Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2008. máj. 22. 10:45

Halihó!!!


Hogy vagytok??

Már rég jártam erre nagyon. :(

Mi jól vagyunk, Daninak már van 11 foga, ha minden igaz és jól láttam, akkor jön a 12. is.

Mindent megeszik mostmár, egyedül is elég ügyesen bánik a kanállal.

Hál Isten, már mond annyit, hogy megértsük egy mást! Nagyjából...

Most várjuk a védőnőt, 10-re ígért magát, de még nem jött!

Már várom, mert mennénk el itthonról...

Biztos jön megint, hogy védő oltás lesz, ilyenkor mindig jön. De, ha csak ilyenkor jön, az csak jó, mert akkor legközelebb 3 évesen látom utoljára :)


Sajnos itt nagyon rossz idő van, nem tudom hogy bírja majd a kis csibészem a 'szobafogságot'! Már hozta a cipőjét is, zoknit, mindent, csak mehessen!!


Most nem tudtam visszaolvasni, de remélem mindenki jól van!!


Szép napot!!

7416. Jéghegy
2008. máj. 22. 10:08

Sziasztok!


Ha tudtok segíthetnétek:

Tudásbázis - Ismeri valaki a Pierre Cardin PS610-es babakocsit?


[link]


Képet itt tudtok róla nézni:

[link]


Előre is köszi!

7415. mylene (válaszként erre: 7409. - Dus)
2008. máj. 22. 07:50

Szia Dus!


Szerencsére már jobban vagyunk, most a 8. fogacska áttörésével küzdünk.

A Sterimart mi is használjuk, valamint Baby Luuf-ot is szoktam neki kenni a mellkasára, ha nagyon rosszul van.

A Béres cseppet hogy adod Bálintnak? Mennyit lehet adni naponta?


A könyveket küldöm, remélem hasznát tudod venni majd nekik.


Puszilunk Benneteket!

7414. mylene
2008. máj. 22. 07:42

Szép napsütéses jó reggelt Anyukák!


Remélem mindenki jól aludt és kipihente magát.

Nóri sajnos ismét sokszor fent volt az éjszaka. Szerintem most már a fogacska a ludas a dologban, mert a köhögése és az orrfolyása múlófélben van. Lekopogom! Kopp-kopp-kopp!


Apa éjszaka ér haza. 1/4 11-kor érkezik majd meg a gépe Ferihegyre. (Remélem nem alszom el és meg tudom várni mire hazaér Kecskemétre.)


Tegnap délután nagyot sétáltunk Nórival. Hol a babakocsiban ülve, hol pedig Ő maga a saját lábacskáin. Igaz, ilyenkor figyelnem kellett, mert azonnal kiszúrta a pocsolyákat és bele akart menni. Most már semmi akadály nincs előtte, néha nem is megy, fut.


Kellemes, szép napot Mindenkinek!!!

7413. mylene (válaszként erre: 7412. - Minya)
2008. máj. 22. 07:26

Szerencsére csak 2 napra kellett kimennie. Csütörtök éjszaka már itthon lesz (igaz mi már alszunk akkor Nórival).

Köszönjük a gyógypuszikat! Jobban van Huncutka, a köhögése is sokat javult.

7412. Minya (válaszként erre: 7404. - Mylene)
2008. máj. 21. 12:28
De jó a férjednek,nektek már nem annyira bizti hiányzik.Meddig marad?Küldök még Nórinak gyógypuszit CUP-CUP-CUP
7411. Minya (válaszként erre: 7410. - Dus)
2008. máj. 21. 12:26
Köszi a biztatást jól esik,Néha úgy érzem teljesen ki vagyok hogy mindig azt hallom miért nem beszél annyit a gyerek mint más gyerekei.Hiába mondom neki hogy ne hasonlítsa össze más gyerekeivel mert nem egyformán fejlődnek.Erre mindig ugyanaz mert biztos nem foglalkozol vele eleget.Van hogy mondom neki maradjon itthon egy hétig szabin én meg elmegyek egész napra a héten és foglalkozzon ő Csibivel erre Ő nei dolgoznia kell.Jópofa nem?
7410. dus (válaszként erre: 7403. - Minya)
2008. máj. 21. 10:33

Szia Minya!


Ne aggódj, biztosan minden rendben van Csibiddel, csak a védőnők és az orvosok szeretnek néha túlozni! De inkább figyeljenek oda jobban, mint aztán valami fontos dolog felett elsikoljanak! Meglátod, azt fogják mondani:minden rendben, nincs szükség semmilyen fejlesztése!

A párodra pedig ne hallgass! Egy férfi könnyen vannak, hisz nem nekik kell napi szintem foglalkozni, ellátni és megóvni a babát! Ő csak azt látják: eszik, alszik, van rajta ruha, jön-megy körülöttük. De az ezzel járó kifárasztó munkát és még fárasztóbb felügyeletet nem mind látja!

Az nem baj, ha mindig mondogatod Csibinek, hogy mi micsoda, mutatva, hang utánozva, nem néz bolondnak, ezt csak mi anyák gondoljuk így, amikor látjuk: mintha nem is hallaná, nem érteni, mit akarunk tőle! De hidd el, érti, csak provokál! Mert neki az kényelmesebb! Majd ha megunja és önállóan kezd el beszélni, magyarázni. Az nem baj, ha sokat foglalkozol vele, sőtt! Előnyére válik! De azért azt sem szabad túlzásba vinni! :)))

Apával pedig ne is törődj, az a legkönnyebb, másikra terelni a probléma kialakulását és megoldását.Pedig nem te tehetsz róla, hoyg bébid kicsit lusti a beszéd terén. Majd megváltozik ez! Aztán csak győzd hallgatni! :)))

7409. dus (válaszként erre: 7406. - Mylene)
2008. máj. 21. 10:18

Szióka!


Náluk Bazsi viseli nehezen ezeket a "viharokat", egyenesen retteg a dörgéstől, villámlástól. Szerencsére Bálintra nincs hatással, vagy csak én nem veszem észre! Nála annyiban jelentkezik, hogy front esetén többet alszik, mint általában. (tegnap napközben 6 órát aludt + este 9-től ma reggel 1/2 7-ig!!!) Egyébként még mindig folyik az orra, de nem olyan vészes, abból gondolom, hogy fogacska bújás van a háttérben!

Jó neked, hogy a KISOSZ-nál tudtál tanulni! Itt nálunk nem indul csak vendéglős, kozmetikus, fodrász és egyéb olyan szakmák, amik nekem nem jók! A munkaügy nem támogat, mert GYED-en vagyok, és nem is tudnám megoldania napi 8-tól 14-ig tartó sulit fél éven át a gyerekek mellett! A munkahelyi támogatás van még lehetőségképpen, de azzal is várnom kell, míg nincs meg a jelentkezésem. Örömmel fogadom a könyveidet! Nem sürgős, mert csak augusztusban indul a suli.


Nóri bab ahogy van? Nagyon megviseli ez a bolond időjárás? Remélem minél hamarabb meggyógyultok.

Én köhögésre Lándzsás útifű szirupot adok és esetleg ACC 100-ból fél tasakost teában. Az szokott neki segíteni. Orrdugulásnál Sterimar orr sprayvel tisztítjuk neki, de az utálja! A Zitrocint nem ismerem, mi olyat még nem kaptunk, nálunk ami beválik: Augmentin, Zinnat, Sumamed. Ezeket szoktuk kapni. A bevétel nálunk nem okoz gondot Bálint ügyesen megiszik bármit. Fecskendős adagolóval nyomom a szájába, után rögtön tea és már lent is van. Most voltunk vérvételen, ahol minden ok, kicsit vérszegény, így vitaminként csak Maltofer (vas)cseppet kap. Mindent megeszik, így nincs szükség vitamin pótlásra.

Bazsi volt kicsinek rengeteget beteg, neki adtuk és még most is adjuk a Béres cseppet, ami jobb étvágyat és erősebb immunrendszert csinál. Nem próbáltál még neki adni?


Gyógyuljatok meg mielőbb! Sok-sok gyógypuszit küldünk!

7408. mylene
2008. máj. 21. 09:30

Elveszett Kszilvi merre vagy???


Remélem minden rendben Veled ill. Veletek! Petya hogy viseli a betegséget?

Írj pár sort! Hiányzol ám Nekünk!!!

7407. mylene (válaszként erre: 7403. - Minya)
2008. máj. 21. 09:28

Szia Minya!


Ezek a férfiak! Próbálnának Ők foglalkozni a gyerekekkel!

Nem lesz semmi baj! Egyszer csak elkezd majd beszélni Csibi és nem lehet majd lelőni, annyit dumcsizik.

7406. mylene (válaszként erre: 7402. - Dus)
2008. máj. 21. 09:24

Dus!


Én itt Kecskeméten végeztem el a tanfolyamot, amit a KISOSZ szervezett. Hála, nekem egy fillérembe nem került, a cég állta (igaz kikötötték, hogy 2 évig nem mondhatok fel). Nekem a pénztárgépkezelői vizsga hiányzik, amit meg lehetne csinálni még hozzá.

A tankönyveket szívesen átadom, elküldöm Neked.

Gátéron vannak, majd ha legközelebb otthon leszünk, megkeresem.


Nórinak orrcseppet, Cebion cseppet és Zitrocint írt fel a doktor bácsi. A Zitrocinnal megküzdünk, szörnyű íze van (megkóstoltam), szinte bele kell erőszakolnom. Szerencsére csak napi 1X 4ml-t kell neki bevennie.


Ti jobban vagytok már?

Mennek a gyógypuszik!!! Cupp-Cupp-Cupp

7405. mylene
2008. máj. 21. 09:16

Újra alszik Huncutka!

Apa üzent, hogy sikeresen leszállt Münchenbe a gép, majd innen repül tovább Drezdába. 10 fok van és zuhog az eső.


Nem tudom, de a Ti babókáitok is rosszul viselik az időjárásváltozást, esőt, szelet stb.? Nórit szörnyen megviselik a frontok. Van valami tippetek, hogyan tudnám elviselhetőbbé tenni számára az ilyen napokat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

7404. mylene
2008. máj. 21. 06:02

Jó reggelt Anyucik!


3/4 5 óta fent vagyok. Apa ma megy Drezdába (7-kor indul a repülőgépe), kikísértem a kapuig, amíg a taxi nem jött érte.

Nóri igen rosszul aludt (megfázás, időjárás, 7.-8. fogacska kibújása), sokszor volt fent az éjszaka.

Szerencsére a köhögése csillapodott és nem lázasodott be. Pénteken kell visszamenni vele a doktor bácsihoz.

Az időjárás miatt nyűgösebb, hisztisebb volt az elmúlt napokban.

Kint van a 7. fogacskánk és a 8. is próbál áttörni (alsó fogacskák).

Most megyek, Huncutka ébredezik (mostanában átállt a reggel 6 órai felkelésre).

Majd még jövök!


Kellemes, napsütéses szép napot kívánok Mindenkinek!!!

7403. Minya (válaszként erre: 7401. - Dus)
2008. máj. 20. 19:49

Szióka!

Jó rég írtál!!!

Neurológiai fejlesztésen legalábbis a védőnő szerint a reflexeit fogják nézni hogy milyen gyorsan reagál kölönböző helyzetekre.Majd írom hogy mi volt.Sajnos már próbálkoztam ezzel amit javasolsz inkább otthagy vagy azt mondja nem és férre vonul játszani.Már sokszor én se tudom mit tegyek Apa azt mondja az én hibám mert nem foglalkozom vele eleget,ami persze nem igaz mert egyfolytában csak vele foglalkozom lehet hogy ez is hátráltatja a beszédét hogy mondom neki mindig mond ki mi ez?Lehet hogy a gyerekem néz már hülyének mit akar folyton tőlem?

7402. dus (válaszként erre: 7395. - Mylene)
2008. máj. 20. 12:46

Mylene!


Köszönöm a felajánlott segítséget, örömmel elfogadom. Bár még pontos infóm nincs a suliról, szívesen veszem a segítséged! :))

Ha minden igaz, augusztus közepén indul, de nem tudom, mit adnak, mit kell majd beszereznem, csak azt tudom: 150.000 Ft-ba fog kerülni a vizsgadíjjal együtt! Nagyon drága, de muszáj elvégeznem! Így bármilyen segítségnem nagyon örülök, főleg, ha ez könyv!

Örömmel fogadom a felajánlásod! :)) Nagyon aranyos vagy!

De kizárólag csak kölcsön fogadom el! Aztán, ha már nem lesz rá szükség, azonnal küldöm is vissza!

Köszönöm szépen! :))))

7401. dus
2008. máj. 20. 12:38

Sziasztok Anyucik!


Remélem mindenki jól van, és rendben viseltétek az éjszakai vihart! Felénk nagy dirr-durr volt és hatalmas eső. A srácok fent voltak éjszaka, Bazsi retteg a dörgéstől, így ő ismét velünk aludt! Bálint reggel 1/2 6-kor megitta a tejcsiét és 1/4 10-ig aludt, velem együtt! Annyire jól esett sokáig lustizni!

Apa vitte ma Bazsit oviba, mert reggel szakadt az eső, de mostanra annyira jó idő lett, hogy csak na!!! A nagyfiú meggyógyult, most Bálintnak folyik az orra, de szerintem a foga miatt: be van duzzadva mindkét oldalon fent a szemfogak helye, talán kibújnak egyszer, valamikor!


Mylene!

Remélem Nóri baba jobban van!

Küldök nektek gyógypuszikat: cupp-cupp-cupp!

Mit kaptatok a dokitól? Mi a konkrét baja? Bízok benne, mihamarabb meggyógyultok!


Minya!

Örülök, hoyg a vizsgálatokon nem találtak semmit és minden rendben van! A neurológiai vizsgálaton mit fognak nézni, vizsgálni? Az miért kell?

Szerintem sem aggódj a beszéd miatt, valóban elképzelhető, hogy csak lusta beszélni, mert már minden rezdüléséből érted, mit akar. Neki ez így nagyon kényelmes:anya kiszolgál, szó nélkül! próbáld meg rávenni, kérdezni, hoygha kér valamit, hátha mondja. Talán ez a módszer beválik!

Tudom, milyen ez, mi Bazsival ugyanebben a cipőben jártunk, csak nem ennyi idősne, hanem 2,5 évesen! Aztán egyik napról a másikra folyamatosan egész mondatokban kezdett el beszélni! Azóta be nem álla szája!

Nekünk is mindenki mondta: vigyük dokihoz, de úgy voltunk vele, majd ha lesz mondandója, el kezd beszélni! És tessék: tiszta locsi-fecsi!


Kszilvi!

Hogy vagytok? Pocaklakó hogy érzi magát? Minden rendben? Mikor mentek következőleg ultrahangra?

Petya hogy van? Hogy boldogultok az életmód változtatással, étrend váltással, cukorméréssel, inzulinozással? Biztos nem lehet könnyű! Nem irigyellek benneteket!

Hogy halad a házatok? Mikor tudtok beköltözni? A pici születése előtt sikerül befejezni?

Csak vigyázz magatokra, ne hajolgass és pihenj sokat! (már amennyit lehet Petya mellett)


Lassan megyek, mert Bálint kezd ébredezni. Jó az alvókája: 1/2 11 óta alszik!


További szép napsütéses és viharmentes napot Mindenkinek! Puszi.

7400. mylene (válaszként erre: 7399. - Minya)
2008. máj. 17. 11:33
Köszönjük a gyógypuszikat! Szükség is van rá, egyre csúnyábban köhög. Adtam neki Stodal szirupot, most próbál elaludni. Lázunk szerencsére nincs.
7399. Minya (válaszként erre: 7398. - Mylene)
2008. máj. 17. 06:47
Jobbulást kívánunk Nórinak küldöm is a gyógypuszikat neki CUP-CUP
7398. mylene (válaszként erre: 7397. - Minya)
2008. máj. 17. 06:39

Szia Minya!


Nagyon de nagyon büszke vagyok Nórira, az édesapjáról nem is beszélve! A legjobb barátnőmmmel egy helyen dolgoznak. Kata mesélte, hogy minden nap mikor beérkezik dolgozni, az az első, hogy meséli a lányoknak, mit is csinál már Huncutka.


Szegény Csibi! Jól elfáradt a buszozásban. Örölök, hogy minden rendben volt a vizsgálaton. Szerintem a júniusi neurológiai vizsgálaton is minden okés lesz.


Jó szórakozást és kellemes napsütéses napot kívánunk Nektek Nórival a gyereknapi programhoz!


Nóri sajnos beteg lett. Többször is fent volt az éjszaka. Alig kapott levegőt és nagyon csúnyán köhögött. Sprayztük az orrát, orrszívó porszívó stb. Szerencsére nincs láza. Hetfőn azért elvisszük a doktor bácsihoz apával.

Megyek, mert felébredt és sír.


Puszilunk Benneteket!

7397. Minya
2008. máj. 17. 06:24

Sziasztok!


Tegnap hosszú uton voltunk el kellett menni Gyulára hallásvizsgálatra.Szerencsére minden rendben van csibi kicsit nyugtalanul viselte a buszozást hosszú volt neki az út,meg hát már 4-kor kuruttyolt hogy apa-apa,mami,anya.Na de az a lényeg hogy ezen is túl vagyunk még juniusba kell menni a neurologiai fejlesztőbe aztán remélem már nem küldenek sehova minket.Szerntem inkább lusta beszélni mert így is megértem neki mit akar.Ma zsufolt napom lesz mert nálunk most lesz a gyermek nap szeretnénk csibit elvinni remélem jól fogja magát érezni.


mylene


De régen írtál már!!! Örülök hogy jól vagytok.Igazán büszke lehetsz Nórira.Édi lehet ahogy megy eleinte én is féltettem csibit jaj el ne essen ma már ha elesik vagy szalad hozzám és mutatja hogy eleset vagy játszik nyugottan tovább mintha mi se történt volna.

7396. mylene
2008. máj. 16. 09:37

Sziasztok Anyukák!


Úgy látom nincs nagy forgalom a fórumon. Remélem Mindenki jól van, senki sem beteg.


Nem tudom mi volt Nórival az éjszaka, de 3X ébredt fel sírva szegénykém. Reggel már 6-kor felébredt, megint sírva. Talán újabb fogacskák? Egy kicsit folyik az orra.

Tegnap a jó időben sokat voltunk a szabadban, nagyon élvezte a nagylány. Már kezdi megszokni a kiscipőt a lábain, egyre ügyesebben lépked (én meg rohanok utána, néha úgy begyorsul).

Most alszik.


Legyen szép napja Mindenkinek! Kellemes napsütéses hétvégét!

7395. mylene
2008. máj. 15. 06:35

Napsugaras szép jó reggelt Mindenkinek!

Sziasztok Anyukák!


Bizony-bizony már nagyon régen nem írtam Nektek, amit most pótolok. Amióta Nóci elindult, sajnos a nap 24 órája is kevés a felügyeletére. Legtöbbször ketten vagyunk otthon Kecskeméten, párom mostanában egyre többet jár külföldre a cégétől. Anyósom és apósom is rengeteget dolgozik, munka után itt a kert, a gyümölcsös.

Most Gátéron vagyunk a testvéreimnél.


Egy pár adat Nóriról. 6 fogacskával büszkélkedik a nagylány, a 7.-8. fogacskák kibújása hamarosan várható. Az 1 éves státuszvizsgálat rendben lezajlott a doktor bácsinál. 75 cm és 9960gramm volt. Mindent eszünk már, igaz a rágással nálunk is problémák vannak. Napi 2x-3x még szopizunk. Rengeteget "beszélget" (apa, mama, papa, baba, vau, gá, háp stb.). Imád a szabadban lenni, kint a fűben órákat el tud játszani.

A születésnapjára hatalmas bulit csináltunk. Kapott egy gyönyörű fülbevalót a testvéreimtől, bébitaxit, rengeteg ruhát, játékot az ismerősöktől.

Megvettük neki az első cipőcskét is. Eleinte le akarta venni a lábáról, de ma már ügyesen járkál benne.

Majd teszek fel képeket, hogy Ti is megnézhessétek milyen nagyok vagyunk már.


Kszilvi!


Gyönyörű neveket választottatok a babókának!

Nagyon örülök, hogy jól vagy és jól viseled a babavárást!

Sajnálom ami Petyával történt! Büszke lehetsz rá, hogy ilyen klasszul viseli a cukorbetegséget.

Kész nagyfiú már!

Puszilunk Benneteket!


Minya!


Én is korainak tartom a beszédkézségfejlesztést Csibinek! Mint, írod már sokat beszél. Szerintem nem lesz semmi baj. Egyszer csak elkezd majd beszélni és győzzétek hallgatni.

Az egyik ismerősöm kisfia is hasonló cipőben járt, mint Ti. Most nem lehet lelőni a gyereket, szabályosan f...a a szót, be nem áll a szája.

Megnéztem a gobelin képeidet. Hogy Te milyen ügyes vagy!!!

Puszilunk Benneteket!


Dus!


Ha tehettem mindig beleolvastam a naplódba, így képben voltam, mi is van veletek.

Ugye milyen gyorsan eltelt 1 év? Bazsi is nagyon sokat nőt, Bálintról nem is beszélve. Szeptemberben már egy iskolás nagyfiad lesz. Nem írigyellek, biztosan sokat kell majd vele foglalkoznod az elején.

Szorítok a kereskedő-boltvezető sulihoz. Ha tudok segíteni szólj. Anno (még a munkahelyem által) elvégeztem én is, szerintem még a tankönyveim is

megvannak.

Puszilunk Benneteket!


Dolgozó Mágika!


A Te naplódba is sokszor beleolvastam.

GyöngyBaba egy kis tündér! Biztosan nagyon örülsz,hogy ilyen jól viseli a bölcsődét. Másrészt egy kicsit rossz is lehet, hogy nem tudsz annyit foglalkozni vele a munkád mellett.

Puszilunk Benneteket is!


Hú! Ez egy kicsit hosszúra sikeredett.

Mindenkinek további szép napot kívánunk Nórival!

7394. Minya
2008. máj. 15. 05:40

Sziasztok!

Megkaptuk az időpontot ma kell menni 9-30-ra a foglalkozásra és mindent megbeszélünk.Majd írom hogy mi volt.


Kszilvi én reménykedem hogy Panna lesz de Tamásnak is örülni fogok :)Nagyon várod már hogy megszülessen?Petya hogy van?Sok-sok puszit küldünk nektek!

7393. Mágika75 (válaszként erre: 7389. - Kszilvi)
2008. máj. 14. 19:54
Nagyon szép neveket választottatok! Én is izgulok, hogy Pannátok vagy Tamásotok lesz-e. :-)
7392. Minya (válaszként erre: 7390. - Kszilvi)
2008. máj. 12. 18:44
Nem tudom hogy mi lehet a gond szerintem inkább lusta mert így is megértjük neki hogy mit akar.hetente 1-szer járunk a manó-muzsikára de ott se nagyon beszélnek a gyerekek van olyan aki el se mozdul az anyja mellől.Ez csibiről nem mondható el mindig rá kell szólni hogy figyeljen oda.
7391. kszilvi
2008. máj. 12. 14:32
Mi mostanában a házat csinálgatjuk. Ma is ott voltunk egész de. Petya nagyon szeret ott lenni. Jól el is fáradt. Már egy óra volt, amikor haza jöttünk. Ebédelt, és hamar el is aludt. Most főzni akarunk kint az udvaron a családdal. Szerencsére mindenki itthon van.
7390. kszilvi (válaszként erre: 7384. - Minya)
2008. máj. 12. 14:29

Szerintem semmi baj nincs Csibivel, ha így mondogatja már a szavakat. Lehet az a gond, hogy nem sokat jártok közösségbe, gyerekek közé.

Mindenesetre a foglalkozás ártani nem árt. Majd meglátod, hogy milyen. Biztos tetszeni fog Csibinek.

7389. kszilvi (válaszként erre: 7383. - Dus)
2008. máj. 12. 14:26

Szia!


Örülök, hogy jól vagytok! Gondolom most rohangálsz Bálint után egész nap:-) Így van ez, ha egyszer elindulnak. Hogy rohan az idő...Bazsi jövőre már iskolás! Már nagyfiú.


Biztos jó lesz a suli, és Bálint is jól fogja viselni, hogy néha otthon hagyod.


Petyánál csak most derült ki, hogy beteg,mert eddig nem volt semmi tünete, nem volt még vérvételen se mióta megszületett. Szerencsére nagyon jól viseli. Ha kicsit alacsonyabb a cukra, vagy már kajcsi idő van, akkor jelzi. Nagyon ügyes, büszke is vagyok rá. Nagyon jó a kedve, 1000-rel dolgozik ős is a háznál, ha ott vagyunk. Mindenben segít:-)

A kórházban 8 napig voltunk. Szerencsénk volt, hogy időben észre vettük a betegséget, így nem kellett 3 hétig bent feküdni. Más sajnos rögtön az intenzíven kezdi infúzióval.

Azzal nincs gond, hogy nem ehet édességet. Ha nincs előtte, nem is kéri. Viszont pl. gyümijoghurtot, túrórudit, kekszet ehet, csak be kell számolni a napi szénhidrátba, és kajcsi időben kaphatja. Nem lehet nassolni, de ezt nem is bánom. Lisztes, keményítős dolgokat is ehet, sőt kell is(rizs, krumpli, tészta,pékárú,szárazhüvelyesek), de azokat is számolni kell, és a gyümölcsöt is. Korlátlanul ehet zöldséget, sajtot, felvágottat, húst, szalonnát stb. Meg van adva, hogy reggelire, tízóraira, ebédre stb. mennyi szénhidrátot ehet. Az inzulin után kell is ennie. Ez egy kicsit nehéz, olynakor, amikor nem akar enni. Akkor teszek elé több félét.

Egyébként azt mondták az orvosok, hogy nem olyan szigorú nála a diéta, mert még kicsi. Már evett sütit is, de csak keveset. Ha nagyon alacson a vércukra, akkor is ehet édeset (banán, joghurt, gyümölcslé, süti)

Holnap megyünk a gondozásra, remélem ott is jónak találják majd az eddigi vércukor értékeit.


A pocaklakó néha igen aktív:-)) Ha megtudjuk jöv. hét elején a nemét, mindenképpen megírom!:-) Nevek vannak már, de akkor lesz biztos, ha tudjuk fiú, vagy lány. Eddig a Tamás és a Panna a befutó.


Vigyázzatok magatokra!

7388. Minya (válaszként erre: 7386. - Kszilvi)
2008. máj. 12. 12:16
Még nem tudtunk menni mert még nem egyeztete az időpontot a logopédussal a tornász :(
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook