Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


45. Anika70 (válaszként erre: 38. - Torkos)
2012. ápr. 24. 20:40
De vágják, csak gondolom azért kell tágulni, hogy a baba és a méhlepény után ott maradt dolgok könnyebben tudjanak távozni.
2012. ápr. 24. 20:34

Na az oxitocin tényleg durva volt! Én 4 órát vajúdtam császár előtt, már akkor is kaptam, meg utána 3 napig a szurit... Hát volt 1-2 olyan fájásom, hogy azt hittem megint szülni fogok!


Nekem sajnos egyáltalán nem indult be a tejem. :(

2012. ápr. 24. 19:25

Torkos ismerem az oxitocin infúzió atását. Én is csillagokat látam tőle.

De szinte egyik fájásról a másikra lett erősebb.

Na amikor megkaptaam ezt az érzéstelenítést na akkor mondtam is, de jó nem fáj. Eszméletlen mennyire felerősítette a fájásaimat.


Szopi szerintem is egyén függő illetve baba függő is kink mikor indul be. Azt hiszem nekem is olyan 3-dik napon jött meg a tejem.

42. torkos (válaszként erre: 40. - Kolli1987)
2012. ápr. 24. 18:31

szerintem az oxitocin infuzio megoldja ez a hormon dolgot :)

en azonnal kaptam, persze csillagokat is lattam

41. torkos (válaszként erre: 40. - Kolli1987)
2012. ápr. 24. 18:29

akkor jol tudom, mert nekem is volt ar 2 csaszar, es a masodik azert hogy a mehenen a heg ne nyiljon ki a vajudas alatt.


ez a tej kivalasztasz is egyeni dolog.en eloszor vajudtam 12 orat, majd csaszar lett. kisfiam nem nagyon ertette mit akarok, amikor probaltam szoptatni, igy nem is volt tejem, csak a 3.napon.

A masodik tevezett volt, nem vajudtam egy percet sem, de kisfiam ugy bujt ki, hogy cupgtatta a kezet kozben, na o azonnal evett, amint megkaptam, es masnap volt tejem!

Ot majdnem nagyobb sullyal vittuk haza, mint amivel szuletett :)

2012. ápr. 24. 17:57

Torkos de vágják de a tej termelés miatt szokták hagyni az anyukát egy kicst vajúdni, hogy az akkor felszabadult hormonok hatására könyebben induljon el a tej. Amúgy is nehezebben indul el a császárosoknak elvileg.

Katétert én sem éreztem mert az érzéstelenítő után kaptam.

Őszintén én a szurit sem éreztem már akkor nagy fájásaim voltak szerintem azt már fel sem vettem.

39. fr.andi (válaszként erre: 37. - Torkos)
2012. ápr. 24. 17:55
Nekem még akkor rakták fel, amikor lenn voltam a szülőszobán, a műtőben már ezzel nem foglalkoztak.És így igen rossz érzés volt. A "kivétel" már semmi. Ahány ház, annyi szokás :)
38. torkos (válaszként erre: 36. - Anika70)
2012. ápr. 24. 17:49

tagulni?

a meh falat nem vagjak?

37. torkos
2012. ápr. 24. 17:45

A kateter nekem se fajt!

ha erzestelenites utan csinaljak akkor abbol tenyleg semmit nem lehet erezni, csak majd amikor kiveszik, de akkor is csak kellemetlen, olyankor mar inkabb a heggel van elfoglalva az ember :)

36. Anika70 (válaszként erre: 34. - Fr.andi)
2012. ápr. 24. 15:59

Nálam nem volt "előzmény", mert a kislányom nem volt kíváncsi a programozott császárra, előbb tervezte a megszületést:-)


Reggel elfolyt a magzatvíz, irány a kórház:-)

Borotválkozást megoldottam már előzőleg, így következett a beöntés. Ez sem fájdalmas, csak kellemetlen.


Mivel reggelizni nem lehetett és a csemetém éhes volt, ezért kaptam egy cukros infúziót és máris jobban ficánkolt a pociban:-)


Ezután műtét előkészítő infúzió következett (fogalmam sincs mi volt benne, pedig érdeklődtem, hogy nem volt-e benne jókedvre derítő szérum, mert teljesen elmúlt minden félelmem. Állítólag ilyesmit nem tartalmaz:-)


Én reggel 7-től délután fél 3-ig vártam a császárra. Az orvosom szerint nem árt egy picit tágulni műtét előtt, hogy ne mesterségesen kelljen tágítani.


Ui.: fr.andi! Én is sok puszit küldök:-)

35. rekuczy (válaszként erre: 34. - Fr.andi)
2012. ápr. 24. 15:12
na nekem nem volt pezsgo kup es semmit sem fajt a kateter jol raktak fel. A gerinc injekciot ki lehet birni de nekem csakj 24 ora fekves utan engedtek a felkelest allitolag nagy tubol kaptam es azert. A mutet nem volt nekem kellemetlen semmit nem ereztem es mar csak azt vartam vege legyen
2012. ápr. 24. 15:07

Csak, mint az előttem szólók :)

Ki lehet bírni.

Az előzményekről senki nem írt még, ismételni meg nem akarok:

-előző este 6 után nem lehetett enni

-borotválkozás (vagy magadnak, vagy kérhetsz segítséget, ez Kecskeméten így van)

-szintén előző este pezsgőkúp-nagyon kíméletes

-a műtét reggelén nst

-aztán a jó kis katéter- ez kifejezetten kellemetlen

-aztán irány a műtő

-az érzéstelenítő sem fájdalmas, én nagyon koncentráltam arra, amit mondanak, és annyira koncentráltam, hogy már benn is volt

-a műtét elég kellemetlen, de nem fájdalmas

-egyik kezeden vérnyomásmérő, a másikon az infúzió

aztán a biztatás, hogy mindjárt megláthatja a kisbabáját

-az a pillanat, amikor meglátod, szerintem ugyanolyan megható, mint a normál szülésnél...katarzis :)

-én a varrást végigaludtam :)

-nekem az vált, be, hogy amint el kezdtem érezni a lábam, azonnal el kezdtem mozgatni

-és igen, a sok ivás, fejfordítás nélkül

-aztán a felkelés 12 óra múlva

-én a karommal és a lábammal próbáltam tehermentesíteni a hasizmomat-persze így is fájt

-Anika írta, a has nyomását...hát az tényleg durva volt, nem is számítasz rá, jön a nővérke, és...

-nevetni tényleg elég fájdalmas, de muszáj

-aztán eltelik pár óra, és már nem is Te leszel a legelesettebb, és próbálsz segíteni az éppen akkor érkezett szobatársadnak...

-és hát a lényeg, hogy ott van a bébikéd :)

Az ember fél az ismeretlentől, ez természetes, de hidd el, pár hét és a régi leszel. ezt kívánom szeretettel.



ui: Anika70, puszillak :)

33. kacsa118 (válaszként erre: 24. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 14:30
Ha esetleg szülnék még egyszer, én is a császárt választanám!
2012. ápr. 24. 13:56
En sem tudtam kiegyensedni kb en is 1 hetig aztan kezdet jobb lenni. Az agyal kapcsolatba az en agyamat sem lehetet emelgetni. Ez a szolo cukor jo truk nem felejtem el es en is fogom majd alkalmazni remelem hogy lesz mikor. Az ajulas visszont nekem minden felkelesnel volt nekem surgossegi csaszar volt es mas baj is volt igy minden felkelesnel fodhozvertem magamat es a kisfiamhoz kellet lepcsozek mert o egy emeletel lenneb volt es mindig odavertem magamot. Muszaly volt hogy lasam.
2012. ápr. 24. 13:33

Szia :)!

én is már két császáron vagyk túl, az elsőt eléggé megszenvedtem, így a másodiktól nagyon tartottam, de igyekeztem felkészíteni magam :)...

A második így teljesen máskép sült el.. fájt ez is szar votl a felkelés, de most tudtam azt modnani, hogy túl lehet élni..

Egy két jótanács, ha elfogadod... Vigyél be több kis üveges szénsavmentes ásványvizet, olyat amin sportkupak van.. készítsd oda az ágyad mellé még a műtét előtt, hogy fekve is kényelmesen el tudd érni.. fontos hogy sokat igyál, és ne emeld a fejed, így elkerülheted a gerincérzéstelenítés utáni fejfájást... én kb 8 órát feküdtem, kb 3 litert megittam, és nem volt gond tényleg...

Ha fáj, kérj nyugodtan fájdalomcsillapítót, ha kimegy a hatása kérhetsz még bátran, nem kell feleslegesen szenvedni... én a felkelés előtt is kértem egy adagot most, és sokkal könnyebb volt így. Készíts az ágyad mellé szőlőcukrot, sokat :)... én a műtét után már baromi éhes voltam, de ugye nem lehet enni.. azt viszont engedték, a kórházi napok alatt zacskószámra toltam a szőlőcukrot, és tele voltam energiával.. az első császár után majdnem elájultam mikor fel próbáltam kelni, most semmi kellemetlen nem volt...

jó egeszseget Nektek :)

2012. ápr. 24. 11:43

Én megszívtam:-)

kaptam egy olyan ágyat, amit nem lehetett emelni, mint a teknősbéka, úgy forogtam mielőtt felültem volna, ráadásul megfáztunk a kisgyerekkel együtt, úgyhogy a köhögés miatt kb 3 hétig kegyetlenül sajgott a seb, nem tudtam , csak görnyedezve menni...de a többiek akikkel egy kórteremben voltam, hamar regenerálódtak, úgyhogy ez nagyon változó:-)

29. torkos (válaszként erre: 28. - Rekuczy)
2012. ápr. 24. 11:29

erdekes,en kiegyenesedni nem tudtam.

gornyedve jartam egy hetig..

ulni csak azert nem szerettem, mert nehezen alltam fel. jobb volt terdelni,

28. rekuczy (válaszként erre: 27. - Torkos)
2012. ápr. 24. 11:21
Ehez hoza szolnek nekem nem kellet ulopapir a wecere en nem tudtam ulni 1 hetig igy megtanultam pisilni mint a fiuk :)
27. torkos
2012. ápr. 24. 11:16

Szerintem ez egyeni dolog, hogy ki hogyan viseli, kinek milyen alacson a fajdalom kuszobe.

Nekem valoszinuleg nem adtak jo helyre az erszestelenitest, mert pokolian fajt. Holott a szobatarsan semmit nem erzett.

Ami fontos!

-tena halos bugyit vigyel! ne azt a kicsi eldobhato 5 db-osat.

mert nekem nem volt leragasztva a heg, csak egy gezlap volt rajta es a halos bugyi tartotta rajta. a masik bugyinak meg pont ott van a gumija, hogy a heget piszkalja.

-jo dolog a wc re papir uloket vinni, egyszerusiti a dolgod, mert lassan mozogsz, gyorsabb, mint kockankent

lepapirozni.

-a szivoszal is nagyon jol jon. az elejen nem nagyon elmelheted a fejed sem.igy inni konnyebb lesz. vagy sportkupak!

nagyjabol ennyi jutott eszembe, a tobbiek elmontak amit jo tudnod

26. 0662c09cef (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 24. 11:05

Ne aggódj! Nem tudom mennyi van hátra neked, de én hallottam olyat akinek nem sokkal a szülés előtt fordult meg a babája! Ha azt érzed nagyon rugdos, szinte ki akar jönni a hasfaladon..., na akkor megfordult.Sőt állítólag vajúdás alatt is megfordul. Olyat is hallottam, hogy az orvos kívülről (hasfalon, nem benned túrkálva) ösztökélte a babát olyan irányú mozgásra, hogy utána megfordult. De nem biztos, hogy van ilyen csak hallottam. Én megkérdezném az orvost nincs-e hasonló lehetőség. Baj nem lehet belőle.

Amúgy meg koncentrálja a babára, és arra, hogy mindkettőtöknek milyen jó lenne, ha megfordulna és rendesen megszülethetne. Hidd el a gondolat ereje hatalmas!

25. rekuczy (válaszként erre: 24. - 0662c09cef)
2012. ápr. 24. 11:00
Hat en is csak csaszart valalok akarhanyszor is fogok szulni. es nem azert mert egyesek akik meg nem estek keresztul rajta azt mondjak hogy a csaszarosok felnek a fajdalomtol. Nem felek a fajdalomtol es ez se tunetmentes
24. 0662c09cef (válaszként erre: 5. - Orsi86)
2012. ápr. 24. 10:55
Ezt ugye nem gondoltad komolyan, hogy császárt akarsz???
23. rekuczy (válaszként erre: 1. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 24. 10:51
Szia tudom felsz es ez termeszetes is nem olyan veszes ha az elso heten mar tul vagy utana mar konyebb. Nekem surgossegi csaszarom volt.
2012. ápr. 23. 07:16

Én is kaptam rá homokzsákot, de csak addig, amíg fel nem keltem a műtét után 6 órával megmosakodni.


Szerintem az egészben a legkellemetlenebb, amikor műtét után pár órával megnyomkodják a hasad, hogy távozzanak még a felesleges dolgok. Az nem kellemes, de ki lehet bírni.


Engem is jobban zavart a katéter, mint a vágás:-)

Lényeg, hogy nem szabad elhagyni magad, igenis fel kell kelni, mert minél többet mozogsz, annál könnyebb lesz minden nap!

2012. ápr. 22. 20:58

Egy jótanács:

ha a szülés után tudsz kérj inkább ricinust hahajtónak. én és jópár kismama megkínlódtunk, mert a picinek is jutott a tejen keresztül és napokat nem aludtunk mert fájt a hasuk a szennateától. én már hozattam be apával infacol sirupot, hogy ne fájjon a pocakja a kicsinek.

20. d0b7178f40 (válaszként erre: 19. - Tücke)
2012. ápr. 22. 20:56
én is kaptam rá homokzsákot. amikor kiment az érzéstelenítő hatása olyan nehéznek éreztem mint a fene. pedig csak 1 kg-osak.meg lepedőt tattek körém leszorításnak. én összességéban jól éreztem magam a csszárok alkalmával. mind a 2* volt 1-1 doki aki beszólt másodjára már vissza is szltam. nem hagytam magam.
19. Tücke (válaszként erre: 2. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 20:39
Ne félj nem lesz semmi gond. Én is császárral szültem programozott volt az enyém is mert kettőzött lábtartásos volt. MEgszülöd utána kapsz jó kis homkzsákokat ahasadra( legalábbis nekem az volt még) ha múlik az érzéstelenítés akkor kicsit fájni fog de nem vészes. Az első felkelés az érdekes bár engem a katéter jobban zavart.
18. d0b7178f40 (válaszként erre: 7. - Ettesz2)
2012. ápr. 22. 20:21
neked nincsen hurkád? mert nkem a vágás fölött van, és nem megy le. hasam már szinte semmi nincsen fölösleg is csak 1,5-2 kg van, de az a vágás fölötti hurka az istennek nem megy le.....
2012. ápr. 22. 20:20

Szia!

Ne félj! Én rettegtem. Úgy mentem szülni, hogy csak császár ne legyen. És úgy volt nem is lesz. De volt némi komplikáció, és muszáj volt.

És őszintén, nincs mitől félni.

Valóban, az első felkelés nem egy leányálom, de valóban egy a lényeg: ne hagyd el magad!

Amikor én szültem, 2 másik anyukát császároztak. Este én már tusoltam, őket még ágytálazták... 3,5 nap után egyenesen jöttem haza, már nem görnyedve jártam, őket még haza sem engedték.

Kicsit nehéz lesz mozogni, szúrni fog a varrat, meg lehet, hogy feküdni is kényelmetlen lesz oldalt 1-2 hétig.

Varratszedés után megváltás lesz! :)

Utólag belengondolva, még azt is mondanám, örülök, hogy így alakult! :)


Egy dolgot viszont ha tudsz erőltess: azonnal adják ki a babádat és szoptass! Én több, mint 24 óráig nem láthattam, nem tudtam szoptatni, be sem indult a tejem... (szerdán délben szültem, csak csütörtök reggel kelhettem fel, és csak dél után tudtam kihozni a fiam...)

16. d0b7178f40 (válaszként erre: 12. - 982a4ba0ea)
2012. ápr. 22. 20:18
ezzel mindenki így volt szerintem. a szüléstől is féltél először szerintem. csakmert nem tudtad milyen lesz. csak amiket hallottál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook