Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
7387. kszilvi (válaszként erre: 7382. - Mágika75)
2008. máj. 11. 15:24

Szia!


Jó hallani felőletek!:-)


Pontosan nem tudták megmondani, hogy mi okozza Petyánál a cukorbetegséget. A közeli hozzátartozóknál nincs.(szülő, nagyszülő, dédszülő) csak az én nagymamámnál, de ő egy műtét után lett cukorbeteg, mert begyulladt a mája. Tőle nem örökölhette.



Örülök, hogy GYöngyBabádnak tetszik a bölcsi! Biztos sokat okosodott, ügyesedett! Igazi nagylány már!:-)

7386. kszilvi (válaszként erre: 7381. - Minya)
2008. máj. 11. 15:20
Csibinek hogy tetszett a foglalkozás? Jó, hogy meg tudják oldani, hogy egyszerre legyen a kettő.
7385. kszilvi (válaszként erre: 7380. - Minya)
2008. máj. 11. 15:19

Szia!


Azt mondták, hogy sajnos ezzel már együtt kell élnie:((( Annyiból jó, hogy még kicsi, hogy neki ez lesz a természetes, így szokja meg.(szúrkálás, egészségesebb életmód)


A pici nemére már mi is nagyon kíváncsiak vagyunk! Remélejük megmutatja magát legközelebb!

7384. Minya (válaszként erre: 7383. - Dus)
2008. máj. 11. 12:55

Szióka!

Az a baj hogy én is úgy látom hogy nem kéne menni vele sehová de az orvos erősködik hogy menjünk így eldöntöttem hogy megcsináltatok minden vizsgálatot aztán meglátom milyen a foglalkozás amire vinni kell / mert még mindig nem tudtunk menni/ és utána beszélek a dokival hogy muszáj-e járni?de már annyi mindent mond pár nap alatt megtanulta kimondani a nevét igaz nem tisztán de lehet neki érteni azt is mondja apa,baba,mama,mami,kérek,cija=szia,kocsi=tocsi,kék,lila,anya,gyej=gyere,tejcsi,most több nem jut az eszembe.Meg valamelyik nap volt egy jó sztori mondom csibinek hogy csitt nem hallom a tv-ét hát nem vissza mondta csitt és utána hozzátette anya és odabujt hozzám.

Na megyek mert még el kell mosogatni utána én is pihizek kicsit.

7383. dus
2008. máj. 10. 09:16

Sziasztok!


Már jó rég nem írtam, bocsi, nagyon el vagyok veszve!


Köszönjük, jól vagyunk! Amióta Bálint megy, csetlik-botlik, mindenhova felmászik, mindent megkóstol, mindenhova bemegy! Nap 48 órás felügyeletet igényel!!! :)))

Bazsi is jól van, lassan vége az ovinak, itt a ballagás, már nagyon várja a nyári szünetet és persze az iskolát!

Én ha minden jól megy, augusztustól elkezdek egy kereskedő-boltvezető sulit, ami kell ahhoz, hogy vissza mehessek majd a saját munkakörömbe dolgozni! Félek tőle, de várom is! Rég ültem már iskolapadban! Kicsit problémás lesz, mert vidékre kell majd eljárnom, nem tudom, hogy viseli majd Bálint a távol létemet! Remélem jól!



Szilvi!

Nagyon sajnálom Petyát! Hogy lehet, hogy csak most derült fény a diabéteszre? Eddig nem nézték? Hogy viseli szegény? Meddig voltatok kórházban? Mi okból kerültetek be? Neked is rendesen fel van adva a lecke, hisz ebből kifolyólag teljes életmódváltoztatást kell csinálni! Hogy tudod megértetni Petyussal, hogy nem ehet édeset, liszteset, kenyeret??? Szegénykém! Biztos nagyon nehéz Nektek!

Annak nagyon örülök, hogy a kis pocaklakó jól van! Ha tudjátok a nemét, ugye megírod? Nevetek van már?



Minya!

Nem korai még nektek a beszédkészségfejlesztő, hisz még 2 évesek sem vagytok???! Nekem Bazsi 2,5 éves volt, amikor elkezdett (!!!!!!) beszélni. Előtte csak babahalandzsa volt, nem értettük, mit akar mondani! Mi is kérdeztünk több orvost és logopédust is, pánikba voltunk, de azt mondták, nem kell siettetni, a logopédia pedig 5 éves kori ráér! Mi is kétségbe voltunk esve, de aztán szépen kialakult minden!

Persze, ha úgy látod jónak, hogy szüksége van rá, kárára nem válik! :))


Mágika!

Rendszeresen olvasom a naplód és el vagyok képedve, mennyi mindent kell elvégezned, milyen sok felé kell menned!

Örülök neki, hogy Csenge baba "megtalálta helyét" a bölcsiben és hogy nagyon élvezi! Szépen fejlődik! Egyedül öltözni és eszik! Nagyon ügyes!

Írod, hogy téged kicsit megvisel az elszakadás! De látod, minden rendben van! Élvezi, szeret ott lenni, ne aggódj érte! Nagyon szépen beilleszkedett. Ez remek!

Ezzel a döntéssel mindketten "jól jártatok" ! :)))

És mindketten élvezitek! Szerintem ez nagyon jól alakult!

Úgy irigyellek, hogy Te már dolgozol! Én is mennék vissza, de még Bálint olyan kicsi! Pedig hívtak márciustól, csak vissza kellett utasítanom! Remélem nem lesz belőle probléma!



Na, gyorsan csak ennyit írok! Megyek is, mert Bálint lassan kelni fog!


Gyönyörű szép hétvégét kívánok mindenkinek!


Puszi Nektek!

7382. Mágika75
2008. máj. 9. 19:48

Sziasztok Mamik!


Kapkodom a fejem...

Szilvi! Te mindjárt babázhatsz újra...

Petya cukorbetegsége meglepett! Volt/van a családban cukorbeteg? Mitől alakul ez ki ilyen korban?


Minya! Nnna, ennél nagyobb baj soha nel legyen Csibikédnek!


Dus!

Hogy Te milyen csinos vagy!!!!

Klasszak a fotók!



Én dolgozó anya vagyok...

GyöngyBaba IMÁDJA a "böccsi"-t. :-) Nagyon sokat tanult és fejlődött ez alatt a közel 2 hónap alatt. Önálló az evésben, öltözködésben, cipő fel- és levevésben, általában mindenben. Pakol, takarít, kezet mos, fésülködik... Rengeteget beszél, énekel, versel.

Sokkal jobban vette a bölcsis dolgot, mint én. Nekem állandó lelkiismertfurdalásom van, hogy nem vagyok vele. De láthatóen jót tesz GyöngyBabának a bölcsi és nagyon szereti. Nekem meg jót tesz a meló és szeretem. Szóval ez egyenlőre így marad. :-)

Holnap jár le a próbaidőm. :-)


Élvezzétek a jó időt és a hosszú hétvégét!

7381. Minya
2008. máj. 6. 20:10

Sziasztok!

Megvolt a vizsgálat és heti 2 alkalommal kell menni csibikémmel a foglalkozásokra.Mert lábujhegyen szalad és kicsit mereven tornázik,és logopédiára is menni kell de szerencsére a foglalkozásba be tudják ileszteni így nem kell külön járni mind a kettőre és szeptemberben kell visszavini majd hogy mennyit fejlődöt.

7380. Minya (válaszként erre: 7379. - Kszilvi)
2008. máj. 5. 21:04

Szióka!

Szegény Petya nagyon sajnálom és mit mondtak kinőheti vagy ezzel kell együtt élnie?Gondolom ki vagy.Szerencsére a gyerekek hamar megszokják a változást.Örülök neki hogy a pocaklakó jól van nagyon kíváncsi vagyok ám hogy milyen nemű lesz szorítok hogy lány legyen :)Vigyázz magatokra!!!


Mi holnap megyünk a beszédkészségfejlesztésre majd írom hogy mit mondtak, de szerintem olyan fölösleges elmenni mert már a nevét is kimondja igaz nem tisztán de olyan édi ahogy mondja.Na mindegy elmegyünk aztán mondanak valamit.


Puszi nektek CUP-CUP

7379. kszilvi
2008. máj. 5. 14:45

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!


dus! Utólag is boldog szülinapot!


Azért nem jelentkeztem, mert Petyával kórházban voltunk...


Kiderült, hogy cukorbeteg:((((( Azért ivott olyan sokat. Naponta kétszer kap inzulint. Figyelni kell az étkezésére is. Elég nehéz, de muszály belejönni. Petya amúgy jól van, jókedvű, rohangál egész nap. Jó az étvágya, már hízott is. (előtte két hónap alatt még fogyott is)

A vércukor mérésre már tartja az ujját, hogy melyiket szúrhatom:-) Nagyon hősiesen viseli a dolgot. Most egy kicsit talán mi is egészségesebben fogunk élni-étkezni. Az egész napos nasi megszünt.


A pocaklakó jól van. Voltunk uh-on, szépen nő. Még mindig nem tudni a nemét... Majd 2 hét múlva megyünk ismét, hátha akkor megmutatja magát!

Nekem sajnos van egy kis vesemedence tágulatom, így figyelni kell, nehogy vesekövem, vagy felfázásom legyen. Amúgy minden rendben.


Most hirtelen ennyit tudtam írni, ha tudok, majd jelentkezek.

Vigyázzatok magatokra!

Puszi mindenkinek!

7378. dus
2008. máj. 4. 12:03

Forró dobogását

Hallod-e szívemnek?

Minden dobbanása

Azt mondja: szeretlek.


Szeretlek szívemnek

Tiszta szent lángjával

Igaz szeretettel,

Gyermeki hálával.


Drága neved napján

Ím, elédbe állok�

A legjobb anyának

Minden jót kívánok.



Nagyon sok boldog Anyák napját kívánok Minden anyukának és leendő anyukának! :)))

2008. máj. 4. 09:55

Anyukám, anyukám

Anyukám, anyukám, találd ki,

Hogy az én kincsem, ugyan ki?

Ki más is lehetne, ha nem te?

Ültess gyorsan az öledbe.

2008. máj. 4. 09:54

Anyák napi köszöntő


Csokorba szedem gyermeki dalom,

Égő rózsákkal adom át

A szívöröm sugallatát,

Melyet kísérjen tavasz, vigalom.

Szememben parázs gyöngyök izzanak,

Ajándékomat adom át

Végtelen nagy szeretettel

Köszöntöm az édesanyák napját.

Isten éltesse édesanyámat!

Virág nyíljon, amerre lép,

Hallgassa még sok éven át

A szívemből szóló hálás zenét!

7375. Minya
2008. ápr. 25. 06:50

Sziasztok!


Dus milyen nagy már Bálint és milyen édes :)


Nálunk eseménytelen minden,tegnep nem akart hazajönni a mamától azt mondta határozotan hogy NEM így otthagytam kicsit mikor értementem úgy bújt hozzám ilyet még sose csinált pedig anya azt mondta nem is emlegetet.


KELLEMES NAPSÜTÉSES NAPOT MINDENKINEK!

7374. dus
2008. ápr. 24. 09:12

Sziasztok!


Jó rég nem írtam, kicsit el vagyok havazva!

A hét végén buli volt, megünnepeltük Bálint és az én szülinapomat! Jó volt, sokan voltunk, bébikém kapott sok-sok játékot, főleg kisautókat!

Élvezte nagyon!

Teszek fel pár képet a nagy eseményről! :))


Remélem mindenki jól van.

További szép napot mindenkinek!

7373. Minya
2008. ápr. 23. 06:43

Sziasztok!

Tegnap végre megkaptuk a levelet hogy mikor kell menni a logopédiára május 6-án azt írták a papírra hogy kb 1,5 órás lesz és hogy pontosan jelenjünk meg.


KELLEMES NAPOT MINDENKINEK!

7372. Minya
2008. ápr. 22. 06:59

Sziasztok!

Tegnap olyan jót nevettem Csibikémen felfedezte az árnyékát egy db-ig játszot ide-oda dölöngélt tetszet neki aztán elindult visszanézet és látta hogy követi az árnyéka azt mondt neki hogy na-na el akarta zavarni :D


Remélem mindenki jól van puszi nektek!

Kellemes napot!

7371. sipor
2008. ápr. 20. 16:55

Sziasztok!

Itt olyan gyönyörű az idő, hogy szinte utálok bent lenni, de míg Nóri alszik, bent őrködöm. :-)

Mostantól még ettől is kevesebbet leszek géép előtt, mert vissza megyek dolgozni. Szerencsére anyuék 4háznyira laknak tőlünk, és olyan munkájuk van, hogy tudják Nórit vállalni, így nem kell bölcsibe adni.

Remélem, mindenki jól van, élveztek a jó időt, és sokat kint tudtok lenni a friss levegőn!

Puszi mindenkinek!

7370. Minya
2008. ápr. 20. 12:36

Sziasztok!

Rég írtam de látom nem is volt nagy forgalom :(

Tegnap vittük vissza Csibit a vérkristály analízisre azt mondta a nő hogy javult de tovább kell adni neki a teát meg írt fel még egy fajta homeós bogyót és majd szeptemberbe kell visszamenni.


Kszilvi örülök hogy jó lett az eredmény Puszi nektek.


lufi sajnálom hogy megint beteg Vikcsi remélem hamar meggyógyul küldöm is a gyógypuszikat CUP-CUP

7369. lufi
2008. ápr. 20. 07:50

Sziasztok Anyukák


Rég jártam erre. Minya nagyon ügyes vagy, és jók a gobelinek. Csodálom, hogy van türelmed hozzá. Látom mindenki jól van. Kszilvi örülök, hogy jó lett az AFP, mitől is lett volna rossz.

Vikcsit sajnos 2 napja megint elkapta ez a fránya gégegyulladás. Pedig már azt hittem, a nyárig megússzuk. A fulladós napokon már túl vagyunk, most már csak nátha maradt. Nem kívánom senkinek ezt, rettenetes. Nem baj jön a jó idő és talán már nem lesz neki a következő szezonig. Holnap megyünk az oviba beiratkozni. Már várja Vikcsi az ovit, de a pelenkát még mindig nem hajlandó letenni. Ha van valami ötletetek segíthetnétek, mert már mindent kipróbáltam és még mindig nem hajlandó. Talán a nyáron.


Puszi mindenkinek, megyek mert felkelt a nagy legény.


Szép napot

7368. alfoldi13 (válaszként erre: 7367. - Dus)
2008. ápr. 18. 06:56
nagyon szépek a gyerekeitek...
7367. dus (válaszként erre: 7365. - Kszilvi)
2008. ápr. 15. 22:08

Szióka!


Örülök, hoyg az AFP-d jó lett! Gondolom már alig várod a hétfői ultrahangot! Hátha kiderül, hogy öcsikéje vagy hugicája lesz Petyának!

Petyának lehet, hogy a szuritól van olyan nagy folyadék igénye! Az nem baj, majd elmúlik neki! Nálunk Bazsi járt így a 6 éves oltás utáni héten! Egyébkén nálam Bazsi kb. 2 litert, Bálint 1,5 litert iszik meg naponta.Az nem baj ha többet iszik és kevésbé eszik, legalább nem fog kiszáradni!

Ha van ultrahang eredményed és tudtok is valami bővebbet, ugye megírod??? :) :) :)


Vigyázz magatokra!

7366. dus
2008. ápr. 15. 22:00

Sziasztok!


Köszi, jól vagyunk! El vagyunk itthon, többnyire kint a jó levegőn! Amióta Bálint megy, nincs megállás! A pakolásról pedig ne is beszéljünk! Most már nem csak odamegy a dolgokért, hanem fel is mászik értük! Néha a frász kerülget, maikor áll a pelenkázószekrény tetején és onnan kiabál: "anya, anya"!

Imád a drága hintázni, annak is adott már neve: "itta-itta", vagyis menjünk hintázni!

Bazsi ismét oviba jár, 2 hétig volt itthon! A kukac-ügy után volt egy mandulagyulladás, majd utána egy hörgőhurut! Szóval jól benne voltunk! Én kezdtem a betegek sorát, apa most van benne, szerencsére Bálint még (eddig) nem kapta el!

Hét végén nagy buli lesz, jön a család (majdnem) összes tagja! Többszörös szüli, ill.névnap lesz!


Bálinttal holnap mennem kell az 1 éves státuszvizsgálatra.

Tanácsadáson hétfőn voltunk, súlya: 8800 gramm, hossza 76 cm.

Szóval felénk minden ok!


További jó éjszakát mindenkinek!

7365. kszilvi
2008. ápr. 15. 12:37

Mi jól vagyunk. Bár Petya a 18 hónapos oltás óta olyan sokat iszik... Ma megyünk tanácsadásra, viszek egy kis vizeletet, hogy megnézze a védőnő a cukrot benne. Remélem nem lesz semmi gond! Lehet az oltás után jobban kívánta a folyadékot, esetleg belső láza lehetett. (pár napig hőemelkedése is volt) Az is lehet, hogy most, hogy melegebb van, azért iszik többet.


Nektek mennyit isznak a gyerkőcök?


Tegnap szólt a védőnőm, hogy megvan az AFP eredménye, és jó lett! Ma megyek érte. A dokimat is felhívtam, majd hétfőn kell mennünk uh-ra. Már nagyon várom. Hátha megmutatja magát a picúr!:-)


Vigyázzatok magatokra!

Puszi minenkinek!

7364. kszilvi (válaszként erre: 7359. - Minya)
2008. ápr. 15. 12:34
Nagyon szépek a gobelinek! Nagyon ügyes vagy! Jó, hogy van türelmed az ilyesmihez!
7363. kszilvi (válaszként erre: 7358. - Dus)
2008. ápr. 15. 12:31

Remélem már jól vagytok, te és Bazsi is!

Vigyázz magatokra!

7362. kszilvi (válaszként erre: 7357. - Sipor)
2008. ápr. 15. 12:29

Örülök, hogy minden rendben Nórival!:-))


Nekünk majd két éves korban kell vissza mennünk a szemészetre, és a gyermekorvoshoz uh-ra. Neki is van egy pici vesemedence tágulat, de kinövi.

7361. Minya (válaszként erre: 7360. - Sipor)
2008. ápr. 14. 21:05
Köszi a dicséretet :) imádom csinálni őket :)
7360. sipor (válaszként erre: 7359. - Minya)
2008. ápr. 14. 15:03

Szia Minya,

Megnéztem a gobelinképeket, nagyon ügyes vagy! A dalmata kutyus is nagyon tetszik, de a teknősbéka a kedvencem, persze az összes nagyon jó lett!!!

Üdv.

7359. Minya
2008. ápr. 14. 10:40

Sziasztok!

Látom nincs nagy forgalom :( csak azért írok hogy feltettem a gobelinképeket végre :)

Remélem mindenki jól van puszi mindenkinek!

7358. dus
2008. ápr. 11. 12:02

Sziasztok Anyucik.


Jól eltűntem az utóbbi időben, de annyi dolog volt, hoyg nem tudtam írni. Kedvem sem nagyon volt hozzá, volt egy kis balhé a családban.(anyósommal)

Bazsi sajnos a héten beteg lett, de szerencsére már jobban van. Jelenleg anyósoméknál van "ott alvósra", csütörtökön vittem el és majd csak vasárnap délután jön haza.

Bálint baba hál'Istennek még nem beteg, remélem nem is lesz az. Én is benne voltam a héten a náthában, eddig még rajta nem látni, hogy elkapta volna.

Így ma kettesben vagyunk a babócámmal.


Látom, nincs nagy forgalom a fórumon, de ebben a jó időben kár lenne bent ülni a hűvös szobában.

Remélem mindenki jól van és élvezik a friss langyos tavaszi levegőt!


További szép napot mindenkinek!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook