Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1017. melcsi0821 (válaszként erre: 992. - Nimatika)
2014. nov. 5. 12:51
Szia! Hogy vagy?
1016. melcsi0821 (válaszként erre: 1015. - Derya)
2014. okt. 31. 20:21
Abban az általános tájékoztatóban volt! Én Pécsen kaptam olyat!
1015. Derya (válaszként erre: 1014. - Melcsi0821)
2014. okt. 31. 20:10
en nem emlekszem ilyen papirra, de biztos volt, de en se fognam az amniora, ha 2-3 hetnel kesobb jelentkezik valami.
1014. melcsi0821 (válaszként erre: 1013. - Agnik01)
2014. okt. 31. 19:23
Ilyen papírom nekem is van , de ez a 2-3 hét re vonatkozik! Ha nekem 8 hónaposan görcsölni fog a hasam az már nem az amnio következménye! Nekem tesómnál mindegyik 36 hétre született és ő sosem volt amnion!
1013. Agnik01 (válaszként erre: 1005. - Derya)
2014. okt. 31. 16:42

"Bár az amniocentesis elég biztonságos eljárás, néhány szövődményt rejt magában. A mellékhatások közé tartozik a beavatkozást követő görcsölés, vérzés, ritkán fertőzés, magzatvízszivárgás, valamint a legrosszabb esetben a spontán vetélés, vagyis a terhesség megszakadása. "


Ezt alá is írjátok a beavatkozás előtt, tehát nem számít műhibának, hogy fertőzés alakul ki, vagy vetélés stb.


Miért különös, hogy hónapokig tünet nélkül jelentkezik egy fertőzés?? A HPV évekig tünetmentes, aztán bumm, rák, vagy arra utaló citológia lelet. Nekem a terhesség elején kitenyészett valami a hüvelyváladékból, nem okozott semmit, de kaptam rá végig kezelést. Ez egyáltalán nem ritka.


A nővéremnek az orvosa és a pices gyerekovos is mondta, hogy elképzelhető, hogy az amnio miatt indult be idő előtt a szülés. De koraszülésnél nagyon ritkán tudnak biztosat mondani, hogy mi a kiváltó ok. Két 42 hétig hordott terhesség után, teljesen zárt méhszájjal egyszer csak elindult. Viszont az amnio után folyamatosan görcsölgetett, erre csak magnéziumot kapott, mert nem nyílt a méhszáj tőlük. Sose fog kiderülni, hogy ténylegesen mi okozta.


Viszont ez nem az én véleményem, hogy koraszülés kockázatát növeli, ez tény, tanulmányok igazolják, és máshol a protokoll része, hogy erről is tájékoztatják a kismamákat. Minden szakoldalon azt írják, hogy a vetélés és a koraszülés kockázatát növeli (koraszülés meg ugye a 24. héttől van).

1012. melcsi0821 (válaszként erre: 1000. - Nimatika)
2014. okt. 31. 14:21
Különben nálad már a korod nagyon sokat ront az eredményen! Ha sovány vagy az is, ha kövér vagy az is! Tehát nem egyszerű ez! 40 évesen a down-kór rizikója 1:110-hez!Normális esetben!
1011. Derya (válaszként erre: 1010. - Melcsi0821)
2014. okt. 31. 14:10

ilyen fertozes nincsen ismereteim szerint... :-(


nekem is ezert furcsa ez a dolog.

1010. melcsi0821 (válaszként erre: 1003. - Agnik01)
2014. okt. 31. 14:09
Azért az fura, hogy hónapokig fent állt nála egy fertőzés aminek semmi jele tünete nem volt!
1009. melcsi0821 (válaszként erre: 1007. - Derya)
2014. okt. 31. 14:06
Igen ezt én is így tudom.....
1008. melcsi0821 (válaszként erre: 1000. - Nimatika)
2014. okt. 31. 14:05

A kombinált teszt eredményem a következő volt! PAPP_A: 754,00 miu/ml 0,29 MoM

Szabad B.hCG: 367,20nmol/l 8,00MoM

NT: 1,00 mm 0,78MoM

Ez alapján 1:80-hoz lett az eredményem! Ami fura volt nekem, hogy a levélben 2014 08 27-én vették le tölem a vért ami hülyeség! Mert 2014 09 03-án voltam ezen a vérvételen! De a genetikai tanácsadáson elmondták, hogy ez Statisztikán alapul és sok minden befolyásolhatja az eredményt! Már írtam néhány tényezőt! Ha vissza olvasod a hozászolásaimat látod, hogy tegnap voltam Pécsen és az eredményt csak 1 nappal előtte kaptam meg! Tehát nekem négy hét várakozásom volt!

1007. Derya (válaszként erre: 1006. - Nimatika)
2014. okt. 31. 13:30

hivatalosan a 2 het utan fellepo komplikaciot nem tekintik a beavatkozas kovetkezmenyenek.


nekem ezert furcsa ez...

1006. nimatika (válaszként erre: 1001. - Derya)
2014. okt. 31. 13:17
Igen,arra kitért a genetikus,hogy három hétig felléphetnek különböző szövődmények,akár vetélés is,de későbbi esetleges következményeiről nem volt szó.De mindegy,akár beszél róla,akár nem,akkor se lett volna más választásom.
1005. Derya (válaszként erre: 1003. - Agnik01)
2014. okt. 31. 13:08

hat most erre mit mondjak????


ha amnioval kerult be, akkor az csak ugy tortenhetette, hogy a muszerek, korulmenyek nem voltak megfeleloek a beavatkozashoz...

nos, hogy ez hoygan tortenhet meg, azt erdemes lenne megvizsgalni.

szo szerint en, ha ez tenyleg igy elnne, ugy pbeperelnema korhazat, mint a pinty!!!

1004. Derya (válaszként erre: 1002. - Agnik01)
2014. okt. 31. 13:06

mibol gondolja a novered, hogy az amnio kovetkezmenye?


sajnalom, hogy koraszulott lett a baba,jobbulast kivanok neki!!!

1003. Agnik01 (válaszként erre: 1001. - Derya)
2014. okt. 31. 13:06

Összefüggés:


Fertőzés. Barátnőmnek most egyértelmű, hogy az, a gyerek tüdeje a magzati hetekhez képest rémes állapotban van, nem tudják levenni lélegeztetőről. Hüvelyből vett kenet teljesen negatív arra a kórokozóra, amit a magzatnál kimutattak, ezért is kérdezték tőle, hogy volt e amnio, mert akkor avval kerülhetett be.

1002. Agnik01 (válaszként erre: 996. - Anuwen)
2014. okt. 31. 13:02

Én olvastam, mikor a nővérem szülte a lányát, 4 évvel ezelőtt. Igazából elég annyit beírni google-ben, hogy amniocentesis + premature birth. Mindenhol említik, mint kockázati tényező, és van sok tanulmány is. Mondjuk százalékot nem írnak sehol, de voltak kutatások, és azok is azt igazolták, hogy van összefüggés (pl.: [link] - de tényleg sok az ezzel foglalkozó tanulmány)


A nővéremnek nem mondták egy szóval sem ezt anno. A vetélési kockázatot is úgy említették, mint ha csak olyannal történhetne meg, aki nem tartja be a pihenésre vonatkozó utasításokat. Fellélegzett, hogy minden rendben, erre tessék. Egyébként nagyon szerencséjük volt, a gyerek egészséges egy kis asztmát és immunrendszeri gyengeséget leszámítva. 28. héttől azért rohamosan javulnak az esélyek, hogy nem lesz gondja később a gyereknek. Az bosszantott fel, hogy barátnőm azt mondja, nem mondták a koraszülést, mint rizikó tényezőt. Ismeri a tesóm és az esetét, de valahogy úgy volt vele, hogy hát annyi más oka is lehet, és ha az orvos nem mondja... De máshol meg látod, mondják, és ezt is figyelembe tudja venni az anya mérlegeléskor.

1001. Derya (válaszként erre: 1000. - Nimatika)
2014. okt. 31. 13:01

nem tudom, mi modon lenne osszefugges...


2 hetig, ha fertozes, szivargas lep fel, akkor elvetel az ember....

persze elvuleg lehet ez olyan fertozes, hogy hetekkel kesobb indul meg a szules idejekoran....


az biztos, erre kulon kitert a genetikus a tajekozatatason, hogy a beatvatkozas utani 2 hetben tortent komplikaciot tekintik a beavatkozas kovetkezmenyenek.

1000. nimatika
2014. okt. 31. 12:58
Nekem a felvilágosításnál nem emlékszem,h. külön kitértek volna a koraszülés veszélyére,sajnos más lehetőségem nem nagyon volt.37 évesen a fiamnál 5700 volt az arányszám,most 40 évesen 10, akkor nekem sem jutott eszembe semmi ilyen jellegű vizsgálat.melcsi0821 nagyon örülök a jó eredményednek,Én is ott voltam amnion,ahol Te.Neked milyenek voltak az értékeid,mivel volt gond?
999. Derya (válaszként erre: 995. - Agnik01)
2014. okt. 31. 12:35

milyen modon novelne a koraszules kockazatat?


en a 41. heten szultem, ami persze statisztikailag semmit sem jelent.... :-)

998. melcsi0821 (válaszként erre: 995. - Agnik01)
2014. okt. 31. 11:47
Sajnos a koraszüléshez nem tudok hozzászólni! Mindenki maga kell, hogy eldöntse! Végül is van majdnem 200 ezer forintér egy nagyon megbízható vérvétel, de azt is tudni kell, ha beteg a baba és nem szeretnéd megtartani ahhoz vagy amnio vagy biopszia kell! Én ezért választottam az amniot, mert nem akartam beteg babát! És azért itt is sok kismamának a pozitív kombinált teszt ellenére egészséges babája született vagy fog születni!
997. anuwen (válaszként erre: 996. - Anuwen)
2014. okt. 31. 10:03
koraszülöttekkel, bocsánat elírtam.
996. anuwen (válaszként erre: 995. - Agnik01)
2014. okt. 31. 10:02
Nagyon érdekes, amit mondasz. Te olvastál külföldi irodalmat erről vagy valaki mesélte?Esetleg tudnál adni linket hozz? Én is ezzel érveltem a genetikusnak kedden, hogy szerintem egy Down- szindrómás jobb esélyekkel indul mint egy 29. hétre született baba. Tapasztalat,koraszülökkel, szülési sérültekkel foglalkozom...
995. Agnik01 (válaszként erre: 994. - Melcsi0821)
2014. okt. 31. 09:46

Viszont nincs kockázata. És bár téged pont érint, de összességében az álpozitív ráta 1-2 %-ra tehető csak, és 95%-os a megbízhatósága a tesztnek. 1:2 eredménnyel is van esély az egészséges babára, csak mindenképpen érdemes tovább vizsgálni, ha a szülők nem akarnak beteg babát. Nekem vastag nyaki redő ellenére is negatív lett a teszt, és nem is volt gond a babával. Barátnőm gyerekének olyan vastag volt a magzatnál a redő, amivel anyáink korában azonnal abortálták volna. A vérteszt negatív lett, és az amnio is ezt igazolta, úgyhogy én nem nevezném ezt egy megbízhatatlan tesztnek.


Bár nem olvastam végig teljesen a fórumot, de úgy látom, hogy nem túl sok szó esik arról itt, hogy az amnio jelentősen növeli a koraszülés kockázatát. Magyar fórumokon kevés erről az infó, pedig a külföldi oldalakon rengeteg van... Mondjuk nálunk szerintem nem is követik. Nővéremnek 29 hétre született a babája, akikkel együtt volt a pic-en mindnek volt amnio, és egyiknél sem tudtak indokot mondani a koraszülésre.


Ez is egy szempont, ami miatt én megfontoltam, hogy nem megyek amniora, és megelégszem a vérvétel eredményével. (Ami szerencsére jó lett, arról fogalmam sincs, hogy mit tettem volna, ha nem... )

Sajnos a napokban szült a legjobb barátnőm, 30. hét, de nincs jó állapotban a baba :( Nála sem tudnak mondani semmit, hogy miért indult be, csak hogy fertőzés, de nem felszálló, a hüvely felől, ugyanis azt nézték pár nappal a szülés beindulása előtt, és negatív lett. Rögtön kérdezte a szülész, hogy volt e amnio...

994. melcsi0821 (válaszként erre: 992. - Nimatika)
2014. okt. 31. 07:12
Szia! Szerintem ez a kombinált teszt, pont olyan rossz és pontatlan mint az AFP! Igaz nekem 1:80-hoz volt az eredményem, de 6 hét félelem után kiderült hogy egészséges a kisfiam! Statisztikán alapul és nagyon sok tényező befolyásolhatja! Súlyod, korod, kávé, cigi szokásaid! És még sorolhatnám! Én nagyon sokat olvastam miután megkaptam a rossz eredményt és olvastam, hogy 100 tesztből 20 pozitív lesz, de csak 1 valóban pozitív a többi csak fars pozitív..... :( ami szerintem elég elkeserítő! Meg az is az, hogy statisztikán alapul és fizettűnk érte......! Tehát biz a jó eredményben! Van itt olyan akinek 1:3 lett az eredménye, és mára van egy egészséges babája!
993. Derya (válaszként erre: 992. - Nimatika)
2014. okt. 30. 17:02
drukkolok, hogy jo legyen az eredmeny.
2014. okt. 30. 16:47
Sziasztok!Nekem is nagyon rossz lett a kombinált tesztem 1:10 ,múlt héten voltam amniocentesisen,és most rettegve várom az eredményt,főleg,hogy itt olvastam,hogy akinek beigazolódik,azt telefonon felhívják,megszólal a telefon már összeszorul a gyomrom.Főleg,hogy lehet ez az utolsó esélyem babára.A kisfiam 4év várakozás,kezelés után született,majd nagy nehezen sikerült megint teherbe esnem,de 9 hetesen elhalt,most megint összejött,simán ment minden a kombinált teszt eredményig.
991. melcsi0821 (válaszként erre: 987. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 30. 14:15
Szia! Szerintem próbáld meg fele olyan rossz sincs, mint amilyennek tűnik! Nekem már 4 hete meg volt, minden komplikáció nélkül! Igaz ez a pár hét nagyon kemény volt! De ma már teljesen nyugodt vagyok! És boldogan várom a márciust! :)
990. 9089b602ef (válaszként erre: 987. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 30. 13:40
Pedig nagyon nem ártana...Mint írják, az ultrahang messze nem ad olyan jó képet a babáról, mint egy ilyen vizsgálat. Nem is arra találták ki, hogy ilyesmit szűrjön.
2014. okt. 30. 13:33
Nalunk csak a szivfejlodesi rendellenesseget vettek eszre ultrahanggal. Meg egy idoben mondogattak h vesetagulata van. Az a baj, hogy ha eszre is veszik, nem adnak pontos kepet arrol, hogy mi all a fejlodesi rendellenesseg hattereben. Pl a farkastorok utalhat kromoszoma rendellenessegre, de az is lehet, hogy nem az es mutettel kezelheto.
988. Derya (válaszként erre: 987. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 30. 11:51

ki tudja mutatni a durvakat, de nem latszik minden rendellenesseg ultrahangon.

ezert van szuksega kromoszomavizsgalatra.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook