Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


75. 982a4ba0ea (válaszként erre: 74. - Anika70)
2012. ápr. 30. 10:10
A dokinő, akihez járok, nem csinálhat még császárt, mert annyira fiatal. :( Így még azt sem tudom, hogy ki fogja csinálni? Most csütörtökön megyek NST-re, majd talán itt most megtudok mindent. Eléggé szervezetlenül mennek itt a dolgok, legalábbis így látom. És mi a véleményetek arról, hogy altatásban végzett császár? Mert én nagyon félek attól, hogy ébren kell végigizgulnom az egész műtétet, ott csipognak a gépek, stb... lehet én nem bírnám ki így. Pánikbeteg is vagyok, még a gyógyszert sem szívesem veszem be. :S
74. Anika70 (válaszként erre: 72. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 09:58

Szia!


Igen, valóban kilóg egy cső 2 napig a vágásból, de én igazán nem éreztem belőle semmit. Jó, látványnak nem olyan szép, de tényleg nem fáj és nem azzal fogsz foglalkozni, hanem a babáddal:-) Nincs okod aggódni!!!!!


Beszéld meg az orvossal, hogy mire számíts, hogyan lesz a szülés. Akkor nem kell ezen izgulnod!

73. Anika70 (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2012. ápr. 30. 09:56
Persze, hogy nincs két egyforma műtét sem, hiszen mi is folyamatosan változunk.
2012. ápr. 30. 09:35
Sziasztok! Bocs hogy így eltűntem, na nem azért mert megijesztettetek! :D Jobb tisztában lenni a dolgokkal, így legalább tudja az ember, mire számíthat, azért is írtam ki ezt a kérdést. Így legalább minimálisan fel lehet készülni, mire számíthat az ember lánya. :D Igazából nem a fájdalom amitől félek, hanem a belőlem kilógó csövek, pl. a katéter, meg ha jól tudom akkor a sebből is jön valamilyen cső, amin át távozik aminek távoznia kell. Na ettől, hogy ezeket hogyan fogom majd viselni. Már nagyon szeretnék túl lenni rajta. A császáros szülés biztos, már csak az a kérdés, mikor? Sajnos van egy sanda gyanúm, hogy itt a kh-ban megvárják amíg magától beindul, addig nem csinálnak majd semmit. Viszont már néha úgy érzem, kezdek becsavarodni a várakozástól!!!
71. d0b7178f40 (válaszként erre: 70. - Anika70)
2012. ápr. 29. 21:34
sőt még a császár és császár között is sok a különbség még ha ugyan az az orvosod is...... sőt náálam még a nemük is ugyan az vol. máég is volt jócskán különbség.
70. Anika70 (válaszként erre: 68. - Fr.andi)
2012. ápr. 29. 19:37

Nem is tudtam, hogy ilyen gondjaid voltak:-(


Nekem bezzeg kellett volna fogyni, de a vasat is meg tudtam volna enni már 3 nap után, tejcsi meg sehol sem volt, hiába ettem:-((((


Remélem a kérdezőt tényleg nem ijesztettük meg, de én úgy gondolom mindenki másként éli meg, két egyforma ember nincs.

69. Kolli1987 (válaszként erre: 68. - Fr.andi)
2012. ápr. 29. 18:31

Hát igen nekem is ez jutott most eszembe, hogy remélem senit sem ilyesztettem meg.

Én is ápolónő vagyok, úgyhogy tudom, hogy mennyi munka van az osztályokon és tényleg nagyon gáz lenne, ha 3 napos császáros vagy műtött beteg még feküdne. Így sem egyszerű a munka.

68. fr.andi (válaszként erre: 65. - Kolli1987)
2012. ápr. 29. 16:52

Hát ezt a témát nem is akartam érinteni...én sajnos megtudtam, mi a magyarok Istene :)

Annyira fájt a gyomrom és a beleim, hogy sokszor levert a víz, le kellett raknom Krisztikét. Enni meg aztán egy falatot sem bírtam. Tejeskávén éltem 4 napig, meg joghurton, meg esp.gyöngyön, és az Isten áldotta pezsgőkúpon. 8 kilót fogytam a kórházban...borzasztó volt.

Aztán itthon szépen helyrejöttem, de én jól beleestem ebbe a Produkálni-nem produkálni problémába. Leginkább az utóbbiba :-)

Az viszont jó, hogy igenis kelni kell, képzeljétek, mi lenne, ha még a 3 napos műtött is csak feküdne. így is rengeteget szaladtak a nővérek, volt, hogy egyszerre 3 császáros is érkezett.

Lányok,! már annyira kimerítettük ezt a témát, hogy a kérdező teljesen megijed, mire odakerül :-).

De hát ez mind megtörtént!

2012. ápr. 29. 14:31
Hát most már a a szokás, hogy minnél előbb mobilizálni kell az embert, mert akkor kevesebb lesz a szövődmény. Hát az első felkelés nem volt kutya. Jól meg küzföttem vele. De a lányom volt a jutalom, ugyan is ha nem látták, hogy szépen közlekedsz addig nem mehettél a babádhoz.
66. Anika70 (válaszként erre: 65. - Kolli1987)
2012. ápr. 29. 12:50

Szerencsére a sok császáros anyuka közül senkinek nem volt komplikációja.


Azért érdekes, hogy egy ilyen komoly hasi műtét után 6 órával kötelező felkelni Én nem bántam, csak tényleg fura. Biztosan erre is van jó magyarázat, hogy miért.

2012. ápr. 29. 09:58
Mindig van salak anyag termelés. Itt igaziból a bélműködés miatt számít, mert mivel egy nagy hasi műtétről beszélünk itt szempont a belek működését is nézni, mert ha sokáig nincsen széklete az embernek akkor azt jelezheti, hogy leállt a bélműködés ami egy életveszélyes állapot. De nem akarok senkit sem megrémíteni, csak gondoltam leírom, hogy miért van. De nem véletlen, hogy meg van, a türelmi idő rá. :)
64. Anika70 (válaszként erre: 63. - Kolli1987)
2012. ápr. 29. 09:28
Én nem vagyok szakmabeli, de egyértelmű, hogy a semmitől nem lehet....:-))))) Harmadik nap már normálisan ettem, nem is volt gond:-)
2012. ápr. 29. 09:26
Na azzal is megküzdöttem. :) Bár megoldottam. Hát igen ezt nálunk is el akarták játszani a szobatársaim, csak a nővér felvilágosította, hogy ez miért van. Én mondjuk tudtam a szakmámból kifolyólag. :)
62. Anika70 (válaszként erre: 61. - Kolli1987)
2012. ápr. 29. 09:23

Én sem tudok úgymond parancsra pisilni :-)


Azzal nem volt gond, de mivel a jó kis beöntés kipucolja az embert, utána alig-alig eszik valamit, így a nagy dolgok nehezebben mennek ilyenkor. Nálunk pl. nem is engedték ki azt, aki nem volt a 4 nap alatt wc-n. Persze senki nem vallotta be :-)))

2012. ápr. 28. 15:58

Sziasztok!


Én a katértertől nagyon hamar megszabadulta. Éjfélkor műtöttek és reggel 6kor már kint is volt belőlem a katéter. Én inkáb azzal küzdöttem, hogy utána időre produkáljak dolgokat. Én az a tipus vagyok ha megmondják, hogy x időre pisilnom kell na akkor ne fog összejönni. Ez egy rossz gyerekkori tapaztalat miatt van. Így én mindig alkudoztam a nővérekkel, hogy plusz időt kapjak. :) Szerencsére megértették.

60. Tücke
2012. ápr. 28. 12:28
hát igen ilyenkor szembesül vele az ember h kórház és korház között mekkor a a különbség. A nővérke nálam jó fej volt lehetett vele alkudozni
59. Anika70 (válaszként erre: 58. - Tücke)
2012. ápr. 28. 12:26

Én inkább igyekeztem, nehogy egy nappal is tovább bent kelljen maradni:-)

Nálunk az újszülött osztály borzalmas volt, addig volt kényelmes, amíg az intenzíven voltam.

58. Tücke (válaszként erre: 57. - Anika70)
2012. ápr. 28. 12:09
én addig nem voltam hajlandó semmire amíg ezt meg nem teszik nekem :)
57. Anika70 (válaszként erre: 56. - Tücke)
2012. ápr. 28. 12:02
Én délután 3-kor szültem és nekem is másnap délután vették ki.... Pedig este már megmosakodtam, hajnalban zuhanyoztam. Nagyon útban volt.
56. Tücke (válaszként erre: 55. - Anika70)
2012. ápr. 28. 11:45
én szerda este 17:58kor szültem meg és másnap du vették ki. viszonylag gyorsan megszabadultam tőle...
55. Anika70 (válaszként erre: 54. - Tücke)
2012. ápr. 28. 11:37
Sajnos nekem csak másnap vették ki, nagyon utáltam így zuhanyozni:-(
54. Tücke (válaszként erre: 52. - Anika70)
2012. ápr. 28. 10:05
nekem az jutott most eszembe ahogy visszaolvastam , h én alkudoztam a nővérrel azt mondta h akk veszi ki a katéretr ha 2lábra állok, én meg megmondtam neki h addig nem állog fel amíg a katéter bennem van:D aztán kiegyeztünk egy felülésben. Felültem kivette a katétert és amikor megint jött be a szobába én épp sétafikálltam:) meg is kaptam a megjegyzést h nem vagyok egy egyszerű eset. Nem tudom sztem az volt bennem h mi van ha kicsúszik a aktéter mikor felállok és szanaszét csobban minden :D pedig tudom h nem, meg h néz már ki h a köntösöm zsebében hordom a zacsit..
53. Tücke (válaszként erre: 48. - Rekuczy)
2012. ápr. 28. 10:02
nagyon sajnálom:( ez olyan szomorú :(
52. Anika70 (válaszként erre: 50. - Fr.andi)
2012. ápr. 26. 20:30

Nekem is ilyenkor jönnek a "nagy" gondolatok:-)


Én nem kaptam meg a kislányomat az intenzíven, de felhozták megmutatni elalvás előtt. Gondolom az volt az oka, hogy délután műtöttek.

Persze én nem tudtam aludni, alig vártam a reggelt, hogy lemehessek az újszülött osztályra, de meg kellett várni, amíg lekísérnek, hiába erősködtem, hogy én már le tudok menni:-)

51. Anika70 (válaszként erre: 48. - Rekuczy)
2012. ápr. 26. 20:23
Nagyon sajnálom:-(((((
2012. ápr. 25. 11:58

Még valami "vicces" eszembe jutott. (mit is csinál egy anyuka, amíg a babáját próbálja elaltatni...gondolkodik)

Szóval, amikor pár órával a műtét után először a kezemben tartottam a kislányomat, még mozdulni sem bírtam, de hát ugye mellre szerettem volna tenni. Így aztán a hálóingemnél fogva ráncigáltam magam a jól kifeküdt ágy szélére, hogy Krisztike jól elférjen mellettem.

És...gyönyörködtem a feje búbjában, mert más egyebet nem láttam belőle. Ezen azóta is jókat mosolygok.(akkor is, de akkor fájt a nevetés) :-) A következő szoptatásnál már ügyesebb voltam :-)

49. Kolli1987 (válaszként erre: 48. - Rekuczy)
2012. ápr. 25. 10:28
Sajnálom ami a fiaddal történt. :(
2012. ápr. 25. 10:18
sziasztok a katetert nekem is meg a szuloszoban raktak fel nem voltam erzestelenitve de ugy sem ereztem amikor felraktak es azt sem ereztem amikor levetek szerencsere. Oxitocint en is kaptam es azt sem ereztem mondjuk az elso 5 percet a mutobe aludtam aztan kiment az altato hatasa is alitolag dolgoztak az idegeim. Nekem az elso ket napba nem indult be a tejem igy nem tudtam a kisfiamat soha ettetni mert akkor angyalka lett es azota se tudtak elalitani a tejemet rengeteg gyogyszert kiprobaltak de csak folyik. Tutti ha a fiam elne nem tudnam ettetni mert akkor nem lenne.
47. d0b7178f40 (válaszként erre: 5. - Orsi86)
2012. ápr. 24. 21:22
én azért másodiknál éreztem a tompa húzást. nem fájt de tudtam volna mondani, hogy ne húzza mert kellemetlen. de ennek ellenére beszélgettem a dokival. meg jól esett volna, ha kicsit nagyobb a vágás és nem úgy nyoják ki belőlem a kiscsávómaat. mert nha még most is fááj ahol belémkönyököltek. tudom, hogy segíteni akartak. de azért örülök neki, hogy mind a 2 alkalommal jó orvosaim voltak. 1000 hála főleg a fogadottamnak. :)
46. Anika70 (válaszként erre: 39. - Fr.andi)
2012. ápr. 24. 20:51
Nekem a műtőben rakták fel, így semmit sem éreztem. A levétel sem volt kellemetlen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook