Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? fórum

Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2014. okt. 30. 11:45
A feleségem nem tudom rábeszélni az amniocentézisre. Szerintetek a 4D-s ultrahang ki tud mutatni rendellenességeket?
986. Derya (válaszként erre: 984. - Sosanna75)
2014. okt. 30. 08:58
csak annyıt tennek hozza, hogy 17 fele kromoszomarendellenesseget vızsgalnak a kromoszomavızsgalat soran, ezek kozott vannak elettel osszeegyezteethetetlenek es kevesbe sulyosak is.
985. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 984. - Sosanna75)
2014. okt. 30. 08:22

Nagyon sajnálom ami veletek történt:(


Akartam itt kérdezni még valamit, de sokkolt ez a történet:(

2014. okt. 30. 07:00
Olvasgatva a hozzászólásokat, sok minden eszembe jutott. Az első terhességem gyönyörű volt, fel sem merült bennem az amniocentézis, pedig 36 éves voltam, a kombinált tesztet megcsináltattam, szuper lett az eredménye és van egy egészséges 3 éves kisfiam. A második terhességem maga volt a pokol, rengeteg tépelődés, aggodalom. Amikor a kombinált tesztem rossz lett, nagyon nehezen szántam rá magam a chorion biposziára, féltem, hogy elveszítem a babát. Aztán rászántuk magunkat és jött a következő nehéz döntés, mi van ha beteg? Mi úgy döntöttünk, ha Edwards, vagy Patau szindróma, akkor elvetetjük, a Down-ra nem volt meg a döntésünk, abban maradtunk, hogy döntünk, ha a vizsgálat azt igazolja. Maga a mintavétel nekem nem volt kellemetlenebb, mint egy injekció, utána betartottam a szabályokat, pihentem. Emlékszem mennyire boldog voltam, mikor felhívtak, hogy negatív az eredmény és kislány! Akkor még nem tudtuk, hogy téves negatív eredményt kaptunk. Én azt gondolom, hogy mindenkinek magának kell eldönteni, elmegy-e amniora, vagy vállalja a kockázatot. Én így utólag azt gondolom, hogy bárcsak valaki nekem akkor elmondta volna, hogy inkább amniora menjek, akkor valószínűleg másként alakul a történetünk és egy parányi sírral kevesebb lenne a temetőben... Kevés szó esik arról és általában a köztudatban is az van, hogy ilyenkor a Down-t szűrik. Pedig ott van a másik két kromoszóma rendellenesség is és ezek a babák az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességgel születnek. És sajnos ez is benne van a pakliban. A Down-nál is nagyon változatosak az egyes esetek, ismerek olyant, akinél olyan súlyos a betegség, hogy a saját anyját nem ismeri fel, egész nap az ágyában van és olyant is, akinél szinte észre sem lehet venni, de azt előre nem lehet tudni, hogy milyen súlyos lesz a babánál a betegség. Én, ha most lennék terhes egy percig sem haboznék , elmennék amniora és elvetetném, ha pozitív lenne az eredmény. Hogy ezt így ki tudjam mondani habozás nélkül, nekem kellett az én szomorú tapasztalatom. Nekem egy napot élt a kislányom, de én azt hittem, beleőrülök abba az egy napba. Az első sokk akkor ért, amikor megtudtam, hogy Edwardsos. Onnantól alig vártam, hogy felkelhessek, az esti látogatásnál már ott voltam a koraszülött intenzíven. Amikor megláttam, azt a parányi babát a lélegeztető gépen, azt hittem megszakad a szívem. Először úgy tűnt, hogy életben marad. És most lehet, hogy valaki megkövez ezért, de nekem ez volt a következő sokk. Nagyon megijedtem. Milyen lesz ezentúl az életünk? A kislányomnak egy rakás fejlődési rendellenessége volt. Ha életben is maradt volna, csak műtétek sora várt volna rá és akkor is csak max egy éves korig szoktak élni, de az is csoda. Borzalmas érzés volt ott ülni az intenzív előtt, várni a látogatási időt, a sok boldog kismamával, én voltam az egyetlen, aki zokogva jött ki. Rettenetes volt maga a gondolat is, hogy ezentúl így élünk, én zokogva nézem a szenvedését valamelyik kórházban, a kisfiamat meg neveli a nagyi. Ismerősi körből hallottam egy anyukáról, akinek szintén ilyen szindrómával született a gyereke, 1 éves és még nem voltak a kórházon kívül. Aztán a kislányom másnap meghalt. Most nagyon őszinte leszek. Borzasztóan fáj, úgy érzem soha nem fogom feldolgozni az ezt az egész történetet, de megkönnyebbültünk. És nem csak magunk miatt, hanem miatta is. Mit fogott volna fel ő az életből? Valószínűleg csak a szenvedést, fájdalmat. Én nem akarnék így élni és ezért nem kívántam ezt a gyerekemnek sem. Neki is joga van az emberi méltósághoz és ha úgy van, akkor a halálhoz. De bizonyára jobb lett volna mindenkinek, ha megtudom még idejében, hogy beteg és nem kell ezt se neki, se nekünk végig élni.A kisfiamat is megviselték a történtek, bár nem érti, de érzi, hogy valami nincs rendben. Ő már szobatiszta és elkezdett újra bepisilni. Én ezért nem haboznék egy percet sem. Bocs, ha felkavaró, amit írtam. Nekem ehhez végig kellet ezt élnem, előző terhességem alatt fogalmam sem volt arról, mi az az Edwards szindróma, de amióta ez megtörtént velünk sok mindent másképp gondolok.
983. melcsi0821 (válaszként erre: 959. - Derya)
2014. okt. 29. 16:58
Levente!
982. Derya (válaszként erre: 979. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:46

igen, ez is igaz, es az jutott eszembe, hogy hat egeszsegst is penzbe kerul felnevelni, illetve attol, hogy a kromoszomai rendben vannak , meg lehet menet kozben szamos egyeb koltseges betegsege... :-(

szoval ezen az alapon szerintem sem jo donteni. :-(

981. Derya (válaszként erre: 976. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:45
irtam Bobi 86-nak.
980. Derya (válaszként erre: 977. - BoBi86)
2014. okt. 29. 16:44

vezetni sem szabad, mint irtam neked. :-)

ha megteheted, akkor fekudjel tovabb.


nekem 3 napot mondtak a fekvesre, abszolut kimelo eletmodot, ahogy irtad.

en azt betarttottam, utan mentem dolgozni, de ha ma megint ilyen helyzetbe kereulnek, akkor nem mennk.

maradnek otthon 2 hetig es pihennek.

979. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 975. - 9089b602ef)
2014. okt. 29. 16:43

Mi egy gyereket vállaltunk volna:) Az első után hiába volt a védekezés....:)

Most meg már a dupla védekezés is...:) Természetesen imádjuk a gyerekeinket ,,meg a most növekedőt is:)

Az anyagiakról csak annyit,hogy ma Magyarországon a szeretettel meg boldogsággal de pénz hiányában hamar a híd alatt találja magát az ember.

978. BoBi86
2014. okt. 29. 16:42

Egyébként nekem ez a 2. amnióm.

6 éve volt már a nagyobbik fiammal is. Semmi gond nem volt és remélem most sem lesz.

977. BoBi86 (válaszként erre: 976. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:40
Engem ma reggel szúrtak. Az orvos utasítása 2 nap szigorú fekvés, pihenés. 2 hétig semmi szex, semmi emelgetés és nehéz munka.
976. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 974. - Derya)
2014. okt. 29. 16:33
Mi az amit a vizsgálat után be kell tartani?
975. 9089b602ef (válaszként erre: 971. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:33

Ebbe most beleszólok, akár megtéptek érte, akár nem.

Ne az határozza már meg a gyerekvállalást, hogy kinek mennyi pénze van! Vállaltatok hármat, hurrá, örüljetek neki. Fel is tudjátok nevelni, szeretetben, boldogságban. Az, hogy valaki hónapról hónapra él, nem tényező , a magyar lakosság legalább hetven százaléka ilyen helyzetben van.Szóval ebből nem kell ügyet csinálni.


Ha a gyerek betegen jönne a világra, el kell vetetni.Minden gondolkodás nélkül. Ő is csak végigszenvedné az életét, meg ti is.Ez egy óriási teher.És ti sem éltek örökké, utána mi lenne vele?Ottmaradna az egészséges testvéreire?Vagy az államra? Nah ezt inkább ne...


Nekem nem sikerült teherbe esnem, és erre végül a kapcsolatom is ráment. De annak ellenére, hogy a párommal jó anyagi körülmények közt éltünk, és nagyon szerettünk volna babát, ha kiderült volna, hogy Down-szindrómás vagy valami hasonló, én ott rögtön, gondolkodás nélkül elvetettem volna.És pont.

Nem tudnék egy ilyennel nyűglődni egy életen át!

974. Derya (válaszként erre: 972. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:21

ez a kockazat, ami minimalis, de ha betartjak a vizsgalat utanra vonatkozo dolgokat, akkor csak nagyon ritkan kovetkezik be veteles.

ez 1-2 %-ra teheto.


ezt nektek kell eldonteni.

973. Derya (válaszként erre: 971. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:19
ilyesmi bennem nem merult fel.
972. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 970. - Derya)
2014. okt. 29. 16:19
Na igen,de mi van ha teljesen egészséges és pont a mintavétel miatt lesz baj?
2014. okt. 29. 16:15
Egyébként jogosan felmerülhet bennetek a kérdés,hogy minek vállal 3 gyereket akinek nincs pénze. Nos nekünk még 10 évvel ezelőtt megmondták,hogy 1% esélyünk van a gyermekáldásra,de ez is inkább közelebb van a 0-hoz mint az 1-hez .
970. Derya (válaszként erre: 969. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 16:13
akkor meg meg "kell" csinaltatni az amniocentezist
969. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 966. - Derya)
2014. okt. 29. 16:05
Teljesen biztos,hogy elvetetnénk. Lehet biztosan sok szép dolgot olvasni ,hogy egy beteg gyereket is szépen fel lehet nevelni.. Igen fel lehet ha az ember nem hónapról-hónapra él.
968. BoBi86
2014. okt. 29. 15:26
Egyébként a kolléganőm rutinos amniocentézisre járó mert mind a 3 gyereke 35 felett született. Ő azt mondta, hogy úgy tekintett a vizsgálatra mint egy rutin vérvételre. Szerinte nem kell felfújni a dolgot. :)
967. BoBi86
2014. okt. 29. 15:21

Sziasztok!


Megjártuk a vizsgálatot. Tényleg futószalagon megy a SOTE-n. Nem fájt inkább csak kellemetlen volt. Mióta hazaértünk csak fekszek és ezt tervezem minimum 3 napig. Az eredményért 11.20-án lehet menni. Jó messze van még...


Melcsi szuper! :)


5-htp a magzatvíz mintavétel a genetikai betegségek esetében 99,9% biztonsággal ad diagnózist.

A 12.heti ultrahangon ha eltérés van akkor tovább küldenek tanácsadásra és az eredményektől függően felajánlják az amniocentézist. Mivel a kedves feleséged életkori kockázata már elég magas így alapból felajánlják ergo a jó leletek (ultrahang vagy a fizetős vértesztek) birtokában ő nyilatkozhat saját felelősségére, hogy nem kéri.

A vizsgálatot egyébként akkor ajánlják ha a vetélés kockázata a szúrás miatt kisebb vagy kb megegyezik mint a betegség kockázata.

Tehát szerintem ha ajánlják akkor csak abban az esetben mondjatok nemet ha mindenképp meg szeretnétek tartani a picit.

Remélem tudtam egy kicsit is segíteni.

966. Derya (válaszként erre: 965. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 15:16

na jo, ez rendben van, de azert kene, hogy tajekoztassanak titeket. teged is, mert ketten vagytok a szulei.

nem valaszoltal, hogy mit tennetek, ha kiderulne, hogy beteg?

965. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 962. - Derya)
2014. okt. 29. 15:10
A genetikai vizsgálat abból állt,hogy a nejem bement egy helyiségbe,ahol elmondták,hogy mivel már majdnem 40 éves,jó lenne ha megcsinálnák az amniocentézist.
964. Derya (válaszként erre: 963. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 15:05

nektek kell eldonteni, hogy elvetetnetek-e a magzatot, ha kiderul, hogy beteg.

ez fontos kerdes, mert ha ugy dontotok, hogy nem, akkor folosleges amniocentezist vagy korionbiopszita vegeztetni.

csak ennek a ketfajta vizsgalatnak az eredmenyet fogadjak el, ha arra kerulne a sor, hogy el kene vetetni.

a magzati kromoszomavizsgalatok mondjak meg neked pontosan. illetve akorionbiopszianal nagyon ritkan elofordulhat un. mozaikossag, ami miatt teves jo eredmenyt adhat, de ez a fajta hiba az amniocentezisnel nem fordulhat elo.

tehat eloszor is muszaj lenne eldontenetek, hogy mi lenne ha...

2014. okt. 29. 14:58

Meg egyébként az sem világos,hogy most ha valami rendellenesség gyanítható,akkor mit lehet tenni?

A törvény azt mondja ha jól tudom,hogy abban az esetben lehet elvetetni a magzatot ha az 50%-os valöszínűséggel az élettel összeegyezhetetlen rendellenességgel fog születni. De ezt ki vagy mi fogja nekünk ilyen bizonyossággal megmondani?

962. Derya (válaszként erre: 961. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 14:57

nem etem pontosan, hogy mire gondolsz...

a genetikai tanacsadas ingyenes, es a magzati kromoszomavizsgalatok is ha a tanacsado ajanlja vagy 37 evnel idosebb. en igy tudom.

legbiztosabb eredmenyt csak ezekkel kaphatsz.

miert vagytok bizonytalanok?

961. dfa9d3ee3c (válaszként erre: 960. - Derya)
2014. okt. 29. 14:51

Tegnap voltunk ultrahangon,ami nem mutatott semmi rendellenességet.

Mondjuk még ezt is alig akarták megcsinálni. Megdöbbenve tapasztaltuk,hogy most már a genetikai vizsgálat ami eddig ingyenes volt,most már 30eft. Szóval ami kimutatja a rendellenességet és a tb által támogatott az csak az amniocentézis. Vagy nem jól tudom?

960. Derya (válaszként erre: 958. - Dfa9d3ee3c)
2014. okt. 29. 14:45
miert vagytok bizonytalanok?
959. Derya (válaszként erre: 957. - Melcsi0821)
2014. okt. 29. 14:44

szuper, gratulalok. :-)

mi lesz a neve?

2014. okt. 29. 14:44
Mi is bizonytalanok vagyunk amniocentézis ügyben. A feleségem 39 éves. Van két egészséges gyerekünk. Most 12 hetes terhes.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook