Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
867. Derya (válaszként erre: 860. - Mosolyom)
2014. okt. 8. 22:10

uh-on nem latszik, ha downos a baba.

en is korionbiopszia mellett voksolok es drukkolok hogy ne legyen gond.

2014. okt. 8. 19:47
Hu, koszonom lanyok! Amint elhatarozom magam h legyen chorion, lejjebb porgetek, lapozok, es inkabb a nifty mellett voksolnek. Idegtepo h nem merek donteni. Felek a kockazattol a hasszurkanal, de ket hetig nem birnek varni azt hiszem a niftyre. Persze tudnek, ha muszaj, de szeretnem minel elobb tudni. Borzaszto. Az Istenhegyin 0,02%-ot mondtak kockazatra... Minimalis nagyon, de ott van. Amugy szamit h mellso fali a lepenyem? Ugy konnyebb??
2014. okt. 8. 15:17
Szia mosoly ! Ha ketseged van,mindenkepp csinaltass vizsgalatot . Irtad,h istenhegyin csinaltak a kombinalt tesztedet , akkor azt hiszem kedvezmeny van a chorion arara . Tavaly így volt . En is ott csinaltattam . Nagyon profik voltak . Nagyon nagyon keves a vetelesi kockazat . Nalunk nagyon nagy volt a kockazat , hamar kellett az eredmeny , így chorion mellett dontottunk . 1:5höz volt nalunk a kockazat , 24eves voltam . Verteszt es a redo is borzaszto volt.
864. epervirág (válaszként erre: 856. - Mosolyom)
2014. okt. 8. 11:50
Szia!Hátha tudok segíteni neked.Nem tudom olvastad-e nekem tavaly1:3-hoz volt down korra.A Bajcsyba csinálta choryon biopsziát már akkor a 21.hétben voltam.Tudom neked ajánlani a Bajcsyt ingyenes és remek orvosok vannak.
2014. okt. 8. 11:50
Csak a kombinált tesztem, rossz!
2014. okt. 8. 11:49
Igen nekem minden rendben volt! Látszik az orra, tarkoredőm normális 1mm.
861. melcsi0821 (válaszként erre: 859. - Mosolyom)
2014. okt. 8. 11:46
Igen későnek tűnik! De, ha úgy nézed, hogy én 20 hetes leszek mire eredményem lesz, akkor még mindig jobban hangzik a te lehetőséged! És én csak 28 leszek most 27-én!
2014. okt. 8. 11:45
Neked a baba meretei, tarkoredo rendben volt? En 12+4-nel voltam. A baba 61 mm, tarkoredo 2,2, a nozija gyonyoruen latszott. <3
2014. okt. 8. 11:41
Koszi, lattam h neked is hasonlo! En nem akarok addig varni, addigra a melohelyen tuti lebukom es ha gaz van nem akarom mindenki orrara kotni. A chriotol azert felek mert 37. szulinapom elotti napra vagyok kiirva uh nem vagyok mar fiatal, tobb babank vsz nem lesz... Nekem ez mar most is kesonek tunik..
858. melcsi0821 (válaszként erre: 856. - Mosolyom)
2014. okt. 8. 11:26
Szia! Ha vissza olvasol, látod, hogy nekem majdnem úgyan az az eredményem a kombinált teszten 1:80-hoz! Nekem amniocentézist csináltak, egy hete 16hetesen! Pécsen erre van lehetőség! Szerintem felesleges "elökeritened" a pénzt! Úgy tudom, hogy a chorio eredménye meg van hamar! És a vetélésre kicsi az esély 0,5-1%! De ha betartod a szígorú pihenést és nem emelgetsz! Akkor minden rendben lesz!
2014. okt. 8. 10:48
Azt elfelejtettem irni h van egy nagy cisztam a bal oldalon, ami 8x7cm-s. Lehet h hormont is termel, nem tudni h ez meg sargatest vagy sem. A dokim azt mondta h 12. hetre fel fog szivodni, de nem lett se kisebb es el sem tunt. Ezen kivul enyhe IR-em is. Befolyasolhatja valamelyik az eredmenyt? Penteken toltom a 13 hetet.
2014. okt. 8. 10:32

Sziasztok! Ugy latom, jo tarsasag gyult itt oszze, batrokodom talan eletemben eloszor irni a Hoxara :-)

Kedden voltam az Istenhegyin Batrofinal genetikai uh-n kombinalt teszttel. Az uh rendben volt, bar kicsit sokalltam a 2,2 nyakiredot, a fiamnal 1,7 volt es o nagyobb is volt anno ezen a vizsgalaton.

A vertesztem viszont downra 1:83-hoz lett.

Nem tudom a hogyan tovabbot. Chorio vagy nifty. A penzt elokeritem, most nem szempont.a chrioban jo h hamar van eredmeny, a nifty meg ket het. De rettegek attol h a chorio utan egeszseges babam elvetel... A nifty viszont kockazatmentes, de sokat kell varni. Igazabol engem nem erdekel ha downos, ferjem viszont akkor nem akarja megtartani. Rettento nehez helyzet. Help!!!

2014. okt. 7. 07:27
Még annyit elfelejtettem írni visszatérve az 1:-as eredményhez,hogy tényleg nem volt könnyű,de én abba kapaszkodtam,hogy minden addigi ultrahang tökéletes volt..Mi szerencsére csak 6 napot vártunk az eredményre mivel 21.hétbe voltam mikor a biopsziát csinálták a másik meg a rossz eredmény miatt.Mondta a genetikus hölgy azért jött ki rossz eredmény mert túl magas bennem a női hormon mint az átlag nőkben.
854. epervirág (válaszként erre: 850. - Fr.andi)
2014. okt. 7. 07:23
Igen nekem 1:3-hoz volt.Nekem tavaly a bajcsyba csinálták a korionbiopsziát és ott mondta az asszisztens hölgy,hogy volt már olyan náluk akinek 1:2-höz jött ki az eredmény mégis egészséges volt a baba.Igen azért is szoktam leírni,hogy másoknak erőt adjak.Nekem van egy nagylányom is aki 10 éves 4 éve volt egy súlyos balesete megégett egy falikandalló miatt ami a nagynénjénél volt.1 hétig lélegeztető gépen volt plusz egy hetet még intenzíven volt plusz 2 hetet az égési osztályomn.felülrá neki sajnos a fél arca lett olyan.De most 4. osztályba jár.Szóval mindig van előre.
853. melcsi0821 (válaszként erre: 852. - Fr.andi)
2014. okt. 7. 07:12
Köszi! Ma még csak 1 hete! Sosem lesz vége! :(
852. fr.andi (válaszként erre: 851. - Melcsi0821)
2014. okt. 6. 21:16
Nekem pontosan 3 hét volt. És igen, valóban az a jó, ha nem kapsz telefont...
2014. okt. 6. 07:13
Köszönöm! Igen ezek a pozitív eredmények adnak most reményt! Mennyi idő mire eredményt kaptatok? Tényleg az jó jel, ha 2 héten belül nem szolnak?
850. fr.andi (válaszként erre: 849. - Epervirág)
2014. okt. 4. 21:54
Ó, te jó ég...1:3...ilyet még nem is hallottam. Nem lehetett könnyű! de látod, az ilyen példákon erősödnek azok, akik most idegeskednek hetekig. Jó, hogy megírtad! :-))
2014. okt. 4. 13:48
Szia Melcsi!Én is nagyon drukkolok,hogy jó legyen az eredmény!Nekem tavaly down kora 1:3-hoz jött ki és szerencsére egészséges lett a kislányom.Ugyhogy biztos minden rendben lesz.
848. melcsi0821 (válaszként erre: 847. - Fr.andi)
2014. okt. 4. 11:03
Köszi! Remélem így lesz!
847. fr.andi (válaszként erre: 846. - Melcsi0821)
2014. okt. 2. 22:35
Nehéz napok állnak előtted, nem lesz könnyű nyugodtan várni az eredményt... Adjon erőt Neked az itt álló sok pozitív végkifejlet és a sok egészségesen megszületett baba! Itt mindig kapsz vigasztaló és biztató szavakat! Én is 60-as eredményt kaptam, és az "eredmény" egy 3 éves tünemény , aki teljesen egészséges. Így legyen Nálad is...
2014. okt. 2. 14:34
Sziasztok! Nekem is rossz lett a kombinált teszt eredményem Down-kockázatom 1:80-hoz! kedden voltam amnion! Most rettegve várom az eredményem! :(
845. V.Wiwussh (válaszként erre: 844. - Laura-z)
2014. szept. 16. 14:52
Köszönöm a megnyugtató szavakat! :)
844. Laura-z
2014. szept. 10. 23:39

Wiwussh!


Hidd el, nem vagy egyedi eset!


A barátnőm barátnőjénél (ismerem is) ugyanez volt!

Kezdődött egy vastag tarkóval (mint kiderült utólag, korán nézték), majd a chorion mintavétel eredménye lett katasztrófa, azaz, hogy életképtelen a gyerek! Furcsállta is a doki, hogy még életben van...

Aztán arra jutottak az orvosok, tuti rossz volt a minta, csináltak újat, az már negatív lett.

Ezt követően is minden vizsgálatuk negatív lett, és kb 1 hónapja született meg a gyönyörű, egészséges kisfiuk!


Szerintem minden rendben lesz!

Kitartás!


Ui.: Nekünk is láttak agyi cisztákat, a köv uh-ra felszívódott. Ez teljesen normális!


Nagyon jó egészséget és könnyű szülést kívánok! :)

843. V.Wiwussh (válaszként erre: 842. - Derya)
2014. szept. 1. 19:57

Ez így volt!

Ha ezt tudjuk, akkor nem mentem volna bele az amnioba.

842. Derya (válaszként erre: 841. - Zebracsikó)
2014. szept. 1. 19:36

szerintem ok Czeizelhez az amnio eredmenye utan mentek...

regebben mintha ilyesmit irt volna...

841. zebracsikó (válaszként erre: 838. - V.Wiwussh)
2014. szept. 1. 18:52
akkor miért kellett miatta amniocentézis?
840. V.Wiwussh (válaszként erre: 839. - Derya)
2014. szept. 1. 18:24

Köszönjük!


Ha lesz valami új, írok!

839. Derya (válaszként erre: 838. - V.Wiwussh)
2014. szept. 1. 18:01

hmm.


na mindegy, akarhogy is van, kivanom, hogy ne legyen smmi baj, egeszseges babatok szulessen! :-)


majd irjal ide neha jo? engem is erdekel hogy vagytok. :-)

838. V.Wiwussh (válaszként erre: 837. - Derya)
2014. szept. 1. 17:50
Hogy az termeli az agyvízet, és az lenne baj, ha nem lenne ott.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook