Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak mi élünk így a párommal? fórum

Csak mi élünk így a párommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. szept. 23. 11:38

Nálunk ugy van,hogy az én pénzemből fizetjük a telefonszámlákat,a többi megy félre. Az ővéből meg a háztartás és kaja x összeg,a maradékot elfelezzük.

Jelenleg nem kell albit fizetni meg rezsit se,mivel ezt a cég állja ahol dolgozunk. Csak h most jön a baba,ugyh menni kell pár hónap mulva. Ugyh jó h tudunk még most félretenni. Ha albiba megyünk,akkor az övéből megy a lakbér rezsi. Az enyémből meg a kaja,és a háztartás vmint a gyerek cuccok. Sztem akkor már nem lessz külön zsebpénz :D de ha kell vkinek vmi,majd megbeszéljük és spórolunk rá.

38. Kilimcs (válaszként erre: 26. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:36

Igen. Csak pl tobbunknek szerintem az oblito olyan másodlagos, szazdlagos. Ha egyik fél a bőre miatt nem használhat akármit, a másik is azt használja. Mert eszébe se jut az embernek hogy ez gond.


Vagy a kaja. Egyszerűen megkeresik a párok a közös pontokat. És azt eszik együtt. Éttermi, meg rendelt, vagy elmenos kajalasokkor pedig esznek különfélet:-)


Szerintem során ilyesmikre is gondolnak. Mert valahogy mindent szeretnének a szerelmukkel megosztani. Vagyis minél több dolgot.

37. Alma66
2014. szept. 23. 11:36

Semmi baj a külön kasszával.

De ez a külön főzés, mosás dolog... Ennek mi értelme? Miért nem főztök olyat amit mind2en szerettek? Meg miért nem együtt gyüjtitek a szennyest?

36. tündér74 (válaszként erre: 26. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:36

Nekem is fura, ahogy éltek, a bizalmatlanság szó jut eszembe.


Szerintem ha közös élet, akkor közös kassza is:)

2014. szept. 23. 11:36
Oké,ha hulla kedveskedsz neki kajával,de ne haragudj már meg,ha lesz gyerek neki is külön kell főznie MAGÁRA??Nem csecsemőre gondolok,hanem tizenéves korára...
34. Bibuba (válaszként erre: 31. - Angelic smile)
2014. szept. 23. 11:35
Nem haragszom. :D Ecetet használok, teafaolajjal. :) Nekem ez vált be.
2014. szept. 23. 11:35
Ha nektek ez így jó akkor tényleg nincs miről beszélni...kit érdekel h másnak tetszik-e??Nem ők élnek benne
32. Bibuba (válaszként erre: 24. - 99279bb06f)
2014. szept. 23. 11:33

Mint írtam is, ha látom, hogy hulla, mindig elkészítem neki a kedvencét. És azért nem olyan diktatúrát állítottunk fel a párommal, hogy visszakérjük az alapanyok árát egy ilyen után. :D

TV, hűtő, ágy, konyhabútor, festés mind közös pénzből volt, tehát mindktten adtunk bele. :) Hosszútávra tervezünk, és ha szétmennénk ezek nem könnyítenének meg semmit.

31. angelic smile (válaszként erre: 26. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:32
Bocsi, de az egyik fiamnak érzékeny a bőre. A doktornő a coccolino sensitíve-et ajánlotta. :)
30. Flóra76 (válaszként erre: 26. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:30

csak egy jó tanács!:)

Ha hosszútávra tervezel vele, akkor ha minimálisan is, de "rakjál fészket".Kicsit több mindet együtt,nem ennyire külön.Persze nem minden pasi igényli, de akad pár, aki igen.Mert

nem megszerezni nehéz egy pasit, hanem megtartani!:))

29. angelic smile (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:29

Bocs, ha valaki már leírta előttem, nem olvastam el az eddigi hozzászólásokat. Kérdem én, mi lesz, ha majd a közös gyereketekkel fogsz otthon maradni gyes-en, ami pár forint csak. Akkor majd gyerektartást fog a párod fizetni? :P


Ez az igazi elköteleződés teljes hiánya. :( Jól is néznénk ki, ha nem lenne közös a bankszámlánk, ha külön mosnánk és a főzés... Felnőtt emberek vagytok és nem találtok olyan ételeket, amelyet mindketten szerettek? Ha a fűszerezés a gond, azt legtöbbször utólag is meg lehet oldani.


Ez a szituáció a kapcsolatok kezdetére jellemző, amikor közösen fizetnek egy-egy dolgot, mondjuk a mozit a férfi, a kávézót pedig a nő.


DE! Ha nektek így jó, akkor ne foglalkozz másokkal! Persze, az én véleményemmel sem! :)

28. Kilimcs (válaszként erre: 24. - 99279bb06f)
2014. szept. 23. 11:29
Igen. Olyan " én vagyok egyedül. Nincs szükségem senkire " érzés fenntartása. Van akinek ez kell. Ha mindketten így gondolják pont tokmindegy kívülről ki mit filozofal.
27. 99279bb06f (válaszként erre: 26. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:28
Na látod! Megvan mindenre a magyarázat, amit egy kívülálló nem tudhat, csak a felszínt látja! :)
26. Bibuba
2014. szept. 23. 11:25

De, természetesen szexelni is külön szexelünk. :) ;) Érdemes kipróbálni. Nem nyomjuk el a másikat az igényeinkkel... :D Viccelek. :D


Nekem nem mindegy milyen öblítőt használok az érzékeny bőröm miatt, ő meg él hal a Coccolino illatáért. :) A spórolni nem tudnánk rajta, sajnos csak egy kis ezeréves, kétszemélyes m.gépünk van.

De így, hogy bővebben írtatok, értem, hogy mi a bajuk ezzel másoknak. :) Nem tűnik otthonosnak, szeretetteljesnek, stb. Megértem, de szerencsére nincs így. Elhiszem, hogy pár sorban ezt nem tudnám átadni. :)

Egyébként nem befolyásol, hogy másoknak ez furcsa, csak a miértekre voltam kíváncsi, és kaptam rá választ. Köszönöm! :)

25. gkreka
2014. szept. 23. 11:22

A külön kasszát még értem, de a külön mosás-főzést nem nagyon.


Ideális esetben lehet együtt is csinálni a ház körüli dolgokat, nem egyik a másik helyett vagy külön-külön.

2014. szept. 23. 11:22

Ez egy olyan helyzet, amiből mindketten bármikor kiszállhattok. Ez lehet, hogy megnyugtat titeket, de nálatok még (nem is valószínű, hogy lesz) lelki kötődés. Szerelem lehet - de mint tudjuk, az elmúlik idővel, és átalakul más érzelemmé.

Ez az a szó, amit hiányolok, hogy nincs "érzelem" egy ilyen együttélésben. Mert szerintem ez nem párkapcsolat.

Mert a külön főzés példánál maradok: ha valakit szeretek, akkor annak adni akarok - mindent! Ha szeretek valakit, akkor megfőzöm számára azt, amit szeret, nem pedig lexarom...és akkor főzz magadnak!

És ennyire undorodtok egymástól, hogy még a ruháitokat sem mossátok együtt?

:)

23. Szerénke83 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:16
I like it :-)
2014. szept. 23. 11:16

Nekem baromi fura,de ha nektek így jó...

Számomra olyan,mintha csak egymás mellett élnétek és nem egymással.Mosás-főzés ha nálunk így menne,szerintem a férjem sírva is fakadna,de ti tudjátok.

2014. szept. 23. 11:12

Nekem is a külön mosás-főzés a fura. Oké, főzésnél még azt mondom, hogy ha mást szeret, hát legyen...de nem gondolod, hogy mosásnál pl egy csomót spórolhatnátok, ha együtt mosnátok és nem fél mosógépek mennének (nekem egyedül midnig gond volt, hogy pl fehérből sosem gyűlt össze teli gép, de már nem volt tiszta bugyim..)

A külön kassza oké, én pl nem hiszem, hogy egészséges a közös bankszámla együttéléskor (nyilván ha gyerek van, az már más tészta)

Ettől függetlenül ha nektek ez így jó és működik, akkor nem teljesen tökmindegy, mit mondanak mások?

20. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:12
Ez egy aranyember!
19. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:11

Én ismerek ilyen párt. És a nő tartja fenn... működik. Egy bibi van. A adó szeretne családot a nő nem. Gyerekkel ugyanis ez az egész amit leírtal már nem működik. Amíg nincs gyerek, vagy ha egyik fél se akár gyereket akkor tök ok.

Illetve ha nem fontos a közösen megosztjuk az ételt érzés.

2014. szept. 23. 11:10
A külön kassza ok, a külön főzés ok, mert nem feltétlenül egyezik meg két ember ízlése, de mi értelme van a külön mosásnak? Ezt nem értem én se...
2014. szept. 23. 11:10
Egy kollėganőm ėlt ìgy a pàrjával.Igazi Dagobert volt,csak nőben.Pont a lėnyegėt nem engeditek åt a kapcsolatnak.Ez társbėrlet dugással.De biztos jó lehet...
16. Vivvv
2014. szept. 23. 11:10

Ha ez Nektek jó, akkor minden jó. Nem az számít hogy mit mondanak mások.


Mindenesetre én is úgy gondolom, hogy hosszabb távon így nem működik a dolog. Ahogy előttem is írták, családként már más a helyzet. Teszem azt 2 pici (1-3 éves) gyerekkel, úgy hogy mindenki örül ha lyuk van a seggén a nap végére, már nem igazán éri meg és/vagy van lehetőség erre idő, energia, pénz tekintetében.

15. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:09

Vannak ebben olyan dolgok, amiket nem értek...Egyébként pedig abszolút magánügy!


Én annak a híve vagyok, hogy a pasi azért érezze az" otthon melegét", így többet végzek a háztartásban, mint ő.

14. Zonne
2014. szept. 23. 11:09

Nálunk is valamelyest külön kassza van, pedig már házasok is vagyunk. Van egy közös számlánk, amire mindketten utalunk egy adott összeget a fizetésünkből. Arról fizetjük a lakbért, a rezsit, a kaját, tisztítószereket, stb, mindent ami úgymond közös dologra megy. Értelemszerűen a fizetésünk többi része pedig megmarad saját zsebpénznek. Tökéletesen működik, ami közös azt közösen fizetjük, ami pedig nem azt nem.


Nálunk a külön főzés elképzelhetetlen lenne, hiszen mindketten szeretünk főzni, együtt is, plusz mindketten viszünk ebédet a munkába.


Viszont egyik kolléganőm külön konyhán van a pasijával, ha nekik így működik, ám legyen...


Én nem nagyon tudnám így elképzelni az életemet, hogy külön főzünk, külön mosunk, de ha nektek ez így jó, ám legyen :-)

13. Pasionella (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2014. szept. 23. 11:05

Az, hogy külön kasszán vagytok is fura számomra, de vannak ilyen párok, de az, hogy külön főztök, külön mostok....szexelni nem szexeltek külön-külön???

Mi értelme külön mosni????

2014. szept. 23. 11:03
Volt egy kolleganőm , ők is úgy osztoztak a fizetnivalókon , h a férje fizette a csekkeket , a feleség + a háztartás kajarészéről gondoskodott . Végülis mindenki találja meg a nekik leginkább megfelelő formáját az együttélésüknek .
2014. szept. 23. 11:02
Egyébként 10 évi házasság után is van olyan pénzem, ami az én egyéni vésztartalékom, és nem is tud róla a család, még a lakásvásárlásnál se vettem elő...
2014. szept. 23. 11:01

A klasszikus világnézetben ez még nem lenne az összeköltözés kora. Ez még az udvarlás korszaka, egymás megismeréséé. Ma ez már általában összeköltözéssel jár, de attól még a folyamat az ugyanaz évezredek óta. Szóval talán ez a jobb viselkedés egyelőre, amíg igazából ti se tudjátok, merre tovább, jól elvagytok..


Egyébként meg nem az a fontos, hogy mások mit gondolnak erről, hanem hogy ti.


Ezeknek a dolgoknak később lehet jelentőssége. Akkor se önmagában annak, hogy mi kinek a számlájáról megy, hanem ha továbblép a kapcsolat egy következő szintre, akkor annyi lesz a közös szál, hogy ez a bonyolultabb és problémásabb..


De egy biztos, közös kassza, vagy nem, de az anyagi ügyek tisztánlátása, pontos vezetése és a kiadások-bevételek tervezése hosszú távon sokat használ, még a kapcsolatnak is, pláne, ha ebben mindkét fél kiveszi a részét a kapcsolatban rászabott szerep szerint..

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook