Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
225. Tücke
2012. jún. 4. 21:03
hát én ilyenről még nem hallottam :( remélem hamar rendbe jössz
2012. jún. 4. 19:26
sziasztok. hát hogy jól, az túlzás, sajnos nem tudják mi lehet a gond, mi okoz nálam lázat. Megint hőemelkedésem van, már 3x jön elő. Voltam tegnap a kórházban, csináltak egy labort, de az majdhogynem teljesen jó lett, kevés gyulladást mutatott ki az eredmény. Úgyhogy tanácstalanok vagyunk. Nem tudom mi lehet a gond.
2012. jún. 4. 10:20
Remélem jól vagytok!
222. 982a4ba0ea (válaszként erre: 221. - Nvlivi)
2012. jún. 3. 09:33
Szia, sziasztok! Úgy néz ki, a melleim rendeződtek és nagyjából már beállt a tejtermelés is. Szóval ha újra belázasodok, erre nem foghatják megint! Htolnap megyek vérvételre, aztán kiderítenek valamit. A háziorvosom annyit mondott, hogy van Ajkán a kórházban egy szakrendelés, ami speciális vérvételekkel is foglalkozik, ha mégegyszer előjön a lázam, oda kell mennem.
221. nvlivi
2012. jún. 2. 15:50

Szia Holly!

Véletlenül akadtam rá a kérdésedre,és végigolvastam mind a 220 hozzászólást.Én is császáros anyuka vagyok.Sajnos befelé forduló mellbimbóim vannak,így nem tudtam szoptatni normálisan.Pár hétig kínlódtam a bimbóvédővel meg a fejéssel,de aztán elapadt.Muszáj volt fejnem,mert én is belázasodtam.Nekem az vált be,hogy alaposan átmasszíroztam a mellemet,és azután a mellszívó.Remélem,segítettem kicsit.Jó egészséget nektek!

220. fr.andi (válaszként erre: 219. - Anika70)
2012. jún. 1. 11:53

Az a baj, hogy erre rá kell érezni. Én is, de sokat szenvedtem...aztán valahogy ráállt a kezem.


Utána, amikor elmúlt a gyulladás, újra elővettem a mellszívót.

219. Anika70 (válaszként erre: 218. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 31. 20:21

Akkor a Te védőnőd is annyit ér, mint az enyém:-(


Sajnálom, hogy nem tudott segíteni. Én nem fejtem kézzel, fogalmam sincs hogyan kell:-(


Nincs esetleg kisbabás rokon, barátnő aki tudna segíteni?

2012. máj. 31. 13:56
sziasztok. hát a védőnőm nem segített, ellátott tanácsokkal, aztán ennyi. Kérdeztem a kézi fejést, de csak hajtogatta hogy le kell fejni...stb...hát fejem én, de nem kézzel. Még mindig nem megy, pedig néztem videókat is már youtubon! Valahogy nem áll rá a kezem. Biztosan meg lehet tanulni, de kicsit türelmetlen vagyok! :(
217. fr.andi (válaszként erre: 215. - Iszti76)
2012. máj. 30. 19:40

Én is beláttam, hogy a kézzelfejés a leghatásosabb. Nekem 3 hetes volt a kislányom, amikor belázasodtam...természetesen aug. 20-án :).Egy nagyon idős doktorbácsika volt az ügyeletes, aki azt mondta, hogy a mellszívó csak bizonyos területet ér el, kézzel pedig mindent át lehet masszírozni. Kaptam antibiotikumot, és pár napig kézzel fejtem...borzasztó volt. Amikor elmúlt a gyulladás, újra elővettem a mellszívót.

Emlékszem, volt egy este, amikor annyira fájt, hogy sírtam, de csak csináltam, csináltam...és tele lett a 125 ml-s cumisüveg!...azt a boldogságot. Ez volt a mélypont. Most 10 hónapos a kislányom és még mindig szoptatom. Néha olyan jól beindul a reflex, hogy akár a csempét is lemoshatnám...Mostmár öröm a szoptatás, és sajnálom, ha vége lesz :)

216. Anika70 (válaszként erre: 213. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 30. 10:31
Kérj csak segítséget, hiszen a védőnő ezért van.
215. Iszti76
2012. máj. 30. 08:01

Sziasztok! Nekem a nagyobbik fiammal semmi gondom nem volt a szoptatással, sok tejem volt és semmi gyulladás. Kézzel fejtem. A kicsi fiammal viszont nehezebben indult be a tejtermelés.Bár 200-250 grammokat evett 1 hetesen már, mégsem ürítette ki megfelelően a melleimet. Emiatt néhány naponta kialakult 1-1 csomó, amitől állandóan lázasodtam. Hasonló volt, mint egy sebláz: rázott a hideg, legyengültem, és csak borogatással tudtam levinni. Ez látható volt egyébként kívülről, mert az érintett területen, ahol a csomó volt, bevörösödött a terület és iszonyatosan fájt. Így mindig tudtam, hogy hol a hiba... :( Sajnos az egyetlen megoldás a kézi fejés volt. Egyetlen mellszívó sem tudja azt a hatást elérni, amit a kézi fejés. Néha sírtam a fájdalomtól, de szétmasszíroztam a kialakult csomókat és ettől elmúlt a láz és a fájdalom is.

Kedves Holly, ne add fel! Próbálj kézzel fejni, amíg rendesen beindul a tej és minden tejcsatorna rendesen átjárható lesz. Utána már jöhet a mellszívó, az is elég lesz. Hidd el, nem tökéletes a tejáramlás valahol és emiatt lázasodsz. A jegelést meg el kell felejteni, mert elapasztja a tejet amire most a picinek nagy szüksége lenne. Szopi után, de fejés előtt (ha épp nincs gyulladás)kellemesen meleg borogatást tehetsz fel néhány percre, ez ellazítja az izmokat és tágítja a tejcsatornákat.

Mint említettem, az eső fiamnál nem okozott gondot a szoptatás, de a kicsinél meg kellett harcolnom érte. Megérte: 2 évig szoptattam az első hónapok viszontagságai után.(utána viszont azért szenvedtem, mert nem apadt el a tejem...így jött a jeges borogatás)

Én jövő héten szülök majd, szintén császárral. Már most próbálok felkészülni a szoptatás nehézségeire. Tartok tőle, hogy én is hasonló problémákkal nézek majd szembe. :(

Jó egészséget Nektek!

2012. máj. 29. 21:53
Köszi egyébként hogy ennyit foglalkoztok velem meg a gondjaimmal!!!! nagyon hálásak vagyok Nektek, hogy vagytok "nekem"!! :)
2012. máj. 29. 21:52
elég jó minóségű mellszívóm van, sőt mondhatni a legjobb...a márkanevét leírni nem akarom. nagyon szuper és nagyon bevált, de nem szopi után. na mindegy. holnapig csak nem lesz már gond, reggel jön szerencsére a védőnő, múlt héten is felajánlotta hogy "rendbe rak", de mondtam hogy nem kell, nem lesz gond. Hát most majd én kérem hogy segítsen! :)
212. Anika70 (válaszként erre: 211. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 29. 21:42

Nem vagy béna!!! Nekem csak pár hétig volt tejem, vagyis éppen csak, de én sem tudtam fejni, a mellszívóval viszont azért sikerült.


De mellszívóból is van olyan sokféle.

211. 982a4ba0ea (válaszként erre: 209. - 1e1856d100)
2012. máj. 29. 21:18
Lányok, lehet én nagyon béna vagyok, de nem nagyon tudok kézzel fejni! :S pedig már a pici fiam a 3. gyerkőcöm, de soha nem volt rá szükségem! :S Mellszívóval pedig nem nagyon jön belőle semmi utána! Holnap jön a védőnő, megkérem segítsen!
210. Anika70 (válaszként erre: 209. - 1e1856d100)
2012. máj. 29. 20:47
Én is így gondolom.
2012. máj. 29. 20:17
Még hogy jeget! Ki kell ürülnie a mellnek, tehát fejd ki! Persze, hogy begyullad, ha mindig benne marad a tej. Csak azt tudnám, hogy mondhatnak ilyet egy kórházban! Előbb utóbb úgy is beáll az optimális tejtermelődés, és a kereslet-kínálat elve érvényesül. A picikéd majd ezt megoldja, addig pedig fejd le. Tudom, hogy fárasztó, de hidd el, megéri!
208. Anika70 (válaszként erre: 207. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 29. 15:03
Én fejném az tuti, mert szerintem attól gyullad be,hogy benne marad a felesleg.
207. 982a4ba0ea (válaszként erre: 206. - Anika70)
2012. máj. 29. 14:54
Megmondom őszintén, a kórházban azt mondták, ne fejjem le a maradékot, mert annál több lesz, tegyek rá hideg vizes borogatást, vagy ha csomó van, akár még jeget is!! Viszont a védőnő, azt mondta, fejjek. Szóval tanácstalan vagyok!! :(
206. Anika70 (válaszként erre: 205. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 29. 14:28

Szia!


Hát szerintem, ha szoptatás után fáj, akkor talán tényleg emiatt vagy lázas. Nem szoktad lefejni a maradékot szopi után?


Bár én nem szoptattam, sajnos nem volt tejcsi, csak gondolom, talán több tejcsi van, mint amit megeszik a picúr és ezért gyullad be a melled.

205. 982a4ba0ea (válaszként erre: 204. - Anika70)
2012. máj. 29. 13:18

hello, sziasztok! Anika, fájnak a melleim, de az az érdekes, hogy főleg szoptatás után, és mind a kettő. Nem is értem hogy miért. Egyik gyerkőccel sem volt gondom a szoptatással, de most olyan "bénának" érzem magam! Egyszer eszik a kicsi fiam 100 ml-t is, máskor meg csak 60 ml-t. :S Gondolom ez sem túl jó! Már odáig fajult ez az egész szoptatásos probléma, hogy stresszelek ha szoptatni kell! Lehet elítétek, de már arra gondoltam, abbahagyom!! De annyi tejem van, hogy mmiközben az egyikből szopizik, a másikat muszáj fejnem, mert különben tocsogok a tejben, vagy éppen becsomósodik! :( Próbáltam vizes borogatást tenni rá, ez ment 2 napig, de ettől sem lett kevesebb a tejem. Nem tudom valójában mitől jön ez a láz így néha elő, és tart 1-2 napig, de nem kívánom senkinek! Viszont ha mégegyszer előjön, tuti hogy a melleim miatt van, mert hát ha nem találtak eddig még semmit... csütörtökön megyek majd vérvételre, hátha az többet mutat. Egyébként Zalánka szépen gyarapszik, jó baba, jól érzi magát, nincs vele gond! :)

Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvége! :)

204. Anika70 (válaszként erre: 203. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 26. 21:20
És a melled nem fáj?
2012. máj. 26. 20:57

sziasztok!


csináltak uh-t persze, 3x is, 3 doki is, meg is vizsgáltak, de nem tudtak mit mondani, minthogy a mellem van begyulladva. hát el vagyok keseredve, mert nem is nagyon megy 38.7 alá a lázam, még a lázcsillapítótól sem! :( köszi, ha van valami fejlemény irok!

2012. máj. 26. 19:10

Nem találok szavakat! Mi az, hogy csak találgatnak!? Csináltak legalább egy uh-t, vagy megvizsgáltak?

Fel vagyok háborodva!


Jobbulást neked!

201. Anika70 (válaszként erre: 200. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 26. 17:51

Hát ez borzalom:-(((


Remélem hamarosan jobban leszel.


Valóban okozhat lázat a mell, de akkor azt megéreznéd, ha begyulladt volna.

2012. máj. 26. 14:08

Sziasztok lányok! :)


Ne haragudjatok hogy eddig nem írtam. Hát nem tudok mit írni, a helyzet változatlan. Továbbra is lázam van, tegnap is voltunk kh-ban. Kaptam antibiotikumot, azt mondták ha nem múlik mára a láz, be kell feküdnöm, de semmit nem csinálnak, csak kapom vénásan a gyógyszert. Hát ezért nem fogok befeküdni. Ja, még lázcsillapítót sem tudnak adni, mert csak algopyrinjük van, én meg arra allergiás vagyok. Szóval vigyek azt is magamnak. Nem tudják mitől vagyok ennyire lázas, a melleimre fogják, de a csecsemős nővér szerint, máshol van a probléma, nem a mellben! Szóval hiába is megyünk, semmit nem csinálnak. :(:(

199. Anika70
2012. máj. 26. 13:54

Éppen én is ezt akartam kérdezni!


Holly remélem nincs semmi baj?

2012. máj. 26. 06:53
Holly! Mi van veletek?
197. Anika70 (válaszként erre: 194. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 23. 22:02

Remélem nincs komoly baj.

Várom mielőbbi jelentkezésed.

196. fr.andi (válaszként erre: 194. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 23. 18:58
Gyógyulj meg, és egészségesen várunk vissza !
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook