Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - Szylwi)
2012. ápr. 22. 20:17

nekem is az első borzalom volt. fájt nagyon. de volt ott olyan aki szintén császáros volt és 1 császár Ő meg pikk-pakk kiszált az ágyból. A másodi császár már közel sem fájt annyia. csak állandóan ott vlt a kezem mert olyan érzés volt az első 2 nap mintha szét akart volna jönni a varrat. pedig nem.


nálam az elsőnél is meg a másodiknál is gyors volt a felépülés. szépen hamar beforrt a seb. de a gerincközeli érzéstelenítés hazavágott. azóta a gerincem sokat fáj. ortopáédián annyit mondtak, hogy gyógytoráztassam. mert nincsen értv. sokzor ha görnyedten ülök utána nem tudok kigyensedni. a keménypadlóra fekvést felejtsem el mert nem tudok felállni róla.


és van jópár összennövésem amik néha szexközben húzódnak, ha a ciklus végefelé járok.


más bajom nincsen. de én is azt mondom nem kell félni a császártól. ha nem altatásos az gy élmény, ahogy kiemelik, és még ott felsír. az enyémek ordítottak, aztán csak nyekeregtek. aranyosak voltak.


kitartás.

14. ágica... (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 20:10

Én is holnap fekszem be! :S Nekem is a harmadik szülésem lesz, és az első császármetszés! 2 héttel kell hamarabb befeküdnöm... :(

Tehát engem is érdekelne a dolog!

13. Anika70 (válaszként erre: 12. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 20:07

Jó egészséget, gyors felépülést kívánok!

Nem lesz semmi baj, majd meglátod:-)

2012. ápr. 22. 20:03
Sziasztok! :) Először is köszönöm mindenkinek a bíztatást!! Kicsit megnyugodtam, bevallom nagyon féltem, mert eddig csupa rosszat hallottam csak a császáros szülésről! Persze magától az ismeretlentől is félek, nem tudom mire számíthatok, stb...mind a két gyerkőcöm nagyon könnyen megszületett, így nem panaszkodhatom, reméltem a 3. babónk is így fog, de hát sajnos ezt nem mi irányítjuk, hanem a természet! :) Lelkileg nekem is rossz picit, hogy vajon ha a kettő ment természetes úton, a harmadik miért nem? Aztán utána olvastam, hogy több oka is lehet, hogy miért nem fordul be a baba, pl. rövid köldökzsinór, stb... Tényleg mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatást s a kedves szavakat! ;) Szép estét Mindenkinek!
2012. ápr. 22. 19:51

Én sokkal rosszabbra számítottam. Nem mondom, hogy mámor az első felkelés, de egyáltalán nem olyan fájdalmas, mint ahogy elképzeltem. Húzódik a vágás, ez természetes.

Napról-napra jobb és én egy hét múlva már szinte semmit sem éreztem.

10. Anika70 (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 19:49

Szia! Egyáltalán nem kell félned!!!!


Én is így szültem első babámat 41 évesen.

2012. ápr. 22. 19:27

Először is gratulálok, és jó egészséget kívánok Mindkettőtöknek! :)

Kitartás, nem lesz gond! Ha jól emlékszem, első nap fel kell kelni az ágyból - fájdalmas, de a cél érdekében ... lényeg az, hogy kibírható.(Hányan túléltük már! :D)Ami nekem pocsék érzés volt: ha nevettem, nagyon fájt a hasam!(Mázlim volt, remek kismamák közé kerültem.)Felülni nehéz még pár napig, de a pici feledtetni fogja a nehézségeket. :)

2012. ápr. 22. 19:12

ne hagyd el magad,és nem lesz baj..ha azt mondják talpra,akkor hajrá...

2 császárom volt..a műtét után 6 óra múlva már fel kell kelni,de tényleg nem annyira vészes...csak annyit vállalj,amennyit bírsz,ne fáraszd ki magad,ha nem muszáj..de egy hét múlva már nem is nagyon emlékszel semmire..:)))

gondolj arra,hogy holnap már jobb lesz és minden nappal jobb lesz:)))

7. ettesz2 (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 19:12

Szia! Ne aggódj! Minden rendben lesz. Nekem eddig kettő császárom volt, és sosem szültem spontán. Nincs összehasonlítási alapom. Te előnyben van, mert neked lesz. :)

Komolyabbra fordítva:

Én elég speciális eset vagyok: kétszarvú a méhem (uterus bicornis), abból is csak az egyik szarv "működik", kicsi volt a hely, ezért nem tudtak befordulni a babáim.

Első császárkor fenti rendellenességem okán igen sok vért vesztettem, de ez is egyedi! Ebből elég nehéz volt a felépülésem. Az első felkeléskor majdnem elájultam, de időben visszafeküdtem az ágyra. :) El tudtam látni a gyereket, teendőimet szépen, lassan, de járni csak csoszogva. 3 hétig fájt.

A második császár könnyebb volt. Műtét után 4 nappal hazaérve porszívózással indítottam... Ez extrém, de óvatosan kell mindent. A 6. napon pedig gyalog mentem vissza a kórházba varratszedésre. Sokkal hamarabb felépültem. Anno a kórházban egy 2. császáros anyuka azt mondta, hogyha a test átesett már hasonló sokkon, mint műtét, fájdalom, akkor úgymond "emlékszik" erre a sokkra, és már jobban veszi az akadályt. Szerintem neked is így lesz, hiszen eddig kétszer éltél át szülési fájdalmakat.

Általánosságban: az első héten a vécézés, tüsszentés, köhögés, nevetés nagyon kellemetlen, de elviselhető. Szerezz be a patikában T.NA L.dy betétet és hozzávaló hálós bugyit. A hálós bugyin át jobban fog szellőzni a seb, hamarabb gyógyul. A vágást bikini vonal alatt ejtik, kicsike, bugyiból nem fog később kilátszódni.

Na, ezt jó bő lére engedtem, bocsi.

Sok sikert, minden jót, kevés fájdalmat és jó egészséget kívánok neked és a babádnak! :)

2012. ápr. 22. 19:06

Szia! Én egy sima szülés után császárral szültem a másodikat, sürgősségivel, tehát nem volt vajúdás sem. Nekem nehéz volt a sima szülés, nagyon nehéz... Úgyhogy speciel nekem sokkal könnyebb volt a császár után, fitt voltam, friss voltam, a műtét után 8 órával már lépcsőztem egyik emeletről a másikra saját akaratomból :) Nekem pl ugyanúgy fájt a gátmetszés, mint a császáros heg.

Összességében a nehéz szülés sokkal könnyebb volt a császár! Csak pszichésen volt gond egy ideig, nehezen dolgoztam fel, hogy nem tudtam rendesen szülni, pedig készültem rá nagyon és már tudtam is, mire készülök, így talán sokkal rosszabb volt, mintha elsőre lett volna császár. De fizikailag lényegesen könnyebb volt. És volt tejem is, minden klappolt.

5. Orsi86 (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 18:54
Ne félj!:) Én nagyon szerettem volna természetesen szülni, de sok-sok óra szenvedés után az orvosom a császár mellett döntött, mert nem akart lejjebb jönni a fiam és az értékei is romlottak. (Rá volt tekeredve a köldökzsinór.)Hihetetlen megváltás volt amikor beadták gerincbe az érzéstelenítőt. Minden fájdalom szinte azonnal megszűnt. A pocakod le van takarva úgyhogy semmit nem fogsz látni és érezni sem. Féltem,hogy ha kimegy az érzéstelenítő hatása akkor fájni fog, de nem fájt. Az első felállás tényleg rossz lesz, de minél többet mozogsz annál könnyebb. Én sokkal rosszabbra számítottam. A második babámat is császárral szeretném szülni. Sok boldogságot mind a 3 gyerekedhez!:)
2012. ápr. 22. 18:49

Holli gratulálok a gyerkőcökhöz és a kis babádhoz. :)

Én császárral szültem. Hát az elején jó ha van segítséged, hogy ne keljen emelni, mert én legalábbis nehezen mozogtam legalábbis addig ameddig nem vették ki a varrataimat. Ez szülés után 1 hétre volt.

Én is nagyon féltem de ahoz képest nem volt "rossz" ha lehet ilyet mondani majd egy napos vajjúdás után jó érzés volt, hogy már nem fájásom.

Mire vagy kíváncsi?

2012. ápr. 22. 18:49
Szia! Ne félj! :) Az első felkelés nem egy leányálom, de én sokkal rosszabbra számítottam.
2012. ápr. 22. 18:41
Két sima szülés után, sajna úgy néz ki, hogy a 3.babánk császárral fog születni, ugyanis nem fordult be, holnap megyek a kh-ba megbeszélnia részleteket! Mire számíthatok ilyen szülés után? Tapasztalatok? Nagyon félek! Köszi előre is!
2012. ápr. 22. 18:40
Császármetszéses szülés után, mire számíthatok?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook