Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


105. torkos (válaszként erre: 104. - Anika70)
2012. máj. 2. 21:34
nem, hat ki voltam kotve a fejemet meg lefogtak.meg kidobni se tudtam volna ha jon
104. Anika70 (válaszként erre: 103. - Torkos)
2012. máj. 2. 21:31
Hát akkor sem a te hibád lett volna, ha a földre sikerül, hiszen Te szóltál:-)))
103. torkos (válaszként erre: 100. - Anika70)
2012. máj. 2. 21:24
en akkor kertem a hanytalat. mondtak itt ilyen nincs. :) meg jo hogy nem ettem egesz nap :)
102. Anika70 (válaszként erre: 101. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 2. 21:19

Hát ez tényleg szörnyű! Ezek szerint ha nincs fogadott orvosod, akkor ez van:-(


Na azért ne izgulj, mert tesómnak volt orvosa, de szülésnél elfelejtette közölni, hogy ő szabadságon van. Egy ügyeletes orvos vezette le a szülést, nagyon meg volt vele elégedve.



Aneszteziológussal én is beszéltem műtét előtt, de kardiológián nem voltam.


Kitartás, nemsokára túl leszel rajta!

2012. máj. 2. 17:08

Sziasztok! :)


Megjöttem a dokitól és a vérvételről. Hát nem tudtam meg sokmindent. A dr.nőm azt mondta, hogy sajnos nem csinálják meg a császárt hamarabb, az éppen aktuális ügyeletes orvos fog megcsászározni, amikor beindul a szülés magától!:( Meg hogy holnap ismét szóljak NST-n, hogy medencevégű a kicsi, majd küldenek kardiológiára, aneszteziológiára, stb.... Hát ennyi. A vérvételi értékeim javultak, a trombocitáim csökkentek 167.000-re, így egy hét múlva ismét vérvétel. :( Pedid úgy reménykedtem benne, hogy nem kell várni míg beindul magától. Egyébként is azt mondták a 36. heti UH-n, hogy ha fejvégű lenne sem biztos meg tudnék szülni természetes úton, mert már akkor a BPD-je 96-os volt, és már akkor 3500 grammra saccolták a súlyát, én pedig 158 cm vagyok. Kisfiammal is megszenvedtem, beszorult a fejecskéje picit, pedig ő csak 3450 grammal és 54 cm-el született!

100. Anika70 (válaszként erre: 99. - Torkos)
2012. máj. 2. 07:08

Nem csoda, hogy érezted, amikor egy ekkora baba megfordult:-)

Ez kb. olyan lehet, mint mielőtt császárnál kiemelik a babát. Mintha felnyomnák a torkodba:-)

99. torkos (válaszként erre: 96. - 1e1856d100)
2012. máj. 1. 22:43

Az en nagyobbik fiam a 38.et vegen fordult meg. majd egy nap kellett neki. :)

nem mondom, hogy nem ereztem, mivel en 153 vagyok, a fiam 3720 g/mal es 55 cm-rel szuletett.

2012. máj. 1. 16:22

Az én kislányom a tökéletes pozícióból fordult vissza farvégűre, és amikor a drága doktor úr benézett a pocakomba, ezt kiáltotta: hát ennek a gyereknek meg hol a lába?

Mindegy is már, az a lényeg, hogy itt van és imádjuk őt!

Örülök, hogy felkészültebbnek érzed magad lélekben és várunk vissza :)

97. Anika70 (válaszként erre: 95. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 1. 10:20
Örülök, hogy tudtunk segíteni:-) Látom már sokkal pozitívabb a hozzáállásod:-) Várom, hogy mit mond majd a doki:-)
96. 1e1856d100 (válaszként erre: 95. - 982a4ba0ea)
2012. máj. 1. 10:15

Neked is szép napot kívánok! Tudod mit vettem észre? Olyan mint ha már pozitívabban látnád a dolgokat. És ez nagyon jó!

Erről a befordításról ne is gondolkozzál, mert szerintem szörnyű lehet, meg nem biztos hogy jót tennének vele a babának. Különösen, ha a köldökzsinór rátekeredett. Mint írtam, az én lányom is farfekvéses volt. Szegénykém annyira meg akart fordulni magától, de egyszerűen kevés volt neki a hely. Én 158 cm vagyok, ő pedig 3800 grammal és 53 cm-rel született.

Várom a holnapi napodról a beszámolót!

Vigyázzatok magatokra!

2012. máj. 1. 09:28
Sziasztok! :) Hát mostmár alaposan ki lettem oktatva mindenből! :D Holnap megyek dokinőmhöz, kikérdezem őt is alaposan a részletekről, mikor kell menni, stb., aztán írok hogy mit mondott! Elvetettem az altatásos műtétet, annyi jót is írtatok itt, és igazatok van, kár lenne a pillanatot kihagyni a félelmeim miatt. A baba befordulásáról annyit, hogy én is úgy tudom, hogy több oka is lehet hogy nem fordul be, ahogy írtad is Iszti76 a köldökzsinórt, helyhiányt, stb... szóval nekem ne forgassák, én ebbe nem mennék bele, mindennek megvan az oka úgy gondolom! Ő nem fordult be, hát ez van! :) Köszönöm Nektek a bíztató szavakat!!! Szép napot Mindenkinek! :)
2012. máj. 1. 09:02

Jah, a kisebbik fiam végig faros volt. Amikor már a műtőben feküdtem előkészítve, leérzéstelenítve, akkor gondolt egyet, megfordult és befordult a szülőcsatornába. Az orvosom jót nevetett rajta, hogy beijedt a pici. Persze akkor már mindegy volt. Megvárta amíg a gyerkőc kényelmesen elhelyezkedik és csak utána látott hozzá a műtéthez.

A lényeg: bármikor befordulhat még a babád.

2012. máj. 1. 08:45

Sziasztok! Én eddig 2 császáron vagyok túl, a 3. néhány hét múlva lesz esedékes. A nagyobbik fiammal sajnos a 34.héten toxémia miatt, súlyos-életveszélyes állapotban kerültünk a műtőbe, így sürgősségi császár lett. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy időhiány miatt nem vízszintesen vágtak, hanem függőlegesen. Kicsit kellemetlenebb mint a "bikini" vágás, bár ilyenkor legalább cső nem lóg ki a sebből. A kisebbik fiam szintén toxémia miatt lett program császár, de ő már időben született. Most 33 hetes vagyok és kb 4-5 hét múlva lesz esedékes az újabb műtét, hacsak nem leszek ismét toxémiás, mert ez esetben előbb.

A műtét folyamatáról már nem írnék, mert az előttem szólók mindent tökéletesen leírtak. Nekem is ugyan azok a benyomásaim: nincs mitől félni! Óriási élmény, kár lenne altatás miatt kihagyni.

Amiről nem olvastam az előzményekben az a baba megfordítása,ha nem fordul be. A sógornőmnek a kisfiát próbálták a 38.héten megfordítani. Nem kívánom senkinek! Gyakorlatilag kívülről, két irányból tolják a babát: a buksiját lefelé és a popsiját felfelé, de mindezt iszonyat erővel! A nyomás helyén véraláfutások alakultak ki, nagy fájdalommal járt maga a folyamat. Végül nem sikerült a babát megfordítani, császáros lett. Az ok, amiért is nem tudott szegényke még erőszak hatására sem befordulni: a köldökzsinór az unokaöcsém nyakára volt tekeredve. Mozdulni se tudott tőle szegényke, még császárnál is zűrös volt a kiszabadítása.

2012. ápr. 30. 21:45
10 órakor kezdték és 10:24-kor már megszületett Katám. Utána még rendbe tettek. Hidd el, hogy fogsz te ott csacsogni, mert nem bírod megállni. Észre sem veszed, hogy telik ott az idő. Olyan formás babád fog születni, nem kell magát végigküzdeni a szűlőcsatornán. Képzeld csak el azt a gyönyörű gömbölyű buksit. Ne izgulj! Nem lesz semmi baj, mert nem lehet!
91. Tücke (válaszként erre: 86. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 21:30
engem 17:30kor toltak be a műtőbe és 17:58kor már vitték is a lányt mosdani meg apgar mérése és kb 18:30kor legkésőbb már kint is voltam a műtőből, de nekem nagyon precízen megcsinálta a csaszi után a varrást nem is látszott már mikor a lányom 6hós volt h valaha is császárom volt
90. rekuczy (válaszként erre: 86. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 20:35
Szia nem biztos jo otlet az altatas nekem muszalybol beadtak de en csak 5 percet aludtam tole es ki is ment a hatasa. Es nekem a felora helyet 1,5 oras volt a mutet. Ha mar tul vagy a gerinc injekciot utana mar siman megy minden utana nem erzel semmit kitartast es rendbe lesz
2012. ápr. 30. 20:09

És még valami:-) 41 év alatt csak akkor voltam kórházban, amikor megszülettem és a császár miatt.

Tehát hidd el nagyon paráztam:-) Értelmetlenül!

88. Anika70 (válaszként erre: 86. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 19:58
30 perc az egész :-) Hidd el nálam jobban senki nem félt, de amikor ott voltam, mintha kicseréltek volna, pedig én reggel 7-től (elfolyt a magzatvizem), délután 3-ig várakoztam a szülőszobán.
87. Anika70 (válaszként erre: 85. - 1e1856d100)
2012. ápr. 30. 19:54
Ezt nagyon jól megfogalmaztad, én ugyanígy éreztem:-)
86. 982a4ba0ea (válaszként erre: 85. - 1e1856d100)
2012. ápr. 30. 15:25

Szia! Köszi Neked is a bíztató szavakat! Hát nem mondom hogy megnyugodtam, és hogy nem fogom kérni az altatást, mindenesetre elgondolkodom rajta! :) Én biztosan nem lennék képes beszélgetni senkivel, úgy, hogy tudom, hogy mit csinálnak bennem éppen!:S

Egyébként meddig tart az egész műtét kb.?

2012. ápr. 30. 14:34
Én is túléltem! Fantasztikus volt! Tervezett császár volt./farfekvés, nagy baba/ Életemben nem voltam még olyan nyugodt, mint akkor! És ezzel nem akarok túlozni, de én úgy voltam az egész várandósság alatt, hogy mindig 2 centivel a föld felett. Kiegyensúlyozott voltam és energikus.Egyáltalán ne izgulj, hiszen az orvosok azért vannak ott, hogy te és a baba is gond nélkül távozzatok a műtőből. Ne akard magad elaltattatni, hiszen kimaradnál ebből a csodából. Meg egyébként is ébredés után nagyon rosszul éreznéd magad. Én végig beszélgettem az orvosommal, az aneszteziológussal, meg a csuda tudja ki volt még ott. Ha félsz kaphatsz egy kis bátorítót, de szerintem felesleges. Nem lesz neked arra szükséged, mert erős vagy és nagyon bátor. Csak 20-25 perc és ott az a gyönyörűség, akiért mind ezt végig csinálod! Fel a fejjel! Pozitív gondolkodás! Nem szörnyűség ez, ez egy csoda! Sok sikert, egészséges és szép babát!!!!
84. Anika70 (válaszként erre: 82. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 12:42

Na látod, Andi is azt mondja, hogy kaphatsz ilyesmit:-)


Nem lesz semmi baj és meglátod utólag nevetsz majd az egészen, hogy kár volt ennyire izgulni:-)

83. Anika70 (válaszként erre: 81. - Fr.andi)
2012. ápr. 30. 12:41
Most már értem miért aludtál el:-) A jó kis nyugtató miatt.
82. 982a4ba0ea (válaszként erre: 81. - Fr.andi)
2012. ápr. 30. 12:29
Köszi a bíztatást! :) Remélem a héten megtudom a részleteket, és hogy már nemsokára túl leszek rajta! :) Mindenképpen írok, ha van még valami ami eszembe jut (tuti lesz :D )! Szép napsütéses napot Mindenkinek! :)
81. fr.andi (válaszként erre: 75. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 11:27

Én is eléggé rosszul viseltem az utolsó órákat, a szomorú előzmények miatt (de ennek itt most már nincs helye). Ezt elmondtam az aneszteziológusnak, aki előző délután látogatott meg. Azt mondta, nagyon fontos, hogy ez egy csapatmunka lesz és én is a csapat része vagyok, az én feladatom az lesz, hogy azonnal szólok, ha bármi "nem normálisat" érzek.

Hát én azonnal szóltam mindenért, és az infúzióba már kaptam is a segítséget :-) először a hányingerre, utána a jó kis pánikra. Szóval ez a lényeg, szólj mindenért rögtön, és azonnal lereagálják.

Éppen addig bírtam fennmaradni, amíg szóltak, hogy itt a kislánya és meghallottam, hogy sír.

Aztán aludtam egy jót.

Kár elszalasztani a pillanatot, amikor kiemelik. Ha már nem születnek simán, legalább ezt a pillanatot érdemes átélni, bármi áron-én így gondolom. Ha alszol, oda a pillanat.

Hidd el, nem olyan vészes. Szerintem Te is csak az ismeretlentől félsz, nem a helyzettől.

Ha bármi eszedbe jut írd meg, van itt egy pár lelkes "túlélő" :-)

Szorítunk érted !

80. 982a4ba0ea (válaszként erre: 79. - Anika70)
2012. ápr. 30. 10:59
Hát a dr.nőmet próbáltam kérdezgetni, aztán azt mondta, majd ha megyek az első NST-re, ott mindent elmondanak. Na ez volt múlt hétfőn. Ott kérdeztem, nem mondtak semmit, annyit, hogy majd a 38. héten mennem kell vérvételre. Egyébként hetente járok, mert rosszak a máj enzim értékeim is, de ezzel sem törődnek, csak fenyegetnek hetek óta, hogy be kell feküdnöm toxémia gyanú miatt. Szóval annyira tojnak az emberre, bárkit kérdeztem eddig, majd, majd.....:(
79. Anika70 (válaszként erre: 78. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 10:48
Akkor a kórházban, ahol műtenek nem tudsz felvilágosítást kérni?
78. 982a4ba0ea (válaszként erre: 77. - Anika70)
2012. ápr. 30. 10:38
Holnap töltjük a 38. hetet.
2012. ápr. 30. 10:28
Egyébként hányadik hétben vagy??
76. Anika70 (válaszként erre: 75. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 30. 10:27

Igen, én is rettegtem attól, hogy frászt kapok az egésztől, de ez egyáltalán nem így történt:-)

Állandóan az altatáson gondolkodtam, de igazán felesleges lett volna!


Nem hallottam semmi csipogást, csak néha egy kis szörcsögő hangot a műtét alatt, ami kb. fél óráig tartott, de az első tíz percben már kint is volt a baba:-))))


A dokinővel beszéld meg, hogy pánikbeteg vagy, biztosan van rá lehetőség, hogy kapj egy kis bátorító szérumot. A gyerekeknek is adnak ilyet mostanában mandulaműtét előtt!

Jó, jó,hogy fiatal a doktornő, de legalább lásson el tanácsokkal!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook