Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
897. Derya (válaszként erre: 896. - Siba22)
2014. okt. 13. 15:27

ha megtartanad, ha beteg, akkor felesleges, egyebkent nem

ez a te dontesed.

ultrahangon nem latszanak csak a nagyon feltuno hibak.

pl. a down sem altszik minden esetben.

896. siba22
2014. okt. 13. 15:21
felesleges kockázatot vállalni / legalábbis az én véleményem / butaság.ismeretségi körömben 3an is megcsináltatták.mindegyiküknél fertőzés lépett fel,egyikük sajnos elvetélt.ha bele is gondolok 1 picit ez sem teljesen ad biztos képet mert itt is meg van a hiba lehetőség.negatív genetikai Uh után pedig még feleslegesebb ilyet bevállalni.sokszor kapom fel a fejem olyan mondatokra " ha eleve megtartaná akkor felesleges "!alapvetően egy kockázatos vizsgálatot vállalni mind a kismama mind a baba szempontjából felesleges.
895. epervirág (válaszként erre: 893. - Siba22)
2014. okt. 13. 10:17
Sajnos az életben mindennek van kockázata.Az ember a biopszia nélkül is elvetélhet vagy elhalhat a magzat.Sőt a szülésnél is bármi történhet.
894. Derya (válaszként erre: 893. - Siba22)
2014. okt. 13. 09:49

ha valaki mindnekeppen megtartana, akkor folosleges egyebkent viszont jo dolog.

gondolj picit bele...

893. siba22
2014. okt. 13. 08:26
Augusztusba voltam genetikai Uh.án,ott a doki felajánlotta a hasba szúrásos vizsgálatot.Viszont rendes volt és elmondott mindent amire kíváncsi vagyok.Akkor mondta,hogy a méhen belli fertőzés esélye sajnos meg van ebben az esetben és a vetélésé is.A baba a pocakban mozog mint máskor is alap esetben.Elég ha egy váratlan mozdulat miatt amire még a tapasztalt orvos se számít meg van a baj.Az UH alapján szerencsére nekem nem indokolt ez a kromoszóma vizsgált,de a protokoll miatt ajánlotta csak fel nekem.Én egyik miatt se vállaltam volna ezt a vizsgálatot se most se máskor.
2014. okt. 13. 07:40
Nekem tavaly nem volt választásom,hogy amnio vagy chorion biopszia mert előrehaladott volt a terhességem.
891. melcsi0821 (válaszként erre: 890. - Derya)
2014. okt. 13. 07:04
Igen, szerintem szerencsésebb! Igaz sok idő, de konkrét választ ad!
890. Derya (válaszként erre: 889. - Epervirág)
2014. okt. 12. 20:10

igen. :-(

ebbol a szempontbol talan megis sezrencsesebb valasztas a magzatvizvetel?

889. epervirág (válaszként erre: 888. - Derya)
2014. okt. 12. 18:54
Utána olvastam a neten.Azt írják,hogy az esetek 1-2%-ban fordul elő.Sajnos az élet néha kegyetlen.
888. Derya (válaszként erre: 887. - Epervirág)
2014. okt. 11. 19:33

ez a mozaikossag valami olyasmi, hogy a mintaban vannak egeszseges sejtek is meg betegek es es veletlenul ponrt az egeszsegeset vizsgaljak.

ez tortenhetett annal a lanynal is, akit emlitettel....

gondolom. :-(

amugy tok remes, de egyelore ezt nem lehet kikuszobolni. :-(

nagyon-nagyon ritkan fordul elo.

887. epervirág (válaszként erre: 885. - Derya)
2014. okt. 11. 18:46
Megmondom őszintén erről a mozaikosságról még nem is hallottam.
886. Laura-z
2014. okt. 11. 17:08

Szia Mosoly!


Nekem a Hajdú csinálta a choriont és igazi profi volt! Gyors, pontos és precíz. Az egész - le és felöltözéssel, fertőtlenítéssel nem volt 5 perc sem.

Nem akarlak elbizonytalanítani, de nem azt írtad, hogy egy ismerősöd szült down babát a negatív vérvétel ellenére? Én ezután nem nagyon bíznék a tesztben...


Nekem a 4,3-as tarkóval azonnal ezt ajánlották. Ráadásul még vérömleny is volt a méhlepénynél, és így sem lett semmi gond a mintavétel után. :)

885. Derya (válaszként erre: 880. - Epervirág)
2014. okt. 11. 17:05
amennyire en tudom, a mozaikossagot nem lehet kivedeni...
884. epervirág (válaszként erre: 881. - Mosolyom)
2014. okt. 11. 09:47
Én egyáltalán nem bízok ezekbe a vérvételes dolgokba.Az integrált tsztet sem csínáltattam meg csak alacsony lett az afp-m .Emiatt a doki,m elkűldött egy másik vérvételre aztán kiderült azért lett rossz eredményem mert több hormon van bennem mint az átlag nőkben.azért sem hiszek ezekbe a vérvételes eredményekbe mert mikor nagymamám még élt retegett a ráktól és akkor a 90-és évekbe volt egy nagyon drága vérvizsgálat ami elvileg kimutatta ha egyszer rákos lesz mármint előre,hogy az lesz egyszer vagy sem .Neki az jött ki hogy nem lesz rákos.Hozzáteszem rákba halt meg,sőt már akkor rákos volt mikor ezt a vérvizsgálatot csinálták csak ő nem tudta.Kifizetett egy valag pénzt a semmire.
883. epervirág (válaszként erre: 881. - Mosolyom)
2014. okt. 11. 09:40
Én egyáltalán nem bízok ezekbe a vérvételes dolgokba.Az integrált tesztet sem csínáltatam meg.Tehát nekem nem abból hozták ki az 1:3-as downkorros dolgot hanem keveseb lett az afp-m,mert szerintem a doki elöbb küldött el rá.És emiatt csináltak egy vérvizsgálatot ami semmit sem ért mert kiderült,hogy azért lett ilyen rossz az eredményem mert több hormon van bennem mint az átla
2014. okt. 10. 22:56
Lehet h bejelentkeztem a Bajcsyba is... Kesz vagyok.
2014. okt. 10. 22:56
Elolvastam, szornyu! :'( Meg azt is olvastam h a veremben benne van az elozo gyerek dns-e is?? Es h a nifty emiatt nem lehet megbizhato?? Akkor hogy kerulhet "forgalomba"? Mondjuk nekem kicsit lila h honnan ismerik fel a verembol h melyik a gyerek dns-es melyik nem... Mar lassan ott tartok h vetetek mehlepenybol is mintat. Olyan nyugodt voltam tegnap ota h a biologusokkal beszeltem, erre most megint parazok :'(
880. epervirág (válaszként erre: 879. - Mosolyom)
2014. okt. 10. 18:39
Persze nem intézmény függő csak iszonyú,hogy mennyi pénzt elkérnek és elrontották.Akiről írtam a fórum neve itt a hoxán:Edwards szindróma.Nekem a Bajcsyba csinálták és ott is teljesen profik voltak.
2014. okt. 10. 14:40

Szerintem ez nem intezmenyfuggo. A down eseteben is megvan ennek az eselye sajnos, ha mozaikos. Az Istenhegyin az orszag legjobb szakemberei csinaljak. Ugyanez elofordulhatott volna mas intezmenyben is. Reszvetem az anyukanak, ez pokol :'(

Kirol van szo egyebkent? Elolvasnam a korulmenyeket, eredmenyeket. Ez szornyu :'(

878. epervirág (válaszként erre: 877. - Mosolyom)
2014. okt. 10. 11:29
Igazából te tudod.Viszont írtad,hogy az Istenhegyi úton csinálnák.Nem tudom olvatad_e de van itt a fórumon egy hölgy aki az Istenhegyin csináltatta a choryon biopsziát mert neki nagy esély volt hogy Edwards szindrómás a baba.Felhívták negatív eredménnyel.Három napja szült és sajnos Edwards szindrómás volt a babája.
2014. okt. 10. 04:27
Pont ez az h nem beszeltek ra. Engem meggyozott, amit a hapsi mondott mindket tesztrol. En valasztottam a vegen. Meg o mondta h ha ezek utan, amiket kerdeztem a niftyrol h miket hallottam megbizom benne, mert akkor inkabb a masikat ajanlja. De majd leirom h mi h volt h rajtam alszik a gyerek felif
876. epervirág (válaszként erre: 875. - Mosolyom)
2014. okt. 9. 17:08
Remélem nem haragszol meg amit írok,de gondolom ez a nifty teszt nagyon drága .Úgyhogy én azt gondolom nem hiába beszéltek erre rá.
2014. okt. 9. 15:44
Beszeltem a biologussal reggel, delutan visszahivott a ve:|vezeto biologus, vegylw a nifty mellett dontottem. Ugy erzem jol. Ha erdekes lehet, leirom h miket beszeltunk.
874. Derya (válaszként erre: 873. - Derya)
2014. okt. 9. 13:19
Bajcsyba :-)
873. Derya (válaszként erre: 872. - Mosolyom)
2014. okt. 9. 13:19

igen letezik ilyen mozaik problema, de ez szinten olyan dolog, hogy rendkivul ritkan fordul elo.

ha bizonytalan vagy, lehet, hogy el kene menned genetikai tancsadara, a Bajcsayba, azert oda, mert en is ott voltam es tudom, hogy milyen profik, :-)

es ott a tanacsadason minden kerdesedre erthetoen es kimeritoen valaszolnak.

ha nem vetetetned el, ha beteg, akkor ne csinaltasd meg.

2014. okt. 9. 12:28

Vagy meg ugy sem, mert olvastam h lehet vmi mozaikos is, es ha pont a jo reszbol szednek mintat, akkor negativ lesz az eredmeny.

Egyre inkabb erzem azt h nem akarom egyikey sem, de ferjem miatt muszaj lesz.

871. Derya (válaszként erre: 870. - Mosolyom)
2014. okt. 9. 11:54

öööö, hat en is ezt mondom folyamatosan.... :-(

ha betartod az utasitasokat, akkor elenyeszo az eselye, hogy emiatt elmenne a baba.

biztos eredmenyt csak magzati kromoszoma vizsgaltattla fogsz tudni kapni.

nem tudom hanyan, valoszinuleg mar szazezres vagy meg nagyobb szamban vegeztek ezt a vizsgalatot, ha olyan helyen vegezteted, ahol van tapasztalat (pl Bajcsy), es betartod az utasitasokat, elhanyagolhato az eselye, hogy elvetlesz.

rabeszelni nem aakrlak, ez a te dontesed....

2014. okt. 9. 11:12
Most irt egy ismerosom h ket mamat is ismer, akiknek negativ teszttel downos babaja szuletett. Az egyik a negyes tesztet csinalta, a masik a nifty-t. Ha igaz h az orvosom is 3 hamis negativ niftyrol, akkor az eleg szar arany. Foleg h sztem az esetek tobbsegeben nem is tortenik visszajelzes az intezmeny fele. Bar sztem arrol sem, ha elmegy egy baba a chorion utan. En biztos nem hivnam fel az Istenhegyit, hiszen alairatjak h az anya vallalja a felelosseget minden kockazatert.
2014. okt. 9. 10:23

Beszeltem az Istenhegyin egy biologussal, azt mondta, hogy mivel csak 1,2% a kockazatom az 1:83-nal, ezert beszel a vezeto biologussal, hogy mennyire kene eroltetni a kockazatokkal jaro hasbaszurast. Varom a visszahivasukat.

Mondta azt is h ez nem olyan extrem eredmeny, szoval azert kicsit nyugodtabb lettem.

Aztan azt is mondta, hogy nem lehet osszehasonlitani masok kombialt tesztjeivel, mert kb mindenhol tok maskepp sulyozzak a reszeredmenyeket. Pl valahol az eletkort nagyon hangsulyosan nezik, mashol nem, emiatt tok mas eredmenyek jonnek ki, amiket nem lehet osszehasonlitani. Mondjuk ez igy eleg fura, hogy nem valami kozponti egyseges rendszer ez. Igy nyilvan minden helyen mas es mas eredmenyt kap az ember.

2014. okt. 9. 03:18
Igen,konnyebb. Nm szoktak hangoztatni , de ig van. Értelemszerűen is . Nem kell olyan melyre bokni a tut . Az ismeroseim akiknek hatso falai volt, sokkal fajdalmasabbnak eltek meg abeavatkozast . Donts belatasod szerint ! Nehez dontes , de az sem jobb,h bizonytalansagban vagy es idegeskedsz !
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook