatosan tartja vissza.


Nagyon ügyes Csibi, hogy már ennyi mindent mond! Látod ebben is mennyit fejlődött, és még mennyit fog!

7494. dee
2008. júl. 3. 13:55

Sziasztok Anyukák és babák!

Régen írtam nektek,de mindig olvasom a fórumot.

Örülök neki,hogy jól vagytok és minden babó szépen fejlődik.


Mi is jól vagyunk,Balázs egy örökmozgó, vidám fickó.Ma voltunk 15 hós oltáson,most alszik a drága.

10kg 90 dkg.Nagyon megdícsért minket a dokinéni.Szépen fejlődik,okos,ügyes baba.


Vigyázzatok magatokra és a kicsikékre!További szép napot nektek!Puszi dee

7493. Minya
2008. júl. 2. 14:19

Szia dus!


Örülök hogy jól sikerült a nyaralás megnéztem én is a képeket.Apával mink is voltunk a Festetics kastély kertjében nagyon csodálatos.

7492. Minya (válaszként erre: 7490. - Kszilvi)
2008. júl. 2. 14:12

Szia!


Én is úgy szoktam ha kint vagyunk meztelenül szaladgál.Az a legnagyobb baj hogy ha kérdem tőle kell-e pisilni azt mondja nem és már csurog is,van hogy odarakja a kezét és abbahadja a pisilést,és kis idő mulva ujra pisil.Kicsit félek hogy nem-e lesz később baja tőle hogy visszatartja a pisit.Mikor kisgatyát adok csak rá akkor meg legugol mikor pisil és akkor rendesen kipisil magát.Lehet hogy meglepődik mikor pisil?Jövöhéten megyünk dokihoz fürdetőt feliratni majd megkérdem tőle hátha tud valamit mondani.


Nekem is annyi mindent mond már Csibi.Az anya,apa,kocsi,kék,kicsi,nagy,lálá,kell,egy,négy,öt,hat,hét,nem,dádá,nono,csitt,pipi,koty,nyiha,iá,bú,tejcsi,néni,baba,mama,ezeket tisztán érthetően kimondja.A dodi=cumi,s=sárga,

p=piros,gyej=gyere,docs=cukor/csoki,nevét úgy mondja Dádid,ninó=mentőautó,ücsi=üditő,legjobban a kubut szereti.hinna=hinta,it=igen,Most több nem jut az eszembe.Ja meg panaszkodni nagyon tud ha valamit nem enged meg neki Anyu ha ott vagyunk akkor jön hozzán és mondja mama nem vár egy kicsit és mondja dádá.ezzel olyan mintha azt akarná kifejezni hogy verjük meg a mamát mert nem engedi hogy azt csináljam amit akarok :DDD

Na befejezem mert ezész litániát írtam már :D


Az oviról csak annyit hogy a rosszalkodást tanulják meg a leghamarabb.Unokatesóm lánya míg otthon volt soha nem hisztizett így mint mióta oviba jár,azóta már földhöz is vágta magát mert az oviban ezt látta az egyik gyerektől.Remélem nekem Csibi nem fogja ezt megtenni.Mostanában ha valami nem tetszik neki hozzáfog sikítani csak úgy vörösödik a kis feje :D

NA MOSTMÁR TÉNYLEG BEFEJEZEM :DDD


PUSZI NEKTEK ÉS VIGYÁZZ MAGATOKRA!!!

7491. kszilvi
2008. júl. 2. 12:54

Dus!

Megnéztem a képeket! Szuper lehetett a Balcsin!


Bazsi már milyen nagyfiú-elballagott az oviból. Nem fog neki hiányozni? Vagy már jobban várja a sulit?

7490. kszilvi (válaszként erre: 7488. - Minya)
2008. júl. 2. 12:47

Szia!


Nálunk is változó a bilizési siker. Ma pl. láttam, hogy készülőben van a nagydolog, kérdeztem is Petyát, ő mutogatott a fenekéhez,a pelushoz. Mondtam neki, hogy bili! Ráültettem, -akkor már a pelusban volt egy kicsi, de még a bilibe is sikerült. Aztán büszkén felpattant, és mutatta, hogy van benne!

Ha máskor ráültetem, és csak pisil, akkor pár csepp után felugrik, és ismét mutatja, hogy sikerült. Van, hogy a maradék pisi viszont a padlón landol:-)Nem mindig ül vissza a bilire.


Kint, ha jó meleg van, akkor pelus nélkül rohangál. Ti hogy csináljátok? Ott hagyom, hogy pisiljen szabadon, hogy vegye észre mi történik. Csak félek, nehogy bent is ezt csinálja-meg meg áll, és csurran-cseppen mindenhová.


Biztos, hogy az ovi nagy változás lesz az életetekben. Sokat fog fejlődni Csibi is minden téren-nem mintha most baj lenne vele, de ha közösségbe kerül, akkor mindent még ügyesebben, gyorsabban fog megtanulni, megcsinálni. (bár sajnos néha a rosszaságot is eltanulják egymástól)

Én is nagyon várom már, hogy beszéljen rendesen, de nekem is mondták sokan, hogy vissza fogom még kívánni a jelen időszakot:-)


Újabban mondja Petya a nevét: Pepe.

Legújabb szavai: tető, kettő, brekeke, bodza,traktor. Igaz nem tisztán ejti ezeket, de aranyosan próbálgatja. Ha én kérem, akkor nem mindig mondja. Kis huncút! Tegnap viszont kimondta-szerintem véletlenül: Anya! (eddig csak Ana voltam)

7489. kszilvi (válaszként erre: 7487. - Dus)
2008. júl. 2. 12:38

Szia!

Jövő hét hétfőn megyünk uh-ra. Reménykedünk, hátha biztosabbat mond a doki. Bár nekem mindegy milyen nemű a baba, de azért már jó lenne tudni.


Petyával nem voltam rosszul, a sósat kívántam, az édeset nem nagyon. (kivéve a gyümölcsöt)Vele az eredeti súlyomhoz képest 16 kg-ot híztam. Petya 3550gr és 54cm volt. Nekem itthon ment el a magzatvíz. Kb. du. 6-ra értünk be a kórházba, és Petya másnap 00:27-kor született meg. kb. 6 és fél óra alatt. Ő is meg lett volna hamarabb, de a végén folyton vissza csúszott. Elég nagy volt a feje. Születése után 35 cm, de akkor már szegénynek kicsit csúcsos volt. Ja, és ő a 38.héten született. (én most a 31.-ben járok)Kíváncsi leszek, a kicsi mikor gondolja úgy, hogy szeretne megszületni:-) Persze még ráér!


Most az elején eléggé rosszul voltam, émelyegtem,de szerencsére rókázás nem volt. Nem voltam kívánós. Eddig 2 kg-ot híztam.(amikor Petyával kórházban voltam, akkor 2és felet fogytam:(azóta pedig nincs időm nassolni, de már nem is kívánom. Petya előtt nem is lenne szívem nasizni, hogy ő nem ehet. Az éjszakai zabálásokról is leszoktam. A kicsi szépen nő, így nem aggódok. Nem is bánom, hogy én nem nagyon hízok. Igaz még most fog igazán nőni a kicsi.

Majd megírom mi volt a dokinál, ha hétfőn haza érünk.

Petya mellett lánynévnek a Hajnalka tetszett, most eddig a Panna. Ha biztosat tudunk, akkor döntünk.


Azt mondják, a második szülés gyorsabban zajlik, de a fájások sokkal intenzívebbek...majd meglátom, milyen lesz.

7488. Minya
2008. júl. 2. 10:19

Sziasztok!


Mink nem igazán haladunk a bilizéssel,vannak sikereink de a nagydolog csak 1-szer sikerült Csibinek a bilibe.Nálunk ha lány lett volna én a Rebeka nevet szerettem volna de Apának a Miriam tetszet meg a Zsanett így ez a kettő lett volna.Járunk mostmár a logopédiára is ahová péntekenként kell járni meg tornáztatni kell amit nagyon élvez.Azt mondta egy ovónő ismerősőm hogy higgyem el mikor oviba fog menni jelentős változás lesz minden téren és hogy ne aggódjak hogy keveset beszél,mert lesz még hogy azt fogom neki mondani maradj csendben egy kicsit.Na már jön is és mutogatja a kocsiját :)

7487. dus (válaszként erre: 7485. - Kszilvi)
2008. júl. 1. 16:23

Szia Szilvi.


Örülök, hogy jól vagytok.

Pocaklakód még mindig nem mutatta meg magát? Nagyon szégyenlős! De a titok a legnagyobb meglepetés!

Anno Bálint is bújócskázott, ő sem mutatta meg magát, a szülés előtti héten tudta volna megmondani a doki, de akkor már nem akartam tudni! Egyébként a két terhességem ellentétes volt!

Bazsival édeset ettem kiló számra, híztam, mint az elefánt (25 kilót) és a baba is nagy lett: 4200gramm és 52 centi.

Bálinttal végig hánytam a 9 hónapot, még a szülés előtt való nap is. Nem bírtam édeset enni (karácsonykor rosszul voltam a süti láttán is!), csak savanyút, sósat. Kevesebbet híztam, "csak" 16 kilót, de Bálint is csak 3700 gramm lett, 52 centivel.

A szülésem mindkettő "könnyű" volt, Bazsival itthonról indulástól a szülés pillanatáig 4,5, Bálinttal 3 óra telt el.

Egyébként ha lányom lett volna, mindkét esetben az Eszter Boglárka volt megjelölve.

De mivel fiaim lettek, el van vetve az a két név.

Ti milyen nevet néztetek ki? Mire készülsz? Neked mennyivel másabb a mostani terhességed, mint Petyánál volt? Könnyű szülésed volt? Mennyit vajúdtál? Mekkora volt a nagylegény születésekor? Akkor milyen lány névben gondolkodtatok?

7486. kszilvi (válaszként erre: 7485. - Kszilvi)
2008. júl. 1. 13:28

Minya!

Olvastam a naplódban a méreteket. Szépen nőtt Csibi! Mi majd jöv. héten visszük Petyát, kíváncsi vagyok, ő mekkora!

7485. kszilvi
2008. júl. 1. 13:25

Sziasztok!


Mi jól vagyunk. Rávettem magam a takarításra, most megpihenek kicsit, aztán még folytatom a pakolászást. Hétvégén a fiúk a háznál dolgoztak, csinálták a tetőt. Én főztem anyummal, segítettem, amiben tudtam.



dus! Gratulálok Bálint új fogacskáihoz! Jól belehúzott a legény! A bilizésben is ügyes! Petyának a múltkor megint sikerült a nagy wc-be,nagydolgozni. Úgy örültem én is! Bazsi anno hamar leszokott a pelusról? Hogy ment?

Bazsi biztos élvezi a nyaralást!


Akartam már kérdezni, hogy különböző volt a két terhességed? és a szülés? Ha lányok lettek volna, mi lett volna a nevük? (ezt a többiektől is akartam már kérdezni, ha gondoljátok, írjátok meg!)


Minya!

Örülök, hogy össze jött a párodnak a munkahely! Remélem hosszú távú munka lesz-és fog neki tetszeni. Biztos nehéz, hogy kevesebbet van otthon, de legalább van melója!

Nagyon kíváncsi vagyok, Csibi mennyit nőtt, majd írd meg!


Puszi mindenkinek!

7484. Minya
2008. jún. 30. 06:42

Sziasztok!

Nálunk nagy volt a nyüzsi hétvégén Anyumnak volt a szülinapja,másnap pedig nagytakarítotunk Apával ablakpucolás meg minden.Úgy néz ki hogy a sok rossz után jó dolog is történik velünk Apának van munkahelye igaz van hogy hajnalban 1-kor vagy 2-kor indul és csak késő du-án ér haza.Ma megyünk Csibivel a védőnőhöz méreckőzni annyirakíváncsi vayok hogy mennyit nőt mert szerintem sokat.Na megyek is mert ébredezik a kis csibész.

7483. dus
2008. jún. 29. 21:12

Sziasztok Anyucik!


Látom, nem nagy a forgalom mostanság.

Merre vagytok elveszve? Nyaraltok, vagy csak nyári "csavargásokat", szalonnasütést, fagyizós sétát rendeztek?

Remélem mindenki jól van!


Mi jól vagyunk! Bálint baba is jól van. Fogak szempontjából nagyot léptünk, van 16 foga! Lent 10, fent 6! Megtanult szaladni és ma először pisilt magától bilibe (kézen fogtam és mondtam, hogy gyorsan szaladjunk, a bincibe kell csurizni!). Olyan büszke voltam rá!

Bazsi ma elment anyósomékkal nyaralni, előre láthatólag 2 hétig! Jó hosszú idő lesz, nem tudom, hoyg fogjuk bírni nélküle! Ő élvezi fogja, ment a nagyobbik kerilányunk is, jól el lesznek.

Szóval jól vagyunk, bent hűsölünk a lakásba, este megyünk csak ki!

Veletek mi van?

Ha van időtök, írjatok!

Puszi Mindenkinek!

7482. Minya (válaszként erre: 7473. - Dee)
2008. jún. 26. 09:48

Szia dee!

De rég írtál mi ujság veletek?

7481. Minya (válaszként erre: 7472. - Dus)
2008. jún. 26. 09:41
Örülök hogy jól telt a nyaralás :)Várom ám a bővebb beszámolót :D
7480. kszilvi
2008. jún. 25. 13:08
Én is tettem néhány képet a naplómba, ha gondoljátok, nézzétek meg!
7479. kszilvi (válaszként erre: 7472. - Dus)
2008. jún. 25. 13:06
Örülök, hogy jól telt a nyaralás! Várjuk a beszámolót,és a fényképeket!:-)
7478. kszilvi (válaszként erre: 7470. - Lufi)
2008. jún. 25. 13:05

Így utólag is nagyon boldog szülinapot Vikcsinek!


Örülök,hogy már teljesen szobatiszta lett!

Majd egyszer megírhatnád, hogy jutottaok el idáig!:-)

Petya is imádja a Thomas meséket. Van, hogy egy nap 3x is meg kell nézni dvd-n. Olyan édesen kéri: hu-hu-hu! és mutogat a dvd-re, majd a tv-re, hogy kapcsoljam be. A zenéjét énekli-dallammal:tü-tü-tü-tü....táncol is hozzá:-)

A cukorbetegség gyerekkori Petyánál, azt mondták, nem sok esély van rá, hogy kinövi:(

Ha megtudjuk a baba nemét, akkor majd megírom. Petya is sokáig nem mutatta meg magát, de nála végül mi is láttuk a lényeget.(ilyen idősen már tudtuk)


A házzal jól állunk-ezért se jelentkeztem. Már csak 1 szobát és a folyosót kell meszelni, néhány ablakot, ajtót kell festeni, hétvégén csinálják a garázs tetejét. A konyhabútorunk is meg van már. Még laminált padlót,és padlószőnyeget kell lerakni. Aztán még néhány apróságot kell venni,és költözhetünk. Talán augusztus elején-közepén.


Sajnos közben apósom is meghalt. Hétfőn volt a temetés. Nem igazán volt kedvem a gép előtt ülni. Meg időm se volt.

A házunknál is kertészkedünk, ami érik zöldség-gyümölcs, azt teszem el a fagyasztóba, lekvárnak stb.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook