Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7627. Mágika75
2008. dec. 22. 19:48

Sziasztok kedves Mamák és Babák!


Szilvi,

Örülünk, hogy meggyógyultatok.


Dus,

Ügyes lány vagy! Gratulálunk.


Manóci,

Hogy vagytok?


Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Sütés-főzés, ajándékok?

Nekem szerencsém van, az ünnepek alatt családlátogatás lesz, szóval nekem nem kell nagy karácsonyi főzöcskézést rendeznem. Ajándékok a csomagolásra várnak. :-)


Ma voltunk UH-n. Úgy néz ki, hogy májusban Csongor érkezik hozzánk. A vizsgálatok szerint egészséges és jól van.


Jó készülődést!

Karácsonyi jókívánságokkal még benézek holnap este vagy 24-én reggel.

7626. kszilvi (válaszként erre: 7623. - Dus)
2008. dec. 16. 14:45

Szia!


Szerencsére már jól vannak a gyerkőcök.

C-vitamint kaptak mind a ketten. Petya még plusszban vitamint, de csak ritkán,mert így is jó húsban van:)

Csütörtökön Panna oltást kap. Petyával tegnap voltunk gondozáson. Minden rendben, de a reggelit fel kell 1 egységgel emelni.

Már várjuk a Karácsonyt, de még nem vettük meg az ajándékokat. Majd a héten, vagy hétvégén. A pároméknál nagy ilyenkor a hajtás év végén. Sokat túlórázik.

Hétvégén hozzánk is jön anyósom, és a párom nagyszülei. Lesz ebéd. Mi most nem megyünk, így oldjuk meg. Még a dédiék nem látták a házat.

24-én itthon leszünk. 25-én megyünk az én nagyimékhoz. Ott lesznek anyumék,tesómék. Összesen 11-en. Nagyim mindig több fogásos ebédet készít+sok sütit:P

Lehet még aznap du-án,vagy másnap jönnek hozzánk is mind.(azt mondták, én ne készüljek, ők hozznak kajcsit:) Persze azért én is fogok valamit készíteni.


Petya mostanában szokott nasizni, de csak mértékkel.(túrórudi, kinder szelet) Sütit nem nagyon kér,kíván. Most hétvégén sütött almást a párom+én is egyet, abból sem kért Petya. Az egyik még aznap elfogyott:DD


Most megyek,mert sír Panna.

Majd jelentkezek még.

Puszi mindenkinek!

7625. dus
2008. dec. 16. 13:49

Mylene, Dee, Minya, Mágika!


Merre vagytok??? Már nagyon rég nem írtatok!

Hiányoztok!!!!!!!

Mi van veletek? Babák jól vannak?

Ha van időtök, írjatok!!!


Puszi Nektek!

7624. dus (válaszként erre: 7617. - 724b289414)
2008. dec. 16. 13:38

Köszi, igyekeztem!!! :) :) :) :)

Kemény pénzembe került, az volt a minimum, hogy (majdnem) maximálisan teljesítsek! Kitűzött célom volt az 5-ös! A többiek néha cikiztek is érte, hogy " te mindent tudsz! " !

De megérte! Van még egy papírom a többi mellé!


Ti jól vagytok? Danika már kész nagyfiú! Készültök már a karácsonyra? Hogy tetszett Neki a Mikulás? Várja már a karácsonyt? Mit kap a Jézuskától?

7623. dus (válaszként erre: 7620. - Kszilvi)
2008. dec. 16. 13:35

Szióka!


Örülök, hogy a gyerekek már gyógyulóban (vagy már teljesen gyógyultan) várják a Jézuskát! :))

Az jó, hogy Petya már nózit fúj! :) Bálint is rájött a dolog lényegére, de ha nagyon be van dugulva, akkor muszáj neki Sterimar-al mosni. Szerencsére (lekopogom:kopp-kopp) rég nem voltunk betegek, kisebb orrfolyás volt, de nem vészes!

Te adsz nekik valamilyen vitamint megelőzés céljából? Én mindkét fiúnak Béres cseppet+C vitamint adok, eddig még bevált.

Petya cukorbetegsége rendben van? Hogy oldod meg a karácsonyt? Szegény, nem ehet semmi édességet? Mit fogsz készíteni? Nem irigyellek! Biztos nehéz lehet! :(((

7622. dus
2008. dec. 16. 13:28

Sziasztok!


Látom továbbra sincs túl nagy forgalom.

Talán-talán sikerül nekem is eljutnom ide közétek néhány sor elejéig.

Megint nem tudtam írni, épp a karácsonyi bevásárlás közepén voltunk a héten, majdnem mindenkinek megvettük az ajándékokat, még pár apróság van és kész vagyunk. Ma összeállítottam a karácsonyi menüt, ugyanis nálunk lesz a nagy családi ebéd.

Az éjjel voltunk Tesco-ba bevásárolni, anyósom itt volt nálunk és ő fürdette, vacsiztatta és altatta a srácokat. Nagyon későn értünk haza, nehéz helyre rázódni.


Ti hogy álltok az ünnepi előkészületekkel?

Mit süttök-főztök? Mit kapnak a gyerkőcök karácsonyra? Elkezdődött már a karácsonyi izgalom?


Remélem mindenki jól van.

Puszi: Dus

7621. kszilvi (válaszként erre: 7618. - 724b289414)
2008. dec. 10. 14:46
Nagyon szépen köszönjük!
7620. kszilvi (válaszként erre: 7616. - Dus)
2008. dec. 10. 14:46

Köszi,már jobban van Panna is. Petya is beteg volt, de ő hamarabb kilábalt belőle. Ügyesen tudja fújni az orrát.(a gyógyszert simán bevette, még akkor is követelte volna, amikor már nem kellett:)Ő is köhögött.Ez a második hét, hogy Panna beteg, de szerintem már a vége felé jár a betegségben. Ha teljesen meggyógyul, akkor megkaphatja az oltást is...


Petya meglepődött amikor jött a Mikulás. Először nem igazán értette, miért öltöztetjük fel gyorsan-persz mondtam neki, hogy itt a Miku.(előtte már korábban is mondogattam neki, hogy fog jönni) Nem félt tőle. Azóta is mondogatja, hogy itt volt, és mutogatja a saját állát, hogy ott milyen szakála volt a Télapónak:)

7619. kszilvi (válaszként erre: 7615. - Dus)
2008. dec. 10. 14:41

Szia!

Gratulálok!

Ügyes voltál!:)

7618. 724b289414 (válaszként erre: 7614. - Kszilvi)
2008. dec. 9. 18:41
Jobbulást!
7617. 724b289414 (válaszként erre: 7615. - Dus)
2008. dec. 9. 18:40

GRATULÁLOK!!!!!


Nagyon ügyes vagy!!

Remélem gyakran jössz majd :)

7616. dus (válaszként erre: 7614. - Kszilvi)
2008. dec. 9. 18:08

Szia Szilvi!


Szegény Panna! Biztos nehéz megbirkóznia a bacikkal egy ilyen kis csöppségnek!!! Gyógyuljatok meg minél hamarabb! Petya nem beteg? Vagy esetleg Ő lehet a bacigazda???? :))


A Mikulás nálunk jól telt! Felénk éjjel járt a télapó, reggel, amikor felkeltek, tele volt rakva a csizmájuk minden féle jóval!!!! Örültek is neki!!!

És nálatok hogy reagáltak az "igazi" télapó jelenlétére??? Biztos volt nagy meglepődés!!! Jó, hoyg felétek látogatja a Mikulás a családokat! Felénk sajnos nem!!! :(((


Na, megyek, mert a fiaim szétszedik a szobát!

Legyetek jók és gyógyuljatok meg minél hamarabb!

Puszi Nektek! Pannának külön sok-sok gyógypuszit küldök!!!!

7615. dus
2008. dec. 9. 17:59

Sziasztok!


Örömmel közölhetem: egy sikeres vizsgán vagyok túl, 93%-al, 5-öst kaptam!

Újonnan megszerzett képesítésemet tekintve: Élelmiszer és vegyi árú eladó lettem! Végre!!!

Nagy fellélegzés az egész család számára, főleg a gyerekeknek!

Talán most már gyakrabban tudok jönni közétek!


Szép estét Mindenkinek.

7614. kszilvi (válaszként erre: 7612. - Dus)
2008. dec. 8. 15:56

Sok sikert a vizsgákhoz! Biztos sikerül majd!

Jó, hogy Bazsinak tetszik a suli! Bálint pedig már bilizik! Nagyon ügyes!


Panna még mindig beteg, köhög, de azért már jobban van.


Hogy telt a Mikulás-nap? Gyerkőcök várták már?

Nálunk nagy meglepetésünkre személyesen járt a Mikulás. Itt minden 14 év alatti gyerkehez jött. Ez a szokás. (lovas kocsi, krampusz,angyal, csengőszó stb.) Petyának nagyon tetszett!:)

7613. kszilvi (válaszként erre: 7611. - 724b289414)
2008. dec. 8. 15:52
Köszi!
7612. dus
2008. dec. 1. 17:58

Sziasztok.


Mi is jól vagyunk. Kicsit náthásan ugyan, de igyekszünk kilábalni belőle minden alkalommal! :(((

Sajnos egyenlőre nekem sincs sok időm írni. Bazsinak nagyon tetszik a suli, ügyesen szerzi a piros pontokat és csillagokat! Bálint is egyre ügyesebb, sokat beszél, minden érdekli és igyekszünk a szobatisztaságra szoktatásra.

Én még mindig suliba járok, egy hét múlva vizsgázok, addig nem nagyon tudok írni. Rengeteg tanulnivalóm van, de ha végeztem a sulival, ígérem, jelentkezek!


Addig is sok-sok puszi mindenkinek, a betegeknek pedig mielőbbi gyógyulást kívánok!

Dus

7611. 724b289414 (válaszként erre: 7610. - Kszilvi)
2008. dec. 1. 15:08
Jobbulást nektek!!
7610. kszilvi
2008. dec. 1. 14:27

Sziasztok!


Nálun betegek a gyerekek:(Köhögnek nagyon. Nincs sok időm itt olvasgatni-bár látom nektek sem...


Azért ha tudtok, írjatok néha pár sort!

Puszi mindenkinek!

7609. kszilvi (válaszként erre: 7608. - Minya)
2008. dec. 1. 14:26
Nagyon aranyos lehetett! Már nagyfiú!:)
7608. Minya
2008. nov. 20. 20:58

Ma este nagyon megleglepődtem mikor mentünk Csibikémmel fürdeni,elkezdte mondani az "Én is pisze" mondókát igaz nem minden szót tisztán mondot ki de lehete érteni mit mond.Úgy megpuszilgattam Ő meg csak kacagot.


Remélem mindenki jól van!Puszi nektek!

7607. kszilvi (válaszként erre: 7606. - Minya)
2008. nov. 4. 08:17

Szia!

Mi már 3-4 hete nem voltunk gyógytornán,mert betegek voltunk. A héten (csütörtökön)oltást kap Panna, így most sem viszem. Remélem nem lesz gond az oltás után.


Szívzörej: nekünk is azt mondta a dokink, hogy majd hallgatja, és ha később is hallja, akkor kell kontrollra mennünk.


Remélem mindenki jól van! Puszi!

7606. Minya (válaszként erre: 7605. - Kszilvi)
2008. okt. 30. 08:25

Szia!


Hát szerintem se árt neki legalább kifára egy kicsit :)3640-el született.Gyógytornász mondta.Most hogy Csibike megfázott voltunk a dokinál és el volt csodálkozva hogy mennyit beszél karattyol Csibi és azt mondta hogy nem is lett volna muszály elvinni a fejlesztőe mert ezek szerint csak lusta volt beszélni.De mostmár végig kell csinálni addig amíg a felesztőben azt nem mondják hogy minden rendben van.Csibikének is van enyhe szívzöreje voltunk is vizsgálaton ott azt mondták majd 3 évesen kell visszamenni.

Nekem van hogy nem akar aludni du-án Csibi.

Na megyek is mert itt toporog mellettem hogy Anya gyere.

Puszi nektek

7605. kszilvi (válaszként erre: 7604. - Minya)
2008. okt. 29. 14:05

Szia!


Végül is a torna nem árt, de szerintem egyik kisgyerek se rúgja egyenesen a labdát:) és a lépcsőn is lassan, mindig a másik láb mellé lépve haladnak felfelé-lefelé. A fejét lehet azért mozgatja nehezebben, mert gyengébbek ott az izmok. (ő hány kg-mal is született?)

Egyébként ezeket orvos mondta nektek, vagy gyógytornász?

Na mindegy, néha tudnak olyanokat mondani...

Pannát is hordtuk gyógytornára-most szüneteltettük, hogy megfázott-,mert a kórházban a vizsgálatkor szunyókált, "elengedte fülét-farkát":)és azt mondták kicsit gyenge az izomtónusa. Persze azóta szépen emeli a fejét, megtartja, szeret hason lenni, a kezével is tartja magát és erőteljesen rúgkapál. Amikor kontrollra vittük vissza a kórházba(van pici szívzöreje is) akkor nem is tudta a gyermekgyógyász,miért írta a papírra, hogy gyógytornát javasol...



Alszanak a kis drágáim. Panna tegnap este 8-kor szopizott,majd éjfélkor, reggel 8-kor! Negyed 10-kor is egy picit, mert sírt,végül megnyugodott. Elmentünk sétálni. Azóta alszik!!! Petya ebéd után fél 1-kor aldut el.


Puszi mindenkinek!

7604. Minya (válaszként erre: 7593. - Kszilvi)
2008. okt. 28. 07:29

Szióka!


Bocsi hogy csak most válaszolok de alig van időm a gép előtt ülni.Tornára azért kell járni mert nehezen lehet mozgatni a fejét jobbra-balra,meg nem tudtaegyenesen rugni a labdát meg nem folyamatosan ment fel a lépcsőn hanem úgy hogy feltette az egyik lábát várt egy kicsit és utána tette fel a másikat.Ja meg azt is mondták hogy kicsit egyensúlyzavara van de ezt lehet korigálni a tornával.Röviden ennyi.

Sok puszit küldünk nektek Csibészkével :)

7603. kszilvi (válaszként erre: 7602. - Dus)
2008. okt. 25. 14:59

Remélem akkor az urad el lesz ragadtatva az estétől!:))

Amúgy itt is iszonyat hideg van:(

Az én párom a hosszú hajat szereti, bár általában össze fogom. Most még szerencsére nem hullik-csak el ne szóljam magam!


Petyának most egész jók a cukor értékei. Hétfőn megyünk gondozásra,ahol megnézik a füzetet,amiben vezetjük. Beszélgetünk, és sajna most vérvétel is lesz:( Már 6 hónapja, hogy kiderült a betegség-igaz nekem már éveknek tűnik...

Korábban kérdeztem az orvosokat, kevés a valószínűsége, hogy Panna is beteg lesz, de előfordulhat... Szerintük nem kell szúrkálni a kicsit, mert ha ő is beteg lesz, úgy is észre vesszük majd. Azért majd később én meg fogom nézni a vércukrát, biztos ami biztos.


Azért az túlzás, hogy jól nézek ki, de tény, hogy könnyebb vagyok pár kg-mal:) Néha még hajat mostni is alig van időm...:) A fáradtságtól nyúzott képemről nem is beszélve:)

Pannával kb. 6-7 kg-ot híztam (Petyával kb.15-öt) és most még fogytam is az eredeti súlyomhoz képest 6 kg-ot.


Jó tanulást! Szép estét kívánok nektek-ha addig nem írnánk!

7602. dus (válaszként erre: 7601. - Kszilvi)
2008. okt. 25. 14:25

Szióka!


Mi is nagyon örülünk, hogy a kicsikénknek nincs komolyabb baja, de ettől függetlenül az EEG eredménye után leszünk csak teljesen nyugodtak!

Jó, hogy nincsenek itthon a srácok, most tök egyedül vagyok és tanulnom kéne........, németet...., de nem visz rá a lélek!!! :(((

Köszi a gratulát a 12 évhez!

Meglepi: fincsi vacsora, jó bor, gyertyafény, romantika....! :))) Apa csak 1/2 7-re ér haza, addig előkészülök. Este gondoltunk elmenni valahová, de felénk eléggé be van borulva, hideg is van, nem hiszem, hogy lesz kedvünk bárhová is kimozdulni a meleg lakásból!


Az "új" hajam? Hát, még augusztusban levágattam, mert rettenetesen hullott, Bálint állandóan cibálta és rá is untam! Így rövid lett! De nekem jobban is tetszik így, a párom meg egyenesen tiltakozik a hosszú haj ellen, tehát most már jó darabig ilyen lesz! Hátránya: a gyakori fodrászlátogatás, de legalább én is "megújulok"!! :)) ( A rossz nyelvek azt beszélik: új frizura, új pasi, de nálunk szerencsére ez nincs érvényben! Kivétel erősíti a szabályt! :o) )


De mesélj Te is! Azt nem is kérdeztem: Petyának hogy áll a cukorbetegsége? Megszokta az új életmódot? Pannánál nincs semmi baj ilyen téren ugye?

Néztem a képeket a naplódban!

Hát Te csaj, jól lefogytál!!! Remélem nem sértelek meg, de sokkal jobban nézel ki most, minta terhesség előtt!!! Mennyit híztál a bébiddel? Nem sok maradt, az tuti! Gratulálok!Tök jól nézel ki!


Na, megyek, előszedem azt a fránya német anyagot! :((

További szép délután kívánok!

7601. kszilvi (válaszként erre: 7599. - Dus)
2008. okt. 25. 13:28

Örülök, hogy Bálinttal minden rendben! Remélem az EEG-is jó eredményű lesz!


Jó is egy kicsit kettecskén!:) Gondolom nagy a csend most otthon.

Gratula a 12 évhez! Majd írd meg, mi volt a meglepi!


Jól áll az új frizurád! Mikor vágattad le a hajad, és miért? Untad már a régit?

7600. kszilvi (válaszként erre: 7597. - Dus)
2008. okt. 25. 13:24

Szia!


Hát szó mi szó igen ki volt számolva a költözés...

Valamelyik nap néztük a fényképeket, hogy milyen volt a ház korábban...Mennyi időt, munkát és energiát, na meg persze pénzt fektettünk bele. Elég sok az újdonság most az életünkben, de nem bánjuk!

7599. dus
2008. okt. 24. 22:50

Helló Mindenkinek.


Sajnos én is csak ilyen későn tudok jönni közétek.


Ma voltunk Bálinttal neurológusnál, aki megnyugtatott bennünket: Bálint nem epilepsziás! Az én drága orvos Nagynéném szentül meg volt róla győződve, hogy epilepszia van a dolog hátterében, de szerencsére tévedett! Azért el kell majd mennünk egy éber és egy alvós EEG-re, aminek eredménye fog bennünket igazából megnyugtatni!


Most apával kettecskén vagyunk, a fiúk anyukáméknál vannak "nyaralni", majd csak kedden ebéd után megyünk értük, de szerdától anyósoméknál lesznek szombatig!

Alig merem elhinni! Tudok tanulni egy kicsit, csendben, nyugiban!

De azért MÁR MOST RETTENETESEN HIÁNYOZNAK!!!!!


A hét végén lesz 12 éve, hogy együtt vagyunk, gondoltam apának csinálok valami meglepit! Még nem találtam ki, majd éjjel megálmodom! :))


Na, megyek, mert már késő van!

Nyugodalmas jó éjszakát Mindenkinek!

Dus

7598. dus (válaszként erre: 7586. - Mágika75)
2008. okt. 24. 22:43

Mágika!


Azért csak óvatosan azzal a sok-sok munkával! Vigyázz magadra és a pici bébikédre! Pihenj sokat........., amennyit csak lehet!

Tök jó, hogy elsőre sikerült, nem kellett rá sokat várnotok! A Május a legszebb hónap! Jó az idő, a babának lesz ideje télig megerősödni! :))))Gondolkodtatok azon, hogy fiút vagy lányt szeretnétek-e jobban?

Csengének én is sok boldog 2.születésnapot kívánok! Neki elmondtátok már, hogy kistesója fog születni? Mit szólt hozzá? Hogy élte meg a hírt? Ő öcsinek vagy húginak örülne? :)) :))

Ha lesz bébiképed,felteszed? :)))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook