Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
7597. dus (válaszként erre: 7594. - Kszilvi)
2008. okt. 24. 22:30

Szilvi!


Örülök, hogy a szülésed gyors és "könnyű" volt és hogy jól vagytok. Nagyon szépek a gyerkőcök, meglestem a fotókat a naplódban! :))) Nagyon nagy mázlitok volt, hogy még szülés előtt sikerült beköltöznötök a saját otthonotokba! Gondolom nagy fellélegzés lehetett önálló életeteket elkezdeni! Jó, hogy Petya nem féltékeny Pannára, szeretgeti, babusgatja. Ebből a szempontból jó, hogy kicsi a korkülönbség köztük!

Nálunk sajnos ebből adódtak a problémák!

7596. kszilvi (válaszként erre: 7595. - Mágika75)
2008. okt. 24. 14:43

Mágika!

Majdnem elfelejtettem!


Csengének -így utólag is- nagyon boldog 2.születésnapot kívánok! Megnéztem ám a fényképet, szép nagylány már!:)

7595. Mágika75
2008. okt. 24. 11:47

Szilvi, Minya!


Köszönjük a gratulációkat!


Szilvi!

Nagyon ügyes csajok voltatok! Jó egészséget!

7594. kszilvi
2008. okt. 23. 21:27

A náthától eltekintve mi jól vagyunk. Petya kb. 16 kg. Panna 5 kg.


A költözés hirelen történt. Már a bútorokat elvitték, amikor mondta a párom, hogy mi lenne, ha az ágyat is levinnénk, és nem kéne mindig lejárni a házhoz. A többi holmink már úgy is ott van? Hát aznap este már az új házban aludtunk. Másnap kezdtünk kipakolni a rengeteg dobozból. Két hete laktunk itt, amikor Panna megszületett. Akkor már egész jól berendezkedtünk, kezdtük belakni a házat.

Eleinte Petya sokat sírt, ordított, rohangált a házban (még Panna születése előtt). Hiányoztak neki a nagyszülők, tesómék, és úgy minden, amit addig megszokott. A cukra is az egekben járt, máskor pedig alacsony volt. Sőt a beköltözés utáni nap még hányt is szegénykém. Nagyon megilyedtem, mert az inzulin beadása után történt, és eleve alacsony volt a cukra. Szerencsére nem lett baja.Nehéz volt...de lassan megszokta az új házat. Anyumék sokszor jöttek hozzánk-és azóta is. A szülés előtti nap már a saját szobájában aludt ebéd után, a saját ágyában. Persze még mellettem aludt el.


Szülés: 27-én hajnal fél 1-kor valami furcsát éreztem. Fájdogált a hasam, és mintha szivárgott volna a magzatvíz. Egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy az e. Így nem keltettem fel a páromat. Én is aludtam még egy órát. Aztán fél 2-kor már biztos voltam benne, hogy a magzatvíz folydogál, és a hasam is gyakrabban fájt. Fél 3 körül már a kórházban voltunk. Anyumék átjöttek Petyára vigyázni. Nagyon féltem, hogy mi lesz Petyával, míg nem vagyok otthon.

A dokim megvizsgált, volt NST, majd mondta, hogy 6-kor jön vissza, akkor meglátja kapok e infúziót. Közben kaptam beöntést, zuhanyoztam stb.

A vajúdó szobában még újságot olvastunk a párommal, és figyeltük a fájásokat. Szépen jöttek 5 percenként, majd 3 percenként és mindig 1 percig tartottak. A dokim úgy fél 7-kor jött, megvizsgált, már 3 ujjnyira tágult a méhszáj.Nem kaptam infúziót, nem kellett felfeküdnöm az ágyra,mint Petyával(vele nem voltak rendszeresek a fájások, se elég erősek) Ismét zuhanyoztam, majd a labdán ültem. Akkor már iszonyatosan fájtak a fájások, és egyre sűrűsödtek. Akkor hajnalban 5-en szültünk. Még megfigyelés alatt voltak ketten, amikor már én is szívesen feküdtem volna a szülőágyra...éreztem, hogy már nemsokára jönnek a tolófájások...fél 9-kor feküdtem fel, megvizsgált a szülésznő,és mondta, hogy már nincs sok hátra.Ekkor már szívtam a gázt, mert igen erősek voltak a fájások. Hívta a dokimat, hogy siessen, ha nem akar lemaradni a szülésről... Végre jött az orvos, és amikor megnézett, mondta, hogy szépen jön kifelé a pici, nem kell vágni. Alig hittem a fülemnek, nagyon örültem, hogy ilyen hamar és egyszerűen meglesz. Még a könnyeim is peregtek:) Aztán 3-4 nyomásra meg is született Panna. Szerencsére nem is repedtem, így nem kellett varrni. A párom vágta el a köldökzsinórt, én felülhettem, és néztem.A mellkasomra tették egy kicsit, majd elvitték mérni, letisztítani. 3150gr és 52cm volt. Később vissza hozták szopizni.Ügyes volt a kis drágám, rögtön sikerült is.


11-kor már a szobámban voltam(két ágyas szoba volt), délben ebédeltem, még a mosdóba is kisétáltam. 3-kor kimentem megnézni Pannát,mert még megfigyelés miatt bennt tartották a csecsemős szobában. Kicsit szapora volt a légzése, azért figyelték. 5-kor már kihozták hozzám szopizni, és csak estére vitték vissza.

5 napig voltunk bent. Amikor haza mehettünk, Petya is jött értünk. Alig ismertem meg, annyit nőtt pár nap alatt (vagy csak a kicsi miatt tűnt olyan nagynak-nem tudom:) szegénykém amikor meglátott nem tudta, hogy sírjon, vagy nevessen. Csak bújt hozzám.(én majdnem sírtam...)

Szereti Pannát nagyon. Nem bántja, de néha túlzottan szeretgetné. Ha sír, mutatja a cicimet, hogy adjak neki. Ha valamit lát pl. mikor autóval megyünk valahová, akkor szól neki: baba, vagy Pa huhu-vagyis Panna ott a vonat! látod?

A féltékenység nála abban nyílvánul meg, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet, kiabál, hangoskodik, rohangál a házban.

Amúgy rengeteget segít: együtt mosogatunk, mosunk, kint pedig az apjával dolgozik.

Persze néha nagyon nehéz, amikor pl. egyszerre éhesek, vagy egyszerre álmosak, sírnak stb...

Néha kiakadok, de aztán mindig feltöltődök valahogy. Imádom őket!


Tettem fel képeket a naplómba, ha gondoljátok nézzétek meg. Majd mindig teszek újabbakat. Majd próbálom a ti naplótokat is olvasgatni.


Most ennyi jutott az eszembe hirtelen. Majd még írok.

7593. kszilvi
2008. okt. 23. 20:53

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a sok gratulációt! Aranyosak vagytok!


Végre alszanak a gyerkőcök, így van egy kis időm.


Mágika! Gratulálok a kis pocaklakóhoz! Nagyon örülök, hogy hozzátok is újabb baba érkezik! Vigyázz magadra és a babára! Ne hajtsd túl magad! A munkahelyen még nem tudják? Meddig fogsz dolgozni?


dus! Örülök, hogy Bazsinak tetszik a suli!

Remélem Bálintnál kiderül,miért vannak a rosszul létek! Korábban Petyánál is voltak ilyen dührohamok,hisztik pl. amikor fájt az ínye. Alig lehetett megnyugtatni,csitítani.

Ügyes vagy, hogy belevágtál a tanulásba! Remélem már meggyógyult nálatok mindenki! Mi is náthásak voltunk mindannyian, még Panna is. Még nem is lábaltunk ki belőle teljesen:((


mylene! Nórinak nagyon boldog 18.hónapot kívánunk! Milyen nagylány már! Remélem jól vagytok!


Minya! Jó, hogy Csibinek tetszik a logopédia és a torna. (a tornára miért kell járnotok-bocsi, ha már írtad!) Biztos sokat beszél már Csibi. Petya még csak néhány szót mond,és más szavaknak az elejét.


Manóci! Remélem ti is jól vagytok! Írj majd pár sort Danikáról! Milyen eredményt ért el a versenyen?

7592. Minya
2008. okt. 22. 13:48

Sziasztok!


Mágika


Gratulálok én is az ujabb Gyöngybabához jó egészséget kívánok nektek :)


Szilvi


Örülök hogy ismét köztünk vagy és gratulálok Pannához.


Dus


Nem irigyellek tanulás gyerekek,remélem hamar kiderítik mitől van rosszul Bálint.


PUSZI MINDENKINEK ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK

7591. Mágika75 (válaszként erre: 7587. - 724b289414)
2008. okt. 22. 12:57
Köszönjük szépen! :-)
7590. Mágika75 (válaszként erre: 7588. - Kszilvi)
2008. okt. 22. 12:52

Szia Szilvi!

Kérdéseket Dus jól összegyűjtötte... :-)

Jó egészséget Nektek!

7589. dus (válaszként erre: 7588. - Kszilvi)
2008. okt. 21. 23:33

Szia Szilvi!


Legelőször is:


GRATULÁLOK A GYÖNYÖRŰ PANNÁHOZ ÉS PERSZE PETYÁHOZ IS!

SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!


Nagyon örülök, hogy ismét köztünk vagy és tudsz néha-néha a két gyerkőc mellett pár sort írni magatokról!


Mesélj!!!

Hogy vagytok? Mekkorák vagytok? Petya hogy kezeli az új helyzetet? Hogy viselkedik Pannával? Nem féltékeny? Milyen volt a szülés? Milyen az új házban lakni? Sikerült időben berendezkedni?


Húúú, jó sokat kérdeztem hirtelen, ne haragudj érte, de olyan rég nem jártál erre! Húú, akkor még pocakos voltál...!! :-)!


Örülök, hogy itt vagy! :))))



Jó éjszakát mindenkinek.

7588. kszilvi
2008. okt. 21. 23:09

Sziasztok!

Újra itt vagyok! Majd holnap jelentkezek, ha van időm.


Még nem olvastam vissza.

Remélem jól vagytok! Puszi mindenkinek!

2008. okt. 20. 20:31

Mágika!

Szívből gratulálok!!! Csodálatos, nagyon örülök, hogy jön az újjabb Gyöngybaba!!!

Az pedig egy igazi kincs, hogy elsőre sikeredett!!!


Sok-sok boldogságot Nektek!! (még ennél is többet!)

7586. Mágika75 (válaszként erre: 7585. - Dus)
2008. okt. 20. 20:08

Szia Dus!


Köszönönjük szépen!

Kicsit - na jó nagyon :-) - fáradt vagyok, fájdogál a derekam, de ollllllyan boldogok vagyunk, hogy más nem számít!

Szerencsére ApróKincs "elsőre" jött. Csakúgy, mint GyöngyBabánk annakidején. Nagyon vágytam már újra erre a csodára. Munka és csemete mellett nem annyira könnyű a babavárás... Alig van időm az ábrándozásra. :-)


Dus, Te is igen elfoglalt vagy...

Remélem Bálinttal minden rendben van! Bazsi pedig ügyes iskolásfiú! Gratula! Vigyázz magatokra!


Mágika

7585. dus
2008. okt. 20. 16:32

Mágika!


Gratulálok és jó egészséget kívánok Neked és a kis pocaklakónak is!

Hogy bírod az állapotot rohanó munka mellett?? A naplódat olvasva elég sokat lótsz-futsz, intézkedsz és utazol! Nem irigyellek! Vigyázz magatokra!

7584. dus
2008. okt. 20. 16:31

Sziasztok.


Sajnos nem nagyon tudok én sem írni, mert az időm nem engedi! A suli és a gyerekek lekötik minden percemet! Sajnos mindennap járok, így csak a délutánok vannak a mosás, vasalás és főzés körüli teendők plusz tanulás a gyerekkel. És akkor én még nem is tanultam.

A naplókat olvasgatom, örülök, hogy mindenki jól van és szépen fejlődik.


Nálunk folyamatosan valamelyik gyerkőc náthás, most épp Bálinttal rohangálunk orvoshoz! Mostanában megint gyakoriak lettek az ájulásos rohamok, ezért most pénteken elvisszük egy gyermekneurológushoz, hogy nézze meg. Onnan megyünk majd további vizsgálatokra, hogy mitől lehet a roham. BAzsinak jól megy az iskola, rengeteg piros pontja és csillaga van, fekete pont még egy sem! :)) Csak a "nem akarom" dolgot kellene valahogy kinevelni belőle!

Apa október 8-tól november 3-ig szabadságon van, így nem fáj a fejem, hova tegyem bébikémet, amíg suliban vagyok. A mamák mostanában nagyon elfoglaltak, egyik tüdő szanatóriumban van, a másik orvoshoz jár. De apa kéznél van! :)))


Képzeljétek, most olvastam Mágika adatlapját! Ismét kismama! Annyira jó! Csenge babának lesz kistesója! :)))))


Megyek is, mert még millió dolgom van.


Szép napsütéses délutánt mindenkinek!

7583. Minya
2008. okt. 15. 14:01

Sziasztok!


Úgy látom senki se írt már napok óta a forumba.Remélem mindenki jól van,mink jól vagyunk továbbra is kell járnunk logopédiára meg a tornára.Szerencsére élvezi a dolgot Csibi mostmár egyre többet beszél.Megyek is mert megyünk a védőnőhöz visszük vissza a papírt amit kaptunk a vizsgálaton.


Puszi mindenkinek!!!!!!

7582. 724b289414 (válaszként erre: 7581. - Dus)
2008. okt. 1. 23:37

Szia!!


Jobbulást Nektek, gyógy puszik röpködnek!!!


Mi is betegek voltunk, de hála már csak rossz emlék!!!

7581. dus
2008. okt. 1. 22:58

Sziasztok!


Képzeljétek, ma alszik egyedül az én kicsikém máshol.

Ma hagytuk először anyukáméknál az én kis drágámat. Sajnos a suli miatt muszáj, de nincs vele semmi baj. Anyut 8-kor hívtam, akkor már túl voltak a vacsin és a fürdésen és már aludt is! De ha sírva ébredne és nem tudja anya megvigasztalni, hív telcsin és megyünk érte! Remélem nem lesz semmi baj. Majd szombaton megyünk érte!

Bazsinak jól megy a suli, némi hisztivel fűszerezve.

Sajnos az egész család náthás, a kicsit leszámítva, ő jobban le bírja küzdeni a bacikat!

Remélem mindenki jól van és nem estetek bele ebbe a náthás, bacis betegségbe!


Jó éjt és sok puszit mindenkinek!

2008. szept. 30. 16:53

Sziasztok!


Beneveztem Danimat egy versenyre! Akinek kedve van, azt megkérném, regisztrálás után, szavazzon.

Köszi!



Keresztes Dániel Attila

(lentebb a kép is megtekinthető)



[link]


Szavazni csak egyszer lehet.

7579. Minya (válaszként erre: 7578. - Dus)
2008. szept. 20. 10:08

Szia dus!


Mi jól vagyunk eltekintve egy kis náthától Csibike nagyon élvezi a vele való logopédiai foglalkozást és a logopédus is meg van vele elégedve.Amúgy alig van időm mostanában a géphez ülni mert Csibikém nem hadja.Este meg már későm semmi kedvem írni.Most is csak azért van időm mert kerilányom itt van és olyan jól elvannak.

7578. dus
2008. szept. 19. 20:11

Sziasztok!


Ismét sehol senki? Már 2 hete semmi bejegyzés! :(((

Mylene, Dee, Manóci, Minya!!!

Merre vagytok?????????

Jól vagytok??????????

Babócákkal mi van?

Szilviről tudtok valamit? Jól vannak?


Mi jól vagyunk. Bazsinak nagyon tetszik az iskola, Bálint nehezen szokja a tesó hiányát!

Én is elkezdtem a tanfolyamot, ami vegyes érzelmeket keltett bennem. Újabb barátokra tettem szert, jó egy kicsit kimozdulni itthonról! Bálint másnaponta mamától mamáig vándorol "megőrzésre", amit rettenetesen élvez! A benti bezártságot viszont kevésbé viseli jól, de esőben nem nagyon engedem ki. A babakocsis séta pedig nem nagyon tetszik neki.

Állandóan alkot valamit! A múltkor, még jó időben például összekente magát az autóból leengedett fáradt olajjal, alig bírtam lesikálni róla, a ruháiról említést sem teszek!

Bazsi is alkotott, papucsban jött haza az iskolából, a farmer pedig fordítva volt rajta (a slicc volt hátul). Ne is mondjam, apukája volt érte! Amikor ránéztem, halálra röhögtem magam!

Szóval zajlik az élet!


Remélem mindenki jól van.

Ha van időtök, írjatok, mi van veletek!

Puszi mindenkinek!

7577. Minya
2008. szept. 7. 12:57

Sziasztok!

Tegnap voltunk Ópusztaszeren kirándulni tettem pár képet a naplómba ha érdekel valakit.Csibészkém nagyon élvezte az utazást és az ott töltött időt.

7576. Mágika75 (válaszként erre: 7575. - Minya)
2008. szept. 5. 13:17

Szia!

Azok vagyunk! :-) Köszönük.


Isten éltesse Csibészkéteket!

7575. Minya (válaszként erre: 7574. - Mágika75)
2008. szept. 5. 12:19

Szia Mágika!


Nagyon édes Csenge baba.Büszke lehetsz rá :)

7574. Mágika75
2008. szept. 5. 12:13

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van!


Dus! Ügyesen!


Akit érdekel...Tettem fel 2 új fotót a 2 éves GyöngyBabánkról.

7573. dus
2008. szept. 2. 22:03

Sziasztok!


Tegnap óta az én drága Bazsikám iskolás nagyfiú lett! Megkezdte munkáját és bele vetette magát a nagybetűs életbe! Reggel 1/2 8-ra vinni kell és mivel napközis lesz, délután 4-ra kell menni érte!

Bálintnak nehéz vissza állni a Bazsi-mentes hétköznapokra! Nem nagyon találja helyét, keresi a tesóját. Délután repes a boldogságtól, amikor Bazsi haza ér.


Egyébként jól vagyunk, senki sem beteg szerencsére. Bár Bálintnak megint volt hiszti-rohama szombaton, de a hidegvíz alá tartás helyre hozta! Nagyon megijedtünk, ezt most apa is látta és Ő is nagyon megrémült! Utána 3 napig ha csak egy kis hiszti is volt baby részéről, úgy meg volt rémülve, hogy csak lestem! Most már tudja milyen az, hogy rettegni minden hiszti alkalmával, hogy nem-e épp akkor lesz rosszul! :((

Közben én elkezdtem egy tanfolyamot, ami 4,5 hónapos. Elég kemény, de ha tanulok, nem lesz gond! Bízok benne, a srácok mellett sikerül majd levizsgáznom! Apa és a mamák sokat segítenek, szerencsés vagyok, hogy ilyen jó családom van!


Remélem mindenki jól van, senki nem beteg!

Jó éjszakát mindenkinek.

Puszi: Dus

7572. Mágika75 (válaszként erre: 7560. - D794d668d5)
2008. szept. 2. 14:41
Isten éltessen kicsi Panna!
7571. Minya (válaszként erre: 7559. - Kszilvi)
2008. aug. 28. 15:40

Szia Ancsa!


Csak most olvastam hogy megszületett Panna baba és szeretnék nagyon sok boldogságot és egészséget kívánni nekik.Megnéztem a képeket is amit feltettél Pannáról gyönyörű baba.Puszilunk mindenkit Csibikével együtt.

7570. mylene (válaszként erre: 7568. - D794d668d5)
2008. aug. 28. 09:14

Szia Ancsa!


Gyönyörű, nagyon formás, szép Panna baba!!!


Szilviéknek gratulálok a 3. házassági évfordulójukhoz, a nagyszülőknek pedig az újabb unokához!


Sok-sok örömet, boldogságot és jó egészséget kívánunk az egész családnak!!!


Puszilunk Mindenkit: Nórika és Mylene

7569. dus (válaszként erre: 7568. - D794d668d5)
2008. aug. 27. 21:56

Ancsa!


Nagyon aranyos Panna baba! Olyan kis cuki! :))))

Petyát szeretgessétek, puszilgassátok, nehogy háttérbe szorítva érezze magát, most, hogy a hugicája megszületett! Nálunk ebből sok probléma adódott, amikor a kicsim megszületett, a nagy rettentően féltékeny volt!


Add át jó kívánságaimat Szilvinek és a párjának, valamint gratulációnkat házassági évfordulójuk alkalmából! Szép ajándék, szebb nem is lehetne!


Sok boldogságot kívánok az egész családnak!

Puszi Nektek: Dus

7568. d794d668d5 (válaszként erre: 7566. - Mylene)
2008. aug. 27. 21:30

Szia!


Az egész család nevében köszönjük,nagyon nagy az öröm. A szüleink már háromszoros nagyszülők:)

Így már az én lányommal együtt a csajok vannak többségben a családban:)

Petyó is jól van, élvezi az apjával töltött sok időt:)

Holnap jön hozzánk, úgy hogy megszeretgetjük egy kicsit nagyon:)

Amugy ma van a harmadik házassági évfordulójuk is Szisziéknek, úgyhogy dupla ünnep lesz ez a 27.-e.

:)


Ancsa

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook