Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
7357. sipor (válaszként erre: 7348. - Kszilvi)
2008. ápr. 9. 14:32

Szia

Mmúlthéten voltunk a kardiológián, ott is minden rendben (előtte az endokronológián a doktornő hallott valami zörejt, annak jártunk utána, de nem kell oda járni, csak ha megy első osztályba, akkor kell 1 kontrollra visszavinni), legközelebb május elejénb kell vinni a nephrológiára, ahol a veséjét nézik, mert volt egy kis vese nagyobbodása, de úgy néz ki,azzal sem kell foglalkozni, mert kinövi, de ide, ahol mérik (endokrinológia- vagy mi) június 5-én kell menni. Egyébként megtaláltam az én pici kori papíromat, amin követték a kg-cm fejlődésemet, és 6 éves koromig én is a 3 pc alatt voltam, pl 2 évesen csak 0,5kg-val voltam több, mint Nóri ebben a korban, pedig 600g-al több volt a születési súlyom.

Puszi mindenkinek

7356. Jk
2008. ápr. 9. 14:02
7355. Minya (válaszként erre: 7353. - Kszilvi)
2008. ápr. 9. 06:07
Nem lehagytam és h...e nagyon örült a mami :)
7354. Minya (válaszként erre: 7353. - Kszilvi)
2008. ápr. 9. 06:06
eddig nekem is halgatot meg ellökte a telefont :)úgylátszik kezd rájönni hogy is kell használni :D
7353. kszilvi (válaszként erre: 7351. - Minya)
2008. ápr. 8. 21:58

Gondolom nagyon örült a nagyi, hogy mondta a telefonba az unokája, hoy mami:-)


Petya, ha oda tartom a telefont, amikor én beszélek dédiékkel, akkor csak oda szorítja a füléhez a kagylót, és hallgat:-)

7352. kszilvi (válaszként erre: 7350. - Jk)
2008. ápr. 8. 21:55

Szia!


Én a fiamnál 4és fél hónaposan kezdem a hozzátáplálást, vagyis inkább csak ízlelgette az almalét, majd az alma pépet. Nekünk a doki javasolta, hogy akkor kezdjük. Petya elég hasfájós volt, de amikor elkezde enni az almát, minden gond elmúlt.


Tesómék Mesikéje már kóstolgatja a gyümileveket, és az almát. Neki is sok gond volt a pocival. Mos t már nincs.


Persze mindenki maga dönti el, mikor kezd el próbálkozni a hozzátáplálással. A baba úgy is jelzi, ha még nem jött el az ideje:-)

7351. Minya (válaszként erre: 7345. - Kszilvi)
2008. ápr. 8. 06:43
Tényleg édi volt kár hogy nem vittem a fényképezőt na majd legközelebb :)tegnap már azt gyakorolta mami :D egész nap hol mama,hol mami du-án felhívtam anyut hogy mondani akar az unokája valamit és csak mondta egyfolytában neki mami-mami.
7350. Jk (válaszként erre: 7347. - Kszilvi)
2008. ápr. 7. 12:32
hat hónapos koráig várok szerintem a hozzátáplálással. de ha hamarabb elkezd érdeklődni, akkor természetesen hamarabb-de egyelőre nem ugy nézz ki mint aki szeretne mást is enni.
7349. kszilvi
2008. ápr. 6. 23:31
Jó éjszakát mindenkinek!
7348. kszilvi (válaszként erre: 7343. - Sipor)
2008. ápr. 6. 23:30

Szia!

Az nagyon jó,ha jó étvágyú! Biztos nem lesz gond a növekedésével. Most mondjuk amúgy is többet fog mozogni, hogy jobb idő van, biztos egyre többet lesztek kint ti is.


Vizsgálatra mikor kell legközelebb vissza mennetek?

7347. kszilvi (válaszként erre: 7339. - Jk)
2008. ápr. 6. 23:27

Megnéztem a képeket!

Tündéri csajszi!:-) Kis mosolygós!

Nagyon ügyes, hogy átalussza az éjszakát!

Szerintem nem gond, ha sokat alszik, főleg így, hogy éjjel is jól alszik!

A hozzátáplálást mikor kezditek el? Még vársz vele?

7346. 724b289414 (válaszként erre: 7344. - Kszilvi)
2008. ápr. 6. 23:26

Köszi a biztatást!!

Annyira nem görcsölök, hogy nem sikerül, de mindig gondolok 'rá'!

7345. kszilvi (válaszként erre: 7338. - Minya)
2008. ápr. 6. 23:25

Aranyos lehetett Csibi ahogy kergette a pipiket!

:-) Nem is csoda, ha estér elfáradt.


Nagyon ügyes, hogy már ilyen sok mindent mond! Mondtam én, hogy nem lesz a beszéddel semmi gond!

Most majd rohamosan nőni fog a szókincse! Aztán már jaj nektek! Abba se fogja hagyni!:-D


Puszi nektek!

7344. kszilvi (válaszként erre: 7337. - 724b289414)
2008. ápr. 6. 23:22

Szia!

Igen, már érzem mocorogni a pocaklakót!


Remélem nálatok is hamar össze jön a picúr!

Ne aggódj miatta!

7343. sipor (válaszként erre: 7324. - Kszilvi)
2008. ápr. 6. 11:02

Szia

Az étvágyával nincs gond, mostanában legalábbis nagyon belehúzott, és még nekem is szembetűnő, hogy beindult a nővésben. Remélem, moostmár nem lesz gond, és nem áll le a növésben. Amúgy igazad van, Nóri nem sovány, csak arányos, ahogy írtad. Jó kis husis combja van, szóval, nem az a kimondott sovány gyerek.

7342. sipor (válaszként erre: 7328. - Dus)
2008. ápr. 6. 10:58

Szia dus!

Igazad van, mostanság ritkán jutok én is gép elé, mint ahogyan a többiek, egyrészt sokat vagyunk kint, másrészt itt vannak a tavaszi munkák (kert, nagytakarítás. stb.)


Nagyon ügyes Bálintotok, hogy ilyen sok szót tud mondani! Tudom, nem jó dolog össze hasonlítani a gyerekeket, mert kettő sem egyforma, de akaratlanul is eszembe jutotott Nóri legkissebb uncsitesója, aki 1 hónappal idősebb Nóritól (január 31-én volt 2 éves), de nem akar beszélni, persze tuidom, hogy nincs elkéve, de Bálintról Ő jutott eszembe.


Szegény Bazsi, nagyon sajnálom, biztos nehéz napok vannak mögötettek! Az első krémezéssel kapcsolatos pofont meg tudom érteni, bár én sem vagyok pofon párti, de ha a gyerek el kezd hisztizni, van, hogy úgy bele lendül, hogy nem hallgat az emberre, ilyenkor valahoogy ki kell zökkenteni. Én még Nórit nem ütöttem meg, remélem, ne is lesz rá szükség.


Puszi neked, és fiaidnak

7341. 724b289414 (válaszként erre: 7339. - Jk)
2008. ápr. 5. 22:49

Mekkora szemek! :)

Szerintem, ha éhes lenne, akkor azt tudatná veled, de, ha kiegyensúlyozott, akkor szerintem tele lehet a pocak!

Jobb a külön szoba, abból a szempontból, hogy jobban, nyugodtabban alszik! Nem zavarja semmi!!

7340. 724b289414 (válaszként erre: 7338. - Minya)
2008. ápr. 5. 22:45

Nem csodálom, hogy majd megzabáltad!! Aranyos lehetett!!

Milyen ügyesen beszél!Sok mindent mond már!!

7339. Jk
2008. ápr. 5. 12:59

Sziasztok!


köszönjük a gratulációkat!

raktam fel képeket!

továbbra is szopoizik, bár furán adjuk elő. négy-öt óránként eszik és nem mindig sokat akkor se. bár láthatóan jól érzi magát, nyugodt baba. és mióta külön szobába került átalussza az éjszakát este 9-reggel hétig. és utána még visszaalszik délig is akár. néha aggodom is hogy túl sokat alszik, de nem hiszem hogy baja lenne.

7338. Minya
2008. ápr. 5. 07:48

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap du-án meg tudtam volna zsabálni az én kis csibészkémet kintvoltunk Anyósoméknál és az első dolga az volt hogy ment hátra a pipikhez botot vett a kezébe és elkezte kergetni őket és közben kiabálta tehá mert a mama mondta hestehá ő meg így utánozta annyira édes volt.Jó el is fáradt mert vacsi közben csukogatta le a szemét :)

Ja és va más hírem is mondja Csibikém hogy Anya,Mama,jajaj,kék,lila,kicsire-kiki,nagyra-na,néha szoktam mondani Apának hogy mi van hát a kis csibész is megtanulta úgy mondja: mia :)kocsira-tocsi,kerilányom neve Reni azt eninek mondja de csak néha,kell és mutatja hozzá a tenyerét,most több nem jut az eszembe.Ja és még mindig nem kaptunk időpontot hogy mikor kell menni Békéscsabára.

Na röviden ennyi megyek mert sok dolgom lesz ma

Puszi mindenkinek!

Kellemes hétvégét!

7337. 724b289414 (válaszként erre: 7332. - Kszilvi)
2008. ápr. 5. 00:58

Szia!


Huh, jó sok vért vettek le!!

Érzed már a lakó mozgását?


Egy kicsit irígy vagyok, nem rossz indulatból!!!

Csak már mi is szeretnénk babát, de sajnos nem jön össze!! Olyan jó, hogy növesztheted a pocit!! :)


Petya akkor nagyon ügyes fiú volt!! Örülök, hogy mindent rendben találtak!!

7336. 724b289414 (válaszként erre: 7330. - Jk)
2008. ápr. 5. 00:54

Szia!


Utólagosan Boldog hófordulót Pannának!

Hogy vagytok?

Pannáról tehetnél fel friss képeket!

Szopizik még? Mikor kezditek a hozzátáplálást?

7335. 724b289414 (válaszként erre: 7328. - Dus)
2008. ápr. 5. 00:51

Szia!


Bálint nagyon ügyesen lépked! Hamarosan valóban szaladhatsz utána!!

Nagyon sokat beszél!


Bazsi mikor tanult meg beszélni?


Bazsinak jobbulást kívánok, szegény nem egyszerű és könnyű dolog ez egyikőtöknek sem!

Néha-néha van, hogy elcsattan egy-két pofon, még a legjobb helyeken is. Így érzi, hogy mit szabad, mit nem.


Most, hogy otthon van Bazsi is, gondolom rosszalkodnak a gyerekek!!


Minden jót!!

7334. kszilvi (válaszként erre: 7330. - Jk)
2008. ápr. 5. 00:44
Utólag is boldog 4. hónapot Pannának!
7333. kszilvi (válaszként erre: 7328. - Dus)
2008. ápr. 5. 00:43

Szia!


Bálint nagyon ügyes, hogy már ennyi mindent mond!


Szegény Balázsnak biztos rossz és fájdalmas lehetett a beavatkozás, de hát muszály... Én is mozgatom minden nap Petyának, de még nem húzható teljesen hátra.


Remélem Bazsinál már nem lesz vele gond!

7332. kszilvi (válaszként erre: 7327. - Minya)
2008. ápr. 5. 00:41

Szia!


A szemészeten minden rendben ment, nagyon megdícsérték Petyát, ahogy tűrte a vizsgálatot. Minden oké. Azért néz kicsit oldalra, mert még széles az orrgyöke. Kinövi. Majd fél év múlva azért vissza kell mennünk kontrollra.


Nekem elsőre 4 csővel vettek le, majd kajcsi után 2 órával még eggyel. Jól megcsapltak, legalább frissült:-)Eredmény 2 hét múlva(vagyis már csak 1:)

7331. alfoldi13
2008. ápr. 3. 17:00
nagyon nehéz napom volt a kamaszokkal nem birok...a gyerekek apja
7330. Jk
2008. ápr. 3. 16:16

Sziasztok


régen jártam fenn.

húsvét, stb. és közben nagyon növünk.

Ma négy hónapos tökmag Panna!!!!

7329. dus (válaszként erre: 7328. - Dus)
2008. ápr. 3. 14:31

Húúúú!

Nem igazán mondható, hogy "rövid" lettem!

Most látom csak, hogy egy oldalt sikerült írni!

:))))))))))))

7328. dus
2008. ápr. 3. 14:30

Sziasztok Anyucik!


Látom, nem nagyon ír senki.

Vétek is lenne a gép előtt ülni ebben a jó időben! Nálunk legalábbis csodásan süt a nap, bár nagy meleg nincs, de sétára pont jó! :))


Mi jól vagyunk, Bálint nagyon szépen elindult, lassan szaladni fog. Szerencsére nem beteg, csak a szemfoggal küszködik szegény, aminek eredményeképpen hol hasmenése, hol székrekedése van.

Sokat "beszél" mostanság:

labda->abda, szisza->cica, ide, nem, ki, pá, de, apa, anya, bai->Bazsi, mama, tata, vau, nyamm-nyamm->éhes vagyok és mostanában berreg az autóknak, miközben tologatja őket.

Nagyon édes, rengeteget és hirtelen fejlődik!


Mostanában Bazsival volt nagy probléma.

Akiknek kisfiuk van itt köztünk, tudjátok mennyire fontos, hogy a kukacon a bőr egy bizonyos korban már teljesen hátra kell, hogy húzható legyen.

Na, nekünk nem volt az, ráadásul be is volt gyulladva, így sebészhez kellett mennünk, hogy "meggyógyítsa" az én drágám kukiját.

Hátra húzta neki a bőrt, amit csak egy vékony hártya tartott vissza, így kicsit fájdalmas volt a beavatkozás, de muszáj volt! Szegény nagyon sírt, de a hiszti nagyobb volt, mint a fájdalom.

Azóta naponta 5-6 alkalommal kell tornáztatni és Tetrán krémmel kenni. Először akkora hisztit csinált, hogy apa sikeresen helyre tette a legényt, azóta minden rendben, szépen engedi a krémezést és tornát. Az egésznek a jókora pofon volt az ára! Anyósomtól meg is kaptuk, milyen gonoszok vagyunk, hogy bántjuk a gyereket, de már nem tudtunk vele mit kezdeni! Hatott a dolog!

Szóval megjártuk a hadak útját.

Most itthon van, nem megyek oviba, majd csak jövő héten, de akkor is csak fél napra, mert még kenni kell szegénykémet. A doki szerint 7-10 nap a gyógyulás.


Röviden felénk ennyi történt az elmúlt héten.


Remélem mindenki jól van, senki sem beteg, aki az volt, remélhetőleg már meggyógyult. Ha nem, küldök sok-sok gyógypuszit. :))


Sok puszi mindenkinek.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook