Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Demenciában szenvedö családtag ápolása, ellátása. fórum

Demenciában szenvedö családtag ápolása, ellátása. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
75. bezike
2008. okt. 24. 18:26
Fú hallod, ez nagyon komoly. Ha nem szoptatnék, már én is kértem volna abból a nyugtatóból. Tegnap dél óta vagyok itt anyuéknál, de már teljesen kivagyok idegileg. Ezt tényleg nem lehet bírni. Anyu ma délelőtt már szinte őrjöngött. A mama az őrületbe kergeti, de el is hiszem. És az a legdurvább, hogy nem érti mi történik, nem emlékszik semmire, csak arra, hogy anyu kiabált vele. De hogy miért azt nem tudja. Már arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy mi a betegsége, de nem merem... délelőtt már a mama miatt anyuval is összevesztem, itt üvöltöztünk egymással. Á, ez nagyon gáz, lassan tényleg csinálni kell valamit. Elvittem a temetőbe, ott is össze-vissza pakolta a virágokat. Odakötözte a sírhoz és így ledobta. Se váza, semmi.. A másik sírnál meg elkezde beletűzdelni a földbe őket, össze-vissza töredeztek a krizanténok. Mindezt az üres váza körül. Aztán mécsest gyújtottunk, a szomszéd sírra sikerült rárakni őket. Ja, és láthatóan fogalma sem volt róla, hogy merre kell menni, simán eltévedt. Az egyik sír kb. 35, a másik 20 éve van ott...
2008. okt. 22. 17:06

Szia.

Tudod aki sokat,mondhatjuk,hogy napi 24orában együtt van a beteggel nem tud türelmes lenni,tudom magamrol.Elég ha csak olyan kérdez ami a mi számunkra kézenfekvö,de ő nem gondolja végig és kikerekedik egy nagy hülyeség.Az elrámolás a pénz külön téma ehez még hozzájön a többi.Pl valamelyik nap elment fürdeni,mivel fürödjön meg:a barnito testápoloval,mikor szová tettem a válasza a következö volt:nem történt semmi baja,na erre mit lép az ember.Anyukádat teljessen megétem néha én is beveszek nyugtatott,mert épp észel nem lehet birni a szitut.A fánk biztossan finom volt,izlett a mamának is.Néha magamba nézek elszomorit a helyzet mert őket van ki gondozza de mi lesz velünk ha ilyen betegek leszünk.A temetö járat nálunk is téma,ha nem laknánk messze képes lenne minden nap kimenni,de mikor ott laktak esze ágában sem volt kimenni az anyjához.Most kocsival sürübben,busszal ritkábban.

Kellemes hétvégét kivánok az egész családnak.

73. bezike
2008. okt. 20. 15:10
Hát, nem tudom, végül is az agy leépüléséről van szó. Ezt szerintem max. lassítani tudják, de gyógyítani semmiképpen sem. Voltam megint látogatóban, most éppen az van, hogy nagyon érzékeny a mama, többször elpityeregte magát, de olyanokon, hogy "ha jövőhéten jössz, akkor kimegyünk a temetőbe, jó?" és már láttam is, hogy görbül a szája. Igen, mert régen mindig elvittem a temetőbe a mamát, amikor haza mentem. Aztán ugye szültem, meg minden és már minimum 1,5 hónapja nem volt kint és ettől teljesen kivan. Anyám most mondta, hogy nyugtatót szed, mert másképp nem bírja elviselni a mamát. Jaj, szegények, egyiket sem irigylem. A pasija egyelőre türelmes, a mama mondta, hogy sokkal kedvesebb vele a pasi, mint anyám. Mondjuk hallottam, hogy hogy beszél anyám a mamával, elég bunkó hangnemben, de szerintem már elege van neki is. A mama meg történeteket talál ki, még jó, hogy nem hiszek már neki. Most azt mondta, hogy anyuval összevesztek, mert anyu elvette a pénzét, 3500 forintot, és ő mondta neki, hogy adja vissza, erre anyu nekiment. Mondtam neki, hogy régen sem ment neki (főleg nem ennyi pénzért) nem pont most fog. De ez így volt és kész. Megkérdeztem anyut, mondta, hogy tényleg elvette a pénzt, mert a mama megindult a faluba, hogy vesz fánkot, mert a szomszédban pár nappal előtt azt sütöttek és azóta kívánta. Dehát egyrészt a faluban nem lehet fánkot kapni, másrészt eltéved, elesik a mama, nem lehet már elengedni. Ezért vette el anyu a pénzt. Egyébként amikor ott voltam, anyám fánkot sütött a mamának - életében először... most majd csütörtökön megyünk a fiammal, ott leszünk szombatig. Ezt szereti a mama, meg akkor anyám nyakán sem lóg egyfolytában.
2008. okt. 16. 14:22
Ezek nagyon jó dolgok anyukád tekintetében,ráfér a boldogság.Végül is lehet,hogy igaza volt az orvosnak,én se nagyon bizom benne,hogy aki ilyen nagyon beteg használna valamit is.Lehetséges olyan betegnek segitség aki még nincs ilyen mélyen benne,vagy másféle betegségbe szenved,vagy csak megelözés képpen szedi.Egyébként is nehezen fogadom el azt a tényt,hogy ilyenfajta táplálékkiegészitökkel betegségeket meg tudnak" teljessen "gyogyitani.Habár!ma már minden lehetséges.
71. bezike
2008. okt. 14. 17:44
Lehet, de azt sem akarom, hogy magára vállalja a gondokat. Legalább mondja el, azzal is könnyíthet a lelkén. Bár, mostanában jobban van, hogy ott van a pasi. Már nagyon régóta nem volt senkije, és láttam rajta, hogy iszonyat szeretet-hiánya van, hullámokban rátört a depresszió is. Most boldog és ez segíti őt ebben a nehéz időszakban. Ezeket a gyógyhatású készítményeket én már kérdeztem a dokitól, de azt mondta, hogy ebben a stádiumban ezek már túl gyengék, csak pénzkidobás. Hát nem tudom.
2008. okt. 12. 15:46
Szia,biztossan anyukád ugy látta jonak ha nem mond neked semmit.Patikában hallottam most 75éves nénitöl/nem nézet ki annyinak,10éve agyvérzést kapott és neki ezek a termékek segitettek./de nem is ez a lényeg hanem ajánlott egy Lecitin és Omega 3 Halolaj készitményt ilyen agyi problémákra,a patikusnö is ajánlotta.Ha gondoljátok probáljátok ki,nálunk az anyosom nem akarja nem tudom miért.Lehet hogy segit,nem is olyan drága.
69. bezike (válaszként erre: 68. - Micimacko62)
2008. okt. 11. 10:34
Nem túl jól szegénykém, de most inkább az általános közérzetre gondolok. Tegnap beszéltem velük telefonon, de már egyre rövidebb ideig lehet vele beszélgetni. Anyut kérdeztem még előtte, hogy mi van a mamával, azt mondta hosszú, inkább hagyjuk. Gondolom, nem akarta már rámzúdítani a gondokat. Majd jövő hét szombaton meglátogatjuk őket.
2008. okt. 10. 16:28
Szia,Nagyon ritkák az ilyen munkatársak,biztossan jó viszonyba voltál a munkatársakkal ha igy "gondoskodnak "rolad és a piciről.Ez csak öröm.Nagyid hogy van?
67. bezike
2008. okt. 8. 12:13

Köszi, Mentol a tanácsot, de már szinte semmit sem merek enni... tejet a reggeli szoptatás után szoktam inni, tejeskávé formájában. Azt mondták, hogy napi 3 dl-nél többet ne igyak és ezt be is tartom. Mi az Espumisant használjuk, eddig úgy néz ki, bevált. Mostanában nincs komoly hasfájás, a múltkor édeskömény teával itattam és az tett be neki, mint kiderült.

Hát, Micimackó, nem nagyon tudom kipihenni magam, de úgy néz ki lesz segítségem, egy idős néni formájában, akit a munkatársaim "ajándékoznak" nekem. Már úgy értve, hogy ők keresték, és ők is fizetik, amíg akarom. Valahol itt lakik, majd ma beszélek vele. Ahányszor kell kijön és segít nekem a háztartásban. Olyan rendesek a munkatársaim, hogy soha nem fogom tudni ezt meghálálni nekik.

66. mentol
2008. okt. 7. 16:58
Ja, és nagyon tudom ajánlani ilyen esetekre az Infacol szuszpenziót, sokat segít.
65. mentol
2008. okt. 7. 16:52

Sziasztok, nálunk semmi jó, a mama a kórházban van, már katétert kellett neki betenni, mert nem tud pisilni, a párom ma volt nála reggel. a nővér szerint tegnap óta nem kelt fel.

Bezike, gondold végig, mit ettél, lehet, hogy az csinált hasfájást a kicsinek, nálunk is volt ilyen, a tejre nagyon vigyázz. Én csak a kávéba teszek, mert Daninak is megfájdult tőle a hasa, a védőnőm is ezt tanácsolta.

2008. okt. 7. 09:59
Szia,Végre valami jó is történik.Lehet,hogy jó hatással lesz a mamára a anyukád barátja,történt már ilyen.Nálatok ugylátszik a menés dominál,nálunk a otthon ülés,pedig ő mehetne sétálni.Mi tegnap felhivtuk a korházat az elöjegyzés miatt,a válasz az volt/talán majd novemberben sorra kerül,sok a beteg/majd telefonálnak.Ma pedig felmentek pestre a temetökbe/2/ mert már meg volt örülve,félrebeszélt,elvolt havazva.A pici már biztos aranyos,biztos anyukád ad tanácsokat,hogy ilyen esetekben mit kell csinálnod.De azért ki tudod pihenni magadat?
63. bezike
2008. okt. 6. 13:19
Hello, voltunk tegnap látogatóba, hát az van, hogy a mama végül nagyon megkedvelte anyám pasiját, mondjuk nem csodálom, nagyon rendes a krapek. Elfogadta, hogy ilyen a mama, szerintem kedveli is. Ha anyu dolgozik estig és ő otthon van, akkor vacsorát főz a mamának, meg is eteti, tegnap nekünk fasírozottat sütött... meg csinált levest. A mama végig róla beszélt, így a Jani meg úgy a Jani, főzött, meg elmosogatott... Szóval úgy látom, jól jött a pasi, mert így kevesebbet van a mama egyedül. Csak hát nagyon hiányzik neki a dédunokája, most azon kesereg. Végül az egyik gyógyszert újra elkezdte anyu adni neki, de a másikat,amitől úgy kivolt, azt nem. A múltkor viszont ki kellett hívni hozzá az orvost, mert egy kicsit bekattant, el akart menni este 8-kor, mert anyu még nem volt otthon. A doki "megfenyegette", hogy ha elkezd csavarogni, meg elszökik otthonról akkor beküldni a kórházba. Na ettől annyira megijedt, hogy azóta sehova sem mer menni. A babócával még egy kicsit küzdünk, már nagyon jól eszik, tejci is van, rájöttem, hogy hogyan alszik el gyorsan (hason szeret), viszont most éjjel olyan hasgörcse volt, hogy alig bírtam tartani, annyira kapálózott. Hát a szívem megszakad ilyenkor... végül apa "ráhajlította" a lába szárára, úgy aludt el. Aztán amikor mélyen aludt, akkor betettem a mózeskosarába. Most jobban van, alszik...
2008. okt. 4. 17:10
Szia,Néha nagyon kiakaszt mindkettönket,mivel nindig mássokkal foglalkozik,ha rájön.Néha ugy érzem menekülnék a nagy világba,de nem igy megy.Nem irigylem az anyukád a kialakult helyzet miatt.A nagyid valoszinüleg nem fogadja el azt a tényt,hogy anyukádnak is szüksége van valakire,azért probálkozik mindennel.Még mindig gyogyszer elvonást csináltok?Hogy viseli,javult az állapota?Te hogy vagy és a picike?Kezdesz már bele szokni az anyaságba?Jól eszik a pici?
61. bezike (válaszként erre: 60. - Micimacko62)
2008. szept. 30. 17:08
Hát, igen, ez hosszútávon senkinek sem tesz jót. Gondolom a férjednek sem jó nézni, hogy az anyukája hogy teszi tönkre magát, és persze a családot... én is kíváncsi leszek, anyám barátja odaköltözött hozzánk, nem tudom, mi lesz még belőle. Én mondtam neki, hogy készüljön fel, nem túl rózsás a helyzet, de jó fejnek néz ki, talán nem lesz gond. Bár már a nagyi átment unokatesómékhoz, hogy ellopták a pénzét otthonról. Nem tudom, hogy anyám pasijára gondolt-e, mindenesetre anyám mondta, hogy egy fillér sincs otthon, úgyhogy nem volt mit ellopni... már amikor ottvoltam, a mama akkor is a pénzen parázott. Szegények...
2008. szept. 29. 14:07

Sziasztok.Mindenkinek szebb napokat kivánok.

Nálunk kicsit feszültebb lett a helyzet a férjem és az anyja közt.Sajnos a férjem nehezen viseli a nemtörödömséget,rendetlenséget,ami sajna körülveszi.Már 3 alkalommal sikálta ki a retyot,mivel sikerült a mamának körbe f.....,asztal teritőket 3naponta cserélem,mert leeszi és nem képes a tányér fölé hajolni,"fáj a gerincem"cimszóval.Oldalvást ül az asztalnál,majdnem fekszik.A szobájában vastagon áll a por nem takarit csak akkor mikor én.Meg a többi dolog.Nagyon nehéz nem tudtuk mit válallunk.Félek hogy rámegy az összes idegünk,semmi magán életünk nincs,a nap 24orájában össze vagyunk zárva,sajna a férjemnek is több féle betegsége van.De elég a sirásbol,csak jól esik kibeszélni olyannoknak akik ebbe a cipöbe járnak.Bocsi a hosszu irásért.

59. bezike
2008. szept. 26. 10:58
Sziasztok, köszi, Mentol jól vagyok. Egy kicsit mondjuk felforgatta az életem ez a kis jövevény, még meg kell szoknom a helyzetet. Meg a kis lakást is ki kell úgy alakítani, hogy normálisan tudjuk élni a hétköznapokat. Most egyelőre például a szőnyegen pelenkázok... meg ott is fürdetem. Ez van, régen is voltak szar körülmények. Nálunk a mamának az lett a szokása, hogy éjjel kimegy az udvarra pisilni, mert nem találja a wc-t. Az már mellékes, hogy kifele menet mellette megy el... télen nem tudom mi lesz. Anyám már egy vödröt is bekészített neki a szobába, de azt sem találja. Ezek a mániák...
58. dc445fa93a (válaszként erre: 53. - Micimacko62)
2008. szept. 25. 12:19

Sziasztok!

Az Alzheimer és a Parkinson nem ugyan az a betegség.Azt hiszem a parkinson a mozgásközpont

betegsége végtagok remegése gyengűlése stb.

Azt hiszem utánna fogok nézni az interneten.Az Alz

heimer pedig az agy olyan betegsége ami a tudattal

fűgg össze.Azt mondták nekem lassan mindent el fog felejteni,kitörlődik az agyából.Olyan mint a fogas

kerék,aminek hiányzik néhány foga.Ezért van /volt úgy mert egyre kevesebb dologra emlékszik/hogy néha mintha semmi baja nem lenne,de ez csak pár

perc.4 éve volt úgy nálunk,hogy nem talált haza ,

összekeverte a pénzeket,a tojásos nokedlit a hus-

levest megcukrozta.Akkor mentünk először orvoshoz

vele.Addig én dolgoztam ,nem igazán tünt fel betud

tuk a korának azt mondta a doktornő ebben a korban már előfordúl.2 év kellett mire kiderűlt mia baj.

De 4 éve nem dolgozok vagyis az utolsó 2 évben ápolásin vagyok.Nem merném itthon hagyni egyedűl.Így 4 éve valaki mindig van vele ha nekem el kell mennem valahová.Már nem csinál semmit azon

kivűl,hogy kirakja magának a reggelit és a vacso-

rát,én főzök, mosok és fűrdetem ha azt akarom rendesen fürödjön .Olyan előfordult már,hogy reggel nem ér ki időben a wc-re és becsurog de kakilni még nem kakilt be szerencsére.

57. mentol
2008. szept. 24. 16:13

Hát az az helyzet tegnap óta, hogy pelenkáznom kell, mert egyáltalán nem tudja, hogy ki kellene menni neki a WC-re. Megszületett a döntés, kedden bevisszük 2 hétre a kórházba (annyi ideig maradhat a gerontopszichiátrián) és addig pedig megpróbálunk helyet találni neki egy otthonban. Én úgy érzem, ezt nem bírom tovább csinálni. Beszéltem háziorvossal, védőnővel, pszichiáterrel, mindnek az a véleménye, hogy a család nem mehet rá erre.

Vidámabb téma: Bezike, hogy vagytok? Tudsz szoptatni, minden rendben megy?

56. micimacko62 (válaszként erre: 54. - Mentol)
2008. szept. 23. 14:27
Tavaly mikor kiderült,hogy miféle betegségben szenved,rögtön a pszhihiáternö beutalta értágitásra,ami ideig-oráig jó volt.Most megint arra várunk/ kb másfél honapja,/ a dr nő mondta hogy évente 1*lehet ezt csinálni.Nála más fajta jelei vannak,ő még nem csinálja őssze magát,habár multkor sikerült ugy hogy észre sem vette.A fia szolt neki hogy cseréljen magán ki mindet,és ugy ült a széken. Nála a tisztaság,lustaság,semmittevésböl vannak problémák.Ruhát ha nem szolunk rá,képes 2 hétig is hordani,a fehérnemüvel kb ugyanez a helyzet.Képes lenne egész nap feküdni,se fözni,se takaritani,végül is semmit sem csinálna.Nem lehet semmit rábizni mert vagy eltéved,vagy nem azt hozza amit kell,pénzt elvesziti,elszámolja magát,nem külömbözteti meg a 20-t a 100-tol meg ilyenek. Kb 3 éve semmit nem fözött,mert elfelejtette hogy mi kell bele,leégeti,igaz a gázt sem tudja begyujtani,mondja ő.Egyedül sehova sem akar menni,nekem meg nincs arra cérnám ,hogy sétáljak vele.Néha elbeszél dolgokat ami nem is oda vág,beszélgetni nem lehet vele,mert szókincse abbol áll,hogy "ja".Tévémüsort nem néz végig,csak a kivánság müsort a Budapest tv,ha mi nézzük a tv akkor ö is ,mindegy ha foci is.Olvasni nem olvas csak a pletyka oldalakat,és utána mondja nekünk,mikor minket nem érdekel.Meg hideg van,most meleg van végül is semmi nem jó neki.ráadásul nagyot is hall,ha hangossan szolunk mit kiabálsz? ha normál hangon akkor meg nem érti.Egyébként ez az idegek harca,egy kis pihenö nekünk is kellene.
55. bezike (válaszként erre: 54. - Mentol)
2008. szept. 23. 09:49
Nálunk az van, hogy a mama altatót kap, mert éjjel állandóan járkált. Ezt 8-9 felé beveszi, hamarosan elalszik, viszont legjobb esetben is csak hajnali 3-kor kel fel. Addigra már nagyon kell pisilnie (vízhajtó), a WC-t viszont általában nem találja. Volt, hogy kiment az udvarra pisilni, de egyik éjjel pl. amikor kimentem a fürdőbe, mindenhol tocsogott a pisi a wc körül, a hálóinge tiszta pisi volt, bedobva a fürdőkádba... szegény szerintem nem találta a wc-t és bepisilt. Mondtam anyunak, azt mondta, szinte minden éjjel ez van. Kaki még nem volt, viszont a wc-t néha elfelejti lehúzni, főleg pisinél.
54. mentol (válaszként erre: 53. - Micimacko62)
2008. szept. 23. 08:55
Nekem senki nem mondta, hogy kezelésre kellene vinni, mikor ez az egész januárban kiderült, a gerontopszichiátriai osztályra került be, és akkor is, amikor a Danit szültem. Azt mondta az orvos, ha pihenni akarunk, lehetőség van ott néhány hétre elhelyezni. Én a magam részéről ma nagyon kiborultam, mert az éjszaka sikerült neki összekakilnia magát, a szobájában a szőnyegbe is belekente, ágyneműről, ruházatról nem beszélve. Úgy érzem, lassan elszakad a cérna. Nálatok nem ilyen rossz a helyzet, vagy csak nem írtok róla?
2008. szept. 22. 15:14
Sziasztok! Ugy látom,egyedül Bezikééknél javult valamelyest a helyzet.Végül is nálunk az orvos semmin nem változtat,annyit mondd "ez még belefér" de meddig.Az infuzios kezelést nem kapkodják el,több mint másfél honapja vagyunk a várolistán.Pedig egy kis pihenés mindenkinek jól jönne.Nálatok ilyen fajta kezelésekre nem kell vinni a mamát?/Margit-Mentol/.Arzheimer-parkinson kor nem ugyanaz a betegség?
52. dc445fa93a (válaszként erre: 48. - Bezike)
2008. szept. 22. 11:46

Sziasztok!

bezike!Gratulálok a kisfiadhoz,erőt egészséget és türelmet kivánok nektek a felneveléséhez.

Nálunk annyit változott a helyzetaz anyuval,hogy most még parkinson kórt is diagnosztizáltak.

A jobb lába és keze egyre jobban remegett ,és az orvosunk azt mondta bíztos a fáradságtól,deha megyűnk az idegre kérdezzűk meg.Na ott megvizsgálták és azt mondták lehet az arzheimer mellett parkinson is.Adott neki gyógyszert hát majd meglátjuk mi lesz.

51. mentol
2008. szept. 21. 19:39

Örülök, hogy mindketten egészségesen hazaérkeztetek, kívánom, nagyon sok örömetek teljen a babában! Öröm az is, hogy a mamád állapotán még lehetett változtatni egy kicsit, élvezzétek!

Nálunk sajnos változatlan, sőt, inkább rosszabb a helyzet, eddig, ha becsuktam a szobánk ajtaját, nem jött be, most már állandóan kopogtat, veri az ajtót, rángatja a kilincset. A héten nem volt olyan nap, hogy Dani ne riadt volna fel az alvásból. Szomorú, de úgy érzem, ezt már nem engedhetem, a gyerek érdeke mégis fontosabb. Egyébként a mama csak Ripedont szed, abból is este 1 szemet. Múlt héten voltam az orvosánál és nem változtatott az adagon azok alapján, amit a viselkedéséről kérdezett tőlem.

50. bezike
2008. szept. 21. 18:39

Nagyon sokat segített a szülésznő és az orvos, így szerintem teljesen átlagos szülésem volt, bár azért nagyon-nagyon fájt a vajúdás. Kb. este 10-kor kerültem a szülőszobára, és hajnali 3-kor meglett a baba...

Tudom, hogy merészek vagyunk, de muszáj volt valamit tenni. Most sem tökéletes, de például meg lehet kérni dolgokra, tud segíteni, és beszélgetni is lehet vele, már ahogy. Én kifejezetten jobbnak ítélem meg az állapotát.

49. micimacko62 (válaszként erre: 48. - Bezike)
2008. szept. 21. 15:09
Először is gratulálok a pici fiadhoz. volt,sokat szenvedtél?Milyen szülésed volt?A papa is bent volt veled? Merész dolog volt a gyogyszer megvonás,de ha bevált rajta.Nem minden esetben hasznos az a sok féle gyogyszer,söt lehet ha nem kap, még tökéletessebb lesz.Örülök hogy ennyi minden jó történt veled,rádfér a pihenés.Nálunk a helyzet változatlan,várjuk a korházi behivott,mert már elég sürgös lenne.Néha napokig joformán nem beszélünk,ő ül a széken majd nem leesik,reggeltöl-estig ásitozik,16-18 orákat képes feküdni vagy aludni.semmiröl nincs véleménye,minden jo ugy ahogy van.Ha hideg van az a baj,ha meleg van az a baj.Tehát semmi nem jo.De majd lesz valahogy.
48. bezike
2008. szept. 21. 11:57
Sziasztok, újra jelentkezem, kicsit eltűntem, mert nagyon fontos dolgom akadt... megszületett az én kicsi fiam, 15-én. Most anyuéknál babázok csütörtök óta. A nagyival kapcsolatban az van, hogy mivel már nagyon rossz volt az állapota, hisztis volt, érzelmi hullámai voltak, állandóan menni akart, és amit írtam: érzelmileg nulla, arra a merész dologra szántuk el magunkat anyuval tegnap, hogy nem adjuk be neki a gyógyszereit, csak Cavintont kap. És láss csodát: igaz, hogy kicsit félrebeszél (történeteket talál ki és elferdít, túloz) teljesen megváltozott. Tegnap már gügyögött a dédunokájának, megsimogatta a kezét, elment este fürdeni, és!!!!!! vacsora közben nagyon sokat nevettünk. Én poénkodtam össze-vissza, ő meg majd megszakadt a nevetéstől. Teljesen megváltozott. Ezek az erős gyógyszerek kicsinálják az embert. Jaj, most egy kicsit megnyugodtam...
47. micimacko62 (válaszként erre: 46. - Bezike)
2008. szept. 12. 17:12
Talán az érzelmi és értelmi elsivárosodás a legrosszabb és ez ellen tenni nem sokat tudunk.Ez a vele jároja a betegségnek.Viszont az étkezéssel szerencsések vagytok,hogy nem hizik,de a cukorbetegség az baj.Nálunk ö nem cukros,inkább ingadozik,viszont keveset mozog,mint ahogy irtam is.Valamikor nagyon oda figyelt a külsejére,táplálkozásra,öltözködésre,valahogy ez kiveszett belöle az idök folyamán.Nehéz látni a satnyulást.Te hogy vagy?
46. bezike (válaszként erre: 45. - Micimacko62)
2008. szept. 11. 21:14
A mama nálunk nem eszik nagyon egyedül, figyelni kell rá. Az édességet kerülnie kell, mert hát ugye kiderült, hogy cukros. A párom már viszonylag régen látta, azt mondta, hogy nagyon sokat fogyott. Mondjuk én is észrevettem. Ma beszéltem vele, de nem tudja, miért nem vette fel tegnap a telefont. Csak pár percet beszéltünk... nekem a legjobban az érzelmi leépülése fáj, hiányzik a szeretete, amit eddig felém sugárzott. Én voltam a szeme fénye mindig is, és most ezt nem érzem.... ez nagyon fáj.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook