Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Demenciában szenvedö családtag ápolása, ellátása. fórum

Demenciában szenvedö családtag ápolása, ellátása. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. aug. 25. 13:45
Szia,remélem jól telt a mamával töltött idö.Egyenlöre nálunk nincs változás,várjuk a korházi kezelést.Különbözö problémák mindig adodnak,nehezen viseljük el pl alvás után nem tudja hogy reggel van-e vagy este,volt rá precedens hogy bevette az esti gyogyszer adagját is.Sőt este 11-kor telefonált,hogy mi van nem megyünk érte?Nálatok mi a helyzet?Te hogy vagy?
14. bezike (válaszként erre: 13. - Micimacko62)
2008. aug. 22. 16:32
A maminak középsúlyos demenciája van, de hangulatváltozásai, depressziója szerencsére nincs. Nálunk azt hiszem, sokkal jobb a helyzet. Van, hogy ő is elfelejt megfürdeni, vagy kezet mosni. Sőt, néha pisilés után nem húzza le a vécét, de azt tudom, hogy állandóan a bugyiját mossa kézzel, pedig ott a mosógép. Nem tudom pontosan, mit csinál egész nap, de van, hogy átmegy a szomszédba beszélgetni, ha jobban van, vagy tévét néz, néha elsétál a boltba. De volt, hogy felhívtam és kérdezte, hogy meddig kell még neki ott maradni, ahol most van... na akkor tudtam, hogy nincs jól. Nála hullámzik a demencia súlyossága, akár percenként is változik, hogy mennyire van képben. Sajna tudja magáról, hogy valami nem stimmel, mert mindig mondja. Vasárnap megyek hozzá, már várom...
13. micimacko62 (válaszként erre: 12. - Bezike)
2008. aug. 22. 14:21

Igen, depresszios,de azok a tünetek amiket leirtam az nem abbol adodott.Sajna a papa egy nyugott,minden ugy jó ahogy van,tipus volt,és ezt átvette a mama is.Az nem hiszem,hogy a betegségéhez tartozott,mikor szeptemberbe lefeküdt és következö év áprilisában kelt fel.A papa meg fözött magára és ugyan ugy elhanyagolt mindent.Vannak dolgok amit egy nönek kell csinálni és nem egy férfinak.Végül is egymáshoz csiszolodtak,trehányságba és minden lustaságba.A halálát nem nagyon fogta fel,volt kb 6 honap mikor kikészitette a ruhát,kaját,esernyöt a papának,ha éjjel haza jön tudjon mit felvenni és enni.Ekkor a dr-nö azt mondta "ez még bele fér",csak ezt mind végig nézni és minden áldott nap azt hallgatni,hogy nem halt meg csak elment a testvéréhez ne tud meg,teljessen kiakadtunk mi is.A orvosi diagnozis:körülirt agyi sorvadás

depresszio

nem meghatározott vaszkuláris demencia

organikus hangulat zavarok

encephalopatia

Ez az ő betegségei van amiröl tudjuk,hogy mi,van amit nem.Nála a személyi higiénia egyenlö a nullával,rá kell szolni menjen fürdeni,mosson kezet stb,de valahogy olyan szégyenletesnek tartom,hogy szoljunk.Van amikor 1hétig is elvan egy poloban,ágynemü nem piszkos-nem kell kimosni,válaszol.Nálatok ilyen szinten mi a helyzet?Hogy oldja meg anyukád az ilyen kérdéseket,ha van.Egész nap mit csinál a mamád,ő olvas,tévét néz,lefoglalja magát?

12. bezike (válaszként erre: 11. - Micimacko62)
2008. aug. 21. 17:41
Fejér megyében, Pusztaszabolcson. Én is ott nőttem fel, aztán valahogy elkeveredtem onnan. Mit ne mondjak, nekem is nagyon honvágyam van néha... A mama ilyeneket nem csinált, nyilván mivel az ő életében nem történt akkora tragédia, mint a te anyósodéban. Amiket most leírtál szerintem nem a betegséggel, hanem a férjének a halálával van összefüggésben. Nem tudta feldolgozni, illetve csak így. Lehet, hogy most is leginkább az a baja. Depressziós is talán, nem?
11. micimacko62 (válaszként erre: 10. - Bezike)
2008. aug. 21. 13:56
Szia.Megértelek,sőt együttérzek veled.Nálunk más volt a helyzet,anyosomék 8 éve költöztek le peströl kunpeszérre,akkor még "minden rendben "volt.2 éve,hogy jöttek a betegségek a papa vastagbél daganatban halt meg tavaly áprilisban.Onnam mintha nem is ö lett volna,hanem egy örült,haja ápolatlan,feje tetején a haj kitépve,félre beszélt,szomszédba átvitt minden értéket,gondozatlan,elhanyagolt volt.Alakás ugy szintén.Mi akkor költöztünk ide nem tudtuk rögtön elhozzni,csak 1 hét után.Holott van 1lánya is,de az nem tudja vállalni.Sajnos itt sem jobb a helyzet,nagyon nehéz vele és a nap 24 orájában együtt vagyunk,és ez nagyon fáraszto.Aférjem eljár horgászni igy én vagyok itthon vele,de nincs témánk,igy nehéza kommunikácio.lényegében semmi nem köti le a figyelmét.Sokat kellene mozognia de ki se mozdul a lakásbol,csak ha viszük autoval,vagy valaki vele megy.Örülnék ha jol éreznétek magatokat,ha lementek a babával a mamihoz,biztossan fel lesz dobva és ebböl csak a javára vállik az öröm.Sikerül talán a gyogyulásához hozzá járulni.A mamád merre lakik?Azért ne szomorkodj,nehogy bajod legyen és a picinek.Bocsi a hosszu levélért.
10. bezike (válaszként erre: 9. - Micimacko62)
2008. aug. 21. 11:51
Na, én meg ezeket a gyógyszereket nem ismererem... Na, mindegy. Igen, nagyon szomorú ez a helyzet, én tényleg nagyon tehetetlennek érzem magam és lelkiismeretfurdalásom is van, mert messze vagyok a mamitól, pedig tudom, hogy szüksége lenne rám. Már nem dolgozom, és itthon vagyok egész nap egyedül és nagyon bánt, hogy tudom, 80 km-re tőlem ő is ott ül egyedül a szobájában. És én nem lehetek ott, pedig ő annyira szeretné. Elhozni nem tudom, mert nagyon pici a házunk, így is, hogy jön a baba, gondban leszünk a hellyel. Meg hát a párom sem díjazná, bármennyire is kedveli a mamát. Nem mondja, de tudom. Egyébként kisfiú lesz, még van bő 1 hónapom - remélem. Ha megszületik, min. 1 hetet anyuéknál töltünk, úgyhogy addig is biztosan a mamával leszek. Remélem feldobja egy kicsit. 2 napja beszéltem vele telefonon, akkor nagyon jól volt, lehetett vele beszélgetni. Remélem, egy ideig fent tudjuk ezt a színvonalat tartani nála.
2008. aug. 18. 19:42
Szia.Gyogyszereket amiket irtál,nem ismerem.Egyedül a cavintont.Nálunk Ergotop,pirabene,sertralin,tiapridal,ezeket kapja a mama.Nem sok hatása van,ahogy látjuk.Itt nálunk a pszhihiáter azt mondta erre a betegségre 2 fajta gyogyszer van,egyiket kapja.Bizzunk benne ha megkapja a kezelést jobb lesz.Nálatok nem kell értágito kezelést kapnia?Nagyon szomoru a helyzet,föleg mert az ember tehetetlen.Neked se lehet könnyü,igy az utolso idö.Tudjátok már a baba nemét?
2008. aug. 18. 17:57
Sajnos a háziorvost nem nagyon érdekli a dolog, tök hülye, most akarjuk átiratni a mamát a másikhoz. Amúgy ő is 72 éves. Nála akár percenként is változhatnak a tiszta és a ködös időszakok. Otthon van, gondozó nincs, egyelőre talán nem kell. Kap gyógyszereket, szedi a Cavintont, az jó nagyon neki, aztán, amit erre kap az a Sermion és a Ripedon. Az egyik dokinő viszont még javasolt egy másik gyógyszert, ami nagyon drága, viszont jó hatással van állítólag ezekre a betegekre. Aricept a neve, de azt mondta, még egy kicsit várjunk, mert csak 1 hónapja szedi ezeket a gyógyszereket. Te ismered valamelyiket ezek közül?
2008. aug. 16. 20:15
Szia,én nem hiszek semmi ilyesmiben.Lényegében a pszhihiáter azt mondta,hogy csak lassitani lehet megállitani nem,ez egy ilyen betegség.Sokat kell foglalkoztatni az agyat talán az segit.Nálunk néha egész jó a helyzetIgaz egyedül sehova sem megy.Probáljátok meg a háziorvost megkérdezni nem-e tud valami gondozoi központot,rehabilitáciot.Nem hiszem,hogy ezek a szerek segitenének ebben a rossz helyzetben.Hány éves a nagyid?Anyosom 72 éves és vannak egész tiszta idöszakok,csak ha valami sokk éri na akkor 2hétig nem lehet vele birni.Probléma meg mindig van,sajnos.Kap valami gyogyszert a nagyid?Otthon van vagy a korházban?Valamilyen gondozonői segitséget nem tudtok igénybe venni?
2008. aug. 16. 10:44

Hello, én megnéztem a két oldalt. Mindkettő egy italról szól, két különböző termék, de mindkettő egy Mangosztán nevű gyümölcsből készült, melynek Ázsiában varázserőt tulajdonítanak, annyi betegség kezelésére használható. A második oldal egyébként így van helyesen: [link]

Szóval ez a gyümölcs többek között az öregség, az elbutulás ellen is használható elvileg. Egy üveg ára 11-12 ezer forint, egy liter és 47 napig elég. Én viszont beszéltem egy dokival, aki azt mondta, hogy pl. ezek a Ginko Biloba termékek sem hatásosak már ebben a stádiumban, esetleg megelőzésre jók. Hát, nem tudom, hogy ez a szer segítene-e...

5. micimacko62 (válaszként erre: 4. - Bezike)
2008. aug. 15. 15:58

Szia bezike.Nagyon sajnálom ami a nagyival van,nálunk ilyen még nem fordult elö.A kérdésemre válaszolt egy Geriáter/idösgyogyász/és azt irta,hogy ez a betegség az orvostudomány mai állása szerint,érdemi javulás nem várhato.Javaslata táplálék kiegészitök/xangot/,rehabilitácios foglalkoztatás,idösotthonokban.A következö két oldalt ajánlotta figyelmembe,de még én sem néztem meg.WWW.mangosztan.hu/forum

WWW.g.globalteam.hu

Nézd meg az oldalt hátha találsz segitséget.Nálunk egyébként ugyanezek a dolgok vannak.A korházban mikor bent vannak,csak értágitot kapnak,napi 2*,szerintem nem sokat ér max pár hétig.Sajnos az ilyen beteg embereket nem lehet egyedül hagyni,mert képesek bármi butaságot csinálni,tudtukon kivül.Irjál ha találtál valami jót.Szia

4. bezike (válaszként erre: 3. - Micimacko62)
2008. aug. 14. 16:59
Még nincs meg a baba, szeptember végére várjuk. A nagyinál ebben az évben vettük észre, hogy romlott a memóriája, néha többször elmondta ugyanazt, eltévedt, megzavarodott az utcán, hirtelen nem tudta, hol van, de ennél komolyabb nem volt. Aztán kitaláltuk, hogy elküldjük infúziós kezelésre a kórházba, hátha jobb lesz. Ez volt június végén. De hogy ott mit csináltak vele, én nem tudom, azóta teljesen "megzakkant" szegénykém. Amikor 3 napja volt a kórházban akkor meglátogattuk, rács az ágyán, és annyira be volt nyugtatózva, hogy alig bírtuk felébreszteni, utána meg 2 órát vártunk, mire kitisztult. Azóta mintha kicserélték volna, rohamosan romlik az állapota, már ő sem nagyon tudja, hol van, mindig a "másik házba" akar menni, össze-vissza pakol a kis szatyraiba, a pénzét állandóan dugdozza és neki is mániája, hogy valaki bemegy, ezért nem szeret egyedül lenni. Anyámmal laknak ketten, aki rengeteget dolgozik, általában 10 és 22 óra között nincs otthon. Nem tudom, mitévő legyek, hova rakjam a nagyit...
2008. aug. 14. 15:36
Szia.Ha ugy gondolod nagyon szivessen,mi tavaly tudtuk meg,hogy ebben a betegségben szenved.Habár voltak elöjelei,csak mi is távol laktunk tölük,ugyani tavaly áprilisban halt meg a papa.De már akkor is mondogatta,hogy "nem itt lakom,meg mindent ellopnak akik bejárnak a lakásba",holott senki nem ment hozzájuk.Hozzánk nem akartak költözni,de a vége az lett.Sajnos most sem jobb a helyzet,semmi nem érdekli,a figyelme felkelthetö de csak rövid ideig.Ahigéniéja is hanyatloban.Gyogyszereket kap,valojában a dr-nő megmondta,hogy ez csak a kezdett,lesz rosszabb is.Rendszeressen visszi a férjem az orvoshoz,változtatt az adagokon,évente 1*pedig infozios kezelésre küldi a korházba.Sajnos mikor magunkhoz vettük nem is tudtuk milyen problémák jönnek még,most már tudjuk.Egyébként láttom babát vársz?vagy már meg is van?Örülök, hogy egymásnak tudunk segiteni és megosztjuk a gondjainkat.Bocsi a hosszu irásért.Szia
2008. aug. 13. 18:58
Szia, esküszöm most akartam én is egy ilyen fórumot létrehozni. A nagymamámról nem rég derült ki, hogy középsúlyos demenciában szenved. Egyre nehezebb vele és sajnos messze lakom tőle. Megoszthatnánk itt egymással a gondjainkat, tapasztalatainkat.
2008. aug. 8. 15:44
Anyosomról 1éve derült ki,hogy demenciában és agysorvadásban szenved.Szeretnék tanácsot kérni olyan emberektől akik szintén ápolnak-tak,hozzátartozott ezzel a betegséggel.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook